Jump to content

Moto Zajednica

Đir do Kopra

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

Ne znam za vas drustvo ali meni je godisnji proletio kao da ga nije ni bilo, prohujalo s vihorom. Sreca je pa vrijeme i dalje sluzi, nadalje suncano, bez padavina i sta vise covjeku treba da skonta da je pravi čas za dobar đir motorom.

Skontam da odem kod rodice u Kopar al da prethodno svratim i obidjem jezera Bledsko i Bohinjsko, poslije da produzim prema Mostu na Soci pa sjeverno na Mangartsko Sedlo... na kraju spustim se juzno prema Kopru i tamo  ...mmmm, ovo vraca osmijeh na lice... inace volim taj gradic na obali i radujem se susretu sa mojima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

Isti dan po dolasku s posla pregledam opremu i pomalo pocnem pakovati torbak, Tanji ispricam sta mi je na umu...

kaze isla bi i ona.

Imali smo jos dva dana do polaska, kupimo jos jedno kisno odjelo i nekih sitnica, provjerim ulje, lanac, gume, poskidam tockove da provjerim lezaje i malkice dodam maziva... u ta dva dana laganice pripremimo sve za put tako da prvi slobodan dan poranimo za Bled.

Zahvalio bih se ljudima koji su doprinjeli da nase putovanje bude bolje ...hvala na svim savjetima i preporukama Tedybear, Lion5, TomoB i svakako svima drugima ciji su putopisi pomogli da i mi prodjemo lagodnije i

bolje pripremljeni.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

SB-ZG-Bregana-Bled smo prosli za neka 4sata tako da smo oko 10h stigli u Bled, obisli Bledski Grad, kao da smo u Aziji. Dalje smo otisli do Bledskog jezera i produzili do Bohinjskog pa do vodopada Savice. Vec na prvu smo bili odusevljeni, cisto i uredno gdje god pogledas.

IMG_20190828_105805.jpg

IMG_20190828_120449.jpg

IMG_20190828_120524.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

Pentranje do vodopada Savice se isplatilo ...cudo prirode, ostao sam bez teksta i samo sam gledao. Sidjemo nazad do Kuce pri Savici i tu maznemo po toceno Lasko, spremimo se i kntam da palimo dalje ali Tanja naginje da jos malo svrljamo po kraju... ajde de, Sedlo i Kopar ce malo pricekat. Idemo nazad u Bled, kava i krempita naravno. Vozeci ka Bledu vidim kamp pored Bohinjskog jezera, satori u hladu borove sume, nesto cu vec smislit za iduci put.

Prije Bledskog jezera namotam lijevo pa malo uz jezero i ubrzo stigosmo do makadamskog puteljka gdje smo ostavili motor i sumskom stazom uzbrdo. Mokri smo bili od pentranja ali pogled na Bledsko jezero, to ja ne znam opisati ...nisam dovoljno rjecit, najbolje otici i uvjerit se sam, vidikovac Mala Osojnica i opet, isplatilo se pentranje. Onakvi pregrijani nazad na motor i pravac Bled, vapimo za kavom. Usput gledamo ljude gdje uzivaju pored jezera a ima i kupaca, uuff sta bi dao samo da se rashladim.

IMG_20190828_131124.jpg

IMG_20190828_153437.jpg

IMG_20190828_120909.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

Malo smo se popravili sa kavom i krempitom pa odemo prosetat po kraju, usput svratismo u obliznji Hotel cisto da pitamo...ima soba i parking za motor i dorucak, naravno preuzmemo kljuc pokupimo stvari sa motora uletimo u sobu, brzinski tus presvlacenje i gasss na jezero... iskupali se za sve pare, bit ce da smo zadnji izasli iz vode. Navecer klopa, hladno pivce i setnja ...zao mi sto Medo Tedo nije mogao naletit ali poziv stoji i tura je moja, bit ce prilike.

Vecer je prelijepa i mi smo iskoristili da se ishodamo pored jezera... ovdje cu sigurno opet doci

IMG_20190828_161302.jpg

IMG_20190828_175339.jpg

IMG_20190828_182938.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

Dobro smo spavali.

Osvanulo je sunčano jutro a mi se spremamo da idemo dalje, naravno prvo fruštuk.

Na parkingu sretnem dvojicu putnika iz Njemačke, ADV riders. Švrljali po Balkanu pa odoše kuci, nema gdje nisu stigli a želja i planova još pregršt ...thats the spirit

IMG_20190829_085622.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

Za čas smo stigli u Kranjsku GoruIMG_20190901_165045.thumb.jpg.fc478d739dd020058eec2e24297679c7.jpg tu skrenem na Vršićki put i ubrzo stigosmo do Ruske kapelice i tu napravimo malu pauzu.IMG_20190829_110043.thumb.jpg.dceedbe66901a51be1f61ee14b38fdb5.jpg Cesta je dobra ali naš put ide na drugu stranu. Spustismo se dole u K.G. pa na zapad i dodjosmo u Italiju.IMG_20190901_143010.thumb.jpg.f70be83b301d10e1252894572236af24.jpg

SS54 pravac Tarvisio pa dole prema Lago del Predil.IMG-5dbf86d73510331499401c5be9963a06-V.thumb.jpg.a2bfe04892fad2020408e91986711278.jpg

Tu smo čuli grmljavinu ...par Harleya protutnjaše vijugavom cestom.IMG_20190901_171001.thumb.jpg.c5c30b4b754b0012a0f8a89c378b8ed4.jpg

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

Nastavili smo dalje prema nasem cilju, opet smo u Sloveniji i krećemo sa usponom prema Sedlu.IMG_20190902_095913.thumb.jpg.5a12b689ba020560135cde4390d5f654.jpgPut je pouzak pa svi voze pažljivo, auta često staju kako bi se sigurno mimoišla a nas su uglavnom propuštali da prođemo i teramo dalje uspon.

Kako se penjemo tako i pogled biva sve fascinantniji mada nisam puno ni razgledao, uglavnom sam pazio kud vozim. Na par mjesta smo zastali da vidimo tu ljepotu prirode, za nas ljude iz ravnice ovo je stvarno nešto nesvakidašnje. Penjemo dalje i nakon nepunih pola sata dođosmo na Mangartsko Sedlo.

 

IMG_20190829_130427.jpg

IMG_20190829_132550.jpg

IMG_20190901_142057.jpg

IMG_20190906_102742.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

Nešto čudno se desilo pri spuštanju sa Sedla, dobar dio spusta je bio sa ugašenim motorom tako da sam dosta koristio kočnice. Negdje na preostaloj trecini osjetim da je zadnja kočnica slabija a do kraja spusta ostao sam bez zadnje kočnice. Zaustavim prije uključenja na glavnu cestu da vidim sta se desilo, sve se čini ok, sve na svom mjestu, nigdje tragova curenja ili bilo šta drugo, nivo kočionog ulja dobar :wacko:?. Ajde de ici cu laganije i opreznije, kntm kočiti motorom i prednjom... krenemo dalje i tokom vožnje kočnica se vratila u funkciju, proradila. Imal ko ideju šta se tu odigralo (nemam ABS na motoru)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

Naš put dalje je protekao extra, prelijepi krajolici, odlična cesta... uživanje je voziti čak i na djelu gdje je pred nama prošla kisa.
Spustismo se u Kobarid pa ubrzo u Italiju ...Gorizia, Sistiana pa stigosmo u Grignano i tu napravimo malu pauzu. Odemo protegnut noge kroz park dvorca Miramare.

 

IMG_20190906_112657.jpg

IMG_20190829_174345.jpg

IMG_20190829_174913.jpg

IMG_20190829_174724.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Zameni ulje u kočnicama, ono je higroskopno, tj. prima vlagu iz vazduha, pa kad se pregreje od visoke temperature usled dugog kočenja, vlaga isparava i stvara parne mehurove koji su stišljivi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

Ninja66, djolji

Početkom avgusta odradim zadnju kocnicu. OE plocice i novo ulje stavim (dot4) pa je i meni cudno da je kocnica otkazala.

Sad nesto kontam da skinem celjust, da povadim klipove i isperem detaljno celjust. Ja sam to odradio na klasican nacin, odvrnuo ozraku celjusti, kad je sve iscurilo nasuo gore u posudu novo ulje, drukanje i ozracivanje...klasika. Moguce da je u samoj celjusti zaostalo starog ulja, to je i dovelo do otkazivanja kocnice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

piki
Kilometri nizbrdice na putu gdje nema jurnjave, laganice spust do dole, nisam vidio potrebu da masina radi osim kroz tunele gdje je cesta bez nagiba. Dan je bio topao pa smo i mi malo raskopcali opremu da se rashladimo do glavne ceste gdje sam svakako planirao zaustaviti da se spremimo za dalju voznju.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

To ti je pogrešna metoda zamena ulja. Sisica se nalazi na najvišoj tački čeljusti kako bi izbacila vazduh. Kada si ispustio ulje na njoj, nije izašlo sve ulje i ostalo je u čeljustima staro. Sada uradi sledeće: na sisicu zakači providno crevo, a drugi kraj creva u flašicu, drukaj kočnicu i ispuštaj ulje do min. u posudi, a onda dospi novo ulje i nastavi da drukaš. Tako uradi bar 2-3 puta. Novo ulje će proterati staro iz čeljusti kroz sisicu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v
Pre sat vremena, štampar je napisao:

Штедња бато,штедња:D...а и јесте мерак кад клизиш низбрдо а око тебе тишина...

 

П.С

Јели хладна вода у Бледском језеру?Или је само слика некако ''хладна'',нигде Сунца:neznam: 

A stvarno bio je merak, pogotovo kad smo se spustili do pola gdje cesta prolazi kroz rashladnu  bukovu šumu.

Bledska voda je bila odlicna, pravo okrepljenje nakon voznje i penjanja po brdima do vodopada i vidikovca. Vrijeme je bilo toplo, oblaci povremeno zaklone sunce al opet toplo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

Nastavismo dalje obalom, prođemo Trst pa Muđu, Lazzaretto, Ankaran i stigosmo u Kopar. Uvjek se radujem dolasku u taj grad, nekako na prvu mi je legao.

Moja rodica nas je srdačno dočekala a meni je baš prijala prava kava, domaća. Sjedili smo vani, uživali na terasi i imali smo puno toga da ispričamo jer do Kopra napravismo stvarno jedan dobar đir.

IMG_20190906_172227.jpg

IMG_20190830_131759.jpg

IMG_20190831_112438.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja