Jump to content

Moto Zajednica

Da li da uzmem Apriliju Futuru 125?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 224 postova

A mi svi znamo u kakvom je stanju ta Aprilia pa mislis da ti damo pravi savet, tj. da je kupis :jee:?

Dok sam ja jos po malo pratio sta se desava, Futuru su uzimali klinci kao ti da bi joj vadili dusu dok se ne raspadne. Pa ti vidi na sta to moze da izadje posle 10 takvih vlasnika i 18-19 godina izivljavanja. Najverovatnije je to sada daleko od 45 ks, a nisu konjske snage ni najvaznije u celoj prici.

Najvise bih voleo da nisam u pravu ;). 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nije ona imala 45ks ni nova :jee: ta 125-ica ima 30-ak ks plafon, to prodavac lupeta, pali masu.

Inace ja bi to zaobisao jer se vodi na 11kw a stvarno ima duplo vise, mozes imati problem na tehnickom/registraciji zbog novog zakona.

Motor ko motor je dobar, naravno pod uslovom da ovaj primerak nije neki leš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Futura 125 nema šanse da ima 45 KS, naročito ako motor nije generalisan. Nešto najjače od dvotaktnih 125 ccm iz devedesetih bila je Cagiva Mito sa nekih 33 - 35 KS. Može da ima 45 KS pod uslovom da je stavljen neki kit od 175 ccm kao što sam imao prilike da vidim na jednoj Cagivi. A i u tom slučaju agregat jaaaako kratko traje.

 

Pitaj prodavca kad je menjan klip, u kakvom je stanju cilindar itd. Kada sam sebi poslednji put gledao Cagive Mito 125 u rasponu godišta do 2000. prodavci su stavljali cene od 300 - 1000 e. Skoro svi su u komentaru imali "spreman za sezonu", a kada pozoveš ili samo pogledaš vidiš da do motocikla "spremnog za sezonu" treba da uložiš najmanje još 500e.

 

Imaj na umu da su ti samo klip, ležajevi i klipnjača sve zajedno minimum 250 e, a to je nešto što je poželjno menjati često kod dvotaktnih 125 ica na svakih par sezona.

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 3 minuta, Biker-Boy je napisao:

A ako te ukenja da treba i cilindar da menjas, onda spremi jos toliko ako ne i vise para...

A posle skoro 30 godina od kako je Futura izašla, postoji velika verovatnoća da je i on za zamenu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Cilindar je sigurno vec menjan, jebali su mu kevu do sada par puta sigurno,

doduse postoji opcija da se uradi hilznovanje cilindra, i ako se dobro uradi ice motor bez problema, mada opet nije to to, i kosta jedno stotinak evra sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Nikad nisam bio fan hilzni. Sve hilzne sa kojima sam ranije imao iskustva bile su premekane da bi izdržale dugo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Aa ne znam stvarno, stvarno mi se svidela na izgled. Inace kosta 1000 evra. Kaze prodavač da nema nikakve mane da je radjena generalka, eh sad se ja u to ne razumem. Hvala svima na odgovorima. Ako neko zna kako da postavim sliku Future. Kaze isto da je prodavač terao 180 km/h.Nije to ni bitno nego me vrv laze dosta stvari. Pa da vas pitam da li je moguće? Hvala jos jednom, pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

pre 18 minuta, Luka Stojkovic je napisao:

Aa ne znam stvarno, stvarno mi se svidela na izgled. Inace kosta 1000 evra. Kaze prodavač da nema nikakve mane da je radjena generalka, eh sad se ja u to ne razumem. Hvala svima na odgovorima. Ako neko zna kako da postavim sliku Future. Kaze isto da je prodavač terao 180 km/h.Nije to ni bitno nego me vrv laze dosta stvari. Pa da vas pitam da li je moguće? Hvala jos jednom, pozdrav

 

 

 

Screenshot_20190906_143807_com.android.gallery3d.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Meni su ti motocikli iz te ere 125ica jako lepi. Gde danas imaš 125 sa mono viljuškom?

 

Kad je to lepo podešeno i sa dobrim "setup"-om uz malu kilažu, može baš lepo da se krivinari i ne bi me začudilo da se neki veći motocikli ostanu iza. No, opet, za to je potreban entuzijazam, znanje i dosta novca a to je teško sastaviti u klinačkim danima. Moj savet je svakako da se ide na 125cc sa četiri takta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa ne mogu reci da imam veliko iskustvo ali vozim motor od svoje 10 godine. Prvo sam vozio neki malo kros. Pa skuter, na kraju kros 125 4t.Poslao mi je i snimak. Na snimku se vidi da je  stvarno jak motor. Hvala na odgovoru, pozdrav 

Promenio član Luka Stojkovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

'Ajmo ovako.

Aprilijin mali trkač iz 2000 godine sigurno ne nosi oznaku AF1.To bi moglo da znači....svašta. Uglavnom ništa dobro.

Uz zaista dobar agregat (za ono doba i konkurenciju) mogla je eto da se pohvali nekim interesantnim rešenjima oko ogibljenja, kao uostalom i sve Aprilije. Pride, bila je sjajno ofarbana u više kombinacija...onako italijansko mladalačko šmekerski...u duhu 90ih.

Ovo šabansko crno.....mislim, ne mislim.

Neka ide i 350....ja bih je zaobišao u širokom luku. Nešto što još uvek liči na AF1 svakako dolazi u obzir, ali u mnoooogo pristojnijem stanju i sigurno ne za "soma".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

u gotovo svemu se slažem sa Prontom. Zaobiđi ovaj motor, za 1000e možeš da nađeš nešto pristojnije, a ako i dodaš koju stotinu možeš da nađeš neki solidan četvorotaktni motor sa kojim ćeš se lepo navozati. Dvotaktni motori da bi bili efikasni i pouzdani zahtevaju da ih paziš i maziš. Računaj samo da moraš da sipaš kvalitetne dvotaktole koji nisu ispod 1.000 din litra. 

 

Znam da si verovatno pod utiskom i adrenalinom, ali zaobiđi ovaj motor :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma nije meni problem, inace ima mesac ali kaze vlasnik da je skinuo. Nije mi problem da to radim. Nego ne znam koliko traje taj litar ulja.To jest koliko mogu litara benzina da pomesam sa tim uljem. Hvala na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Sv650
On 9/6/2019 at 2:24 PM, Luka Stojkovic said:

Aa ne znam stvarno, stvarno mi se svidela na izgled. Inace kosta 1000 evra. Kaze prodavač da nema nikakve mane da je radjena generalka, eh sad se ja u to ne razumem. Hvala svima na odgovorima. Ako neko zna kako da postavim sliku Future. Kaze isto da je prodavač terao 180 km/h.Nije to ni bitno nego me vrv laze dosta stvari. Pa da vas pitam da li je moguće? Hvala jos jednom, pozdrav

 

 

Svaki ciga svoga konja hvali, to ne moze 120 da razvije, kakvih crnih 180... 45ks? Ako je prodavac ozbiljan, onda se razume u motore kao Marica u kriv k
Ja bih zaobisao takve motore, ako je kitovan na vise ccm to je ganjan i razvlacen motor, a to ti ne treba jer ces preko tih 1000e da ulozis jos toliko, ja ne preferiram skutere ali kada bih bio ogranicen na A1 odnosno 125ccm uzeo bih nekog Burgmana za sebe, ili neko skuterce u toj klasi, te "erke" 125 se cuju kao pokvarena truba, trotinet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 15 minuta, antic je napisao:

 ogranicen na A1 odnosno 125ccm uzeo bih nekog Burgmana za sebe, ili neko skuterce u toj klasi, te "erke" 125 se cuju kao pokvarena truba, trotinet

A1 kategorija dozvoljavan vožnju motora zapremine do 125  ccm i snagu do 11 kW odnosno približno 15 KS. Tako da ako je dečko još ograničen A1 kategorijom, bolje da preskoči gledanje svih dvotaktnih R 125 ica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja