Jump to content

Moto Zajednica

Pad na stazi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

U prošlu subotu, 31. avgusta, sam imao pad na Navaku. Nije delovalo strašno.

 

Izašao sam iz spore lakat levo krivine, mislio da sam uhvatio dobru putanju, dao gas, shvatio da nisam i da ću izleteti sa staze, krenuo da kočim i u želji da pre silaska na travu usporim što više, pritisnuo sam jače kočnicu i motor me zbacio, a zatim naleteo na mene.

 

Prva zapažanja na stazi su bila ključna kost i bolovi u donjem delu leđa.

 

U Zemunskoj bolnici su mi uradili rentgen, bez skenera i magnetne, postavili dijagnozu da mi je slomljena ključna kost, da je sa kičmom sve u redu, rekli da kupim steznik za rame, da mirujem i otpustili me.

 

U utorak, drugi ortoped pogleda snimke i kaže da mu je sumnjiv pršljen L1 i da dođem na pregled kad me prođu bolovi.

 

U petak odem na pregled, ortoped kaže, ipak je sve u redu sa kičmom, kući i mirovanje. Bukvalno na moje insistiranje uradimo CT skener i on pokaže nestabilne frakture pršljenova T12 i L1.

 

Vidim da se ortoped uplašio, nazvao je načelnika odeljenja za hirurgiju kičme na Banjici i čovek kaže da odmah dođem da me on pogleda.

 

Načelnik pogleda snimke i odredi da ostanem u bolnici do ponedeljka, kada će konzilijum lekara da razmotri slučaj i da mišljenje.

 

Po njemu, kandidat sam za hirurgiju jer je u pitanju nestabilan prelom. Objasnio je da povreda može da se leči i neoperativnim putem (ležanje i fiksiranje putem midera), ali da to ne može otkloniti rizik da će u budućnosti doći do deformacija i krivljenja kičme.

 

Sa druge strane, uplašio sam se te operacije, iako načelnik kaže da ona nije nikakav hirurški izazov. Ne znam još uvek detalje, ali se valjda ugrađuje neka stabilizacija u taj pršljen, da se sve fiksira.

 

Takođe, ništa ne znam ni o rehabilitaciji nakon toga.

 

Odluka će verovatno biti na meni, a ja sam sad skroz sluđen i ne znam šta da radim...

  • Tužan 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Nema sta da se sludjujes ako ti konzilijum odredi operativno lečenje, treba da pristanes.  Da su frakture toliko nepovoljne i da ugorozavaju korenove nerava odma bi te operisali tako da nije strasno ali nije ni banalno. Ja se bavim hirurgijom lica i vrata  mi imamo nas konzilijum (ne pricam na pamet sa googla). To su za njih rutinske operacije a obzirom da je kicma postupi po preporuci lekara tim pre. U slucaju takozvanog sekundarnog srastanja, formira se veci kalus koji na tom mestu moze da pravi problem. U ostalom ako su ti preporucili op tvoje razmisljanje se tu zavrsava ili potpisujes da na predlozenu medicinsku intervenciju protivno savetu lekara tj odluci konzilijuma ne pristajes. U tom slucaju posledice su tvoja odgovornost. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Kao sto ti Punisa rece, nemoj se razmisljati. 

Pusti lekare da rade svoj posao.

Ti verujes lekarima,samo te je strah.

Strah je normalan, svi se bojimo noza.

Nema tu junacenja i pametovanja.

Pusti lekare da rade svoj posao.

Oporavices se za par meseci i biti ponovo sposoban za normalan zivot.

Kod takvih stvari se ne pravi kompromis. 

Slusaj lekare. Znaju sigurno sta je bolje od tebe i mene. 

Puno su ljudi oni zakrpili, hvala im. 

A strah ces prevazici, odrastao si. Nisi kukavica, ljudski je plasiti se. 

Bice sve to u redu za koji mesec.

Samo hrabro! Slusaj lekare.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Znam ja sta ces da radis! Nemoj da odbijas operaciju i zavrsi to sto pre...

Doziveo sam taj slucaj 2012te. L2 smrskan, L3 napukao, a L4 se malo pomerio iz lezista.

Kod tebe i nije ozbiljno, jer setas i dosao si nogama u bolnicu, ja sam svo vreme do operacije (5 dana) i ugradnje tih fiksatora bio u lezecem polozaju, osecao sam noge, al morao sam da lezim i mirujem da ne bih pojebao jos nesto.

Mogu malo detaljnije da ti ispisem o tome ako hoces, ali nije nista zajebano, standardna procedura, jedino si malo ogranicen dok imas to u sebi... 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Nemoj mnogo da razmisljas, ja sam imao do sada 3 operacije (nema veze sa saobracajem) od toga jedna operacija diskusa. Sto pre zavrsis pre se vracas u normalan zivot ;). 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@GuybT brate bas mi krivo, nisam do sada ni skapirao da si ti pao. Polako neka rade ljudi posao bice to ok.

 

@Pingvin37 ma koliko smatram da je opaska suvisna moram da ti kazem da voznja na stazi jeste bezbednija, moram takodje i da kazem da ce na stazi pre ili kasnije skoro svako pasti jer je to mesto gde guramo do a cesto i preko svojih limita ali je istina jedino da na stazi uglavnom sam drzis situacuju u svojim rukama a u saobracaju bas i ne. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako mogu da biram, uvek bi radije pao na stazi u kolko-tolko kontrolisanim uslovima nego na javnom putu gde su: bandere, drvece, zidovi, provalije, kamioni, autobusi, traktori, pijandure, rupe, rizla, prosuto ulje i ko zna sta sve jos...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Od mene preporuka za Banjicu svakako. Cela bolnica, doktori, osoblje, pomoćni radnici, svi su ogromni profesionalci. 

Normalan je strah, ali moraš da ga prevaziđeš. Ja sam ove godine u martu bio na Banjici, svestan da je propala cela sezona, pa bio skenjan, ali evo prođe skoro i ta sezona a ja potrčao preključe 1km posle nekoliko godina. :) 

 

Veruj u sebe i veruj doktorima! Koliko god nam loše bilo zdravstvo, na Banjici su stvarno stručnjaci! 

 

Zdravlje na prvom mestu, nek ti srede to kako treba, zbog budućnosti. 

 

Sve najbolje ti želim! I brz oporavak! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600



[mention=31665]GuybT[/mention] brate bas mi krivo, nisam do sada ni skapirao da si ti pao. Polako neka rade ljudi posao bice ok.


Koliko sam se smorio. Nisam vozio dugo na stazi, baš sam se radovao, ali rekao sebi polako dok se vratiš u fazon i nisam jurio uopšte. Pao sam u četvrtom ili petom krugu, tempo mi je bio 2:00, pad gluplji ne može, nego me je motor povredio. On je nekako naleteo ili pao na mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Rizik uvek postoji , i u voznji i kod doktora.

Ja padoh sa 30km/h ni sam ne znam kako ...... na motoru zmigavac i par ogrebotina na viziru,takoreci nista , al zato kuckam 1-om rukom jel je druga zavijena u ramenu zice.

Zelim ti reci, snimise i kazu nema preloma,umotaj i lezanje u sustini u urgentnom skidanje sa spiska obaveza,slucajno naletim na dr. kome je stalo, pogleda snimak i kaze "operacija, mlad si da to prepustimo slucaju , uradimo to kako treba i posle opet da grlis devojke", iskocio zglob iz casice.Za njih je to rutinski a bolje da sraste kako treba sa zicama koje se posle vade nego ovako pa da ispada cim neko opterecenje.

Operacija prosla ok,oporavak u toku.

al imao sam i slucaj gde sam pozalio sto su ista dirali.

RIZIK - POVERENJE - Sam donosis odluku, sta treba da se desi, desice se, Ja tako to dozivljavam u zivotu jbg.

Brz oporavak i sve najbolje.

PS. staza jeste sigurno sigurnija i zna se koja joj je namena.

Ja da sam brze vozio, i da nije bilo srece u nesreci , jos bi me kontam trazili negde u provaliji.

Jedva cekam da podignem ruku na korman i jos opreznije i laganije u nove km, jer lepse mi je i penzionerska voznja nego nikakva.

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi
On 7.9.2019. at 12:39, Biker-Boy je napisao:

Ako mogu da biram, uvek bi radije pao na stazi u kolko-tolko kontrolisanim uslovima nego na javnom putu gde su: bandere, drvece, zidovi, provalije, kamioni, autobusi, traktori, pijandure, rupe, rizla, prosuto ulje i ko zna sta sve jos...

Ja jednom za malo da udarim pijanduru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ma motorom!

Prelazi on ulicu, Omladinskih brigada, tri trake i 100% sam siguran da je pevušio "Nije moje srce ludo, ne znam šta mu bi..." E sad, ja po PS-u hoću da gađam iza njega ali on tako opa-cupa pa tri koraka napred, dva nazad pa ne znaš gde će!

 

Zajebano bilo...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja