Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki GPz 750 Unitrack - Prerada

Recommended Posts

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 5 minuta, štampar je napisao:

Није баш најбољи избор,та шипка није од неког квалитетнијег челика .Мени се дешавало и да пукне комад од те шипке приликом јачег стезања(''прецвика се'').

Брезони на том месту трпе велики напор а усто се и јако греју.То треба да направиш од квалитетнијег челика па шта кошта нека кошта.

То је мој добронамеран савет...

Hvala za savet, takve informacije mi trebaju. I ja sam sumnjao u kvalitet navojne šipke, ali to sam jedino imao pri ruci. Videću kad prodje sve ovo da odem da mi neko napravi kako valja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Imaš u matiku u kg, te navojne šipke u kvalitetu. Ako već moraš uzmi njih. Sigurno su mnogo bolje, a koliko znam matiko radi pre podne.  Motor je u originalu prelep. Ali bitno je da ti budeš zadovoljan, a i pazi na mogućnost registracije. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 15 minuta, Milance 067 je napisao:

Imaš u matiku u kg, te navojne šipke u kvalitetu. Ako već moraš uzmi njih. Sigurno su mnogo bolje, a koliko znam matiko radi pre podne.  Motor je u originalu prelep. Ali bitno je da ti budeš zadovoljan, a i pazi na mogućnost registracije. Pozdrav

Ja u Matiku i uzeh ovu još davno za neke druge potrebe, al nisam znao da imaju i kvalitetnije. Hoćeš reći da su te u kvalitetu dosta jače i otprnije na pucanje i uvijanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Trebalo bi. Koliko znam, tome i služe, za neke jače stvari. Ja sam ih koristio u par situacija, kada su mi bile potrebne sigurnije veze. Ove slabije stvarno hoće da puknu ako preteraš sa stezanjem, dok ove nisu pucale. A i razlika za to koliko tebi treba u parama je mizerna. Pozdrav. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 25 minuta, Milance 067 je napisao:

Da, a i pošto smo obojica iz kg, kad prodaje ovo sranje, nadam se da ću imati privilegije da uživo vidim motor

Naravno, kad god želiš možeš da vidiš, i pre nego što bude završen :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kakvu si navojnu sipku uzeo? 5.6 ili 8.8?

Mislim da je tu dovoljno da napraviš brezone od navojne šipke u 8.8 kvalitetu.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre sat vremena, misa-pei je napisao:

E, sad pazi da ne bude prejaka :D :D :D  Da ne počupaš navoje u glavi :D:D:D  

E hvala na savetu, odoh opet u prodavnicu da kupim malo slabije, ali jače nego one prve  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Svaki put kada vidim da je neko uzeo da ozivi neki stari motocikl, pozelim i ja da uradim tako nesto, da ga napravim da bude jedinstven - samo moj.

Trenutno nemam mogucnosti (zivim u stanu, bez garaze) ali ako nekada bude bilo prilike pa dohvatim da napravim svoj bike! Ohrabruje me cinjenica da mi je tek nesto preko 20 godina, ima vremena za mene, bar se nadam! :jee:

A tebi @Yanco zelim svu srecu da zavisis sve onako kako si zamislio! Ja nastavljam da pratim kako ovu, tako i mnoge druge teme sa slicnim ciljem.. Srecno!

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 27 minuta, Lošmi_WayOfLife je napisao:

Svaki put kada vidim da je neko uzeo da ozivi neki stari motocikl, pozelim i ja da uradim tako nesto, da ga napravim da bude jedinstven - samo moj.

Trenutno nemam mogucnosti (zivim u stanu, bez garaze) ali ako nekada bude bilo prilike pa dohvatim da napravim svoj bike! Ohrabruje me cinjenica da mi je tek nesto preko 20 godina, ima vremena za mene, bar se nadam! :jee:

A tebi @Yanco zelim svu srecu da zavisis sve onako kako si zamislio! Ja nastavljam da pratim kako ovu, tako i mnoge druge teme sa slicnim ciljem.. Srecno!

Hvala za podršku. Meni i jeste cilj da bude napravljem po mojoj zamisli i želji. Neki sledeći projekat može da bude restauracija u fabričko stanje, ovaj put će to biti prerada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500

Od skoro sam poceo da pratim, svaka cast kolega prelepo izgleda ali mislim da ce jos bolje da izgleda preradjen. Svidja mi se ideja i zelja da uvek moze da se vrati u fabriku, mislim da je to jako bitno.
Ona slika sa novim brzinometrom je kao trailer pred savrsen film, jedva cekam da zavrsis.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.

Pohvala. :takoje::takoje:

 

On 2/3/2020 at 10:24 PM, Branko said:

..ali ovim vijcima iz Gvodzare sa oznakama tvrdoce tu nema mjesta..

Nije oznaka tvrdoće nego zatezne čvrstoće. Može da ima i preko 10000 "plusića", ali ne iz ove oblasti.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Zamenjeni brezoni sa sa jačim, stavio sam jačine 10.8. Sekao ih ručnom testerom, da ne bih brusilicom loše isekao početak navoja, pa da ne mogu da navijem matice.

 

IMG-2131.jpg

 

Nabacio izduvne grane, legle baš kako treba. Napravio sam i privremeni držač za auspuh, jer kad sam isekao zadnje fuzastere, sa njima je otišao i originalni držač. Kad stigne frugi auspuh, biće i drugačije vezivanje

 

20200401-151449.jpg

 

Štitnik uljnog hladnjaka napravljen na laseru, ofarban i montiran

 

IMG-2133.jpg

 

Lancobran sam modifikovao, jer je s jednog kraja bio polomljen, a i fabrički je glomazan i ne uklapa mi se. Malo sam ga secnuo sa obe strane, pa ofarbao

 

IMG-2134.jpg

 

A stoji ovako:

 

IMG-2143.jpg

 

Došlo je vreme i malo da se radi na detaljima, pa sam u Corelu radio nalepnice a štampao na samolepljivoj auto foliji

 

Untitled.jpg

 

Kutija sa osiguračima ofarbana i stavljena nova nalepnica

 

IMG-2144.jpg

 

Nalepnica za prenju vilu je bila na engleskom i italijanskom, a ja promenih da bude englesko-srpski

 

IMG-2141.jpg

 

Zategnutost lanca i pritisak u gumama sam nalepio na lancobran

 

IMG-2142.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
On 4/1/2020 at 4:00 PM, Yanco said:

Zamenjeni brezoni sa sa jačim, stavio sam jačine 10.8. Sekao ih ručnom testerom, da ne bih brusilicom loše isekao početak navoja, pa da ne mogu da navijem matice.

10.8 OK.

Yanko, neko ne zna da koristi ručnu testeru, a ono "pojede kamen..." bez veze.

Naravno pratim i pohvaljujem tvoj rad.

:takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
On 3.4.2020. at 20:43, Blueser je napisao:

10.8 OK.

Yanko, neko ne zna da koristi ručnu testeru, a ono "pojede kamen..." bez veze.

Naravno pratim i pohvaljujem tvoj rad.

:takoje:

Kolega, pošto se ova tvoj ˝opaska˝ odnosila na moj post o sečenju tih brezona brusilicom, molio bih te, ako sledeći put imaš nešto pametno da napišeš, a da stvarno pomogneš nekome ko je pitao za savet, onda to i uradiš tada... A ne da insinuiraš nešto na ovaj način.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

10.9 je dosta "jak" čelik i stvarno "jede" materijal koji ga seče. Retko koji list bonseka i turpija može da ga obradi bez posledica.

Najbolje je naviti maticu iza mesta gde se reže. Kad odseces navoj  sa kamenom 115x1 obrusis pucne i maticom popravis početak navoja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
16 minutes ago, stari roker said:

10.9 je dosta "jak" čelik i stvarno "jede" materijal koji ga seče. Retko koji list bonseka i turpija može da ga obradi bez posledica.

Najbolje je naviti maticu iza mesta gde se reže. Kad odseces navoj  sa kamenom 115x1 obrusis pucne i maticom popravis početak navoja.

Realno svaki se alat haba ali pravilnom upotrebom i kvalitetnim bonsekom mozes mnogo uraditi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja