Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki GPz 750 Unitrack - Prerada

Recommended Posts

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Danas sam izdvojio malo vremena da odem do radionice. Posle dosta muke, konačno sam uspeo da ga upalim, mašina se ponovo probudila :). Počeo sam da rasturam zadnji kraj. Prvo sam skinuo sedište, i od poliestera poceo da pravim osnovu za novo sedište, koje će neko od majstora da mi napravi. Prvo ide alu folija na sedište, pa nakon toga polester mat i smola.

 

IMG-1854.jpg

 

IMG-1855.jpg

 

IMG-1856.jpg

 

Pustio sam da se suši do sutra, pa onda da razvojim od sedišta i nanesem još slojeva sa druge strane. U slučaju da mi se ne svidja ovo kako bude ispalo, sedište ću da prepolovim na pola, pa ću odvojeno da presvučem obe polovine (jer mi zadnji deo treba za registraciju).

 

Poskidao sam sve delove sa repa, stop svetlo i žmigavce, i obeležio instalaciju

 

IMG-1867.jpg

 

IMG-1870.jpg

 

Za danas toliko, a za neki dan planiram da motor ode kod majstora, da mu pregleda svaki detalj oko agregata, našteluje karburatore i zameni potrošne delove...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Samo napred, obecava

Jedan savet iz prakse, posle svakog sloja skidanja delova obavezno napravi dosta fotografija iz vise uglova. Kasnije kada ga budes sklapao, a to moze biti i za godinu dana, te slike su od neprocenjivog znacaja, da znas kuda koji kabal, sajla, crevo prolazi i sl. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 5 minuta, lemy je napisao:

Samo napred, obecava

Jedan savet iz prakse, posle svakog sloja skidanja delova obavezno napravi dosta fotografija iz vise uglova. Kasnije kada ga budes sklapao, a to moze biti i za godinu dana, te slike su od neprocenjivog znacaja, da znas kuda koji kabal, sajla, crevo prolazi i sl. 

Upravo to sam i uradio juče pre rasklapanja :). Više od 100 fotografija je samo juče napravljeno. Takodje svaki šraf koji odvijem da bih skinuo neki deo, vratim na svoje mesto gde je bio, tako da ne moram posle da jurim koji šraf gde ide. Svaku žicu koju skinem obeležim sa krep trakom i napišem čemu služi.

Imao sam loše iskustvo sa jednim skuterom kojeg sam prošle godine rasturio, i još uvek stoji gomila delova, koje verovatno neću nikada sastaviti.

Svakako hvala na savetu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Skidoh juče rezervoar i istočiš gorivo kroz slavinu, bilo je čisto. Kad sam ga izvrnuo da istočim ono što ostalo, bilo trunja i taloga kolko ti duša oće. E sad, zavirivao sam unutra, ne vidi se neka velika korozija, pa bih samo da ga isperem.

Čime se ispira rezervoar, ima li neka hemija za to? I da li će mu škoditi da stoji duže prazan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Koliko znam, nema hemije za ispiranje rezervoara. Ako je zdrav, nema rdje, isperi dobro benzinom i to je to. 

 

E sad, za duze stajanje su misljenja podeljena. Tipa, ako nije pun, zardjace...

Licno mislim da ako je rezervoar zdrav i nema rdje, sto bi mu skodilo da stoji prazan? 

Moj otac zimi uglavnom drzi prazan rezervoar, nekada i ostane manje/vise goriva u njemu. Bas nista mu ne fali posle 25 godina.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Danas rasturio masku, jeste da neće biti na motoru, al ipak moram da je sredim i ofarbam jer će mi trebati za registraciju. Jeste da je sva izlepljena poliesterom iznutra, ali nije u losem stanju. Vizir je očajan i on će se polirati, a ko ne budem mogao da ispoliram kako valja, prelepiću zatamljenu foliju da sakrijem ove žute mrlje. 

 

IMG-1887.jpg

 

IMG-1901.jpg

 

IMG-1898.jpg

 

Instalacija je takodje bila iskasapljena, levi žmigavac je bio u prekidu, pa sam i tu imenjao buksne koje su bile kritične, tako da sad to radi kako valja. Rasturio sam far, očistio ga, stavio novo grlo za H4 sijalicu, ofarbao okvir, i ostalo je da maska sačeka spremanje za farbanje i ostalih delova, pa da ujedno sve plastike ofarbam

 

IMG-1899.jpg

 

IMG-1900.jpg

 

Struja za originalni front end je sredjena :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

POMOĆ:

Rasturio sam rezervoar i skunuo slavinu da je sredim. Postoji gumena zaptivka izmedju slavine i rezervoara, ali je i neko pre mene stavio i neki crveni silikon ili neki drugi materijal. Nakon što budem ošistio sve, kojim sredstvom da namažem taj spoj kao preventiva od curenja? Šta je namenjeno tome? Videh da se koristi Wurth Sprecijal 250, jel to ok?  I da li neko zna gde ima kod nas da se kupi set za reparaciju slavine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
5d19e16303cb9.png
MOTOBIKESHOP.RS

Potrebni su vam rezervni delovi za moped, trimer, kosačicu ili skuter? Na pravom ste mestu! Moto bike shop uspešno posluje vise od 20 godina na tržištu!

Ovde možeš naći...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Motor je ogoljen i poslat je kod majstora na detaljan pregled agregata. Srediće mu karburatore, proveriti zazore ventila, i ostale stvari koje treba zameniti. Rezervoar sam poslao na masiranje, da se ispeglaju blage ubivotine što je imao, jer ne želim ništa da popunjavam kitom (smešno zvuči "popunjavati kitom" :jee:). Posto nema motora, uzeo sam da se zanimam sitnim stvarima.

Vizir sam dao drugaru koji se bavi profesionalnim poliranjem i estetikom automobila, i on je od starog požutelog vizira napravio čudo :)

PRE

IMG-1887.jpg&key=5262a58a09cde5a6f6d7dac

 

POSLE

IMG-86a999ce0ce85ee5cde251decd5dac31-V.j

 

Prvo šmirglanje šmirglama 400, 600, 800, 1200, 2000 i 2500, onda poliranje sa dve paste različite abrazivnosti, i na kraju presvučeno keramikom za farove. Napravi ga dasa da bude skoro kao novo.

 

Rasturio sam merač za gorivo, koji je bio katastrofa pun rđe koja se nakupila od malog limenog poklopca merača. Na unimeru mi pokazivao otpor veoma mali, jer je bio u kratkom spoju, rđa pravila problem. To sam očistio, isprao i testirao, tako da sad kako pomeram plovak, menja se i otpor. DONE :takoje:

 

IMG-1911.jpg

 

IMG-1912.jpg

 

Onda uzeh rukohvate za suvozača. U nekoj sivoj boji su bili, igrebani... Spremio prajmer i crnu mat boju

 

IMG-1916.jpg

 

IMG-1918.jpg

 

Kako sam poceo da smirglam, tako se pojaviše nekoliko slojeva. Bio je siv, pa ljubičast, pa crn, pa sloj špric kita i kita, čega sve nema...

 

IMG-1919.jpg

 

Kad je sve bilo fino išmirglano, nabacih prajmer, osušio fenom, još malo šmirglnuo gde je trebalo, ofarbao mat crnom bojom, i to ispade ovako:

 

20191008-232445.jpg

 

Bolje nego što sam očekivao :takoje:

 

Inače, savet za one koje interesuje: ovaj mat crni sprej se odlično aplicira, uvek posle sušenja ispadne vrhunski. Bitno je samo da se ne nanosi debelo u jednom sloju, jer tad gubi mat efekat, vec da se nanosi iz više puta. Takodje je idealan za "flekovanje" jer se odlično uklapa, pa i ako nešto zeznete, ne morate da farbate sve, već samo taj deo. Kad se osuši, sve se ujednači. Podloga mora da bude extra pripremljena, jer pokazuje sve nepravilnosti na podlozi.

 

Za večeras i više nego planirano :jee1:

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Stigao još jedan Unitrak, da donira oragne za svog vršnjaka. Nažalost, ovom nema spasa, podlegao je ranama :)

 

20191011-224207.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Eno ima još jedan na kp raspali bez papira...

Mislim,lici na taj po mašini,ali ne znam da li je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Nakon duže pauze zbog odsutnosti na službenom putu, konačno se pre neki dan vratih kući i uzeh da čačnem malo oko motora. Majstor je uzeo da to vreme da mi prešteluje karbove, ventile, zameni dihtunge, ulje, filtere... Ali kao i svaki majstor nije uradio sve, pa sam motor vrati kod sebe nezavršen - ostalo je da se zeza oko karburatora. Ja uzeo po recepturi sa neta da uradim rezervoar: antirost i lanac da čistim, pa onda epoksi. Ali ništa od toga nisam uspeo, jer je bio u jako lošem stanju unutra,puno rđe i smole koja nije mogla da se oćisti, a imao je i par rupica

 

IMG-989380e0a1ab4b2fd67728ef314d6713-V.j

 

Morao da sam da dam profesionalcu da to uradi. Ispeskareno unutra i spolja, izvareno, pocinkovano i premazano epoksijem. Da bude večna stvar.

 

IMG-27bf8acab8a155f5ef36ce4f709bdd87-V.j


IMG-7c3b35c897aa3fc2ee5f3fb8da99d6d2-V.j


IMG-9a1ef3d94ef64e8ac5f2192db129f12a-V.j

 

U medjuvremenu sam rasturio vile i očistio delove. Na čizme sam namazao sredstvo za skidanje boje, skinuo boju, ošmirglao, zakitovao oštećenja koja su bila, i sledeće nedelje da ih ofarbam.

 

IMG-1924.jpg

 

IMG-1935.jpg


IMG-1932.jpg


IMG-1933.jpg

 

Radilo se i oko estetike. Odsekao sam zadnji deo rama, nabacio rep i odredio mu približnu poziciju kako će da legne. Mora da se malo proširi, pa ću izmedju da izvarim plastiku. I sa bočnih plastika je skinuta stara boja (nekoliko slojeva stare boje), pa je i ona skraćena na dimenziju kako sam zamislio.

 

IMG-1936.jpg

 

IMG-1938.jpg

 

IMG-1937.jpg

 

IMG-1942.jpg

 

IMG-1940.jpg

 

IMG-f5181735f9faf5e1d42417186cfd42b7-V.j

 

IMG-26ce7e7a3fa8a283ad0260084c369b51-V.j

 

Čekam čistače štapova da mi stignu, pa da kompletiram vile. Semeringe i ulje sam nabavio, ostalo je da se ofarbaju čizmeu mat crno.

 

Toliko za ovih par dana, nastavljamo uskoro... :jee1:

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

I da ne zaboravim da se zahvalim kolegi @markovisacki koji mi pruža nesebičnu podršku preko viber poruka i daje dosta saveta kad zaglavim sa nekim problemom. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre sat vremena, zarekg je napisao:

Sada je kasno ali ovo sam skoro nasao na oglasima za zastitu rezervoara:

63466039_5b429686258ee0-541012211.JPG
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Zastita vaseg rezervoara od korozije trajno. Garancija na zastitu MINIMUM ...

 

Nije kasno, jer sam kod njega i odneo da sredi :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

IMG-cb7e945465316d8275f3f96b185a8c82-V.j

 

Agregat konačno izvadjen iz rama, i prednji deo rama je ogoljen. Ali sinoć nisam mogao da skinem zadnju viljušku nikako, osovina nije htela da izadje, tako da sam naprskao WD da deluje, pa ću danas sa većim čekićem da probam da izbijem. Kad skinem i zadnju vilu, onda se kreće sa spremanjem rama za farbanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 3 sati, stari roker je napisao:

Jel za onog unitrack-a iza takodje ima nade?

Nema nade. Nije kompetan, i nema papire, služi samo kao donor za delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Treba mi pomoć!

Ne mogu da izbijem osovinu koja drži zadnju vilu. Lupao sam svom silom sa velikim čekićem, neće da mrdne ni malo. A okreće se u krug. Zna li neko šta je?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Probaj da je neko okreće s jedne strane, a drugi da udara s druge. Simultano, dakle. A ako možeš da uhvatiš u bušilicu pa da polako ravnomerno okrećeš i pritom povlačiš, desi se da izađe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Prvo pregledaj osovinu, možda je neko nekad nakucavao, pa oštetio osovinu. Ako jeste onda to skini turpijom pa tek onda dalje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Posle 4 sata lupanja macolom, grejanja i prskanja WD-om, uspeo sam samo ovoliko da izguram i da deformišem čelični klin kojim sam pokušavao da izbijem osovinu. 

 

20191129-003535.jpg


20191129-003516.jpg

 

Neverovatno koliko je zapeklo. Sutra sečem osovinu, pa ću da je načukavam na drugu stranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja