Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki GPz 750 Unitrack - Prerada

Recommended Posts

  • Drug član, 2723 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
On 24.5.2020. at 14:43, flash je napisao:

Mislim da ljudi iz Akashi-a ne bi bili bas odusevljeni.Sta je ovde ostalo od kawasakija?!Nista!Sa jeftinim kineskim delovima i prepravkom ili uklanjanjem delova po kojima je unitrak poznat,od modela koji je obelezio jednu epohu u motociklizmu,napravljen je jos jedan bezlican kako se to danas kaze 'cafe racer' iako to nema veze sa pravim cafe racer-ima.

Unitrak nije model koji ima kolekcionarsku vrednost,ali je svakako deo istorije.Prvi kawasaki sa aerodinamicnim poluoklopom,prvi kawasaki sa alu vilom i usavrsenim mono amortizerom(uni-trak suspension) i na kraju sampionska titula 1983 u Ama superbike(preteca WSBK),vozac Wayne Rainey.

Svaka cast na trudu i volji,ali ukusi su razliciti i mislim da unitrak nije zasluzio ovo

Nije,ovo je sampion

 

 

4715aecf99cac998c7f8a777ad072cde.jpg

S obzirom na komentar (ni ja ne volim prerade), valjalo bi da si stavio fotku origanalne izvedbe motocikla. Kolega nije pravio trkacku spravu. A pri tom (skidam kapu i naklon do zemlje) nije sjebao origanlni motocikl! Ostavio je sve sraf na sraf!

Kad kako voli, tako napakuje. Original ili "ovo". A "ovo" je ispalo fanrasticno! 

A ako cemo u detalje, unitrak je najpoznatiji po tome sto je bio tezak! I jeste, u pravu si, bio prvi u svacemu... U Kawasakiu! 

Vozio sam par komada iz te ere. Nisu bili nista spektakulatlrno, sem sto ih je Top Gun digao u nebesa.

Jeste vredan paznje, imao inovacije, ali smatram da ti je komentar neosnovan i donekle nipodastavajuci. 

Mozda nisam u pravu, nisam ti gkedao profil i ne znam sta vozis, ali smatram da nije OK da udjes nekome u temu i nipodastavas njegov rad. 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nebi da teram vodu ni na čiju vodenicu,

jer meni se nikako ne sviđa ovaj tip prerade, ALI cenim uložen trud, znanje i majstoriju kolege Yanco-a, i ako rad nije po mom ukusu, ali to nije bitno, bitno je da je njemu lepo i da je zadovoljan svojim radom jer je radio za svoju dušu i vozaće ga s osmehom na licu.

Meni lično smeta kad neko uradi ovakvo nešto čisto radi prodaje i zarade i odvali cenu 5x veću od realne.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 5 sati, abarth_maniac je napisao:

Nisu bili nista spektakulatlrno, sem sto ih je Top Gun digao u nebesa.

 

Top Gun - Maverik nije vozio ovaj model, već noviji GPZ 900R sa vodenim hlađenjem. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 6 minuta, Motorcyclist je napisao:

Yup, a koliko znam pojavljivao se i u Mad Max 1?

Ne, to je bio stariji model koji nije unitrack.

Evo malo hronologije:

Z 750

GPZ 750

GPZ 750 Unitrack

GPZ 750R

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV
Pre 11 sati, abarth_maniac je napisao:

S obzirom na komentar (ni ja ne volim prerade), valjalo bi da si stavio fotku origanalne izvedbe motocikla. Kolega nije pravio trkacku spravu. A pri tom (skidam kapu i naklon do zemlje) nije sjebao origanlni motocikl! Ostavio je sve sraf na sraf!

Kad kako voli, tako napakuje. Original ili "ovo". A "ovo" je ispalo fanrasticno! 

A ako cemo u detalje, unitrak je najpoznatiji po tome sto je bio tezak! I jeste, u pravu si, bio prvi u svacemu... U Kawasakiu! 

Vozio sam par komada iz te ere. Nisu bili nista spektakulatlrno, sem sto ih je Top Gun digao u nebesa.

Jeste vredan paznje, imao inovacije, ali smatram da ti je komentar neosnovan i donekle nipodastavajuci. 

Mozda nisam u pravu, nisam ti gkedao profil i ne znam sta vozis, ali smatram da nije OK da udjes nekome u temu i nipodastavas njegov rad. 

Stavio sam fotku replike motora sa kojim je Wayne Rainey postao sampion AMA Superbike jer je jedan kolega nazvao Yancov rad sampionskim...no nije ni bitno.

Jel i rep tj. zadnji deo rama se kaci na sraf,lako je to vratiti u original? Nosaci fuzastera,plastike itd itd...Mozda ako se ima donator delova.

Top Gun ih nije digao u nebesa jer je u filmu vozen gpz750r,brat od 900r-a.Slican,a ipak dosta razlicit od unitraka

U pravu si za ovo nipodastavajuci,evo dao sam ti i plusic,a Yanco-u sam jos u prethodnom komentaru cestitao za ulozeni rad i trud,evo opet cu mu cestitati i izviniti mu se sto sam onako reagovao!

A moram da kazem zasto sam tako reagovao i ovo se ne odnosi na rad Yanco-a.

Pitas se sta vozim,na profilu ne pise.Vozim,imam i ljubitelj sam bas ovakvih,pravih motora.Imao sam i unitraka,ostao mi u prelepom secanju.Ne palim se na ove nove,reciklirane,sa nekakvim modovima,tablet instrument tablama,vec na onu cistu mehaniku,proste i jednostavne vazdusare,neprevazidjene klasike,kojima vreme ne moze nista,ali mogu ljudi koji misle da motociklizam i taj moto svet pocinje od trenutka kada su oni seli na motor.Muka mi je kada otvorim oglase i vidim legendarne klasike koji su slobodno mogu da kazem unakazeni i pretvoreni u nesto sto je aktuelno i moderno samo par godina i jos se za ta REMEK DELA trazi vise nego za originalne primerke.Forke,boldorke,kawe z,gpz,suze gs ce u originalnom stanju uvek biti atraktivne,a ovo sto se kod nas danas PRAVI bice IN isto koliko i oni bokseri i guziji iseceni 80-ih i 90-ih.

Mozda su mene godine stigle i ne razumem ove savremene trendove,zvucim grubo i previse kriticki...mozda,ali ne mozemo svi isto misliti,forum i jeste mesto za razlicita misljenja.

Ja samo ne mogu reci da mi se ovaj rad dopada,kao sto ne mogu reci da mi se rad Visackog ne dopada!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

U Top Gun filmu je vožen GPZ-900R, prežvakano već dosta puta.

Prerada ovog GPZ750 komada je vrhunska, koliko god mi raspravljali o ukusima. Moraš biti ozbiljna nadžak-baba da ti se ovo toliko ne svidi (makar i kao ideja, samo), ali mora i to neko, pretpostavljam. :neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ajde man’tese više tih rasprava na ovom mistu, spamate čoviku temu.
Hvala na razumijevanju.


Vozim motor, nisam bajker.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Slobono raspravljajte, zato tema i stoji ove. Kolega @flash ima puno pravo da kaže da mu se rad ne svidja, i to ni na koji način ne može da nipodaštava moj rad, jer je on izneo svoje mišljenje o motorima i preradi koje nije isto kao moje, i ja to poštujem. Verujem da ima ljudi koji ne vole prerade, ali ja nisam medju njima i već sam mnogo puta napomenuo da mi se originalni izled nije svidjao i da sam želeo preradu. Ovo sam radio iz ljubavi i želje da uradim jedan motor, i ovo prvi put radim. Što se tiče motora koji je radio Marko Visacki, mogu reći da je FENOMENALNO uradjen, a i sa Markom sam redovno u kontaktu jer mi je dosta pomagao sa savetima oko prerade. Jedino nam se ukusi ne slažu, on voli original, ja preradu, i već sam mu rekao da oštrim lisičarku da mu iskasapim Kawasaki :).

Ako već raspravljamo, daj neka raspravljamo konkretno o ovom motoru, npr da li je boja ok, da li je sedište moglo malo drugačije, itd... Besmisleno je pričati da li je trebalo ostati original ili ne, jer sama tema ima naslov "Kawasaki GPz 750 Unitrack - Prerada"

I pošto je ovo stvarno ispalo baš onako kako sam zamislio i skicirao na početku (na početku teme može se pročitati) već imam u planu neke sledeće prerade, koje će biti još radikalnije od ove

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV

I Eto...na kraju @Yanco i ja izlupasmo plusice jedan drugom,a ne mislimo isto,jer to je forum i pravo svakoga da misli drugacije i javno kaze to,naravno bez nametanja misljenja drugima i vredjanja.Zamalo da nas posvadjaju,ne daj boze da ukrstimo kormane,a komsije.Ovako mozemo da pinemo kafu,pa nek crknu dusmani...samo bez te lisicarke;)

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 23 minuta, flash je napisao:

I Eto...na kraju @Yanco i ja izlupasmo plusice jedan drugom,a ne mislimo isto,jer to je forum i pravo svakoga da misli drugacije i javno kaze to,naravno bez nametanja misljenja drugima i vredjanja.Zamalo da nas posvadjaju,ne daj boze da ukrstimo kormane,a komsije.Ovako mozemo da pinemo kafu,pa nek crknu dusmani...samo bez te lisicarke;)

Ma taman posla da nas posvadjaju. Kad si u prolazu svrati da vidiš motor, samo nemoj kao Steva Žigon u "Majstorskoj radionici" da se onesvestiš :jee:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Bez lisičarke ništa!!!

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV
Pre 6 sati, Dexterr je napisao:

U Top Gun filmu je vožen GPZ-900R, prežvakano već dosta puta.

Trazim gde je to 'žvakano',ne ide,a bas me zanima.Koliko se secam gpz900r nije radjen u ovoj kolor semi vec samo 750r.Vizuelno isti motori i na fotkama je tesko uociti razliku.Navodno je diler kawe koji je ustupio motore za snimanje potvrdio da je 900 u pitanju i navodno je pravljen samo za US trziste u ovoj kolor semi.Ali to je sve navodno,zvanicnih podataka koji to potvrdjuju nema.

Izvini @Yanco za spam;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Ni sam nisam bio veliki fan scramblera ali ovakvi radovi me teraju da promenim i misljenje i ukus.

Meni ovo izgleda apsolutno fantasticno. Od matorog copavog dede napravio si zlog kiborga :D 

Sve od odabira boja preko retro-modernog blenda sve je uradjeno sa puno ukusa i stila. Apsolutno sam impresioniran.

Fotke su ti takodje fantasticne.

Svaka cast.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Motor je prošao kvalifikacije na sajtu "Pipeburn" za izbor motocikla po kategorijama, ali kad vidim konkurenciju, šanse su mi nikakve :jok:

 

Capture.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Svaka čast na trudu uloženom u sve ovo jer je ispalo kako bi trebalo da ispadne. Mnogi seku i zavaruju, boje i šrafe pa bude nekakav Frankenštajn bez smisla i oblika. Nisi promašio temu. Jedina moja primedba bi bila na zadnja svetla. Nekako mi se čini da bi okruglo bio bolji oblik ali hajd', ugodi svima. S druge strane, ja ne volim ove tzv "cafe racer" prerade i nisam jedini i nema potrebe za napadanjem ni tvog rada ni onih koji ovo ne vole. Mišljenja sam da ovo možeš još savršenije da uradiš a to nećeš uspeti tapšanjem po leđima već iskrenim kritikama. Pohvale su super ali nisi klinac koji ovo radi zbog j....ih "lajkova" po fejsbucima i sranjima. To može da nahrani sujetu i zajebe te u radovima. Guraj, ide ti ovo i usavršavaj se. Još jednom, svaka čast.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, Yanco said:

Motor je prošao kvalifikacije na sajtu "Pipeburn" za izbor motocikla po kategorijama, ali kad vidim konkurenciju, šanse su mi nikakve :jok:

 

Capture.jpg

Moze li forum da pomogne u glasanju? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 27 minuta, Motorcyclist je napisao:

Moze li tvoja prerada da se registruje kod nas?

Ма не зезај, не можеш мотор из фабрике да региструјеш без везе :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 2 sati, Markone88 je napisao:

Moze li forum da pomogne u glasanju? :D

Ne može, radove ocenjuju sudije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
15 hours ago, flash said:

Trazim gde je to 'žvakano',ne ide,a bas me zanima.Koliko se secam gpz900r nije radjen u ovoj kolor semi vec samo 750r.Vizuelno isti motori i na fotkama je tesko uociti razliku.Navodno je diler kawe koji je ustupio motore za snimanje potvrdio da je 900 u pitanju i navodno je pravljen samo za US trziste u ovoj kolor semi.Ali to je sve navodno,zvanicnih podataka koji to potvrdjuju nema.

 

Detaljno objašnjeno...

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Šta reći na taj 900.

Nakon desetak svakakvih japanskih motora negdje 95. godine uvezem ga iz Italije. Stanje skoro novo.

Prvi motor koji mi je 6-oj brzini išao  u crveno. Mislim na okretaje. Nemam pojma dali je šta radjeno na njemu, jer ipak su to Talijani, ali to mi je tada bilo očaravajuće. Nigdje u okolici drugog nije ni bilo da probam. 260km (po satu) vrlo lagano

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja