Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Da malo oživimo temu - vraćam se sa posla, od Terazija idem ka Trgu i na semaforu u Kolarčevoj crveno. Zaobiđem lagano kolonu i stanem prvi, u levoj traci. Iza mene se prišunja neki veliki skuter, pomerim se udesno da mu napravim prostor. Stoji levo pored mene, obojica na čelu leve trake. Pali se zeleno i mamlaz pun gas seče mene (idem pravo) i odlazi desno u desnu traku prema Domu omladine sa sve uključenim levim migavcem. :tras2: Imao je barem minut da se prestroji i skroz desno ako treba, da mi signalizira nameru, šta god...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Juce nisam mogao verovati koliki mentoli pojedini mogu biti.... paz sad.

 

Pricao sam vise puta koliko je opasna i rizicna deonica autobana od Nisovih pumpi pa sve dok se ne spusti sa brda ka B. Potoku.

 

Potrpao familiju u kola, prolazim pumpe i tu negde na vrh brda vidim pajsera na dva tocka kako me nenormalno brzo stize.

Vozim srednjom trakom, levo ne moze, lomi ga zaustavnom, vraca u srednju, ide levo na razdelnu liniju izmedju dva automobila, srednja, zaustavna i vise ga nisam video.

 

Ljudi moji, zao mi je sto nisam imao kameru da snimim da vidite kako je izlomio motor u par sekundi, gas i ode, nema ga. Ja se liku divim na umecu, proceni, kontroli jer je tu u tom trenutku bila guzva .... kapa dole majsotre.

Ne opravdavam umece jer je bahat svakako, ali moram priznati da mi se vidjeno svidelo i ako znam da je dobro isprepadao kavezare. U sebi sam rekao "bravo majstore kakva si budala".

 

To je bilo u odlasku. Kasnije u povratku, prolazim gde je nekad bila stara naplatna rampa i vidim u daljini gust dim.

Vidim koce automobili, stvara se guzva u obe trake, korisiti se zaustavna.

Iz leve idem u srednju, da bi u narednih desetina metara sa 130km/h spustio brzinu na 10.

 

Gledam s'nevericom sta ljudi rade.... leva i srednja traka gotovo da je potpuno stala, vade telefone i slikaju/snimaju automobil kako gori iz suprotnog smera u zaustavnoj traci.

Ejjj srbine pa ti kocis i gotovo stajes na autobanu da snimis nesto preko puta, nesto sto nema veze sa tvojom trakom/smerom/pravcem :grr:

Kako nije doslo do lancanog ja ne znam, na pravcu vata se zalet da se lakse prepici brdo.

 

Odatle krecem da se penjem uzbrdo, vozim levom trakom dok su u desnoj neka dva stranca na novim Wingovima. Odjednom 4 nasa pajsera siju sve redom sporom i srednjom trakom.

 

Jebes budale...... kud ide ovaj narod :lud: da se triput prekrstim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 6.9.2021. at 23:46, Satelis je napisao:

...

Gledam s'nevericom sta ljudi rade.... leva i srednja traka gotovo da je potpuno stala, vade telefone i slikaju/snimaju automobil kako gori iz suprotnog smera u zaustavnoj traci.

...

 

Ovo je nešto što iskonski iz dna duše prezirem i užasno mi smeta. U stanju sam da pogrešim i da odreagujem a malo kasnije shvatim da sam JA budala pošto njih ima nebrojeno, neograničeno mnogo, i svaki put sve više i više...

 

Umesto da se što brže i što pristojnije sklone, da odu svojim putem opomenuti tuđom greškom, nezgodom, nesrećom, da naprave mesta za hitnu, za vatrogasce, za svakoga ko treba da bude tu, neljudi su u stanju da dodatno prave haos i kreiraju nove probleme. 

 

Sve je to zato što je poštovanje u izumiranju. Ostalo je kao poslednji mohikanac kod malog broja ljudi na ovim prostorima.

Promenio član PremieRacing
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
8 hours ago, Satelis said:

...deonica autobana od Nisovih pumpi pa sve dok se ne spusti sa brda ka B. Potoku.

 

...Vozim srednjom trakom, levo ne moze, lomi ga zaustavnom, vraca u srednju, ide levo na razdelnu liniju izmedju dva automobila...

Izvini na iseckanom citatu, samo me interesuje jedna stvar ovde. Zar u tom delu nije zaustavna isto još jedna traka? Isprekidane su linije, ima i saobraćajni znak koji obaveštava da se sve tri trake smeju koristiti a zaustavne u stvari i nema doke je brda. Jeste da je najviše koriste kamioni i autobusi, što je i logično, ali sam je i ja uvek koristio kad idem tuda kolima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
13 minutes ago, PremieRacing said:

Ovo je nešto što iskonski iz dna duše prezirem i užasno mi smeta. U stanju sam da pogrešim i da odreagujem a malo kasnije shvatim da sam JA budala pošto njih ima nebrojeno, neograničeno mnogo, i svaki put sve više i više...

 

Umesto da se što brže i što pristojnije sklone, da odu svojim putem opomenuti tuđom greškom, nezgodom, nesrećom, da naprave mesta za hitnu, za vatrogasce, za svakoga ko treba da bude tu, neljudi su u stanju da dodatno prave haos kreiraju nove probleme. 

 

Sve je to zato što je poštovanje u izumiranju. Ostalo je kao poslednji mohikanac kod malog broja ljudi na ovim prostorima.

Već sam, čini mi se to ovde spominjao, u Indiji sam prisustvovao situaciji u kojoj je vozač gradskog autobusa stao pored unesrećenog, koji je upravo poginuo i leži u svojoj krvi, da bi putnici izašli i slikali sve to. Naravno i ostali učesnici su zaustavili kompletan saobraćaj, parkirali vozila, izašli napolje, guraju se oko nesrećnika i klikću li klikću. Lajkovi i "društvene mreže" će nas (kao čovečanstvo) dokrajčiti.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pre neki dan išli nešto do Mađarske i vozio sam nekih 70-ak km po Mađarskoj,

i za tih 70km samo jednom se desilo da mi uleti auto u makazice iz suprotnog pravca, i naravno, auto je bio sa našim tablama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, lomitelj je napisao:

Izvini na iseckanom citatu, samo me interesuje jedna stvar ovde. Zar u tom delu nije zaustavna isto još jedna traka? Isprekidane su linije, ima i saobraćajni znak koji obaveštava da se sve tri trake smeju koristiti a zaustavne u stvari i nema doke je brda. Jeste da je najviše koriste kamioni i autobusi, što je i logično, ali sam je i ja uvek koristio kad idem tuda kolima.

Hvala na ispravci, greska u kucanju tj nema tu zaustavne trake, nju najvise koriste spora vozila i trkaci.

Inace, moj ti je savet da je ne koristis iz vise razloga, najrizicnija je.

 

Sa pumpe izlete bez da pogleda u retrovizor il preko ramena, bitan je gas da izvuce brdo.

Ne znam dal je magicno mesto ali ako ostane vozilo u kvaru, cesto bude na samom vrhu.

Oni brzi koji bi da prelete vozila iz leve i srednje trake, dobro se olupaju u toj desnoj (sta ih je samo komsija prebacio, slep sluzbu ima).

 

Tu sam 37 godina, jedini deo puta gde vise gledam desavanje iza no ispred sebe.

Tako malo parce a tako zajebano.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ok da taj lik vozi nadprosecno, ali uvek ima uticaj drugog ucesnika u sabracaju. Da je neko zastao, ili vec stajao, ili sta god... izasao bi u novine.

 

Ja sam 15-tak godina radio kao trgovacki putnik. Uvoz-izvoz. Navozao se i nagledao svacega. Vozio od Turske do Spanije. Uvek, gotovo, uvek govorim svim pocetnicima da paze kako voze na otovrenom.

U gradu mogu da udare auto, povrede ruku, nogu, ali se na autoputu gine!

 

Mnogo volim da vozim automobil, od skora i motor-maxi skuter. Moji su u auto industriji mnogo dugo. Stalno pricam kako me voznja relaksira, i sa posla odem da se vozim kako bih se opustio, ali uvek govorim kako mene od voznje-u voznji ne boli glava od moje voznje  vec o razmisljanju sta ce drugi da uradi. Da predvidim tudje kretanje. Nikada ne vozim do maximuma u bilo kom pogledu.  Ja auto-motor postujem i plasim se brzine. Kolko god to smesno da zvuci.

 

Tako da te "umetnike" (nemoj da se ljutis satelis), u opste ne postujem, i ne divim im se. Zbog takvih stradaju nevini!

Ja to nazivam, kako god ostro zvucalo, "prirodna selekcija". Sami se ciste. Ali je steta sto stradaju i drugi.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7

U ovu temu moram da ubacim i jednog dvotockasa. Idem danas sa posla oko 16:20, iz Nove Pazove ka Staroj. Krecem se ka kruznom toku, vidim da se zuti skuter ukljucio iz sporedne ulice malo brze i da ide ka meni, dok sam dosao do kruznog on je vec uz mene. Kroz kruzni tok ja mislim da mi je skoro u gepeku bio. Cim sam izasao iz kruznog toka sklanjam se desno skroz i usporavam jer ovaj nikako da se odlepi, sve mislim hoce da pretekne, zuri mu se...a on brate vozi razdelnom linijom i dosao skroz do vozacevih vrata i ne ubrzava a ni ne skljanja se, ja idem mozda 45km/h (ogranicenje je 80km/h jer je medjugradska). Usporavam ja, usporava on, sva sreca nikoga u susret, on skrece ka meni, vise nemam gde da se sklonim upascu u kanal. Okrenem se i masem mu da li je normalan sta radi ili da uspori ili da me pretekne udarice u mene. Bez ikakvog razloga opet on usporava, tu ja ubrzam, vidim njega obislo par automobila. Nista, vozim dalje i sad treba da skrenem desno u sporednu i odjednom cujem njega kako prolazi onako brze, obilazi kolonu, provlaci se razdelnom linijom izmedju kola, mene koji skrecem, nema ni tablice...jednom recju katastrofa voznja. Neki ljudi misle jer im gabariti to dozvoljavaju da mogu da voze kuda i kako hoce kao da je samo njihov put, pa najbolje sad kad je guzva na putu da se prestrojimo na trotoar pa da vozimo, jbg. :grr:

Promenio član Zeksius

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7
Pre 10 sati, Satelis je napisao:

Decko je na nekem drogama, lebdi po oblaku belom :vutra:

Pa kako je vozio malo je falilo da lebdi, sad da li bi oblaka bilo... :jee5:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Stara Pazova je poznata po tome da se ne seda na dva točka ako nisi pod maliganima. Ne pitaj me kako znam.:D

Kad bi kontrolisali samo bicikliste na alkohol morali bi da dograde pritvor za trežnjenje.

 

Ako si ti možda u ona 2% savesnih, onda moj naklon do poda!:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Akcionu kameru preporucujem svima... bas iz ovakvih razloga. 

 

Letos sam imao jezivu situaciju dok sam se vozio kroz Goce Delceva u Bg-u. Dolazim do ugla sa Otona Zupancica, koji je nepregledan, zbog drveca i parkiranih automobila, i izlecu mi na sred ulice dva auta, nisu ni usporili da vide da li ide neko pre toga, a kamoli stali na stop znak... Kako su me konacno videli, tako su naboli kocnice i zajedno stali na sred ulice, tako da su je celu i blokirali.. sto je jos gore, jer nisam imao gde da ih izbegnem. Kocim, zadnjica se zanela u stranu, stao jedva na par milimetara od njih.. Ista situacija par meseci kasnije sa vozacom gsp-a, koji skrece iz suprotnog smera. 

 

Od onda svaki put kad sedam na motor, stavljam i kameru na kacigu. Pre par nedelja me je neki covek udario na Vracaru kad sam stao da pustim pesaka da predje ulicu. Nisam vozio brzo ili naglo kocio. Sreca pa nisam pao i nije bilo vece stete (okvir od tablice i migavac), a vozac koji me je udario je naravno i pobegao. Ali je lepo snimljen gopro kamerom, tako da ga ceka razgovor u mupu. :) Inspektoru se zamalo nije zapalio racunar kad sam mu dao da otvori 4K snimak, ali je bio odusevljen jer im ovo dosta olaksava posao. :D

Promenio član djuraz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 661 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Još od neke 2012. godine koristim mobilni telefon u kolima kao kameru, alternativnu navigaciju, u starim kolima i za konfiguraciju kompjutera pa sam onda i preneo isto na dvotočkaš.

 

Snimak nije kvaliteta kao sa akcione kamere, ali uglavnom hvata sve bitno ispred. Naravno drugačijim nameštanjem je moguće uhvatiti i bolji ugao, ali je meni ovo dovoljno.

 

NPR:

 

 

Uzevši u obzir da dosta ljudi već ima nosače telefona ugrađene, ovo je relativno jednostavan workaround.

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 661 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Bilo bi zajebano da ga nisam video na vreme, ali već sam bio spreman da stanem. Tek kada sam viknuo me je pogledao u oči i onda je bilo jasno da će se zaustaviti.

 

Sličnih situacija je toliko da više ni ne obraćam pažnju.

 

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Da li je neophodno da pri predaji snimka u MUP isti sadrži vremensku i datumsku oznaku? Kakva su iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja