Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD
A teko ovo bahaćenje... Zbog takvih me sramota kad sednem na motor...
1.thumb.jpg.ed7f5139a2fa191b3f797d3f2bf7071a.jpg
2.thumb.jpg.e7ad842f4718e283b0a766a2d54ba22e.jpg
 
Ne bi me čudilo ni da nema vozačku (kategoriju)... Ali izgleda ne važe zakoni za sve jednako...
I onda se svi pitaju kako su mlade generacije bahate. Sta moze ovo jadno dete da nauci od ovog kretena?

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
10 hours ago, bbocko said:

I onda se svi pitaju kako su mlade generacije bahate. Sta moze ovo jadno dete da nauci od ovog kretena?

Nažalost, sve neophodne životne veštine za život na balkanu...:grr:

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd

@Atorn meni stigla kazna pre 2, 3 meseca ista, u Jurija Gagarina kamera, ogranicenje 50, mene slikali sa 81. Pise u zakonu obavezno oduzimanje 1-12 meseci, medjutim odes u Rakovicu na priznanje, kazes dobar dan, kazna se smanjuje na 10k, 4 boda bez oduzimanja dozvole. Jedino je tu problem ako si vec isao na priznanje u poslednjih 12 meseci mozda ne mozes opet. Ali nisam sigurna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

I meni je stigla kazna za tu kameru u Jurija Gagarina kod buvljaka u smeru ka gradu. Vreme, avgust prosle godine oko 7 ujutro, na slici ja sam ko duh, a slika vrh - tablica ispala ostro (ne mozes da kazes - e greska), cak sam prepoznao duks i ranac koji sam to jutro nosio. Brzina bila 79 km/h pa sam samo prosao sa novcanom kaznom, pola iznosa ako platis u roku od 8 dana. Inace kazna je stigla sredinom decembra (~5 meseci kasnije) pa mi je prva pomisao bila da je neka greska u pitanju. Naravno sad kad prolazim tu kolima ili motorom vozim 55 km/h max!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Poslednja sigurna informacija koju imam je da u Beogradu sve po gradu (gde je 50) slikaju preko 70. Da li se nesto u medjuvremenu promenilo, ne znam... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Važe, važe, samo malo strožije. Nigde po Beogradu ''ne poznajem'' bilo kog na koga bi se pozvao, ili dozvao, ili intrervenisao, ili poništio... Kad god me zaustave za nešto - PLJAS po ušima i hvala doviđenja.  Gde god odem 100+km dalje, ''ovde su moji'', ''ovi su naši'' i slična priča od domaćih i lokalaca. Za njih BAŠ ne važe nikakvi zakoni.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pa očigledno je da ne važe. Ja sam lokalac u nekoliko manjih mesta i nikada ništa nisam dobio preko veze kao ni većina građana ove države. Pre nekoliko dana sam platio kaznu za 51 km/h gde je ograničenje 50 km/h.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

Ziva istina... Ja tovarim nektarine u Sidu, odlazim dobro u pretovar, reko jebace me na naplatnoj rampi, kaze ma nista ne brini, kazi kod koga si bio, dobices i pratnju do kuce ako treba :)

 

pre 18 minuta, saillor je napisao:

Znači da u Beogradu ne važe zakoni kao u ostatku Srbije

Nije to do zakona, vec je odredio neko ko koristi mozak. Sve te kamere za brzinu su postavljene na bulevarima sa 3 trake u smeru sa sirokim ostrvima, gde stanje puta dozvoljava malo brzu voznju bez ikakvog rizika po druge.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Nije stvar u mozgu nego u zakonu. Da ima mozga na tim bulevarima bi ograničenje bilo 70 km/h ali nije. Čim prestane selektivna primena zakona sve će biti u redu. Jedino što ja ne verujem u utopiju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 10 minuta, saillor je napisao:

Nije stvar u mozgu nego u zakonu. Da ima mozga na tim bulevarima bi ograničenje bilo 70 km/h ali nije. Čim prestane selektivna primena zakona sve će biti u redu. Jedino što ja ne verujem u utopiju.

Ispitivanja su pokazala da ukoliko auto opali pešaka sa 55km/h (ili sa manje), velika je verovatno ća da ova preživi, a ukoliko je brzina veća velika jeverovaznoća da ovaj pogine. Pa je neko (po meni pametan) odlučio da brzina u naseljima bude max. 50km/h, jer svet mora da bude prilagođen ljudima (kao jedinkama koji su deo prirode) , a ne tehničkim mogućnosti a koje poseduju mašine. 

A ko ima obaveze neka pođe na put koji minut ranije, jer nečija žurba nije razlog da se nečiji život prekine zbog toga. 

A uostalom i kada bi dozvolili zakonom da bulevarima možemo da vozimo da 70km/h, ubrzo bi smo vozili sa 90 (jer je i to bezbedno). 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
47 minutes ago, saillor said:

Pa očigledno je da ne važe. Ja sam lokalac u nekoliko manjih mesta i nikada ništa nisam dobio preko veze kao ni većina građana ove države. Pre nekoliko dana sam platio kaznu za 51 km/h gde je ograničenje 50 km/h.

Nemaš prava da pričaš o većini građana, kad poznaješ jedva promil. Odgovorno tvrdim, gde god sam išao po Srbiji, SVI lokalci imaju bar po jednu patrolu gde ovako ili onako mogu da se provuku. Većina stanovništva vozi sebe i decu na skuterima i motociklima BEZ kacige, dal' su registrovani. Niko živ ne vezuje pojas (dok ne izađe na autoput ili ibarsku). Ovo je situacija od 
Drine do Kladova pa sve dole do Vranja. Slažem se da se zakon primenjuje brutalno selektivno, ali ne kako si ti opisao. Takođe se slažem da je po Vojvodini dosta strožije nego na jugu, ali ne pominji Beograd, pošto o Bgd-u ništa ne znaš.

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Razlika izmedju manjih gradova u provinciji i npr Bg kao većeg grada, je skoro pa nikakva. Jedina razlika je sto u manjem gradu je veća šansa da ćeš naići na onog pandura kojeg poznaješ ali isto tako i na onog ‘baksuza’ koji ne poznaje ni rodjenog oca dok je na službi.
Pitanje je zašto bi se neko kockao da li će naići na poznatog dobrog, poznatog lošeg, nepoznatog koji gleda kroz prste ako mu se iskukas, ili na onog koji ti napise kaznu bez pardona. Vezi se kad sednes za volan, i pridržavaj se propisa bilo gde da si.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Samo kod mene u Bloku 45 iskaču iz žbunja i između parkiranih automobila. BMW parkira iza žbuna i prepada vozače po skretanju u uličicu. Ko za Kustin film...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I u Loznici je bio poznati Čikago. Takodje se krio u žbunju.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
I u Loznici je bio poznati Čikago. Takodje se krio u žbunju.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

A isti taj Čikago za vreme sluzbe u BG je skretao trolu sa pravca. Dok mu nisi pokazali žice gore i da samo tu može. Bar se tako pričalo po gradu

@štampar
To sigurno bolje zna, bliži su generacijski.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1886 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Sta je sa ovim pandurima zaustavljaju odokativno legitimisu,prave levak sa cunjevima.Neki klinac me danas zaustavi trazi licnu i vozacku,pita jel idem na posao(nedelja),ja mu kazem idem da provozam auto stojao 10 dana.Pre neki dan drugi veoma mlad pandur zaustavi me i nezna sta da me pita.Kao jel registrovan auto,Ja jos uvek jeste.A ono firmina krsina neopevana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 661 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Pre 8 sati, anya je napisao:

@Atorn meni stigla kazna pre 2, 3 meseca ista, u Jurija Gagarina kamera, ogranicenje 50, mene slikali sa 81. Pise u zakonu obavezno oduzimanje 1-12 meseci, medjutim odes u Rakovicu na priznanje, kazes dobar dan, kazna se smanjuje na 10k, 4 boda bez oduzimanja dozvole. Jedino je tu problem ako si vec isao na priznanje u poslednjih 12 meseci mozda ne mozes opet. Ali nisam sigurna.

Znam to i prošao sam već automobilom,ispod novog mosta na Adi.

Pala nagodba u Kraljice Jelene i prošao sa kintom i bodovima.

Tačno je da mora da prodje godinu dana za sledeću nagodbu,a bodovi se brišu za dve godine.

Čekam sad ovo iz Smedereva,80 sam išao,ali na više meta sam čuo da te kamere u Smederevu nisu automatske,već čovek radi u smeni,pa ako te zakači,jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja