Jump to content

Moto Zajednica

Sitonija

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Nesto informacija o troskovima putarina ako neko skoro nije isao. Ne verujte Amss-u:) Nisam ni ja skoro putem do Grcke. Ostalo vec poznato al ajd kad vec ne mogu da zaspim:)

 

Makedonci uveli 4 -tu naplatnu rampu tik pred granicu sa Grecijom i odraše. Vise se isplati platiti  u Denarima. Cene iste za kola i motore.

1-va 60 den ali naplacuju u Eur skuplje.

2. 80 

3. 60

4. 2 EUR.

 

Putarine se naplacuju odmah u kešu

Ima rupa i izbočina na autoputu. Svi hvale Mak petrol. Čorba najjeftinija u Makedoniji.

 

U Grckoj putarina 1.30 eur na ulasku, pa ko gde stigne.... mislim da je Amss naveo da je 1.80. Mozda za automobile.

 

Srbija poskupela sa 400 na 450 Bg-Niš.

Do grane sa Severnom Makedonijom još 300din. Za automobile valjda nesto preko 1000 din Bg- SevMak.

 

Na Nisovim pumpama popust za naruceno pice sa Nis karticom. Ko zasedne. 

 

Komarci mali ali agresivni.

 

More toplo kao u sred leta:) Da ne ureknemo. Sunce septembarsko al prži.

 

Put nocom od Grane do Soluna ok, ali kroz industrijsku zonu ka Halkidikiju blagi uzas. Posle ok. Asfalt je tu ocajan i klizav, put bez horizontalne signalizacije...Braca makedonci iz susednog apartmana se zale da su svi znakovi isarani sprejevima i da su jedva stigli sa mapom stare SFRJ uz 1978 do svog mesta ispred Kasandre. Kad su me videli posle 9 sati efektivne voznje usledile su 3 rakije i meze. Bez pogovora!

 

Dve pauze na putu.

 

Nolanka 104 na 500 tom kilometru pocela da pokazuje svoju tezinu. Kalup je definitivno za okrugloglave pa i uz kupovinu knap velicine. 

 

Uskoro branje maslina. Albanci naberu 20 kanti po 20 kila za 25 evra dnevnice. Jaki su kao zemlja i ne znaju za pauzu.

 

Limun žut radja cele godine.

 

2000 nekretnina se proda godissnje kupcima sa balkana.

 

Ima pocrnelih snajki bez muževa sa decom, bračnih oarova, penzosa i podivljalih klinki. 

 

Giros 3, esspresso 2.5, caffee fredo 3.5.

 

BrZina u Sr 130-150, grdelica dobar put, u Makedoniji sam vozio sporije, u Grckoj vec bila noc a krenuh iz Bg oko 14h.

 

Idem sad da izmasakriram komarca koji me jebe vec dva sata.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2
  • Haha 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Svaka čast, ekstra su ti postovi, a onog...

"Aj ponovo pazljivo procitaj  pa opet komentar. Al pametan sada."

...se setim skoro svaki dan i iznova nasmejem...

Citiraću te verovatno u nekim budućim odgovorima jer ima nekolicina ljudi koji pišu samo da im okreće brojčanik postova ;)

Način pisanja i ophođenja - čista desetka...:takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

OSTAO sam duzan, divna solo voznja tamo i nazad, bas kad mi je trebalo da odmorim dusu od posla, ali neverovatna prijateljstva stecena u Grckoj a poneko i u putu. Oko 1700 tinak km cca.... slatke dogodovstine, malo posla oko kuce mojih domacina, puno mora i sunca a poneka suza na rastanku do sledeceg brzog vidjanja... dobri Samaricani sa klopom i rakijom pri dolasku, sisate prelepe ruskinje, poneki donji deo bikinija u bocnom koferu i miris cetinara na majici....

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Sta's radio,nisi valjda krao bikinije sa susila, pa bezo kroz cetinarsku sumu? 

Sledeci put okreni dole pa bezi na plazu, skaci u vodu,nemoj kroz sumu. 

Ja sam jednom slusao Nensi sa navigacije i stigao u cetinarsku sumu kroz vocnjak nara. Od tad imam averziju prema sumama... :lol3:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ostade otvorena tema, sad cituckam vikend vožnje pa naletoh na ovaj moj post iz 2019. Elem, ponovih solo ride i 2021, s tim sto mi se u Grckoj 21-ve u septembru pridruzio ortak sa Cbr.

Kao i 2019, poluostrvo tj “ostrvo” Kasandra (Nea Moudania- Dionissos beach) mi je bila baza, a evo snimka ako neko nema pametnija posla, pa uz pice.

http://
http:// https://youtu.be/fbJl3TQldhA



Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

I ja sada listam nepročitane teme na forumu pa naleteh na ovu. Ja septembra uplatio Sarti. Jedva ali ubedih nekako devojku tako da ćemo Bože zdravlje početkom septembra nas dvoje motorom put Sitonije (još ne zna šta je prihvatila :lol3:). Ako imate neke sugestije šta obići, šta nikako ne propustiti, gde jesti itd. biću zahvalan. Drugar se pre dva dana vratio iz Sartija i generalno ima samo reči hvale tako da se nadam da se nisam i ja zeznuo odabirom destinacije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 5 sati, Endurac je napisao:

Ostade otvorena tema, sad cituckam vikend vožnje pa naletoh na ovaj moj post iz 2019. Elem, ponovih solo ride i 2021, s tim sto mi se u Grckoj 21-ve u septembru pridruzio ortak sa Cbr.

Kao i 2019, poluostrvo tj “ostrvo” Kasandra (Nea Moudania- Dionissos beach) mi je bila baza, a evo snimka ako neko nema pametnija posla, pa uz pice.
 

Sjajno!  :takoje:

Verujem da ono što mene zanima nije bilo predmet tvog interesovanja, ali možda si usput nešto slučajno video i saznao (u jednom trenutku u klipu se pojavljuje neki pecaroš - varaličar).

Ja već duže vreme tražim neku destinaciju u Albniji ili Grčkoj koje je dobro za pecanje sa obale. To bih išao kolima (zbog pribora) sa nekim kolegom van sezone na cca 7-8 dana. Znam da riba tamo nije posebno skupa, ali ribolov i konzumacija onog što uloviš je neka druga draž i dimenzija. Nedavno sam nešto otkrio na YT za Albaniju (ušće Bojane u Jadran), a za Nea Moudaniu sam ranije saznao da je ribarsko mesto, ali ne znam da li je samo mesto i bliža okolina dobra destinacija za pecanje sa obale ili je to samo poznata luka za ribarske brodove. Da li znaš nešto o tome ili možeš saznati od tvojih prijatelja sa juga? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Mesto je sjajno za pecanje i podvodni ribolov. Svega ima. Pricao dosta sa ljudima koje znam. E sad da li i sta obale iz camca gde i u koje vreme, taj deo ne znam ali cu pitam ako uspem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 827 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
12 hours ago, SkoMy said:

I ja sada listam nepročitane teme na forumu pa naleteh na ovu. Ja septembra uplatio Sarti. Jedva ali ubedih nekako devojku tako da ćemo Bože zdravlje početkom septembra nas dvoje motorom put Sitonije (još ne zna šta je prihvatila :lol3:). Ako imate neke sugestije šta obići, šta nikako ne propustiti, gde jesti itd. biću zahvalan. Drugar se pre dva dana vratio iz Sartija i generalno ima samo reči hvale tako da se nadam da se nisam i ja zeznuo odabirom destinacije :)

Ne propustiti jagnjetinu u Mrzencima :D 

A što se tiče Sitonije, Talgo je naša porodično omiljena plaža, ali pogledaj malo mapu ili neki sajt pre nego što kreneš, jer cela Sitonija ima prelepe plaže. Mesta su mrtva i tu nema pomoći, ali more je lepo i putei su super za vožnju motora. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT
Ne propustiti jagnjetinu u Mrzencima  
A što se tiče Sitonije, Talgo je naša porodično omiljena plaža, ali pogledaj malo mapu ili neki sajt pre nego što kreneš, jer cela Sitonija ima prelepe plaže. Mesta su mrtva i tu nema pomoći, ali more je lepo i putei su super za vožnju motora. 

Hvala, gledao sam jos te 2019 da stanem u svakom mestu. Vec sam zapatio druzenje s Marijom, i njenom sestrom, pa sam sto motorom sto s njima svratiio u gotovo svako mesto na Kasandri i na Sitoniji. Mrzence vidis nisam zapatio :)))

Sto kazu otvorili su mi mapu na nacin na koji ja to verovatno ne bih znao. Od kampova do ultra lux mesta do najskrovitijih plaza. Srecom i Kasandra i Sitonija su kao zena, nikad do kraja otkriveni. U mestu Talgo niswm bio pogledacu na karti obavezno. Na vrhu Sitonije pa na putu nazad ima rasjkih mesta na obali gde coveku ne bi palo na pamet da stane da nema prethodno iskustvo ili nekog domaceg.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Došli juče sa Sitonije. Pa sad, ne znam koliko je kome zanimljiva za vožnju. Ja više volim planinske prevoje mada je Sitonija živopisna. Ne bih mogao da izdvojim nešto posebno, sve plaže su priča za sebe i lepe su. Sitonija je prelepa za nekoga ko je samostalan, ko ume da se organizuje i zna šta radi. Mnogo mesta za kampovanje zaista. 

Treba kupiti med tamo i masline. Mi smo bili u Sikiji, mirno selo. Više ima lokalaca i grka nego turista. Tu ima tri kampa, lokacija kao baza odlična. Pekara Hatzis kida, sladoled, peciva, slatkiši... Lepše nisam jeo. Cene u marketu kao u SRB. doduše gorivo kida koliko je skupo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da..benzin jeste. Dizel otprilike kao i u Srb...možde da se naleti i da košta manje. (par dinara, ako je nekome bitno)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1000 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Trenutno u kampu u Kalamici sa klincima, na žalost kolima. Otvoren za predloge. Video sam neka dva lika na v-stromovima kod Sikiasa, izgledaju rentano.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja