Jump to content

Moto Zajednica

Da li da uzmem Apriliju Futuru 125?

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 33 minuta, antic je napisao:

Svaki ciga svoga konja hvali, to ne moze 120 da razvije, kakvih crnih 180... 

Kolega sad si se i ti nalupao gluposti, ta aprilia sa standard cilindrom i klipom  ide  debelo preko 120kmh, tacnije , po raznim prospektima ide nesto preko 160kmh.

Ja sam licno video kad je drugar pored mene voziio standardni RS125 malo noviiji model od Future  ali isti  Rotax agregat i polako me obilazio, a ja sam isao160kmh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Sv650
1 hour ago, Jovan Ristic said:

A1 kategorija dozvoljavan vožnju motora zapremine do 125  ccm i snagu do 11 kW odnosno približno 15 KS. Tako da ako je dečko još ograničen A1 kategorijom, bolje da preskoči gledanje svih dvotaktnih R 125 ica

Tacno, ali konkretno ovaj je registrovan na 11kw, ja bih svakako zaobisao R125 u sirokom luku, tesko se proda kasnije

 

31 minutes ago, Biker-Boy said:

Kolega sad si se i ti nalupao gluposti, ta aprilia sa standard cilindrom i klipom  ide  debelo preko 120kmh, tacnije , po raznim prospektima ide nesto preko 160kmh.

Ja sam licno video kad je drugar pored mene voziio standardni RS125 malo noviiji model od Future  ali isti  Rotax agregat i polako me obilazio, a ja sam isao160kmh

Mozda si u pravu, necu da gresim dusu, uporedjujem ga sa Ninjom 300 koji jedva razvija 190, zbog toga mi je neverovatno da ovo moze da ide 180. Jesam ga napljuvao, ali sam rekao svoje misljenje, ja za sebe nikad ne bih uzeo tako nesto, pre bih pesaka isao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Dvotaktne R 125 ice bez problema stižu i do 180 km/h. Ninja 300 je četvorotaknta, plus su ispoštovane sve Euro norme pa je agregat znatno prigušen :)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Prosecna sportska 2Taktna 125-ica ima 30-35ks i tezinu oko 135kg 

Ninja 300 ima 39ks i 175kg

pa ti vidi, nije cudo sto su im performanse priblizne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja samo kazem sta mi je prodavac rekao, idem sledece nedjelje da je pogledam pa cu videti. Poslao mi i snimak kako ide. Inace promenio je klip i cilandar.Inace Aprilia ima 15.000 km ako nisam napisao, hvala na odgovorima

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki zx6r

Kao bivši vlasnik jedne AF1 mogu ti reci da ima 27ks i 120kg koliko se sećam, ide lepo, ali max 140. Ja sam imao dosta sitnica koje su me zezale konstantno, ali to je možda samo do mog modela. E sad, po meni je 1000 mnogo za to, pogotovo što to nije AF1 jer se on proizvodio od 86-92. Takodje je rotax agregat AF1, a ovaj naslednik ne znam kakav je agregat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nemoguce,  Futura 2000-to godiste ne postoji, tu je radjena neka manipulacija sa papirima, ili je motor uvezen iz neke zemlje u kojoj se godina prve registracije belezi kao godina proizvodnje.

 

ovo je model koji se proizvodio 2000-te godine

aprilia-rs-125-2000-7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki zx6r

Ja sam imao apsolutno istu tablu na AF1 iz '91 (sem ovog digitalnog brzinomera, umesto njega je bio analogni koji se uklapa u ovakav dizajn obrtomera i cele table), malo mi je čudno da je nisu menjali 9 godina, žao mi što nemam kod mene sliku da postujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Zvuk je stvar licnog ukusa, meni recimo, je odvratan prdoliki zvuk 4taktnog jednocilindrasa kao sto je taj Keeway, a uz to ide ko prebijen kurac, jedino sto valja na tim motorima je sto su stedljivi, malo trose, jednostavno i jeftino odrzavanje.

A zvuk visokoturazne jednocilindricne 2taktne 125-ice mi je bas super, da ne govorimo o performansama, ali trose puno u pm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa pazi, te italijanske masine aprilia, Cagiva 125...  su uvek imale vrh sasiju, ogibljenje i kocnice, ciklistika im je bila na vrlo visokom nivou iako su to male 125ccm masinice, 
a Hornet itekako moze da se krivinari, ali ipak CBR je mnogo bolje oruzije za te stvari :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Krajnje su bezobrazni naši putari, pa gde bre da naprave krivinu u sred Vojvodine i to one najgore, koje se odjednom pojavljuju?! 

;)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Nagradno pitanje. Sta se radi kada zbog uzvisenja ne vidis sta te ceka posle mosta?

a) zalegne se sa CBR-om i novim Pirelli gumama sa 120 km/h

b) nista

c) koci (to je za pi...)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki zx6r
52 minutes ago, zarekg said:

Nagradno pitanje. Sta se radi kada zbog uzvisenja ne vidis sta te ceka posle mosta?

a) zalegne se sa CBR-om i novim Pirelli gumama sa 120 km/h

b) nista

c) koci (to je za pi...)

Ako ne znam put onda sam pi... :D

znaci pod c

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 13 sati, zarekg je napisao:

Nagradno pitanje. Sta se radi kada zbog uzvisenja ne vidis sta te ceka posle mosta?

a) zalegne se sa CBR-om i novim Pirelli gumama sa 120 km/h

b) nista

c) koci (to je za pi...)

1. Ne cepaj motor po putu koji ne poznajes.

2. Kad god vozis motor, UVEK budi spreman na iznenadjenje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Da se oglasim i ja posle nekog vremena. Kupio sam ga. Za 950 evra. Motor ide nenormalnoo dobro. Vozio ga 180 km/h. Registrovao sam ga. Vlasnik mi je dao fabricki auspuh koji je menjao za spotski auspuh i tablu posto digitalni sat nije fabricki. Fabricki pregled sam prosao lagano. Odradjeno mu je klip i cilandar, koji je vlasnik uradio pre prodaje. Ima 15:000 km. Nisam se uopste pokajao. Motor je vrh. Jedina mana je sto sam mesam gorivo. Ima pumpu ali je vlasnik skinuo. Pozdravi drugovi, hvala svima na odgovorima, pomogli ste mi dosta. Ionako su me pola vas ovde govorili da ga ne kupujem , kada sam ga video bilo je jace od mene. Pozdrav! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja