Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Danas na drumu u dugoj desnoj krivini ide mi BMW u susret.

Celim tockom i jos nekih 20cm je u mojoj traci, gledamo se, blicam, ne vraca se u svoju traku.

 

Ok klik u glavi, odlucim da i ja za toliko predjem u suprotnu, samo sam stegao volan, cekam poslednji momenat da se vratim u svoju.

 

Tako i bi, vratih se bez problema, za dlaku smo se mimoisli na razdelnoj.

No medjutim, dve kobile iz BMW jedva ostale u svojoj traci, desna strana joj malo sisla sa puta.... 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Od Mionice ka Vrujcima,skoro kilometar pre skretanja za Struganik i Ravnu Goru,ide polako dobro natovaren kamion,iza njega neki dzip sa treptacima u pratnji,mini van i ja u autu.To je  nekih skoro 30-ak metara,tu je par krivina ,puna linija non-stop,siblje sa strane zaklanja pogled kroz krivine.Baja sa ML pretice sve pred desnom krivinom,a odmah za njim jos jedan krece,namerno zagazim belu liniju nedam mu da prodje.Naravno posle PET  minuta voznje se obojica parkiramo kod  bazena.Cemu takva voznja pred ciljem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Srećem ih uvek, ali poslednjih 7 dana naročito. I mladji i stariji za volanom automobila imaju posebnu želju da se od semafora do semafora potrkaju sa motorom. Ne razumem kako njihovi mozgovi ne shvataju da nema poente i da niko normalan na motoru neće da rizikuje. Sa mnom se u poslednja 3 dana pokušali trkati Opel Corsa 1.3 CDTI sa 75hp, Opel Astra 1.4 sa možda 75hp i BMW X5 koji ima možda 200hp.

Motor se uvek u startu sa semafora brže ispaljuje, a onda ih gledam u retrovizoru kako muče ta kola da stignu i prestignu motor da se ubace ispred mene. Užas...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja ovih dana uživam u jednoj neobičnoj situaciji na drumu... Naime, između Kule i Vrbasa rade asfalt, tj. presvlače stari asfalt novim i na jednom delu je visinska razlika između starog i novog asfalta oko 15 cm. Taj spoj starog i novog asfalta uopšte nije obeležen nikakvom saobraćajnom signalizacijom i samo onaj ko zna da su tu nalazi taj spoj, tu i uspori i lepo pređe preko te visinske razlike. Sad zamislite nervoznog vozača nekog besnog auta kako mi se lepi od pozadi, tačno bi me pregazio da može. Ja uredno lagano usporavam ispred tih radova (tj. tog spoja dva asfalta), a balvan iza mene koristi tu situaciju dok ja usporavam i teatralno, uz naglo dodavanje sivonjskog gasa, me obilazi, ne shvatajući činjenicu da će biti kasno za usporavanje pred džombom na asfaltu. Kada taj mamlaz u punoj brzini opizdi u onu džombu od 15 cm i kada mu plombe poispadaju iz zuba, a amortizeri na autu zaplaču od bola i muke, meni se pod kacigom podvuče osmeh i neka neopisiva sreća... :aha:  

  • Sviđa mi se 9
  • Haha 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova

Danas se ukljucujem na put, naseljeno mesto puna linija, u retrovizoru auto na 300m drugi ga pretice stize do mene pretice svira i sece me, stisnem sirenu a bahati mamlaz staje i pali blinkere. Danas narucio kameru sa alija da stavim na obe strane da pravim kompilaciju.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX
Pre 2 sati, Madhead je napisao:

Danas se ukljucujem na put, naseljeno mesto puna linija, u retrovizoru auto na 300m drugi ga pretice stize do mene pretice svira i sece me, stisnem sirenu a bahati mamlaz staje i pali blinkere. Danas narucio kameru sa alija da stavim na obe strane da pravim kompilaciju.

Može li link ka prodavnici kamere? Planiram i ja nabavku, pa da vidim i šta drugi koriste. 

Izvinjavam se za off. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uzeo sam kineza sa Alie, Eken H9R sa daljincem. Mislim da je 70€ plaćena, ništa mega giga al dovoljno da zabeleži potrebno.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ову сам купио:

 

RSD 3,474.60 | 3"1080P HD Motorcycle Camera DVR Waterproof Night Vision Motorcycle Driving Recorder with IP67 Waterproof Front Rear Dual Lenses

 

Данас уграђујемо, па ћу јавити како ради. 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
11 minutes ago, Zuba87 said:

Ову сам купио:

 

RSD 3,474.60 | 3"1080P HD Motorcycle Camera DVR Waterproof Night Vision Motorcycle Driving Recorder with IP67 Waterproof Front Rear Dual Lenses

 

Данас уграђујемо, па ћу јавити како ради. 

 

I j sam je zagledao ali na kraju ne uzeh. Bas me zanima kako ce da funkcionise kod tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Видећемо, узео сам ону без даљинског, не желим да се види било шта, нећу да имам каблове по корману. А овај екран ће ићи под седиште, јер није водоотпоран. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
21 hours ago, Desmo said:

Jel te zaustavio?

Viknuo je kroz prozor: "zaustavi se desno" itd i nastavio pajser dalje. Pitanje je da li je sluzbeno lice ili ne, u svakom slucaju ni blinkere a ni sirenu nije imao dok je preticao...

 

19 hours ago, Četka said:

Može li link ka prodavnici kamere? Planiram i ja nabavku, pa da vidim i šta drugi koriste. 

Izvinjavam se za off. 

Nemoj da se izvinjavas, ja sam narucio nisam pitao za preporuku pa cu znati tek kad stigne, a cini mis e da bi mnogi od nas hteli da ugrade istu. Slicna je kao ova sto je kolega zuba87 postovao, samo da pronadjem link.

 

Evo ga link, ja sam narucio ali ne znam kakvog je kvaliteta  

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1168 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six
4 hours ago, Madhead said:

Viknuo je kroz prozor: "zaustavi se desno" itd i nastavio pajser dalje. Pitanje je da li je sluzbeno lice ili ne, u svakom slucaju ni blinkere a ni sirenu nije imao dok je preticao...

 

Stvari polako izmicu kontroli

 

446989537_Screenshotfrom2020-09-1723-42-45.png.e9bae3ac73bbb7b004417141323ba3ff.png

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ima blinkera i na pojedinačnim vozilima odnosno bez pratnje. Ugradnja i korišćenje istih je propisana zakonom. Međutim, zemlja je ovo Srbija na brdovitom Balkanu. Pre neki dan me pretekoše dva golobrada klinca u golfu 5 u nepreglednoj krivini na punoj liniji, sami na putu oni i ja. Smeo bih da se zakunem da su bahati mamlazi. Moj sin je ovlašćeno lice i često se vozi u ili vozi vozilo sa blinkerima. Kaže da je upotreba baš lepo definisana i internim pravilima službe u kojoj radi, a i zakonom naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sta je sa blinkerima na motoru, ovim na maglenkama, bijele boje? Mene neki dan zaustavi pandur u Bosni sav nervozan, gasi to to je vozilo pod pratnjom, ovo ono... >Dobro bre, hces me sad strijeljati, nisam namjerno ni upalio, htjeo onj mod sa slabijim svjetlom, pa se prevarih, a nisam vidjeo po danu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, Bigor je napisao:

Sta je sa blinkerima na motoru, ovim na maglenkama, bijele boje? Mene neki dan zaustavi pandur u Bosni sav nervozan, gasi to to je vozilo pod pratnjom, ovo ono... >Dobro bre, hces me sad strijeljati, nisam namjerno ni upalio, htjeo onj mod sa slabijim svjetlom, pa se prevarih, a nisam vidjeo po danu

Ponekad pobrljavi prekidac,pa jedno sija normalno a drugo blinka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Crveno i plavo svetlo (blinkere) sme da koristi vozilo predsednika, premijera i nacelnika vba. Ostali dobijaju samo ako im mup dozvoli i dodeli pratnju.

Ostali vade neke potvrde iz mupa preko veza po babinoj liniji sa kojima mogu samo da obrisu dupe. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Danas bahati mamlazi ali kolege, na 2 točka. Vozim se kolima Avalskim od skretanja za Trešnju prema Ripnju, krivina, puna linija i par kolega na nekim većim motorima, čini mi se da sam video gs-a malo starijeg, pretiču kolonu. Ja sam ih na vreme video, usporio i povukao se skroz u desno kako bi se mimoišli. Gledam u retrovizor, iza mene auto isto beži skroz desno, skoro pa van asfalta kako bi ih izbegao. Popizdeo sam, je l toliko bitno da se odmah pretekne vozilo koje je ispred, je l tolika sramota da se sačeka neki bolji trenutak i da se tada pretiče pa da ne utičeš na ostale učesnike u saobraćaju?!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja