Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Situacija koja se danas desila ispred kapije vikendice. Žena bila kod komšija prekoputa,  isparkirava se tako da ne gleda, a u tom trenutku nailazi neki auto koji se dobro zaleteo i da nju izbegne on skrene sa puta i dupetom meni zakači kapiju, slomi sebi štopaljku, meni malo sjebe kapiju, ali živ je i zdrav, jer dok sam izasao da vidim sta je to lupilo oboje po gasu, on bez tablica.

Kazem tom komšiji gde je bila ta žena, kako jeste taj dileja, ali i ta zena je kriva, šta da je naišao neki motorista i da ga pokupila. 

Inače tu dosta prolaze motori to je put što spaja Vrčin sa Šupljom stenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1138 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Od kako je komsinica otvorila polikliniku kod nas u ulici je haos i katastrofa sto se tice saobracaja i parkiranja.Sve komsije su na svoje cuprije stavile one cunjeve protiv parkiranja jer je bilo vise za izludeti.Kad dodjes kuci ne mozes uterati u dvoriste,kad kreces iz dvorista,ne mozes izaci.Jednom(dok nije bilo ovog ludila od korone pa se putovalo)zamalo da zakasnim na let,jer nisam mogao da nadjem pajsera koji mi je stao na cupriju.Ne malo puta smo na granici fizickog obracuna(a kad bahati vide da smo u komsiluku spremni na sve povlace se kao pickice i onda ide pun gas bezanja).Sreca pa imamo mladica od 25 godina nekoliko-trenira se ponesto od borilackih vestina;),a mi stariji se slepamo uz njih(nismo ni mi jos za bacanje).Meni je sreca pa po ceo dan nisam tu inace bih vec zavrsio priveden,ali prvi komsija je pukao od muke vec,to je ova cuprija sa gajbicama.Ko nam dolazi,nema gde da stane,sad stavljamo te cunjeve,neko gajbice,neko palete,poceli smo da licimo na ciganmalu.Kako sad nemaju gde da stanu na cuprije,sad staju izmedju.Pogledajte kako sad to izgleda i na sta liči.To su nasi kanali,naplacuje nam se odvodnjavanje porez,mi to kosimo i odrzavamo da bar bude nesto zeleno pored svog betona i pogledajte sta uradise.Postavio sam ove pritke,ali i njih sjebu bez gledanja,malo sam poravnao,a pogledajte kod komsije sta su napravili-da ne pricam kad je kisa svaki put neko upadne,sklizne u kanal pa ga onda vuci.Slike su od pre neki dan zamislite danas kako je kad pada kisa bez prestanka.

Stoka bahata.

20210122-122435.jpg

20210122-122347.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja bi tu zabio velike metalne šipove i razvukao lanac između, a onda posadio živu ogradu iza .   :neznam:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 3 sati, ivica744 je napisao:

Taj deo od kuca do ulice bi trebao biti javna povrsina,kad bi prosirili ulicu do kanala svi bi bili zadovoljniji

Znači sve javne površine (pa i parkove i zelenila) pretvoriti u ulice pa da "svi" budu zadovoljni. 

Pa valjda treba da budu zadovoljni oni koji tu žive, a ne samo oni koji tu navrate na par sati i to možda par puta u životu. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kad spomenu Grcku, 90tih (ne secam se mesta) ulica pored mora se pretvarala u setaliste, dodje policija oko 19:00 spusti i zakljuca rampu pa do sutra ujutru nema mrdanja, nista kazna, samo vozila sa nasim tablicama ostajala zakljucana.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 7 sati, zika56 je napisao:

Znači sve javne površine (pa i parkove i zelenila) pretvoriti u ulice pa da "svi" budu zadovoljni. 

Pa valjda treba da budu zadovoljni oni koji tu žive, a ne samo oni koji tu navrate na par sati i to možda par puta u životu. 

Pogresan zakljucak si izveo.Kad sam napisao javna povrsina u konkretnom slucaju sam mislio na tu  kaljuzu izmedju prilaza kucama.Da je ulica samo malo sira bilo bi mesta i da se gosti parkiraju i za nesmetan saobracaj,a ta 2 kvadrata "zelenila" nikom ne bi falila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, ivica744 je napisao:

Pogresan zakljucak si izveo.Kad sam napisao javna povrsina u konkretnom slucaju sam mislio na tu  kaljuzu izmedju prilaza kucama.Da je ulica samo malo sira bilo bi mesta i da se gosti parkiraju i za nesmetan saobracaj,a ta 2 kvadrata "zelenila" nikom ne bi falila.

Nisam izveo pogrešan zaključak, mislio sam isto na ta dva kvadrata koje ti nazivaš kaljugom, a koje bi upravo trebalo da ostane zelenilo. 

A ima ona izreka "kad čeljad nije besna ni kuća nije tesna". 

Verujem da na par stotina metara uokolo ima gde da se parkira auto, ali nekima stalo da ne moraju da prepešače ni korak, pa onda mora baš njima da se udovolji. 

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@piki,ce da nam odgovori za parking,ali poznavajuci vojvodjanska mesta tesko da ima neki parking u relativno normalnoj blizini.A sta ce biti sutra ako neko od komsija bide hteo da otvori kafanu,mesaru,pekaru,apoteku.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 11 sati, Satelis je napisao:

Pre neku godinu, Grcka... nema bre buzdovani smo teski

IMG-20160907-215033.jpg

Pa gde bre baš nišliju nađe? 

To fin i kulturan svet, a ti ovako podmećeš? :lol:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1138 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

 

pre 45 minuta, ivica744 je napisao:

@piki,ce da nam odgovori za parking,ali poznavajuci vojvodjanska mesta tesko da ima neki parking u relativno normalnoj blizini.A sta ce biti sutra ako neko od komsija bide hteo da otvori kafanu,mesaru,pekaru,apoteku.......

Ljudi tu je takva cirkulacija kola da je tesko zamisliti,kao u 29 novembra u BG,dolazi ceo Srem na samo Mitrovica,malo bi bilo i tri parkinga.

Ima dalje u ulici i sala za vencanje,ali je vlasnik kupio i dva velika placa pored i napravio parking tako da nema problema.

Sto se tice kafana,mesara, i svega ostalog svako ko otvara nesto planira i da ljudi imaju gde da stanu i to obezbede.Ako otvaram kafanu sa tri stola dosta mi je 3 parking mesta.Ako otvaram restoran za 100 ljudi treba mi 25 parking mesta.Mora se planirati.

Iskreno da ti kazem svima nam je dosta betoncine(pogledaj sta uradise od Beograda)treba valjda i nesto zeleno da bude u ljudskom okruzenju ili cemo na kraju pristati da nas strpaju u kutije kao Kineze-samo rad,beton i malo spavanja.

Ne znam,nemamo resenje,grad boli kurac jer nije centralna gradska ulica i nema nista od toga da ce oni srediti nesto,a nama vezane ruke i dalje i kako vidim tako ce i ostati ili cemo se svi zabarakadirati kao siptari,pa ce onda ovi iz grada reagovati da dodju da nam poruse barikade i vrate nas na postojece stanje.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, piki je napisao:

Ljudi tu je takva cirkulacija kola da je tesko zamisliti,kao u 29 novembra u BG,dolazi ceo Srem na samo Mitrovica,malo bi bilo i tri parkinga.

Znaci da je ipak potrebno malo regulisati daj deo na neki nacin.Ne znam gde je ovo tacno ali je u Mitrovici poprilicna guzva u saobracaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1138 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 5 sati, drumskalisica je napisao:

@piki- Jeste probali da zovete inspekciju, pauka, komunalnu policiju ?

Lijane zvale komsije,ali nema vajde dok dodju ovi pobegnu,ovi odu,vrate se drugi,kazem sreca pa nisam po ceo dan tu inace bi prso,evo sad dolazim kuci,komsija jebe majku ukrali mu cunjeve,pa mi smo cirkus zivi,za nepoverovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1138 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 6 minuta, bdada je napisao:

@piki vidim svi ste u komsiluku prosirivali cuprije, spremali se. :D

Nismo brate,ta sto je najsira kod komse,to je bio frizerski salon dok je drzao,mi ostali smo na dvoje kola cuprije,taman kolika je kapija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Salim se ja, virno preko street view, isti problem, siroka cuprija i matori ubetonirao cevi sire u koje spustim uze, oblepio crno/zutom fluo trakom onda magarci udare i saviju pa ne mogu iscupati ni naterati auto i tako, ratujemo ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Teska saobracajna nezgoda u Bg, Dzordza Vasingtona pre Takovske, nesto posle 15h. Crni Bmw skretao levo na parking i oduzeo prvenstvo skuteru Aprilia Scarabeo, crne boje (moja pretpostavka po slikama). Ko je u grupi antimurija bgd moze videti slike. Vozac(ica) skutera u losem stanju, ima crveni sat na levoj ruci.

Tuga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Treba se maksimalno cuvati ovih dana jer vozacima automobila je opala paznja na motocikliste preko zime.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja