Jump to content

Moto Zajednica

Zakon o probnoj dozvoli

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Peda X Road 2

Ne znam da li ovo baš odgovara temi, ali nisam mogao da nadjem adekvatniju. Sutra imam vozački ispit i interesuje me da li neko zna da li se uvažio onaj novi zakon(probna do 21. godine) i da li to na bilo kakav način mogu da izbegnem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
7 hours ago, VladimirM said:

Ne znam da li ovo baš odgovara temi, ali nisam mogao da nadjem adekvatniju. Sutra imam vozački ispit i interesuje me da li neko zna da li se uvažio onaj novi zakon(probna do 21. godine) i da li to na bilo kakav način mogu da izbegnem?

zasto bi izbegavao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Peda X Road 2
27 minutes ago, tibor said:

zasto bi izbegavao?

Pa zbog restrikcija, logično, mnogo bi bilo bolje da dobijem redovnu dozvolu i ne moram da brinem da li je prošlo 23h ili ne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Peda X Road 2
5 minutes ago, Mile123 said:

Uveli su taj zakon i sada vazi, probna se dobija samo za prvu kategoriju za koju polozis.

Jeste prva kategorija, je l to onda znači da traje do 21.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
41 minutes ago, VladimirM said:

Pa zbog restrikcija, logično, mnogo bi bilo bolje da dobijem redovnu dozvolu i ne moram da brinem da li je prošlo 23h ili ne. 

restrikcije su uvedene radi zastite vozaca koji tek ulaze saobracaj. zabrana nocne voznje je uvedena jer je povecan stepen umora i otezani uslovi kretanja. jer takvi vozaci statisticki u tom periodu cesce ucestvuju u nezgodama. svidjalo se to nekome ili ne... ja sam ZA, mislim da je to dobro za omladinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
pre 40 minuta, drmilan_ je napisao:

Moj drugar vozi auto vec 5god i polozio za a2 sad i dobio probnu 2 godine

Jebem li ga, Daci rekose u auto skoli da samo jednom imas probnu fozvolu, ja isto za a2 kad sam polozio nisam imao probnu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2380 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
4 minutes ago, Mile123 said:

Jebem li ga, Daci rekose u auto skoli da samo jednom imas probnu fozvolu, ja isto za a2 kad sam polozio nisam imao probnu...

ISto to sam mu i ja govorio i eto ga dobije, smorio se decko... valjda od pre 4 dana je taj zakon a on polozio pre 2 dana. Ni ja nisam dobio probnu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

probna dozvola se dobija za prvi put stecenu bilo koju A kategoriju ili B. sve naknadno polozene se upisuju u tu prvobitno stecenu probnu dozvolu

2 godine se meri od izdavanja prvo stecene kategorije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Peda X Road 2
8 hours ago, Mile123 said:

Jebem li ga, Daci rekose u auto skoli da samo jednom imas probnu fozvolu, ja isto za a2 kad sam polozio nisam imao probnu...

Je l mu to sad znači da ne sme da vozi suvozača? Evo i ja danas položio i rekli mi da vadim probnu. Nisu mi baš jasne sve restrikcije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ја znam jos prosle godine kad sam ja polagao da se pricalo da ce od ove godine da se dobija probna dozvola kad polozis za A, iako imas B kategoriju odavno polozenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Da ne bi nagađali

 

IMG_1283-e1525815368604.jpg
ALUNNO.RS

"Alunno" je renomirana auto-škola za obuku budućih vozača i doobuku vozača u Novom Sadu. Licencirani predavači, instruktori i ispitivači, bogat vozni park, plaćanje na rate...

 

I Dopuna...

 

Ako lice već poseduje probnu vozačku dozvolu neke od kategorija: A1, A2, A, B1 ili B; a kasnije položi ispit i za neku drugu od predhodno navedenih kategorija, probna vozačka dozvola za novostečenu kategoriju važiće mu do datuma važenja probne dozvole koja je prvo izdata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS

Ljudi, ja imam već 24 godine vozačkog iskustva, B i C kategoriju, položio za A pre par dana, jutros u Ljermontovoj kažu mora probna dve godine! :stabre::grr::tras2::neznam: 

Kakva je tu logika, koji je to zakon?! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ja vam lepo rekao da po novom ide probna dozvola za novu kategoriju a vi ne verujete. To je meni pricao prosle godine instruktor i da je dobro sto sam na vreme krenuo sa obukom da se ne bih smarao kasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Član 182

Probna vozačka dozvola izdaje se licu koje prvi put položi vozački ispit za upravljanje motornim vozilima kategorija A1, A2, A, B1 i B sa rokom važenja:

1) dve godine - licima koja su položila vozački ispit sa navršenih 19 godina života,

2) do navršene 21. godine života - licima koja su položila vozački ispit pre navršene 19. godine života.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Možda bi se u tome i mogla naći neka logika, to što prvi put polažeš za A kategoriju, druga vrsta vozila itd, ali ....

Moj instruktor, vozi već 30 godina kola. Vozio čovek šlepere, kamione, avione, instruktor 15 godina upisao letos za A i njegov sin koji ima 19 godina, položio prošle godine, istekla mu probna dozvola u maju, upisao A2, i  sad u oktobru kad polože, sin će da dobije pravu vozačku dozvolu A2 kategorije, a tata će da dobije probnu za A. 

Dakle 30 godina iskustva dobija probnu a  jedna godina iskustva u saobraćaju sa probnom dozvolom dobija pravu dozvolu bez ograničenja.

Ako neko tu nađe neku logiku neka mi javi.

Živo me interesuje.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Opet kakve veze 30 godina iskustva na četiri i više točka ima sa vožnjom na dva točka. Po toj logici posle toliko iskustva i letačku dozvolu bi trebalo da dobije lakše.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Mnogo znači veliko iskustvo u saobraćaju, ali kao što sam i rekao, tu bi mogao, teškom mukom doduše, ali i da nađem neku logiku, ali zar veću težinu ima jedna godina vožnje sa probnom dozvolom nego trideset godina sa pravom, pa sin posle godine dana iskustva dobija pravu, a tata posle 30 godina dobija probnu.

 

Ni jedan ni drugi nemaju iskustva na dvotočkašima, trebalo bi da su bar u istom položaju.

Tu logiku ja ne mogu da prihvatim..

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Da i meni nema logike. Ucesnik si u saobracaju kako god. Moj sestric polozio uporedo za A1 i B. Za A1 dobio normalnu a B probnu. Kao da na skuteru od 125ccm nisi ucesnik u saobracaju a autom jesi. Mada jeste da je njemu dobro doslo....ali opet.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja