Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1538 postova

@Nolanka Pronašao sam ovde https://www.emotion-technologies.de/e-bike-infos/h%C3%A4ufige-fragen/rechtliches/ sve informacije ali budući da je sve na nemačkom, evo i prevoda koji je dugačak. Izvinjavam se unapred, odgovaram koleginici, možda čak i ne spada u ovu temu ali mi se čini da nije loše steći predstavu do kojih se sve detalja ide oko donošenja propisa i zakona, a sprovođenje istih bi značajno smanjilo bahatost i brojnost mamlaza.

--------------------------------------------------

E-bicikl i pedelec (iliti "Pedal Electric Cycle"): u čemu je razlika?

 

E-bicikl, pedelec, S-pedelec, električni bicikl - jesu li svi različiti pojmovi za jednu te istu stvar ili se iza svakog termina krije nešto drugačije? Zapravo e-bicikl i pedelec ne znače jednu te istu stvar, a ipak se izraz e-bicikl često koristi za pedelec. Zbunjujuće? Red je da to razjasnimo.


U petak, 10. marta 2017., nemačko Savezno veće donijelo je 52. pravilnik o izmjeni propisa o putnom saobraćaju.

Ovo uključuje širenje Pravilnika o putnom saobraćaju (tzv "StVZO"): Pedelec-ovi se sada i službeno izjednačavaju s biciklima bez elektro pogona.
Ostale izmene odnose se na propise za svetla za bicikle. Biće dozvoljeno da biciklistička svetla i zadnja svjetla budu opremljena dodatnim funkcijama kao što su dnevna svetla, duga svetla i svetla kočnice.
Indikatori smera dopušteni su i na biciklima s više paralelnih točkova (npr. teretni bicikli / teretni e-bicikli) gde je signal ruku vozača u potpunosti ili delimično prikriven.

 

Pedelec i zakonski propisi


Pedelec predstavlja Pedal Electric Cycle i opisuje bicikl koji se pokreće mišićnom snagom potpomognut elektromotorom. Međutim, motor se uključuje samo kad pedale u pokretu. Podrška motora može biti maksimalno 250W, a brzina mora biti ograničena na 25 km/h. Ovi uslovi imaju pravnu pozadinu: samo pod tim uslovima pedelec je ekvivalent biciklu i, na primer, ne zahteva dodatno osiguranje. Osiguranje od lične odgovornosti, koje bi svi trebali imati, obično pokriva i štetu nanesenu drugima kao vozač pedeleka. Pomoćna vuča sme ubrzavti najviše do 6 km/h. Ne postoji obaveza nošenja kacige. Kao i kod biciklista, i vozač pedeleca mora koristiti biciklističku stazu ako se može koristiti, a plavi znak biciklističke staze na to obvezuje. Na pedelec se mogu pričvrstiti i prikolice za prevoz dece. Deca do sedme godine života mogu se prevoziti u odgovarajućim dečijim sedištima.

 

Da rezimiramo najvažnije činjenice o Pedelecu:

- ne postoji minimalna starost za upotrebu
- nije potrebna vozačka dozvola
- prema članku 1. stavke 3. StVG-a, pedelec se u smislu saobraćajnog zakona smatra biciklom
- nema obveze nošenja kacige (ali se preporučuje)
- nije potrebno posebno osiguranje (preporučuje se od lične odgovornosti)
- mogu se koristiti sve biciklističke staze
- dečije prikolice su dopuštene, baš kao i kod bicikala
- dečija sedišta su dopuštena sve dok dete nije starije od sedam godina
- dozvoljeno je pokretanje elektro-pogonom do 6 km/h
- novo: prema StVZO §67, dinamo više nije potrebno - svetlost se može napajati baterijom
- odobrenje nije potrebno, ali svi pedeleci koji se prodaju u EU-u zahtevaju EU izavu o usaglašenosti, uključujući i CE oznaku - obratite pažnju na to ili pitajte svog prodavca e-bicikala

 

S-Pedelec i zakonski propisi

 

S-Pedelec nudi i pomoć prilikom okretanja pedala, s razlikom što svoju motornu pomoć ne isključuje pri 25 km/h, već tek pri brzini od 45 km/h. Bez poketanja pedala, tj. samo okretanjem ručice gasa, brzina ne sme preći 20 km/h. Elektro-motor može imati maksimalnu nazivnu snagu do 4.000 W, što jeoko četiri puta bolje snaga vozača. S-Pedelecs, poput e-bicikala, nisu legalno posmatrano bicikli, već mopedi. Minimalna starost vozača je ograničena na 16 godina.

 

Vozači moraju staviti registarsku tablicu, posedovati osiguranje i imati vozačku dozvolu AM kategorije. Usput, uobičajena vozačka dozvola B kategorije pokriva i AM klasu. Potrebno osiguranje od odgovornosti za S-Pedelec košta oko 35-50 eura godišnje. Za nekoliko eura više, možete dobiti osiguranje protiv krađe i delimični kasko. To iznosi oko 70-100 € godišnje.

 

Osim toga, kacige su obvezne od 2013. godine. Prema današnjem mišljenju, dovoljna je normalna biciklistička kaciga. Svako ko vozi S-Pedelec bez kacige i uöestvuje u nesreći, mora biti delimično odgovoran - čak i ako u stvari nije kriv. To je odlučio regionalni sud u Bonu (AZ: 18 O 388/12).

 

S-Pedelec se ne sme voziti biciklističkim stazama ili jednosmernim ulicama suprotnim smerom od dozvoljenog. Takozvane biciklističke trake se mogu se koristiti s pedelecima klase S, samo pod uslovom da su te trake uopšteno odobrene za motorna vozila ili za motocikle. Odobrenje za mopede nije dovoljno. Osim toga, na S-Pedelec se ne smeju pričvrstiti prikolice, ali dečija sedišta mogu.

 

Usput, alkohol je gotovo tabu, baš kao i na automobilu. Dopušteno je 0,5 promila.

 

Da rezimiramo o S-Pedelecu:
- klasifikovani su kao laki motocikli prema saobraćajnom zakonu (kategorija L1e-B za dvotočkaše i L2e za vozila sa tri točka)
- minimalna starost: 16 godina
- vozačka dozvola (AM ili B)
- osiguranje + registarska tablica

- elektro-motorna pomoć do 18 km/h

- Izlazna snaga motora: maksimalna nazivna snaga do 4.000 W
- obavezno oprema na vozilu: retrovizor, žuti bočni reflektori, osvetljena registarska tablica, sirena, bočni stalak iliti ćopava (ako je težina vozila manja od 35 kilograma, ne mora se preklapati samostalno), svetlo kočnice. U slučaju S-Pedeleca sa više od dva točka, indikator i pokazivač punjenja kočionog sistema
- obvezna oprema vozača i ostalo: nošenje kacige ("prikladna zaštitna kaciga"), zabranjena prikolica, dečija sedišta su u principu zabranjena, ali: unošenjem podatka u homologaciju vozila o promeni broja sedišta je to ipak moguće
- biciklističke staze: nikad, čak i van grada, čak ni ako su odobrene za mopede ili e-bicikle. Ulice u jednom smjeru: samo u smeru vožnje, čak i ako je suprotan smer za dozvoljen za bicikliste. Poljske i šumske staze sa znakom "Bez prolaza" (crveni krug na beloj pozadini) su tabu (čak i ako je motor isključen)
- svetlo: moraju biti stalno uključena
- konstruktivne promene: korišćeni delovi moraju odgovarati upotrebnoj/saobraćajnoj dozvoli
- alkohol: kao i kod vožnje automobila 0,5
- prevoz sredstvima javnog prevoza: prevoz autobusima i vozovima varira zavisno o saveznoj državi/saobraćajnim propisima

 

E-bicikli i zakonski propisi
 

E-bicikl je električni bicikl koji se može koristiti nezavisno od korišćenja pedala. Najčešće postoji poluga za gas ili ručica gasa kao kod motora.

 

Dele se na tri klase:
- E-bicikl sa najvećom brzinom do 20 km/h i snagom do 500 W: Spada u kategoriju laganog motornog bicikla, zahteva minimalnu starost od 15 godina, potvrdu o ispitivanju mopeda i registarsku tablicu osiguranja. Ne postoji obaveza nošenja kacige. Biciklističke staze se smeju koristiti u urbanim područjima samo ako su označene sa "e-bike free". E-bicikli ove kategorije mogu koristiti biciklističke staze van grada. Jednosmerne ulice se ne smeju koristiti u suprotnom smeru. Dečije prikolice nisu dozvoljene. Dečija sedišta za decu do sedam godina su dozvoljena.
- Bicikl do 25 km/h: Pravno posmatrano, to je "mofa" ("Motorfahrrad" je vrsta bicikla pokretanog motorom, nekada samo sa unutrašnjim sagorevanjem). Vozač mora nositi kacigu i imati najmanje 15 godina i imati potvrdu o tehničkom pregledu vozila. Ovde postoji i obaveza pričvršćivanja oznake osiguranja na e-bicikl. Dakle, vozilo mora biti i osigurano.
- E-bicikl do 45 km/h: Ovde se radi o malom motociklu. Vozači moraju imati AM (bivšu M) vozačku dozvolu i moraju imati najmanje 16 godina. Mora se nositi odgovarajuća kaciga. Ne sme se koristiti biciklistička staza. Na ovaj e-bicikl se mora staviti registarska tablica.

 

Kada je kaciga obavezna:

Prema nemačkom zakonu, na brzim e-biciklima mora se nositi "odgovarajuća zaštitna kaciga". Prema strogoj interpretaciji ECE Direktive br. 22, to bi bila kaciga za mopede ili motocikle. U stvarnosti je, međutim, ta činjenica prilično nejasna. Stoga ga zakonodavstvo prepušta industriji da osigura „odgovarajuće kacige“, tj. testirane kacige. Za sada se ne mogu koristiti i nisu odobrene zaštitne kacige koje su inače uslovljene da nude dovoljnu zaštitu. Na primer šlem građevinskih radnika, kaciga vatrogasnih društava, biciklističke kacige ili šlemovi pripadnika Vojske, zbog čega je i vožnja s takvim kacigama zabranjena. Sigurnosna kaciga takođe nije odgovarajuća ako je službeno odobrena, ali ne odgovara veličini glave dotične osobe ili ako ima druge nedostatke koji umanjuju njen zaštitni učinak.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

@lomitelj hvala mnogo kolega, ovo dosta objasnjava stvari i, kao dugogodisnjoj biciklistkinji mi se svidja ovaj zakon, posebno deo o obaveznom osiguranju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 297 postova

Onaj podatak o 4 kW max nazivne(trajne) snage je zanimljiv jer ovisno o izvedbi može kratkotrajno isporučiti nekoliko puta veću snagu a to je već ozbiljan stroj i 4 kW nije peterostruka snaga prosječnog bicikliste nego 25 puta veća pošto prosječan biciklist razvija samo oko 150 W.
Samo pri kretanju mi motor povuće oko 2-3 kW a poslije za održavanje brzine do 50 kmh vuče oko tristotinjak W,potpuno bez pedaliranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Evo ovde je "prometno"....

...za 10ak minuta Vladimir Jeftić na Bgd202 "o motociklima, motociklistima i saobraćaju"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa i nije bilo nešto posebno...

...ali je čovek iskoristio priliku da promoviše (verovatno svoj) kurs sigurne vožnje.

Emisija se zove "Brza traka" ( na Bgd202) ide praktično svakodnevno. Verujem da postoji mogućnost da se u njoj učestvuje, u smislu promocije i uopšte učešća u saobraćaju na dva točka i sve muke koja to prati. Uredništvo i "kursadžije" bi mogli da razmisle o tome.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV
On 26.8.2020. at 11:07, Alexa90 je napisao:

Kontam da jedva čekaju motociklistu iza sebe da ga okupaju, ne znam ni sam koliko puta sam prošao isto kao ti. A uglavnom bude kolona i neka gužvetina pa nemam gde ni da se pomerim :grr:

Au koliko me to nervira.... kad idem na posao obavezno me poprska neko sa plavom tecnoscu taman da mi kosulja bude flekava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Grasko.car

Cuti kad nije crvena il roze.... ko ce posle zeni da objasni da je tecnost :jee:

 

@pronto

Nista dok se ne emituje na RT1, 365 dana pre i posle Dnevnika.... mozda urodi plodom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA

Vozim malopre obilaznicom oko Čačka, u koloni od 15-ak vozila, možda 70 na sat, ništa ne zaostajem za njima. Vidim u retrovizoru da mi se neko lepi za dupe, namešta se da me pretekne, hoće čovek da me preskoči, ali ne zna kako. Da sam sporiji od kolone ja bih se uredno sklonio skroz uz desnu ivicu, ovako neću. Stižemo do kružnog toka u Konjevićima, kolona usporava na nekih 35 na sat možda, ja se pomeram više ulevo, bliže razdelnoj liniji, ako se ukaže prilika da se provučem, kad ovaj mamlaz što je bio iza mene prolazi mi sa desne strane i vozi uporedo sa mnom. Izbacio lakat kroz prozor. Ja mu dobacim „najbolje da me zgaziš“, on me gleda kao tele, ne odgovori ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 2 sati, Scholesy198 je napisao:

Vozim u koloni od 15-ak vozila, možda 70 na sat, ništa ne zaostajem za njima. Vidim u retrovizoru da mi se neko lepi za dupe, namešta se da me pretekne, hoće čovek da me preskoči, ali ne zna kako. Da sam sporiji od kolone ja bih se uredno sklonio skroz uz desnu ivicu

Meni ovakve situacije nikada nisu bile jasne, ovde se najmanje radi o brzini kojom se vozi vec ovde do izrazaja dolazi saobracajna  a mnogo vise kucna kultura tj vaspitanje. Ili nevaspitanje.

 

Ok kad vozim Y, sporiji jesam na uzbrdici al na ravnom po ibarskoj lagano pratim kolonu i drzim tempo do 100 km/h.

 

Gledam ljude kako podlecu pod sleper samo da bi me pretekli a onda drze isti taj tempo vozeci ispred mene.

 

Jos gore je kad mi amblenduju da pozurim.

Pa ja u zivotu nisam nikome blicnuo u takvoj situaciji, samo desni migavac i pun gas.

 

Kad vozim superb slicna situacija samo tad do izrazaja dolaze ovi sa merc, amudi i bmw.

Svaka cast pojedinim vozacima tih modela ali  vecinu  onih drugih bi voleo da vidim dok prave tuzne grimase i gledaju jednu upuvanu skodu u  dupli izduv.

 

Neko je vec rekao za ovu temu da su ucesnici uvek isti a samo se situacije menjaju.

 

Ja bih samo dodao da kod nas na ulici vazi pravilo i zakon jaceg, zasto je to tako to je prica za neku drugu temu.

 

Ja sam licno poslusao jedan pametan savet iz ove teme, jedan kolega rece da je dzabe nervirati se i dizati pritisak sam sebi jer budala ode a nije ni svesna sta je uradila.

 

Ko nije sposoban da primeni ovaj savet nek ostane domu svome i mirna backa.

 

Ili nek kupi tenk i vozi samo pravo, treceg resenja nema.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kad pogledamo oko sebe i ljude iz svog okruzenja, kolege, poznanike, familiju ... koga onda vidimo? Jel vidimo neke bahate iz ove teme ili su to vecinom normalni ljudi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa jel kažeš ti ili ta polovina ne bahatih onoj drugoj polovini nešto konkretno?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Po meni...

 

Svi smo po nekad...

 

Bahati mamlazi...

Svi...

 

Danas nije bio moj dan...

Mnooooogoo nervozan, svašta me stiskom, čuka opet počela da preskače, razmišljam se u 10h, jbt dan tek počeo, G-DE je kraj, gde je 22h?

 

I tako pod utiskom, stresa, nerviranja, srca koje preskače, drugi infarkt se smeši i namiguje mi...

 

Ne primetim da vozim 80km/h na deonici 50km/h...

 

Čovek se uključuje, ja kasno vidim jer sam u nekim jbnm mislima, naglo kočim, sviram... Vrištim, derem se...

Čovek pali 4 migavca, i tek tada skapiram...

 

Da nisam prisutan... Da sam ja negde budi Bog s nama...

 

Kasnije oko 14h slična situacija, Batajnički drum... Kapiram da sam definitivno prso sa lobanjom, dobro je PETAK je!

U dpetu vidim kolega sa mocorom se šunja, spustim prozor, oborim brzinu na 50, mahnem mu da ide, pomerim se skroz desno, lep motorin, LO table, kolega svirne, ja smotam posle desno i parkiram, isključim auto i pitam se... Da li sam normalan ja???

 

Evo me kući... Dobro je! Nisam nikoga danas ubio, a mogao sam jer nisam bio pri sebi u nekim momentima.

 

Svi smo mi po nekad ... Bahati Mamlazi...

 

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 6 minuta, Savan je napisao:

Pa jel kažeš ti ili ta polovina ne bahatih onoj drugoj polovini nešto konkretno?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

U ovoj lepoj nasoj  odavno nista ne moze da se kaze i  resi  recima a kamoli probudi svest naroda.

 

Onda se lepo preslo sa reci na dela.

 

A onda nista lepse nego kada ti necije osiguranje bude sponzor ....

 

 

Mislim da si razumeo ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Po meni...
 
Svi smo po nekad...
 
Bahati mamlazi...
Svi...
 
Danas nije bio moj dan...
Mnooooogoo nervozan, svašta me stiskom, čuka opet počela da preskače, razmišljam se u 10h, jbt dan tek počeo, G-DE je kraj, gde je 22h?
 
I tako pod utiskom, stresa, nerviranja, srca koje preskače, drugi infarkt se smeši i namiguje mi...
 
Ne primetim da vozim 80km/h na deonici 50km/h...
 
Čovek se uključuje, ja kasno vidim jer sam u nekim jbnm mislima, naglo kočim, sviram... Vrištim, derem se...
Čovek pali 4 migavca, i tek tada skapiram...
 
Da nisam prisutan... Da sam ja negde budi Bog s nama...
 
Kasnije oko 14h slična situacija, Batajnički drum... Kapiram da sam definitivno prso sa lobanjom, dobro je PETAK je!
U dpetu vidim kolega sa mocorom se šunja, spustim prozor, oborim brzinu na 50, mahnem mu da ide, pomerim se skroz desno, lep motorin, LO table, kolega svirne, ja smotam posle desno i parkiram, isključim auto i pitam se... Da li sam normalan ja???
 
Evo me kući... Dobro je! Nisam nikoga danas ubio, a mogao sam jer nisam bio pri sebi u nekim momentima.
 
Svi smo mi po nekad ... Bahati Mamlazi...
 
 
Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk
 
 
 
 

Svaka čast, sam si se korigovao i to je najbolje. Nismo deca bar generalno gledano. A i da nisi se sam korigovao verujem da bi na pravi način prihvatio nečiju primedbu izrecenu na normalan ljudski način. Nema potrebe uzimati za zlo nekome sto ti prigovori pogotovu sto je to za tvoje dobro.

A svi grešimo ponekad i trebamo se podržavati, ali u pravom smeru.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
U ovoj lepoj nasoj  odavno nista ne moze da se kaze i  resi  recima a kamoli probudi svest naroda.
 
Onda se lepo preslo sa reci na dela.
 
A onda nista lepse nego kada ti necije osiguranje bude sponzor ....
 
 
Mislim da si razumeo ....

Lepa naša je prošlost. A u sadasnjosti ne treba se tako lako predavati jer danas sam ja, sutra si ti na tapetu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Do sada nikada nisam bio na tapetu ...

Nadam se da ce tako i ostati jer 

za sve ove godine, a vozim od svoje 18e godine, premijski stepen mi je u polisi osiguranja uvek bio 1.

 

Nego  jel bahatost kad neko montira top od xyz db a onda po ceo dan i noc zavrce gas po naselju.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Pre sat vremena, glavonja sa Mercedesom, vraća se iz restorana Aleksandar na Košutnjaku, jednosmernom naravno, pravac na mene. Nemam pojma kako sam ga promašio, ulazio sam u levu krivinu. Mrzi debila da odvoza nizbrdo do Rakovice. Tu kad bi saobraćajna stajala, nafatirali bi se para. 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

Svi mi kada sednemo za volan bilo kog vozila, trebalo bi da probamo da sve probleme ostavimo sa strane i da se maksimalno fokusiramo na vožnju.

 

Danas idem motorom na Novom Beogradu ulica tri trake, ja u skroz levoj, devojka skreće desno u tu ulicu i lagano preseca prvu, drugu i dolazi do treće trake. Svirnem par puta ništa vozi pola u skroz levoj pola u srednjoj i tek kad sam došao baš blizu i svirnuo primetila je. Skroz odsutna ko zna gde gleda.

 

Na vreme sam je uočio približno ista brzina i moja i njena ništa opasno, ali opet niti gleda nit se trudi da pogleda. Inače neko moje subjektivno mišljenje da je od 15h do 19h najgore za vožnju po Beogradu. Ljudi se vraćaju sa posla svi negde jure, žure, a u glavu umorni, iznervirani i ko zna gde u mislima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Mnogo sam puta pričao ali ne mrzi me da ponovim. U gradu isključivo auto za završavanje svih obaveza. Zbog svoje bezbednosti. Motor može ponekad do kafića ali ne u vreme špica, u 95% samo van grada, za uživanje

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Po meni...
 
Svi smo po nekad...
 
Bahati mamlazi...
Svi...
 
Danas nije bio moj dan...
Mnooooogoo nervozan, svašta me stiskom, čuka opet počela da preskače, razmišljam se u 10h, jbt dan tek počeo, G-DE je kraj, gde je 22h?
 
I tako pod utiskom, stresa, nerviranja, srca koje preskače, drugi infarkt se smeši i namiguje mi...
 
Ne primetim da vozim 80km/h na deonici 50km/h...
 
Čovek se uključuje, ja kasno vidim jer sam u nekim jbnm mislima, naglo kočim, sviram... Vrištim, derem se...
Čovek pali 4 migavca, i tek tada skapiram...
 
Da nisam prisutan... Da sam ja negde budi Bog s nama...
 
Kasnije oko 14h slična situacija, Batajnički drum... Kapiram da sam definitivno prso sa lobanjom, dobro je PETAK je!
U dpetu vidim kolega sa mocorom se šunja, spustim prozor, oborim brzinu na 50, mahnem mu da ide, pomerim se skroz desno, lep motorin, LO table, kolega svirne, ja smotam posle desno i parkiram, isključim auto i pitam se... Da li sam normalan ja???
 
Evo me kući... Dobro je! Nisam nikoga danas ubio, a mogao sam jer nisam bio pri sebi u nekim momentima.
 
Svi smo mi po nekad ... Bahati Mamlazi...
 
 
Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk
 
 
 
 



Kolega veseli me tvoj outkoming, važno je drugima otvoriti oči svojim primjerom.

Istovremeno radiš na svojoj samokontroli, koju bi trebao poboljšati.
Srčani ti je bila opomena, radi na sebi, ne dozvoli da se ponovi.
Svako dobro


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja