Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 17 sati, boki.64 je napisao:

 

Voleo bih da zateknem toga sto je sebi dao za pravo da me "opominje" tako sto mi dize brisace...

Kad mi stanu na cupriju i ne mogu od njih da izadjem iz svog dvorista,dignem brisace i sacekam svakog taman imao i 3 metra vise od mene-ludosti ja imam za obojicu,mož da probas;),ali vidim da si napisao da se trudis da ne parkiras bahato pa ne znam sto se ti uzbudjujes onda-kad god sam video dignute brisace bilo je opravdano,a ove sto lome brisace ne razumem-to ne bih radio nikad.

 

Mi smo u komsiluku generalno popizdeli jer je otvorena klinika preko puta moje kuce.Uzurpacija ćuprija,od zelenih nam povrsina napravili blatustinu.To nije kao u Bg zajednicka povrsina pa kao ajd boli me kurac nije nicije.Ljudi odrzavaju ispred svojih kuca,kose,sade cvece i slicno.Komsije su prsle skroz,jedan izneo i lovacku pusku,ali sto je najgore razumem ga.

Zamisli situaciju krecem na aerodrom,imam let i pajser parkira na kapiju i nema ga.Jebo sam mi i mamu i tatu i sve po redu.Zamisli sad to tako svakih 30 minuta neka situacija(mozda i cesce).

Sto kaze onaj,jedan ce najebati za sve.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

U delu mog kraja mi nemamo mesta za parking dovoljno sobzirom koliko ima automobila a garaze ne posedujemo.

 

Tako kod nas

postoji nepisano "pravilo" da ako zagradis nekog moras ostaviti auto u leru bez dizanja rucne sa ispravljenim volanom da drugi moze da ga gurne/pomeri. 

 

I to nije na 5 minuta il na "sad cu dodjem", mi tako zivimo i funkcionisemo svi i navikli smo i postujemo taj kodeks (bar orgromna vecina), ima po mojoj slobodnoj proceni oko 150 automobila sveukupno a parking mesta oko 100. 

 

Onda neko dodje sa strane parkira se, digne rucnu i potpuno iskulira sve druge i napravi belaj. Tad se dizu brisaci, a u gorem slucaju zove pauk...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre 2 sati, piki je napisao:

... ne znam sto se ti uzbudjujes onda-kad god sam video dignute brisace bilo je opravdano,a ove sto lome brisace ne razumem-to ne bih radio nikad.

 

Kapiram da ne znas, ali kada bi ziveo u zgradi u Beogradu, kapirao bi. 

Ja razumem privatnu povrsinu, cupriju, prilaz i tako to, tu nema oko cega da se raspravlja. Medjutim ovde ima tih sto "zapisavaju" neki prostor, koji im nikako ne pripada i ozbiljan problem stvaraju pokusavajuci da taj prostor "legalizuju", da naviknu ljude da je to njihovo, a bez ikakvih osnova.

E sad, kada ja dodjem iz popodnevne smene u 23h kuci, pa obilazim ceo kraj tri puta, pa uspem da nadjem da se udenem negde, pri tome mi i ne treba puno  prostora, jer vozim Pandu, a onda ujutru zateknem podignute brisace, lepo podivljam. Dakle, niko nije zagradjen, da ne moze da izadje, da mora da me ceka, zove, svira, ili da pesaci moraju da me obilaze i da idu ulicom zbog mene, vec je eto tako malo nezgodno uguran, ali opste uzev ne smeta saobracaju. Rekao bi neko, pa ti idi malo negde dalje, mogao bih, Batajnica, Surcin, Zemun polje, ma idi bre...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 11 minuta, boki.64 je napisao:

Kapiram da ne znas, ali kada bi ziveo u zgradi u Beogradu, kapirao bi. 

Ja razumem privatnu povrsinu, cupriju, prilaz i tako to, tu nema oko cega da se raspravlja. Medjutim ovde ima tih sto "zapisavaju" neki prostor, koji im nikako ne pripada i ozbiljan problem stvaraju pokusavajuci da taj prostor "legalizuju", da naviknu ljude da je to njihovo, a bez ikakvih osnova.

E sad, kada ja dodjem iz popodnevne smene u 23h kuci, pa obilazim ceo kraj tri puta, pa uspem da nadjem da se udenem negde, pri tome mi i ne treba puno  prostora, jer vozim Pandu, a onda ujutru zateknem podignute brisace, lepo podivljam. Dakle, niko nije zagradjen, da ne moze da izadje, da mora da me ceka, zove, svira, ili da pesaci moraju da me obilaze i da idu ulicom zbog mene, vec je eto tako malo nezgodno uguran, ali opste uzev ne smeta saobracaju. Rekao bi neko, pa ti idi malo negde dalje, mogao bih, Batajnica, Surcin, Zemun polje, ma idi bre...

Znam brate,razumem te u potpunosti(dugo godina ziveo Zemun,par godina 70 blok),mogu da mislim kako je sad tu.To je muka kad zavrsis sa poslom i inda crknut trazis sat vremena gde ces se parkirati.Nisam te na prvu razumeo,ali sad je sve jasno i to sa prisvajanjem zajednickog prostora:takoje:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: intruder

@Gajo Sevojno @filipfg Zasto takvi komentari ? ? Udari me , slomi motor , Laze da sam kriv 

Od svega sto sam napiso pitas me da li koristim drogu ?

Nisam " druze " niti sam ikada  , Jedino da ne radite u toj policiji ili sta ?

Ali mislim da i oni ne bi tako komentiralii .,..Ma bjezi tamo 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Izvini ali prica deluje kao da je odlomak iz neke bajke. Pogotovu ovaj deo gde saljes 2 policajca u kola hitne pomoci.. Mislim da bi ti sasuli par metaka pre nego sto bi uspeo da zamahnes rukom... Jedino ako nisi neki nindza a i tad bi te kolege njihove dovrsile. Policija samo ceka takve, veruj mi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
30 minutes ago, Gagiii said:

@Gajo Sevojno @filipfg Zasto takvi komentari ? ? Udari me , slomi motor , Laze da sam kriv 

Od svega sto sam napiso pitas me da li koristim drogu ?

Nisam " druze " niti sam ikada  , Jedino da ne radite u toj policiji ili sta ?

Ali mislim da i oni ne bi tako komentiralii .,..Ma bjezi tamo 
 

Da, stvarno izvini ali kako si ti to ispisao i sam scenario mi je kao iz filma. Svakako nadam se da ces uspeti da nadjes budale.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS
Pre 3 sati, Pingvin37 je napisao:

postoji nepisano "pravilo" da ako zagradis nekog moras ostaviti auto u leru bez dizanja

Jel ovo na Kanarevom brdu ili ima još negde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
20 minutes ago, kingdrom said:

Jel ovo na Kanarevom brdu ili ima još negde?

Novi Beograd.

 

4 solitera oko 300 stambenih jedinica, nesto manje od 100 regularnih parking mesta u tom delu bloka. Uvek 40, 50 automobila izvisi jer nema gde. Pa ko prvi uhvati mesto uhvatio je, ko dodje poslednji ostavlja u leru da drugi moze da izadje. Tako funkcionise to godinama i do sad jos nije bilo problema medju stanarima. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: intruder
13 minutes ago, Gajo Sevojno said:

... Jedino ako nisi neki nindza a i tad bi te kolege njihove dovrsile. Policija samo ceka takve, veruj mi..

@Gajo Sevojno @filipfg Oprostite , pogresno sam shvatio vasu poruku , nisam trebao tako odgovoriti 

 

Nisam huligan , narkoman ,normalan sam ,  2 fakulteta sam zavrsio (ne mislim da to ista znaci i da sam pametan , nego samo da vidite da nisam neki... , ljude postujem prema ponasanju i nicem drugom  )

Ja mislim da osoba koja bilo koga prvo udari autom , pa udari sakom , pocne lagati i derati nije normalna, pa da je i neznam sta

 

Napisao sam onaj post da vidite sta se moze dogoditi i da se ocekuje neocekivano , da ako se nekome desi isto da reagira na pametniji nacin a ne 2000 eura kazne plus motor ostecen, ne da bih rekao da treba boksati sa njima kad ih vidimo

Uzivajte , Samo Sex i Jadrokeks

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS
Pre sat vremena, Pingvin37 je napisao:

jos nije bilo problema medju stanarima

.....sve dok ne naidje neko sa strane ko nije upućen. Isto je kod mene na KB

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 7 sati, piki je napisao:

Kad mi stanu na cupriju i ne mogu od njih da izadjem iz svog dvorista,dignem brisace i sacekam svakog taman imao i 3 metra vise od mene-ludosti ja imam za obojicu,mož da probas;),ali vidim da si napisao da se trudis da ne parkiras bahato pa ne znam sto se ti uzbudjujes onda-kad god sam video dignute brisace bilo je opravdano,a ove sto lome brisace ne razumem-to ne bih radio nikad.

 

Mi smo u komsiluku generalno popizdeli jer je otvorena klinika preko puta moje kuce.Uzurpacija ćuprija,od zelenih nam povrsina napravili blatustinu.To nije kao u Bg zajednicka povrsina pa kao ajd boli me kurac nije nicije.Ljudi odrzavaju ispred svojih kuca,kose,sade cvece i slicno.Komsije su prsle skroz,jedan izneo i lovacku pusku,ali sto je najgore razumem ga.

Zamisli situaciju krecem na aerodrom,imam let i pajser parkira na kapiju i nema ga.Jebo sam mi i mamu i tatu i sve po redu.Zamisli sad to tako svakih 30 minuta neka situacija(mozda i cesce).

Sto kaze onaj,jedan ce najebati za 

@piki i kod mene slicna situacija.U moju ulicu se skrece iz bas prometne ulice.Na ulazu u moju ulicu se nalazi prodavnica.Redovno likovi ostave kola na sred ulice i odu u prodavnicu....i kada dolazim ne mogu da skrenem a iza mene se pravi  kolona .legnem na sirenu kao blesav a oni jos masu iz prodavnice kao evo samo 1min.alo rodjace pa vas 1000 danas stane po 1min...

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 5 sati, boki.64 je napisao:

 

Ja razumem privatnu povrsinu, cupriju, prilaz i tako to, tu nema oko cega da se raspravlja. Medjutim ovde ima tih sto "zapisavaju" neki prostor, koji im nikako ne pripada i ozbiljan problem stvaraju pokusavajuci da taj prostor "legalizuju", da naviknu ljude da je to njihovo, a bez ikakvih osnova.

 

Za ovo si u pravu 100% i na te likove sam alergican....na Vracaru ima onih sto zive u onim malim kucama i imaju svoje mesto za kola u dvoristu ali stavljaju one kante za krecenje i sl. po trotoaru i cuvaju jos jedno parking mesto....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 5 sati, Gagiii je napisao:

@Gajo Sevojno @filipfg Oprostite , pogresno sam shvatio vasu poruku , nisam trebao tako odgovoriti 

 

Nisam huligan , narkoman ,normalan sam ,  2 fakulteta sam zavrsio (ne mislim da to ista znaci i da sam pametan , nego samo da vidite da nisam neki... , ljude postujem prema ponasanju i nicem drugom  )

Ja mislim da osoba koja bilo koga prvo udari autom , pa udari sakom , pocne lagati i derati nije normalna, pa da je i neznam sta

 

Napisao sam onaj post da vidite sta se moze dogoditi i da se ocekuje neocekivano , da ako se nekome desi isto da reagira na pametniji nacin a ne 2000 eura kazne plus motor ostecen, ne da bih rekao da treba boksati sa njima kad ih vidimo

Uzivajte , Samo Sex i Jadrokeks

 

Jel' tvoj psihijatar zna da si konektovan na internet?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 827 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ja sam baš pre jedno mesec dana imao malu prepirku oko podizanja brisača i ostavljanja poruka.

 

Živim u Zemunu i imamo veliki parking koji je ograđen samo za stanare. Nekoliko ulaza ga deli i ispred jednog od ulaza ima rešetka za vezivanje bicikala. Kako nikad nisam video tu parkiran bicikl, od ove sezone, ja tu parkiram motor i vežem ga lancem za rešetku. Rešetka nije ispred mog ulaza, ali je jedina takva u krugu parkinga, plus je i malo natkriven taj prostor. Ja živim u soliteru jedno 50m dalje ispod koga ima malo natkrivenih parking mesta koja su taman veličine za auto. Na njih motor ne parkiram, jer mislim da bi to bilo "pišanje po sirotinji" sa moje strane.

 

E sad, ekipa iz ulaza gde parkiram motor nije skroz srećna što je motor tu. Ne svi, ali nekima smeta, pitaj boga zašto. Išlo je dotle da je predlagano da se rešetka skloni da ja tu ne bih parkirao (ovo je citat) :D 

 

Nekoliko puta sam dizao brisače ljudima tu i ostavljao poruke. Zašto?

1- Jednom je jedan čikica parkirao tako da ne mogu da priđem rešetki da parkiram, a tu mi je lanac. Niti ja, niti bilo koji bicikl. Dobio je poruku ispod brisača.

2- Drugi lik je stao na isti fazon. Nisam imao papir i olovku, pa sam mu podigao brisače.

3- Pre tih mesec dana je bila sitacija da je motor parkiran, a neko od komšija je stao tako da sam mislio da motor neću moći da provučem između stuba zgrade i automobila. Njemu sam prvo, kad sam krenuo u vožnju, podigao brisače. I dalje ne znam kako sam uspeo da izvučem motor. Kad sam se vratio sa vožnje, otišao sam kući, napisao poruku i zadenuo je za brisače. 

 

I posle nekoliko dana sretnem (upoznam) upravnika ulaza i malo se sporečkamo na ovu temu. Zašto dižeš brisače, zašto ostavljaš poruke? To je napad na tuđu imovinu, ti si ovde gost, itd.

 

Pa, zato što ne poznajem ljude čiji su automobili u pitanju. Ako si bahat, a smetaš mi da se parkiram ili isparkiram, dobićeš podignute brisače ili poruku, ali ništa više od toga. Ne smatram da je komšija koji mi je skoro zatvorio motor bahat, već verujem da je bio malo nepažljiv prema okolini, a ovo se dešava na sve strane. Najgluplje bi bilo da krenemo jedni drugima da lomimo brisače, grebemo kola, a živimo svi u krugu od 50m jedni od drugih i delimo parking koji smo zajednički sredili. 

 

Jednostavno, dizanje brisača i ostavljanje poruka je često jedini način da se skrene pažnja da nešto nije u redu. Isto bih očekivao i meni da se desi (mada moji brisači ne mogu baš da se podignu tek-tako). I samo da napomenem da ni jedna poruka koju istavim nije drkačka, već kulturna i fina i počinje sa "dragi komšija ili komšinice".

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 12 sati, Eol je napisao:

Za ovo si u pravu 100% i na te likove sam alergican....na Vracaru ima onih sto zive u onim malim kucama i imaju svoje mesto za kola u dvoristu ali stavljaju one kante za krecenje i sl. po trotoaru i cuvaju jos jedno parking mesto....

U redovno sutiram te kante od polikolora... Najvise ih ima po vozdovcu. Mangupi imaju dvoriste, kapiju, ulaz u dvoriste, a pametnjakovici stave kante ili blok pored, cuvaju mesto i tu se kao parkira. Pa stani na kapiju, tvoja je.

 

Ili gore po vml-u, mml-u, Klenku, Kumodrazu, zidali kuce i pravili ograde skroz do puta, nema trotoar, nema 1m povlacenja od puta, nista. I bandere im u dvoristu... 

  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000

Mene posebno nerviraju ove kamiondzije koji prosipaju pesak/zemlju iza sebe. Toga cesto ima na putu ka Ralji, ali vidjao sam i u gradu... Maksimalno ih boli uvo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Moj omiljeni zimski sport je sutiranje gajbica...

Kad zavalja snijeg pa kreteni pocnu cuvati mjesta. Ujutro ustanem, ocistim snijeg da mogu izaci sa parkinga. Navece dodjem a neko na tom, ili bilo kojem drugom mjestu, stavio gajbicu. Cuva kao sebi mjesto.

Brate kupi kucu pa imas garantovano mjesto.

Kad god naidjem na takav slucaj ja gajbicu zafrljacim u smece.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 5.10.2020. at 23:23, drmilan_ je napisao:

Ova moja je neka zlatna sredina, vec posle su duduci od generacija.

Samo da se ubacim i da aminujem ovo, pošto stara garda misli da se mi zaje*avamo i da preterujemo kad ovo kažemo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 1 minut, blackmore je napisao:

Au ovo je bilo baš blizu, lik komotno bleji na sred puta, gospodin, ko da mu ćale kupio...

Ma beži, presekao sam se. Da je bar dodao gas kad me vide nego nista. Lagano on, njegov put. Natovario ga kao da kamion vozi. 

U povratku, u Mrcajevcima, čim se prodje skretanje za Knić, idem ka Čačku, slučajno krajiskom vidim na nekih 50ak metara  sa leve strane, jugica kako se sprema da se uključi na glavni put. Prolazi kolona koja mi je išla u susret i čikica sa jugizlom pun gas da se ukljuci, naravno na 10 metara ispred mene. Sreća znajuci da je to "njegov put" ulaganio sam, pretpostavljajuci sta sleduje. 

Da bar pogleda desno, da vidi ima li sta, nego jok, svaki dan on tuda ide po sto puta, zna put k'o svoj džep. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 6 minuta, Woz38 je napisao:

Ne jurite. Nema veze sto ste na putu s pravom prvenstva.

Imaš pravo, mada moja vožnja se može nazvati svakakvom samo ne jurnjavom. Naravno nisam isao 30, al' nisam ni 130. 

Da mu je ovde naišao šleper čisto sumnjam da bi ostalo sta od njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Vrv bi ga video onda. Oprezno i pažljivo, posebno puteve koje ne poznajete dobro.

 

Šta ovo bi sa izlivanjem cisterne puna nafte na iriškom vencu? Kako se to izvelo?

Screenshot_20201010-204044_RTVojvodine.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja