Jump to content

Moto Zajednica

kako zastititi patike od fleke koju ostavlja menjac

Recommended Posts

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Nemam problematiku iz naslova, nisam probao ali sam, jelte, čuo :), da termoskupljajući bužir (za kablove, elektriku) radi posao. Ako su lagali mene i ja lažem vas  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2485 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam na tu gumu namotao selotejp traku, kad se pohaba ja skinem i ponovo namotam. Hteo sam i ja termo bužir ali u kraju nisu imali taj prečnik i mrzelo me da se spuštam do buvljaka na NBGD-u i ja za prvu pomoć nalepim selotejp. Kad sam video da radi evo već 4-5 god. ne pametujem više.

Sad sam poručio sa alija i montirao, testiramo uskoro.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2344 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 7 sati, abarth_maniac je napisao:

Druže, ti kao da imaš menjač od IMTa na motoru. :jee:
Po slici se vidi da hebla klizi preko patike prilikom šaltanja. Možda položaj heble treba prilagoditi.

Ja nemam tih problema, a vozim cesto u svetlim platnenim skechers patikama kad idem po gradu.
Iskreno, mislim da ima mnogo do toga kako se "ophodite" prema menjaču.
Ako se lepo salta, protreban pritisak na polugu je minimalan, a samim tim i oštećenje obuće.
Nikad nisam ni jednu obuću sjebao, pogotovo ne ovako jako.

Nemam menjač od Fergusona, ali mogu da ti kažem da stari BMW ima prilično veći hod saltalice menjaca od japanskih motora. Bar od onih koje sam ja vozio. Na samoj papucici fali gumena obloga tako da je završetak stariji od izolir trake koja je namotana kao zaštita.

I na kraju,kako se ophodim prema menjaču? Pa nisam robot. Na 500 km do Jadrana bar 500 puta sam promenio brzinu, pomerio nogu ili dupe. Čas mi je noga oslonjena na taban čas na prste....

Tako vozim,samnom nikad dosadno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
On ‎16‎.‎9‎.‎2019 at 22:10, stari roker je napisao:

Posle 500 kilometara vožnje. Hoće žena u top da me stavi!:tras2:

20190830_175125.jpg

Šta reći?!? Ako je to razlog da te žena "u top stavi" razmisli o tom da je odvezeš do mame i tate i da na desnoj patici napraviš trag od njenog dupeta... :zdravo:

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

A jebaj ga, ja sam moju pred oltar motorom dovezao, sad nema pravo glasa, znala je za kakvu budalu se udaje. 

Tako da je aktuelna jos uvek, iako sjebem garderobe gomilu, makar mirisom radionice. 

Ne stavlja me u top jos uvek, ali mislim da imam jedno 9 razlicitih sredstava za pranje vesa pokraj masine! :stabre:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Nemam menjač od Fergusona, ali mogu da ti kažem da stari BMW ima prilično veći hod saltalice menjaca od japanskih motora. Bar od onih koje sam ja vozio. Na samoj papucici fali gumena obloga tako da je završetak stariji od izolir trake koja je namotana kao zaštita.
I na kraju,kako se ophodim prema menjaču? Pa nisam robot. Na 500 km do Jadrana bar 500 puta sam promenio brzinu, pomerio nogu ili dupe. Čas mi je noga oslonjena na taban čas na prste....
Tako vozim,samnom nikad dosadno...
Kupi plasticno crevo providno, malo manji fi od saltalice navuci i mirna bosna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja