Jump to content

Moto Zajednica

" Osvajanje Karpata"

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Ja bi rekao da si mape prvog i trećeg dana pobrkao.:na_glavi:

Odličan je putopis i vidim da je takvo i društvo. Naša grupa Tracer Srbija je pre mesec dana istim putem prošla, osim rudnik soli, tako da ćemo morati to da ponovimo:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

U pravu si, tek sad videh, hvala kolega @djoji. Zamenio sam mape prvog i treceg dana, promaklo mi slucajno, izvinjavam se

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Posle sipanja ne LukOil-u, u Kurtei vreme je da se krene, ima momacki da se vozi taj dan. Uvek smo sipali svi zajedno, jer kad Bata staje da sipa, jer Burger ima najmanji rezervoar, sipamo svi da posle ne gubimo vreme, da svi posebno ne stajemo. I krecemo lokalnim putevima, koji su manje vise ok. Ima i losih deonica ali ima i delova gde je prelepo za voznju, i kvalitet asvalta poprilicno dobar. Saobracaj nije toliko opterecen na tom delu. U pre podnevnim satima nije toliko vruce tako da je bilo super voziti i uzivati dok nije bas bas ugrejalo kasnije. Kako vreme odmice stanje na Burgmanu je sve gore i gore, sve cesce se mora stati da se proveri stanje. Bata s vremena na vreme baci oko onako uz put ali vidim da se i on po malo poceo nervirati. Sve vise je poceo da pusta ulje i selna koje drzi auspuh u prednjem delu pocela je gotovo skroz da spada i drzi se samo na nosacu. Vezi nesto budzi, samo da dodjemo kuci svi zajedno kako treba. Uz nekoliko stajanja da se proveri stanje, prolazimo Tg. Jiu i dolazimo do Orsove gde cemo stati da odmorimo i rucamo, vreme je a i upeklo je onako bas. Srpski restoran na Dunavu, sve ima ko u srcu Srbije, meni na srpskom ma ludilo. Puno kao sibica jedva nam nadjose mesto da sedemo kolika je guzva. I vidim da ima isti restoran u nekoliko Rumunskih gradova i radi kao sat. Cene za nijansu jace nego bilo gde drugde.b6a69a5b300a6b796e65e25280061754.jpgbdedfd3ab97d80bc24786e3eaf25586e.jpgb8c081694b3c6bdd387230a79b08f28c.jpg01c5de78bd084dc11a28ea62e48bf6ae.jpg

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Posle lepog rucka i kratkog osvezenja, plan je da se ide Rumunskom stranom Dunavskom magistralon, kako je vodja puta odredio i isplanirao. Zbog problema na Burgmanu u dilemi smo da li da predjemo tu u Srbiju na Kladovo ako odpadne skroz da smo bar u Srbiji. Ako odpadne odpao je, tamo ili ovamo, svejedno, tako da idemo prvobitnim planom. I mogu reci da se nismo ni malo zeznuli, Dunavska magistrala Rumunskom stranom je fantasticna. Ja sam bio odusevljem, prvi put sam prosao, i mnogo je bolje sa njihove strane nego sa nase. Sve pored Dunava, pogled na reku fenomenalan, priroda nestvarna, delom asvalt nov nov, delom onako sasvim solidan, bilo je zaista vrhunski voziti ovim delom. Sve do jednog momenta gde Bata baca pogled na auspuh i staje. Glavni nosac koji drzi auspuh je pukao, kao da ga je neko brusilicom odsekao. Sta li cemo sad? Sad jos samo da se odkine na grani i spada. E tu je vec Bata popizdeo, i onako rekao bi razocarao se u Bugija, svog ljubimca koji je bio pre ovoga onago bas top rekao bih. Zovi Stefa da dodje po motor od 400 ccm i nek ponese 500e ili ide u Dunav, moramo se i nasaliti malo, i u sred muke.1809aa29eabe3c3b458967fc0b21f66e.jpg609aeea6462ea49025ad92d60d189a22.jpga7f156513c2f1b6c806922fbb3b98005.jpg

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Nema sta, moramo nesto resiti, nemozemo coveka ostaviti na cedilu, svakom se moze nesto slicno desiti. Daj ko sta ima, neke gurtne, vezice, vezi, krpi koliko moze i nastavi. Sad on vec nemoze da ide kao do sad, mora sporije dosta i zbog auspuha i zbog ulja koje po malo baca na zadnju gumu i straha od klizanja. Svi smanjismo tempo i lagano dodjosmo do jos jednog prelepog mesta na Dunavu gde cemo stati da se osvezimo i skujemo plan za dalje, ostalo jos 50-ak km do granice i Bele Crkve.fb737c665b1b3652ae13d57809b85b07.jpgb434e5d2d38871179fb9257a84eb491c.jpg9080344f34c5dd7d356b2934f3f5bb21.jpgb8b6b88159f6a9c73208db40c4ffd4d4.jpgd4142154e06f190ce70921531dd7d476.jpg2a07d17016b74679a985a3f98ee1d705.jpg957e1d1fa58bb98391dbe8ab0aee7374.jpg99da9552939244fc4dabbd61610e81ad.jpgef5d9d804199b5367796e6b84d58fed3.jpg17e7482bbf690511283162cd7d08d54d.jpgbfad24b7b994aad05d60dc3fe25c6293.jpg

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Sta i kako dalje, pitanje je sad. Miki je dobrovoljno prihvatio da ostane pozadi sa Batom i ako sam mu ja nekoliko puta ponudio da se bar menjamo povremeno ako nista drugo. Mile ljudina nema sta, hvala mu na tom pravom, kolegijalnom gestu. Iza Burgmana koji vec sad odvojio auspuh i na izduvnoj grani nije bilo ni malo lako voziti da se razumemo. Nas troica odemo nekih 10-ak km napred, pa stanemo malo da ih sacekamo i sve tako, sta da se radi, niko nije na kraju zeleo takav scenario ali desava se, boze moj, svako je mogao da bude u istoj ili slicnoj situaciji. Bata je bio svestan ozbiljnosti situacije i prilicno smireno je prihvatio cinjenicno stanje. Kad je video sta i kako se ponasa Honda na ovom putu, bio je u fazonu, koliko kosta Nole samo reci i kupljena je. Eh kad bi se ja mogao tako lako odvojiti od nje, neznam prosto sta bih uzeo a da ostajem u svetu maxi skutera. I tako malo po malo dolazimo na granicu, prelazimo bez guzve i bilo kakvih problema. Doduse da je Bata upalio Burgmana verovatno bi nas uhapsili jer bi uznemirili ceo komsiluk, zato ga je gurao preko granice, verovali ili ne. Sad u Beloj crkvi vec pada mrak i treci dan za redom nas ceka voznja po mraku jedno sat vremena i malo jace, ali u Srbiji smo sad moze kako god, pogotovo do Panceva sve uglavnom pravac i opleti bato. Batke je opleo Burgera pun gas ko veli skoro sam stigao kuci, sad nek mu bude sta hoce, samo teraj. Dere se pozadi mislim da su one divlje svinje iz Deliblatske pescare pobegle i nece ih biti tu neko vreme. Vrlo brzo stizemo u Pancevo, konacno, zivi zdravi i osmeh je tu posle svega. Stajemo na pumpi da se pozdravimo i gas kucama, svojim najmilijima , ipak nismo bili 3 dana, svi nas zeljno izcekuju.b49ec29c1b9e6f4be18789ba7013d728.jpgdafd35a1f5180934950cba9016b63bb5.jpg355098a04e74efdab226fe46faf94b9b.jpg83529156c4c5d453799409085f559b76.jpg

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Da rezimiramo stvari
- Rumunija obecana zemlja za motore, svega ima sto ide u prilog motoristima, uzivanje na najvisem mogucem nivou i jos da kazem jedna jako povoljna finansiski varijanta jer su cene svega bas bas pristojne i neverujem da bi mogao da odes bilo gde na putovanje da bi moglo da te izadje povoljnije. Jedino sto u celoj Rumuniji gde smo god sedeli nije bilo Koka-kole nego sve Pepsi. Pepsi izgleda uleteo ozbiljnu lovu da izbaci Kolu iz zemlje.
- Ja dobio potencijalnog kupca za Hondu, naravno ako se odlucim da je prodam mada neverujem za sada. Moj motor me svaki put i iznova odusevi na svakoj novoj turi. Za to je velikim delom zasluzan cika Dare Satelis i ovim putem mu se ovako javno zahvaljujem. Ali ako se ipak odlucim za prodaju znam na koju adresu da se obratim.
- Jedna sjajna avantura, neprocenjivo iskustvo, i ponoviti dogodine u svakom slucaju, samo da smo zivi i zdravi. Hvala mojim drugarima koji su bili na visini zadatka sve vreme, ipak nebi bilo zanimljivo ici sam na ovakav put. Moj brate Mare ili ti kolega@mrxfon, hvala jos jednom na svemu, jos jednom si pokazao da si pravi profesionalac, kapa dole majstore. Vama svima koji ste citali i pratili hvala i ostajte mi zivo i zdravo i suve i srecne drumove vam zelim. Jos da dodam da ce klip da bude sigurno samo kad neznam, cim bude gotovo ubacujem ga..... Aj u zdravlje...

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 45 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: TDM 900

Profesionalno napisan putopis :)

Ja da se ovde javno izvinem drugarima ako sam ih malo usporavao, ali jbg, nepredvidjeno :na_glavi:

Uglavnom, auspuh sredjen, ojacan, ulje je pustalo na dekli namotaja, sredjeno i to, zahvaljujuci Daretu. Tako da, sve u svemu prelepo iskustvo i prelepih 3 dana sa momcima kakve covek moze pozeleti za druzenje, voznju, pomoc i sve ostalo. Mare kao kolovodja Fjr1300, Nole silver, Miki Gs, Nemanja V-strom i naravno Bata burgman :sampion:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Napisah gore da sam zamenio mapu za prvi i treci dan, to je mapa od prvog dana....

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: dl 650

Nema ovde sta da se doda sjajno druzenje,dobra ekipa lepo provedenih 3 dana.

Momci hvala od srca na druzenju.

Takodje hvala noletu na ovom lepom putopisu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Bilo mi je zadovoljstvo, i steta je da ostane nezabelezeno

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Evo ga konacno, malo kasnim ali sta da se radi. Stamatovicu hocu komentar....https://youtu.be/AJTpAO99oMw

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Video 5(-), gde je penjanje na vrh Transfaragašana do tunela? Pa to je najatraktivnija "ulica " u Rumuniji:jee:

Mi smo to prošli u subotu kad im je bio državni praznik, a kolona od 6-7 km je  stajala, tako da smo se provlačili kao na ulici.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Znas kako gledao sam da ubacujem snimke gde je lepa tecna voznja, gde nije neki zastoj, kolone itd. A kad smo vec prisli gore samom vrhu tu je bilo po dosta auta i guzve tako da sam izostavio taj deo. Ali imaju slike sa tog vidikovca na vrhu i jezera , tako da ima nesto u svakom slucaju

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Uf kako je lepo pidsetiti se u ove teske dane kad se gotovo nigde ne ide. Odmah izmami osmeh na lice. Ima slican plan i za ovu godinu, ali......, ja sam uvek optimista, videcemo kako i kad ce se ovo sve zavrsiti

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja