Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem XT660Z Tenere

Recommended Posts

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ima podforum zove se "predstavljanje novih clanova". AKo se predstavis mozda ti neko i odgovori, u suprotnom ne ocekuj bilo kakve odgovore

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ova iz Subotice nije bas u fabrickom stanju a nije ni losa. Agregat je ok, koliko se razumem, lanac i lancanici novi, estetski ima nekih mana, neke stvari su klimave za moj ukus ali je i cena prilagođena tome. 

Ako trazis motor u mint stanju, nije za tebe. Ukoliko  si spreman za kompromis radi cene onda je ok. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
2 hours ago, BIF said:

Ako je još interesantno...eto ja se rastajem od mog vjernog druga...

1068193.jpg
WWW.AVTO.NET

Yamaha XT660Z TENERE, letnik:2016,5990 EUR :: www.Avto.net ::

 

Teško da će za taj novac otići. Skoro si otišao u cenu novog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Društvo, hvala na komentarima. Iz nekog razloga nisam dobio notifikacije za aktivnost na temi - tek sam sada video komentare.
Oglas je još uvek aktuelan, mada sve mi se čini da ću nažalost morati da razmatram i neke druge modele, jer jednostavno za godinu dana nisam naišao ni na jedan koliko toliko korektan, da mi se dopadne kad ga vidim i probam. Zapravo i nije da ih je bilo - pogledao sam samo 2 u Srbiji i jedan u Bugarskoj.


Dakle @lemy - ne očekujem baš da bude mint - nije baš ovo tip motora koji ljudi maze i paze  - ali da bude koliko toliko u korektnom stanju, da je stegnut u vožnji, da se vidi da je održavan. To mi je prvi motor koji kupujem, i spreman sam da platim za dobar motor.
Sa dečkom iz Subotice sam se čuo još prošle godine, ali po priči - nisam dobio želju da odem i da pogledam motor, nešto mi tu nije štimalo. Da mi je bliže verovatno bih otišao čisto da pogledam, ali ovako - od Niša do Subotice samo za to - nisam se odlučio.

 

@BIF ne mogu da otvorim link, ali nasao sam jedan Tenere na avto.net, ako je to taj. Vidim da je maltene nov, ali ja tražim isključivo bez ABSa (verovatno i sam znaš da je velika razlika izmedju modela sa i bez ABS). Što se cene tiče, ja ne bih rekao da je nerealno visoka, ali da je motor u Srbiji. Ovako na tu cenu porez, carina i ostalo - verovatno još oko 1000 evra, a to je već previše.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Hoče-Slovenija
  • Motocikl: Yamaha xt660z

Link ne radi jer motor ima novog vlastnika....prodana je bila za 5.900 eura. Moja je bila bez abs...tačno znam što misliš...i ja sam tako razmišljao kad sam kupovao. Bojim se da češ teško nači takav motor za neku dosta nižu cjenu. Vlasnici tačno znaju šta drže, pa ako nije baš neki radikalan razlog za prodajo...ne daju taj motor.

U svakom slučaju...nadam se da uspiješ....vrjedi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Hoče-Slovenija
  • Motocikl: Yamaha xt660z

Abs nije za off-road. A taj model nije imao opciju izključenja abs-a. Moguče su neke improvizacije...ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ne samo to, nego je verzija sa ABS za nekih 8 - 9 kg teza i ima dosta manji hod amortizera iz nekog razloga, pa je zbog toga i niza. Ako se na varam bez abs ima hod oko 210mm, a sa  - 160mm.

E sad ne znam da li je to tako kod većine motora koji imaju verziju i sa i bez ABS, ili je Tenere specifičan po tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja