Jump to content

Moto Zajednica

Kategorisanje motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Trazi sam po forumu ali nisam nasao slicnu temu.

Zapravo otvorio bih diskusiju o tome sta je to sto neki motor odredjuje u koju ce kategoriju biti smesten.

 

Jasna je neka osnovna podela na sportske, naked, touring...

Ali kad neko kaze e to je adveture motor, ili to je cist touring motor, pa neko treci dodje i kaze e taj je sport touring...supermoto, sport/super sport, enduro/cross...i tako dalje....

 

Kako vi tumacite ove podele, i sta ih odredjuje?

 

Evo gde svrstati npr:

NC750X

Versys 650 

V-Strom

MT07 Tracer...ovo je samo primer

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

ja to gledam ovako:

 

sport - heblovi, nagnuto sedenje, vise savijena kolena, sa maskom napred (cbr, gsxr, ninja, r1...)

 

naked - korman, nagnuto sedenje, vise savijena kolena, bez maski napred (monster, bandit, fazer...)

 

touring - korman, ispravljeno sedenje, manje savijene kolena (tu bih svrstao svoj TDM, vstrom, versys, nc750x...)

 

sport touring - heblovi, ispravljeno sedenje, vise savijena kolena (tu bih svrstao VFR, VTR, GSXF750, Z1000SX)

 

enduro - visok korman pogodan za voznju stojeci, ispravljeno sedenje, manje savijena kolena, zicane felne, napredno ogibljenje i amortizacija, unutrasnje gume, prednji tocak veci precnik (afrika, tenere, gs, kle...)

 

choper - visok korman, ispravljeno sedenje, noge ispravljene skroz napred, kozne bisage (intruder, zephyr, harley, victory, indian...)

 

cross - radne masine namenjene samo za trke po njivama i livadama, ne moze da se registruje

 

supermoto - visok korman, ispravljeno sedenje, sportske gume a cross izgled motora, moze da se registruje (dorsoduro, ktm duke...)

 

skuter - uspravno sedenje, savijena kolena (beverly, scarabeo, free...)

 

maxi skuter - polu lezece sedenje, noge se mogu ipsraviti skroz napred (tmax, silver wing, burgman...)

 

evo, mozda ti ovo pomogne, ne kazem da sam u pravu, ali ovo je moje misljenje, napisano iz glave, nije kopirano sa nekog sajta :)

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Sjajno!!! Hvala lepo.

 

Verovatno neku ulogu igra i prednji tocak, da li je 17, 19 ili 21 inch....

 

Bas sam se pre neki dan nesto raspitivao za Versys i VStroma...i samo lik mi kaze, "aaaa moras da se odlucis sta hoces, to su dve razlicite kategorije motora" :stabre:

 

download.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

pa da, ovi neki enduro motori imaju prednji tocak veci i ponekad i unutrasnju gumu :D

 

e sad, kao, Vstrom moze off road, ali Versys ne moze. tako se prica, ali ljudi idu i sa obicnim, sport i naked motorima off road, pitanje je volje :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja