Jump to content

Moto Zajednica

Veca garaza za motorcikle NS

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova

Pozdrav kolege,

 

igrom slucaja imam u ponudi da uzmem neku vecu podzemnu garazu u poslovnom objektu u Novom Sadu. Objedinjen prostor, poslovni objekat, sremska strana grada, cuvar 24h, kamere oko objekta, itd....s obzirom na kvadraturu moglo bi da stane 20,30 motorcikala max, uredno parkiranih.

Garaza je adekvatna za skladiste pre motora preko zime ili na duze periode. Mozda za motore za off koji idu na FG eventualno, s obzirom da ne bi svaki dan uzimali motore....vec svaki dan da se uzimaju bi bilo komplikovano za tu kolicinu ljudi. Mogla bi se ugraditi i kamera u samu garazu da svi imaju uvid u prostor preko net-a. Ne znam da li bi bilo zainteresovanih za ovako nesto? Mozda bi u jednom delu mogao i mali servisni cosak da se postavi ili nesto koji bi svi mogli da koristimo. Po nekoj racunici, sa troskovima struje i rente moglo bi za cca 25 motorcikala da bude cca 20-30 evra mesecno u zavisnosti koliko bi ljudi bilo voljno.

 

p.s. ako ovde nije mesto, molim admine da premeste u odgovarajuci podforum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Da li uopste ima zainteresovanih, generalno interesuje me kako ljudi sve ostavljaju svoje motore, a da ih ne voze bas svaki dan ( kao sto je slucaj zimi ili motori za off) a da ne uzimaju celu garazu sami ( koja bi me mesecno izasla cca 50ak eur min).

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Tvoja garaža ispade da ako svi daju lovu koju si odredio- košta oko 600 eura.

Neko treba da da 20-30 eura a da može samo ponekad da dodje po motor.

Zar nije bolje uzeti običnu garažu za 40-50 eura i da unutra budu 3 ili 4 motora. Podeli cenu pa vidi.

Em nema gužve,  em manja cena, em možeš doći svakog dana u garažu i koristiti motor.

Tako da tvoja ideja o masovnoj garaži uz uslove, daj pare,  ostavi motor i retko se pojavljuj je - i sam razmisli.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Razumem tvoju racunicu a i logiku, cisto da vidis odakle sam posao. Razmisljao sam o par stvari...

1 bezbednost se ne moze porediti. Lokalna garaza u kojoj se zna da ima vise motora ( narocito neregistrovanih za off) je magnet za lopove u odnosu na cuvani objekat sa kamerama. 2 ukoliko ima vise od 2, eventualno 3 motora u garazi opet se mora pomerati tamo vamo tudj motor da bi dosao do svog. Sta ako je korman zaklnucan itd... Nije zgodno ako mi treba svakodnevno. Oper se vracam na pre skladistenje nego bas garazno mesto.

3 visak love se ulaze u neki servisni kutak i alat jednostavniji koji bi svi koristili.

 

Meni to vredi za 10 e vise mesecno. E sad, da li tako i ostali razmisljaju ne znam, zato i pitam. Ako nista, onda cu naci nekog da delim garazu.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Sad reče 10 eura mesečno a u prvom postu 20-30 eura. Razlika je drastična.

Svakako treba razmisliti o jednoj i drugoj opciji.

Kamere i čuvar vrede. 

Opet i garaže u zgradama se mogu obezbediti isto kamerom, jačim katancem, potplatiti babu neku da često baca pogled sa terase ;)

3 motora u garaži ko od šale staju bez pomeranja tudjeg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Da. Ja sam pogrešno razumeo. Svakako je stvar izbora. Ja sam izneo lični stav i razmišljanje.

Ja bih pre izabrao jednu garažu i dva motora po 25 eura i da mogu da dodjem po motor kad hoću a po cenu da mi nije najnovijom tehnologijom obezbedjen nego za iste pare gužvu od 25 motora. Kako tek tamo da mu pridjem i izvučem ga iz te gužve?

Zimi punim akumulator na 15 dana sto je ovde malo teže izvesti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion
37 minutes ago, gox said:

Zimi punim akumulator na 15 dana sto je ovde malo teže izvesti...

Јел сви пуне акумулатор зими на 15 дана? Јел то нешто што сви редовно раде сваке зиме?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2481 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

ja moje akumulatore napunim kad ljubimce stavim u zimski san, ponovo ih dopunim posle jedno dva meseca i onda pred montažu još jedno punjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Javiće se stručniji od mene da kažu. Ja akumulator ostavljam u motoru. Može da se ostavi na CTek punjaču  (održavaču) cele zime pa na proleće kres i vozi.

Ali ja nemam poverenja da to nonstop radi. Dalje, zavisi kakva ti je garaža. Ako nemaš grejanje ko ja što nemam, nije mi pametno da punim na minus 15...

Zato sam ja odabrao tu varijantu. Pustim da malo padne voltaža pa nakačim Ctek oko 15h jednom u 15-20 dana. Biram kad je temperatura u garaži u plusu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1280 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Po meni je bolje platiti 50-60 eur garazu samo za sebe, i biti svoj gazda. U tu garazu stavim i auto, i kiseli kupus i jos ponesto. Pri tome kad autom blokiram motor, dosta je sigurnije, a retko ko krade vozila iz garaze.

Puno babica dete kilavo, uvek bilo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Auto moto savez preko puta Nisove zgrade izdaje parking mesto za motor za 1500 dinara mesecno.
Zimi nema zive duse(bar do sad), a leti je puna garaza.
Mozes da pristupis garazi kad hoces, imas cuvara na ulazu. 

 

Tako da cena od 20-30e je prevelika za to sto nudis(po meni). 
 

Mozda da izdas nekome ko ima servis, a treba mu veci prostor? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Ja sam se vodio cenom rente garaze u NS, ali aisam ni znao da amss ima tako nesto za 1500 rsd. Cena bi varirala od broja motorcikala ali def ne moze ispod 20 e sa strujom i ostalim da se isplati mesecno. Kao sto rekoh u uvodnom postu, imam ponudu pa se cisto raspitujem i zbog sebe naravno, ali ako nema racunice onda nista, tj zahvalio bi se ljudima na ponudi a dalje oni mogu da traze. Meni licno tolika garaza ne treba...tj ne bavim se ni sa cim gde bi mi treba toliko prostor za skladiste neko ili vise vozila.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja