Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Razumem frustracije i emociju tog momenta kao i potrebu da poravnjas račune za pretprljeni strah ali ... čovek je posle prvog samara mogao takodje da dobije izliv emocija i da u toj svojoj potrebi da takodje poravnja račune, izvuče pucaljku i slozi te u sanduk retroaktivno zavrsivsi sto je započeo na kruznom toku.

Shvatam, onda je mogao da dođje neko drugi pa njega da slozi, kojeg bi naknadno neko drugi složio iz tima taksiste i tako dalje.

Sve u svemu, nije pravi način iako ponavljam razumem emociju tog momenta.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da su mamlazi dobijali batina i batina kao mali, da se nauce nekog reda.... znali bi za kasnije kako se treba ponasati kod kuce, na ulici, u goste kad se ode, u saobracaju, na poslu i td!

Ovako moraju dobiti :tras1: s'vremena na vreme, cisto da se spusti guzica na zemlju.

 

Skoro je bila situacija na smederevcu, bas na raskrsnici gde se iz mirijeva ukljucuju na smederevac, prekoputa je perionica gde godinama perem bajk.

Mlatim ti ja tako krpom, odjedared skripa guma, psovanje neko cujem uze familije.

 

Podignem glavu, baji se hebalo da stane na znak STOP, isekao momka koji je iz grada isao ka SD. Odmah je stao izasao baja, visok krupan da se dernja na ovog sto je  isao ka SD... em bahat em bezobrazan do ludila. Dosao je do prozora momku (imao je suvozaca drugara) lupa, dernja se, vredja ga ni krivig ni duznog. Okrece se i krece ka svojim kolima i u tom momentu ovom decku sutne nogom branik ispod fara.

Izlaze momci, dosta sitniji, slozili su ga za 5 sekundi, seli u kola, zaobisli govno i produzili dalje.

 

Debelog mamlaza za ruke i noge dovukli do boxa za pranje, plaknuli ga vodom da dodje sebi iz dubokog sna.... e sto mi drago bese sto je dobio po tamburi :D

  • Sviđa mi se 14
  • Haha 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1055 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Nadam se radi sebe, moje dece, i drugih, i njihove dece... Da nikad neću biti u takvim situacijama... Otvoreno za sebe kažem da nisam uračunljiv...

 

Pištolj jeste kod mene, i municija, ali sam cev dao ženi i rekao sakri i skloni.

Samo ako neko uđe u naš stan, ili hoće da uđe u naš stan, vadi iz šteka... Pokazao sam joj kako se sklapa, obzirom da je Bereta, cev se vraća u pištolj i isti je spreman za dejstva u roku od 3 sekunde.

 

Ja sam mirniji, kad znam da nemam.

 

Nisam uračunljiv, brzo mi padne mrak na oči, brzo zatrabunjam, pozdravim se sa ovozemaljskim razumom... I to traje 15 sekundi otprilike. E posle tih 15 sek. Mogu da se kontrolišem...

 

Psiha je veoma čudna...

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Sto bi Zoran Cvijanovic rekao u lepim selima  "al ti je tecan engleski sve te je razumela" :lol2:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21
5 hours ago, Satelis said:

Da su mamlazi dobijali batina i batina kao mali, da se nauce nekog reda.... znali bi za kasnije kako se treba ponasati kod kuce, na ulici, u goste kad se ode, u saobracaju, na poslu i td!

Ovako moraju dobiti :tras1: s'vremena na vreme, cisto da se spusti guzica na zemlju.

Hvala na razumevanju kolega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21
8 hours ago, mradomir said:

To što si uradio je bilo veoma neodgovorno.

Znaš u šta se upuštaš kada sedneš na motor, žena iza tebe... beba kući... veliki rizik.

I još krećeš u jurnjavu i zaustavljaš taksi motorom sa ženom pozadi !?

Tuču sa taksistom da ne pominjem...

Na hiljade načina je sve moglo tragično da se završi. 

 

Moraš shvatiti da nisi više mangup, već otac. 

Znam u sta se upustam kad sednem na motor!? Kolega, izvini nov sam i ovde i relativno nov i u svetu motora, ali moram pitati, da li si realan?

Pa sta smo mi motoristi, sugavi, gubavi, retardirani, vrsta za istrebljenje pa treba svaki, kad moram tako da kazem, kurac za volanom da nas sece, gazi, tera sa puta u provalije, udara na semaforu, oduzima prednost i ostalo. Ej bre o cemu mi vodimo polemiku ovde!? 

Ja sebe smatram i dalje novim i neiskusnim vozacem ali kao dugogodisnji vozac B kategorije imam iskustva sa saobracajnim situacijama, sta bi da je na mom mestu bio totalni pocetnik sa devojkom recimo kom je prvi ulazak u saobracaj bas taj motor i da nije znao da odreaguje, odneo bi ga kao nista a onda nema tih hiljadu nacina da se drugacije resi bilo sta. Jel nam treba jos jedan u crnoj hronici kao da nas nema vec dovoljno!? A zbog cega, zbog bahatog mamlaza A sto se tice njegovog uzvracanja, dobro je on znao sta je uradio pa nije ni pokusao maltene da uzvraca, kad je dobio samar cutao je kao pi*ka. Potrebe za nekim preteranim moralisanjem nema, mozda nije bilo potrebe za nasiljem ali po meni je svakako opravdano.

Kristijan ili ne, jedan bahati mamlaz i potencijalni ubica manje je na putu ;-)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1055 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Izvini, ali sa ovim stavom....
Ovim što si opisao...
Ti kolega vučeš na ubicu na putu...

Ja sam kolegin post odlično razumeo, ali izgleda da ti nisi... TO je tužno, ali nadam se da ćeš ga pročitati opet, pa ako imaš isti stav, opet, pa ako opet imaš takav stav kakav imaš, pročitati naglas jedno 30 puta... Poooooooolako ... Onda ćeš ga razumeti...

Ali sam ubeđen da ako ga opet pročitao polagano ćeš razumeti, onim tonom i stavom koji je kolega@mradomir želeo da istakne ....

Sama konstatacija da nisi mangup, nego OTAC je iz njegovih reči mnooooogoo rekla.

Bre u Batajnici prošle godine beše je lik iz čista mira, iz čista jebenog mira izbo čoveka, unakazio ga i na kraju ubio jbnm MAČETOM! Ne mačetom, kao maca... mala Maca...

Jebnm sečivom od pola metra! Pred ženom i decom, ako se dobro sećam... Zašto?
Jer je eto parkirao tu gde je parkirao(ispred svoje kuće).

Druže, uz najdublje razumevanje tebe(i sam sam rekoh ne uračunljiv), otac si... Nisi više SAM! Imaš obaveza preda tom Anđelu koje imaš. Imaš najsvetliju obavezu zvana roditeljstvo. Najteža, ali najlepša...

Kako si ti sašio 3/5/7/15 šamara liku, nije ti palo napamet da između 5og i 7mog šamara, lik potegne krivo-okasti 21-23 i devetnaeskinju za odvijanje točkova?

Pa da ti promeni lični opis, onako da se sam sebi javiš sa "dobar dan" u ogledalu... Aaaaaaako pretekneš...

Ako imaš iskustva u saobraćaju, znaš da se situacije dešavaju, i dešavaće se. Na nama je da budemo Vidoviti Milan, Đorđe, Jevrem, Milija, pa da predvidimo ponašanje učesnika u saobraćaju.

Ovo ti sve pričam iz naaaaaaaaaajbolje namere. Te tako molim te i shvati. Nikako drugačije. Niti sam ti otac, niti brat, niti batica...
Samo neki virtuelni bizgov koji trabunja i laprda...

Iz kažem...

Najbolje namere, previše je Road Rage na ulicama... A Bes uvek, ali UVEK rađa bes sa druge strane ...

Sada je prošlo, kako je prošlo... Ali drugi put, može da prođe drugačije?

Sve najbolje, mirne i sigurne kilometre ti želim!

Još jedan početnik

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Razmišljam se danas da li da kažem da ni ja nisam saglasan sa ovakvim rešavanjem sličnih situacija i učenja bahatih pameti, ali nisam. Nisam jer je podrška za fizički obračun bila velika. Ipak, vidim da nisam jedini i zaista se protivim tom načinu rešavanja problema. Ako je bitno, dodao bih da sam i ja otac, sin još uvek, hvala bogu, muž i neka bude da sam i početnik.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ma ima svašta. Ne verujem da lik ide i  bije redom ko ga ugrozi. 

Prso čovek, jbg u svakom od nas čuči to. Amigdala. 

Kakav je to odgovor da žuri za mušteriju? To je bolest odgovor, svako bi odlepio. Hteo sam da te pregazim, uplašim, silujem sa puta za 500-1500 dinara. 

Nije psiho, sa umišljajem da prebije prvog koji ga iseče... 

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

 Kao što rekoše ljudi iznad, nikad ne znaš na koga možeš naleteti. Krive drine ne možeš ispraviti, taj će opet tako da vozi posle nekog vremena, možda će da se trzne na nekog motoristu sledećih mesec, dva i posle će opet nastaviti po starom, jednostavno borba sa vetrenjačama. Je te potpuno razumem i znam kakvi su ti momenti kad padne mrak na oči.. Ali za iste pare si mogao popiti metak, mnogo ljudi je naoružano. Resenje je, kada mlatiš, nosi utoku sa sobom za svaki slučaj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
pre 3 minuta, Gajo Sevojno je napisao:

 Resenje je, kada mlatiš, nosi utoku sa sobom za svaki slučaj :)

Pa natovaris sebi jos vecu bedu, nije ni to pametno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ako ga je mlatnuo, kao sto neko rece ruka mu se pozlatila. eto sad svi treba da se izvinjavamo i sklanjamo tim supcima samo zato sto su potencijalno naoruzani, pa sto ste zapoceli uopste ovu temu o bahatluku ako niko nista ne planira poduzeti. Bahatost je i ugroziti nekog u saobracaju i biti naoruzan jos veca. Sto nije izasao kad je faca, pa kom obojci kom opanci, vec sisica eto ovo, ono.

Zato sto je jaje kao i svaka bahata vaska kada udari na jaceg podvije repinu, a do tada se bahati nad slabijima.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 59 minuta, m1lanche je napisao:

Znam u sta se upustam kad sednem na motor!? Kolega, izvini nov sam i ovde i relativno nov i u svetu motora, ali moram pitati, da li si realan?

Govorim ti iz najbolje namere.

Statistika kaže da je 40 puta veća verovatnoća da ćemo poginuti na motoru nego u autu, to moraš da imaš na umu.

To što se tebi desilo je uobičajena situacija - nažalost.

Oduzimanja prvenstva prolaza sa zabadanjem kočnice do kraja, više i ne brojim.

Ozbiljnija lupanja brojim i pitam se šta mi to treba.

I da sam jurio za svakom budalom koja mi je izletela, mislim da ne bih bio među živima.

 

Sa druge strane u autu pored desne ruke imam poveći šved.

Nisam bio u situaciji da ga upotrebim, ali ako mi neko gurne ruku kroz prozor nema drugog rešenja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 11 minuta, mrmiki je napisao:

Pa natovaris sebi jos vecu bedu, nije ni to pametno

Nije, ali kad se već upušta u takve radnje onda ipak bolje imati i neku siguricu za pojasom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Sto kaze @TAZZ kako sam kratak sa zivcima upucao bi sam sebe :D (a zavidim ti na tih 15 sec, meni treba bar par minuta)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Ja sam licno vrlo miran i stalozen u saobracaju i u zivotu, pa na milion situacija ne odreagujem uopste jer je to, na zalost, postalo uobicajeno. Nisam za izlive besa, ali u potpunosti razumem coveka sto mu je puko film. S druge strane, takodje razumem i kolege koji kazu da to nije nacin, jer moze da nastane jos gore sranje.

Ali nekad prosto covek ne moze da ne odreaguje...desilo se i meni, pala mi je klapna (sto je ukupno 2 puta u zivotu) i da me cale nije zaustavio i rekao da zovem policiju, ili bih ubio ja njega ili on mene...i sta onda...sreca stao i pozvao policiju.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Gostivar, MKD, pre nekoliko godina. 

Nesto oko parkiranja i krenu dvojica da tuku "krivca". Izvuce pistolj i "sudije" zavrse u grobu, a on dobio 20 godina.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

evo danas na sred puta, nije bahat ali ni sam svoj

 

na putu ka aerodromu, nije prvi put, mog stanodavca za dlaku na istom mjestu da ubije govedo. Nije mi jasno kako omase preko punih linija i znaka za obavezan smijer.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1055 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

@mrmiki znaš li ti... Koliko je 15 sekundi???

Znaš li ti koliko pomahnitalih udaraca čovek uputi u 15 sekundi... Druže, slomio sam domali prst na levoj ruci i napukle mi neke koske na desnoj šaci... U 15 sekundi...

 

Zato što je lik od 50 godina dobacivao mojoj ćerci od tada 10 godina... Kada sam ga pitao da li je normalan, izašao je iz kapije sa sekirom i rekao da je mnogo slatka, e tu je došlo do... Prekida filma, pucanja svesti, roletne, tenda, pomračenje sunca, meseca, svesti i nesvesti.... Svega...

 

Znam samo da sam krenuo ka njemu, on digao i zamahnuo sekirom, kako sam je eskivirao, ne znam, nisam VanDam, nisam BrusLi, nisam Stiven Sigal... Najobičniji prosečni 40to godišnjak sa 90kg u tom momentu, 180cm visine...

 

U 15 sekundi...

Druže moj dobri... Mnogo je to vremena... Mogao sam ubiti čoveka... Plač ćerke koja mi se vešala o vrat i vrištala da prestanem me vratio u stvarnost... Moje ruke krvave, ćerka plače, žena dotrčala, komšije poistrčavale napolje...

Opšti haos...

 

Lik...

Slomljen nos na dva mesta, arkada, jagodična kost, vilica na dva mesta i to sve sa desne strane...

Levo arkada, vilica...

Oči zatvorene...

 

Za 15 sekundi...

 

Bila policija, rekle komšije da je vitlao sekirom prema deci, da je zamahnuo na mene 2 puta, da me udario sekirom sreća tupim delom, a da sam ga ja onda samo jednom udario, i da je ovaj više puta udario glavom u beton...

 

A pošto Policija zna za ovog da je polu idiot, a znaju da je drečao na decu, rekoše mu, da je dobro prošao, jer sledeći put će ga oni propustiti kroz šake, i tada mu neće biti pomoći...

 

 

Poenta...

 

Ljudi, batalite isterivanje pravde, jurcanja, divljanja, izigravanja Švarcenegera, Stivena Sigal-a i drugih akcionih heroja u fazonu Die Hard...

 

Kada udari gong, i odsvira se Game Over...

Tada je kasno...

Ja sam počeo samo da se smejem...

Jer mi je sve ovo sada i život i stvarnost i sve oko mene postao psihološki eksperiment...

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1055 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

@Bigor Kako ti privlačiš glupane i tupane...

Pazi se...

 

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Bio je jos jedan bez stop svjetala ali to se desi ljudima da ne vide odma kvar, kada sam ga sustigao doviknem mu da ne rade.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer
pre 18 minuta, TAZZ je napisao:

Zato što je lik od 50 godina dobacivao mojoj ćerci od tada 10 godina..

E, za ovo bih robijao, ne bi ga ni po zubima identifikovali... Znaci sve mogu da istolerisem, ali za porodicu ne

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja