Jump to content

Moto Zajednica

Motori sa automatskim menjacem?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Vec neko duze vreme razmisljam da sa maxi skutera (300ccm) predjem na jos veci/jaci maxi skuter, da bih mogao da ga koristim i za putovanja. Problem je sto izbor skutera od 50ak ks ili vise je vrlo mali, pri cemu su za te modele i cene bas bas visoke. Razlog sto se drzim skutera je menjac, jednostavno lose se snalazim u voznji motora sa klasicnim menjacem. Probao sam par njih i ne ide mi, dal sam smotan ili je nesto drugo u pitanju, ali to je cinjenica. Eventualna alternativa je neki motor sa automatskim menjacem, sto praktikuje najvise Honda i jos poneki kao recimo Aprilia, u sustini to je samo par modela sve zajedno. NC750 sam gledao, nekako je nizak i udaraju mi kolena (192cm i 100kg), ostalo nisam jos gledao. 

Da li je uopste realno preci sa maxi skutera na motor sa automatskim menjacem? A pri tom zadrzati komfor skutera, prostor za stvari, malo provlacenja po gradu itd?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Naravno, imas ovde gomilu skuterasa koji sad voze NC

Ako si u mogućnosti pravi izbor za tvoje gabarite je Africa Twin sa dct-om

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Neki budzet do koga cu moci i smeti da idem je cca 5000€, mislim da nema Africa sa dct menjacem za tu lovu da valja. Na oglasima kod nas nema ni jedna cini mi se sa dct-om. 

Kakav je motor CTX700 uopste, da li to treba da razmatram?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

CTX je super motor, ali za niske vozače. Dosta je niža od NC-a i neće ti prijati. Ona je mutant touringa, skutera i čopera. 

 

Kao što reče kolega, za te gabarite, samo Africa Twin. 

 

Druga opcija je se ipak malo potrudiš oko menjača. Nije to bauk. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Uzmeš SW-a 600ccm i teraj, a nije mu cena astronomska

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Da li skuter od 600ccm/50ks trosi priblizno kao klasican motor sa itom kubikazom i snagom? Koliko sam ja cuo skuteri trose vise u ovom poredjenju. 

Kako izgleda prelazak sa Kymco Downtown 300i na Silver Wing 400, da li se oseti ta razlika u praksi u smislu snage, mogucnosti da vuce 2 na put sa prtljagom? SW 600 je preskup rekao bih za moje mogucnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Za 2.8, 3Keur mozes naci (preko) stari model SW600 i to da bude u dobrom stanju.

Na to dodas nekih 800eur za "papirologiju" i sa ostatkom para odes na jedno tako dobro putovanje.

 

Ako skontas da ti je i to malo sto se snage tice, lako ces prodati i kupiti motocikl tj preci na jace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Novi V strom ima neki sistem asistencije za polazak iz mesta. Teže je da ga ugušiš kvačilom. Neki motocikli su osetljivi, neki manje. Važi generalno pravilo da se karburatori više tolerantniji na nespretnu ruku. Probaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Vuče, vuče, bubo lenja...

 

Mnogi maksiji su putno orjentisani. Za Afriku ti treba budžet x2. Ako ti je NC mali jbg, nema ti druge do neki SW ili nešto slično.

 

3 hours ago, Wolf 79 said:

A pri tom zadrzati komfor skutera, prostor za stvari...

Teška posla. Motor se jaše i nema prostor ispod sedišta.

NC750XD je tu savršen spoj sa tovarnim prostorom u lažnom rezervoaru, skuter potrošnjom, ali je mene visina sprečila da uživam u jednom takvom idealnom commuter-u, kao i tebe. Jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nemoj tako olako da otpises motore sa manuelnim menjacem, jer uskratio si sebi veeeliku gomilu modela izmedju kojih mozes da biras, ako si svario voznju auta, svarices i motor, treba malo vremena, ali kad udjes u stos sve je posle postaje rutina/refleks, ruke i noge sve same rade, kao da vozis automatik :)

E kad se setim mojih pocetaka sa manuelnim menjacem, kako sam se mucio, pa to je bilo za plakanje (i od smeha i od muke) :D ali posle nekog vremena sam naucio.

Ne odustaj.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Vozio sam auto sa manuelnim menjacem 20god, i pre 6 meseci sam kupio automatik, i odlicno mi legao. Nije mi nikad bio problem saltung ali mi ugodnije i komfornije sa automatikom.

Kod motora je drugi problem, jednostavno se osecam nesigurno u voznji kod motora sa klasicnim noznim menjacem, kod skutera nemam taj problem. Te dodatne operacije oko saltanja mi ubnose nesigurnost, jer svakako na motoru je voznja mnogo stresnija i komplikovanija nego u autu gde ste u metalnom oklopu pa i ako se desi nesto bar imate tu limenu zastitu.

Kad bih se odlucio za motor slazem se da je izbor veliki, mozda neki V Strom ili tako nesto (lepo izgleda, pouzdan, nije neka previsoka cena itd.).

Evo slika kako izgledam na NC750 (pozdrav za kolegu koji mi je dao da oprobam nejgov motor kod cika Rajka u servisu). Taman da procenite da li se varam u osecaju da mi je ovaj motor mali?IMG-028f8b9e746e45a7fd390cb18b4b547f-V.thumb.jpg.bd04bc6114ad230aecddb1f0f6832ac1.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Mali mu je :)

Gore i nije a dole jeste ;)

Neće imati cirkulaciju u nogama, previše su mu nategnute, zgrčene, presavijene. Neko sa mršavim nogama i prodje. On ne.

I ja na SV-u imam taj problem. Dobijem bol u preponama pa moram napraviti pauzu.

A da li ti je motor mali, videces tek kad krenes da voziš turu od nekoliko dana kao ja po Istocnoj Srbiji sto sam vozio CB1 i definitivno utvrdio da mi ne odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Vizuelno ne iskačeš na NC-u, ali je činjenica da su ti noge u nezgodnom položaju (mada su na fotografiji malo pomerene u nazad). Ne znam koliko bi modifikacija fuzastera mogla da reši problem.

Inače, kolega sa foruma @dragan_alumiroi od cirka 2 metra (čini mi se da sam tako pročitao negde, ako grešim nek me demantuje) ga uspešno tera već duže vreme. Doduše nije da mu se ne javlja Afrikica, jbg :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Evo i slike na Transalp-u, cisto radi poredjenja. Vizuelno se primeti razlika, na TA su noge ispruzenije dok je na NC drugaciji polozaj, noge su stisnutije/savijenije. Bar je meni takav osecaj bio kad sam isprobao ta 2 modela.

Inace svi su mi pohvalili NC kao pouzdan motor, sa dosta prostora za stvari, malom potrosnjom, DCT odlicno radi, prosto niko od ljudi sa kojia sam pricao nije imao neke ozbiljnije zamerke na taj motor.

IMG-ad74471d8ce6bdb3ee1ed1013930e855-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Čini mi se da si se malo više odmakao od rezervoara unazad. Možda da probaš da sedneš na mesto suvozača...:) imao bi komfor koji ti treba al opet ostaje menjač...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Uzmi skuter ili taj NC ali ja ti garantujem da ces posle par godina ces poceti da razmisljas i da trazis vise snage i manuelni menjac, to je neminovno :)  ni ne mora niko da ti baci rovca, to krene samo od sebe... :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Kum vozi KTM 1290R, kad sam seo (seo nisam vozio) usro sam se doslovno, nisam smeo da vozim uopste. To je stvarno grdosija od motora, mada on kaze da je vrlo lako za voziti (pre toga je imao isto KTM neki enduro, pre njega isto neki enduro i pre toga neku blesavu Husqvarnu koja se nije mogla voziti, ne znas dal je gore kad dajes ili oduzimas gas zbog turaze, uzas).

Tako da BMW GS srecom nit imam love da platim niti imam (za sad) zelju da vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Da nisi vozio nekog BMW pa ti frka oko saltanja.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Nikad na BMW motor nisam seo. Ustvari lazem, seo sam na BMW skuter C650GT i odusevio sam se, izgleda fenomenalno, polozaj sedenja mi odgovara, nemam reci...ali zato kad sam cuo cene rez.delova i odrzavanja zaledio mi ze mozak, tako da mozda kad dobijem loto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Nc se uzima glavom a ako i srce hoće onda je to to.
Veoma praktičan i štedljiv motor ali fizički manji od afrike. Ja sam se sa svojih 196/106 spakovao a i navikao. Puno mi pomažu dodatni nogostupi na rolbaru ali jednako koristim i zadnje sedište (kad nema torbe pozadi).
Do sada nisam našao razumni razlog da pređem na veći/skuplji motor. Da li želim? O da. Da li afrika vredi duplo? Za moje potrebe ne.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Wolf 79

Iz tvojih postova dodjoh do zakljucka da nije glavni problem menjac i saltanje, rekao bi da imas dozu straha prema velkim motorima sto je u neku ruku dobro.

 

Moj ti je savet da sa 300 ccm predjes na skuter od 400 - 650ccm za pocetak. 

Jebes voznju ako sednes polu usran od straha il totalno usran.... ne treba forsirati nesto ako se ne mora, ako nije doslo vreme za forsiranje, bezveze upropastiti sebe.... lagano, stepenik po stepenik.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja