Jump to content

Moto Zajednica

BMW GS kamp 28. - 29. septembar

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Zanimljivo dešavanje kod nas. 28 i 29 septembra održaće se GS kamp koji za cilj ima druženje, ali je ujedno i turnir na kojem se prevazilaze razne prepreke motociklom. Iako u naslovu stoji da je ovo GS kamp, učešće mogu da uzmu i drugi tourenduro/dualsport motocikli drugih proizvođača sa zapreminom od 1000 ccm. GS kamp održava se na na offroad poligonu Nomad u Bubanj Potoku.

 

Više detalja možete pronaći u tekstu, a tamo se nalaze i kontakti organizatora.

 

BMW-GS-kamp.jpg
BJBIKERS.COM

Za sve vlasnike BMW GS motocikala imamo jednu lepu vest, a to je da će se 28. i 29. septembra održati jedno zanimljivo takmičenje pod nazivom BMW GS kamp.

 

Promenio član Jovan Ristic
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zanimljivo svakako, ali pre svega korisno ne samo za GS-ovce. Biće odlična instruktoraža, pokazno voženje po teškom terenu teških motora, nesumnjivo iuzetno i kvalitetano dešavanje, 10+ za poduhvat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Piše da može i motocikli koji nisu GS, ali pod uslovom da imaju 1000 ccm. U svakom slučaju imate kontakt mail u tekstu pa pitajte :) 

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS

Drustvo

Ovo organiziramo mi ( https://www.2x4station.com/ ) iz podrsku trening-centra bmw i info-podrsku bjbikers.

dobrodosli su svi :) no zbog nekih reglamenata i pravila ucesce u trening i turnirskom delu je dozvoljeno za bmw motocikle serije gs od 650ccm a za motocikle drugih proizvodjaca od 1000ccm

 

Ali posto ja veoma, veoma volim svoj posao ja cu da se dogovorim sa TC i za ostale  no molim sve zainteresovani da se prijave na service@2x4station.com nakon cega ce dobiti anketu koju je potrebno popuniti. Takodje dobice sve detalje vezane za camp.

 

sledece godine planira se mnogo ovakvih dogadjaja, planiramo da dovedemo i tatu GS Trophy u Srbiju sledece  i ja se iskreno nadam da cemo 2022g na gs trophy international videti i gs team serbia :takoje:

Cekaju vas profesionalni instruktori i ubedjen sam da nikome nece biti dosadno.

mesto: poligon NOMAD

 

Za pitanja : service@2x4station.com ili +381 621579 434

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
14 hours ago, Jovan Ristic said:

Piše da može i motocikli koji nisu GS, ali pod uslovom da imaju 1000 ccm. U svakom slučaju imate kontakt mail u tekstu pa pitajte :) 

Cini mi se da sam nasao nacin akko da zaobidjem ovo..nadam se da ce do kraja da da mi potvrde :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
2 minutes ago, Singularitet said:

Neki nivo prethodnog iskustva? Gume?

Gospodo, drugari, prijatelji, klijenti sadasnji i buduci - posaljite email sa prijavom, dobicete anketu i DETALJNA UPUTSTVA, nakon sto procitate sami resite da li da posaljete anketu ili ne :)

 

Svi apsolutni pocetnici ce biti odvojeni u posebnu grupu sa kojom ce raditi poseban instruktor koji savrseno (skoro pa) vlada srpskim jezikom ;)

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 2 sati, A.J. je napisao:
Pre 16 sati, Jovan Ristic je napisao:

Piše da može i motocikli koji nisu GS, ali pod uslovom da imaju 1000 ccm. U svakom slučaju imate kontakt mail u tekstu pa pitajte :) 

Cini mi se da sam nasao nacin akko da zaobidjem ovo..nadam se da ce do kraja da da mi potvrde :)

 

Primeniš pravilnik iz evropskog TCR-a, dodaš mu onog tvog od kubik i po i taman :lol2:.

 

Daću sebi slobodu da se umešam, ukoliko se smatra neumesno, odma brišemo. Ne znam formalnu postavku, bilo bi dobro da bude tolerantna klasifikacija, bez ograničenja, jer u Srbiji se van puta vozi daleko veći broj motora koji nisu BMW-i. Predpostavljam da je intencija na velikm i teškim motorima koji iziskuju možda drugojačiji pristup, velika je skepsa po pitanju upotrebljivosti takvih motora, posebno GS-a, tako da bi šire učešće sigurno doprinelo razuveravanju.

 

Pre 2 sati, A.J. je napisao:

Svi apsolutni pocetnici ce biti odvojeni u posebnu grupu sa kojom ce raditi poseban instruktor koji savrseno (skoro pa) vlada srpskim jezikom

 

Ovo je odlično i ispravno, na svojoj prvoj edukaciji na van asfaltnoj podlozi, zapao sam u visoku grupu u koju nikako ne bi trebalo i to po sopstvenom zaključku, tako da čak i sami instruktori ne treba da se oslanjaju na opredeljenje učesnika jer retko ko hoće da izjavi da je početnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
pre 31 minuta, đunta je napisao:

tako da bi šire učešće sigurno doprinelo razuveravanju.

Ovo je super inicijativa i želim da uspe. Sve što doprinosi radu na vozačkoj veštini, ja zaista blanko podržavam, a ova priča tek zaslužuje vetar u jedra, jer dovodi ljude visoke kompetencije da ponude svoje znanje! 

 

Ipak, vožnja velikih motora (klase GS) van puta više treba da se posmatra kao svojevrsno oslobađanje i unapređenje sopstvene veštine, kojoj je namena da u konačnici (što bi rekli braća Hrvati :)) bude upotrebljena na putu. Veliki motori, čak i u rukama Mandušića Vuka, realno nemaju šta da traže na iole složenijem, čak i običnom, terenu i to je prosto istina, ne zabluda. Nepraktični su, skupi su padovi, mnoge stvari koje rutinski izvedu čak i relativni početnici na lakšem motoru, ni eksperti koji lome tuđe motore ne mogu lako itd.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
5 hours ago, severian said:

Ovo je super inicijativa i želim da uspe. Sve što doprinosi radu na vozačkoj veštini, ja zaista blanko podržavam, a ova priča tek zaslužuje vetar u jedra, jer dovodi ljude visoke kompetencije da ponude svoje znanje! 

 

Ipak, vožnja velikih motora (klase GS) van puta više treba da se posmatra kao svojevrsno oslobađanje i unapređenje sopstvene veštine, kojoj je namena da u konačnici (što bi rekli braća Hrvati :)) bude upotrebljena na putu. Veliki motori, čak i u rukama Mandušića Vuka, realno nemaju šta da traže na iole složenijem, čak i običnom, terenu i to je prosto istina, ne zabluda. Nepraktični su, skupi su padovi, mnoge stvari koje rutinski izvedu čak i relativni početnici na lakšem motoru, ni eksperti koji lome tuđe motore ne mogu lako itd.

 

Vec smo shvatili da ti ceo koncept GS shvatas na pogresan nacin.

naravno, kao i sve na srpskim online resursim i ova tema ce se u jednom trenutku pretvoriti u jos jednu zabokrecinu, pljuvanje i td. kao sto svak u zemlji ima sva znanja u glavi, kilo-kljuc u rukama i 60godisnje iskustvo cim napusi 22 ;)

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ne razumem opasku, mislim da znam stvar ili dve o tom motoru. :) Stojim iza svojih reči, a ja nemam komercijalni interes da tvrdim kako jeste ono što nije ;)

 

Ajde, pošto se editovao post, da ubacim i ja :)odgovor na taj drugi pasus: uopšte ne pričam o servisiranju, već o vožnji, kad rekoh da znam stvar ili dve o tom motoru. Znaju ovi što su duže na forumu da sam pomalo vozio taj motor tamo i ovamo. Mnogo off-a sa njim prešao. Sad vozim neke druge motore za to. Zato nemam šta da shvatam, znam za šta je taj motor dobar, a za šta baš i ne. I kada ljudi pričaju, treba pričati o tezama sagovornika, ne o sagovorniku... 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Verujem (i čvrsto se nadam) da tema neće otići u pogrešnom smeru iz razloga što se radi o jednom lepom i zanimljivom događaju koji treba podržati najviše iz razloga što se radi o lepom druženju koje povrh svega može biti i korisno iz ugla unapređenja veština vožnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Jovane, nema razloga da kao običan član foruma moderišeš raspravu. Veliki smo dečaci, možemo da pričamo i bez intervencija :)

 

Fala!

 

edit: događaj, naravno jeste lep, neki mu zameraju što je komercijalan, ja svakako nisam od tih. Ali praviti hajp kako je GS ultimativna off road mašina, koja zahteva ultimativne off road veštine prelaska panjeva i klackalica je, zaista, ali zaista smešno. Dokle god se stvar shvata kao unapređenje veštine, zaslužuje svu podršku. Kad postane BMW propaganda, koja se i meni kao vozaču bmw motocikla onako, dizvineš :) gadi, odlazi u sasvim drugu fioku... Ajde, neću dalje da smetam.

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ne moderišem, nego razmišljam ovako: svako ko ima svoj motor može da odluči da li će da učestvuje ili ne. Ako će neko pasti i polupati nešto, njegova stvar. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
14 hours ago, A.J. said:

Registruj se ;)

Imao sam zamisao da dođem u svojstvu gledaoca. Da li je događaj otvorenog tipa?

Nemam adekvatnu opremu za terensku vožnju niti adekvatan motocikl iako verujem da bi TDM sa namenskim gumama prošao isto gde i GS. Ja nažalost ne mogu toliko brzo da zaradim motor koliko bih ga brzo pokrljao tamo.

  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
11 hours ago, severian said:

Ne razumem opasku, mislim da znam stvar ili dve o tom motoru. :) Stojim iza svojih reči, a ja nemam komercijalni interes da tvrdim kako jeste ono što nije ;)

 

Ajde, pošto se editovao post, da ubacim i ja :)odgovor na taj drugi pasus: uopšte ne pričam o servisiranju, već o vožnji, kad rekoh da znam stvar ili dve o tom motoru. Znaju ovi što su duže na forumu da sam pomalo vozio taj motor tamo i ovamo. Mnogo off-a sa njim prešao. Sad vozim neke druge motore za to. Zato nemam šta da shvatam, znam za šta je taj motor dobar, a za šta baš i ne. I kada ljudi pričaju, treba pričati o tezama sagovornika, ne o sagovorniku... 

 

upravo zato sto dugo vozis off bilo bi korisno za sve da i ti dodjes i pokazes onima koji se jos dvoume da li da se provozaju putem kojim bi hteli ali nisu sigurni....ja kad sam bio mali pionir uvek su oni stariji i iskusniji pomagali novajlijama da se izbore sa svojim strahovima ;) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
11 hours ago, severian said:

Jovane, nema razloga da kao običan član foruma moderišeš raspravu. Veliki smo dečaci, možemo da pričamo i bez intervencija :)

 

Fala!

 

edit: događaj, naravno jeste lep, neki mu zameraju što je komercijalan, ja svakako nisam od tih. Ali praviti hajp kako je GS ultimativna off road mašina, koja zahteva ultimativne off road veštine prelaska panjeva i klackalica je, zaista, ali zaista smešno. Dokle god se stvar shvata kao unapređenje veštine, zaslužuje svu podršku. Kad postane BMW propaganda, koja se i meni kao vozaču bmw motocikla onako, dizvineš :) gadi, odlazi u sasvim drugu fioku... Ajde, neću dalje da smetam.

opet ti :(

GS = gelende/strasse. offroad/road

dualpurpose.

sportadventure.

whatever.

i ti i ja veoma dobro znamo da gs ne moze da prodje tamo gde moze da prodje npr bmw G450X :)

ali isto tako i ti ja veoma dobro znamo da GS moze daleko vise nego sto ljudi misle i oba dobro znamo da malo ljudi zna to isto. Zasto ne provesti dan interesantno, podeliti sa ljudima svoja iskustva, onima manje umesnima pokazati nesto novo i jednostavno uciniti nesto da se onima koji zele da probaju nesto novo pomogne i pokaze u kom smeru da idu dalje? A mozda i andjemo jos jednog za Rtanj, nikad se ne zna.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
10 hours ago, Alekre said:

Imao sam zamisao da dođem u svojstvu gledaoca. Da li je događaj otvorenog tipa?

Nemam adekvatnu opremu za terensku vožnju niti adekvatan motocikl iako verujem da bi TDM sa namenskim gumama prošao isto gde i GS. Ja nažalost ne mogu toliko brzo da zaradim motor koliko bih ga brzo pokrljao tamo.

dodji slobodno, naravno.

i samo krljaj.

 

"Mi umemo da opravimo i ono sto sve vi vec pokusavali da opravite sami" )))))

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS

i da, jos nesto - ovo nije takmicenje

ovo je zajednicki trening kamp na kraju kojeg je zamisljeno "neko" takmicenje ali drugarsko, sa pomaganjem jedni drugima, sa zajednickim staranjem i razmeni iskustava.

A za jedno 2god da vidimo GS Team Serbia u Brazilu pa kom obojci.....a ako mi jos podje za rukom da u tome u ulozu marshall-a ucestvuje i nekoliko ljudi iz Srbije - a definitivno ima dobrih vozaca u Srbiji - my mission will be almost complete ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

elem, bilo bi zanimljivo da se barem jednom udruzimo i nesto zajednicki napravimo a ne da stalno jedni drugima guramo prst u oko ;)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Glupa situacija, ako ti sada odgovorim ispada da rušim tvoj kamp, a to mi zaista nije želja ni u ludilu, znam (možda i bolje od tebe) koliko je teško bilo šta organizovati, bilo gde, pogotovo ovde, a stvar je skroz pozitivna. Sa druge strane peckaš, diskurs ti je naporan (mesija sindrom u nastajanju) i patetičan na momente ("hajde da se udružimo"...), nameštaš se prosto za odgovor ;) .

 

Evo, reći ću samo dve stvari: razumem da ti živiš i radiš u BMW eko-sistemu i da ti je GS-Trophy velika stvar. Ima i onih koji smatraju da je to samo BMW marketing, i to onaj najgori - netačan, koji prodaje iluziju avanture i upotrebu motora tamo gde je on izrazito slab (a to je inače odličan motor, koji i sam vozim i to, evo, već treći komad!). Meni lično to uopšte nije simpatično.
 

I druga stvar, oko "Gelande": šta misliš, ako počnem sam sebe da zovem Bred... Pit Bred... i ništa više (frizurica, pločice, šarm...), hoće li moje šanse kod pametnih devojaka porasti? Hoće se reći, marketinški samonadenuto ime ne čini koncept, nije bilo kakav argument, za to ipak treba malo više.

 

Evo ga i jedan netraženi savet za kraj: pusti GS Trophy, samo plašiš početnike da će pokršiti motor, a sam Bog zna da ljudi ovde nemaju para za lomove kod vas dvojice (ili Delte, Radulovića), šta god vi mislili. Reklamiraj kamp kao ono što on U STVARI JESTE (istina je dovoljna!): prilika za odlično druženje i prilika da se ljudi oslobode na svom motoru van puta, pri čemu to znanje dobijaju od relevantnih vozača, po (koliko sam upoznat) veoma niskoj ceni.

 

Ne budi BMW, ne reklamiraj ono što nije, zaboravljajući ono gde u stvari JESTE jak tvoj kamp. Istina je više nego dovoljna da višestruko opravda 50e kotizacije i uloženo vreme.

 

Znam da nećeš gledati tako, nekako mi deluje da si od onih što vole da svi duvaju u istu tikvu i da svi "radimo zajedno" (al' ono što ja mislim :) ), ali veruj mi da sam ovom porukom u stvari možda i više pomogao tvom kampu nego reklama iz prvog posta. 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Zamisao je dobra a ovakva druženja nadasve korisna za vozače koji nisu imali prilike da siđu sa asfalta... Izostavio bih iz cele priče bespotreban hype/marketing (da se razumemo, ne forsira samo BMW taj hype, već i KTM, japanci itd...) oko upotrebe pojedinih modela motora za ono za šta suštinski nisu namenjeni. Da nemam zakazano endurisanje za taj vikend na kome sam pri svemu i "domaćin", došao bih u svojstvu gledaoca (pošto nemam BMW a ni motor od 1000ccm). Vežbice su dobro zamišljene i dovoljno jednostavne tako da i vozači teških motora koji suštinski nisu imali dodira sa vožnjom van asfalta mogu uz prethodnu kraću instruktažu da ih odrade.

 

Svim potencijalnim učesnicima nekoliko saveta:

- obujte vaše motore u kakve-takve dual sport gume... Mislim na gume poput TKC 80, E-09, Karoo 2/3 i slično... Adekvatna guma čini svu moguću razliku između prijatnog iskustva na vožnji van asfalta i bespotrebnog maltretiranja i sebe i motocikla i bespotrebne frustracije.

- poskidajte vizire, koliko god vam ružni i ubogaljeni motocikli izgledali bez istih :) 

- malo popustite šrafove kojima su stegnute ručice kvačila/kočnice za guvernalu 

- podignite nožicu zadnje kočnice tako da bude u ravni ili tik iznad ravni desnog fuzastera 

- mentalno "prežalite" vaš dragi i dragoceni motor - unapred odbacite potencijalnu nervozu zbog ispuštanja motora, evntualne štete na motoru itd. Tamo idete da se zezate, provedete, upoznate neke nove ljude i naučite nešto novo i korisno. To pozitivno iskustvo treba da prevagne u odnosu na neku polupanu ili izgrebanu plastiku, slomljenu ručicu, izgrebanu deklu itd...

- vidim da je to u pozivu navedeno, ali OBAVEZNO nosite adekvatne čizme, a pod adekvatnim mislim na čizme koje su namenjene za MX/enduro - ovo ne mogu dovoljno da podvučem, ali cenim da je organizator iskusan i da jednostavno neće pustiti na poligon nikoga bez adekvatne obuće.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja