Jump to content

Moto Zajednica

Satelis

Bahati mamlazi

Recommended Posts

• Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 2667 postova
  • Motocikl: BMW R1100GS (1997.)
pre 58 minuta, popovich je napisao:

Pa ipak, meni se baš to dogodilo iako sam gledao ispred sebe i pratio situaciju koliko su mi uslovi vidljivosti dozvoljavali.

Dobro, vozio sam 52km/h ali nećemo valjda sad za ta 2 da se hvatamo? :)

Kolega, ja zaista ne znam zašto ti sam sebe prozivaš za nešto za šta nisi kriv niti te neko drugi okrivio?

Ja sam već u svom prvom komentaru napisao da si ti očigledno bio dovoljno obučen i osposobljen da izbegneš udes i ti si to uspešno i učinio. Znači ti si uradio sve kako treba i tu nema nikakve zamerke, a moja se zamerka odnosila samo na onoliku ljutnju i nervozu u komentaru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 1489 postova
  • Motocikl: BMW 1250GS Adv 2019
15 minutes ago, popovich said:

:lol: :lol: :lol:

E je*em ti pitu, vidjećeš kad se ove međugradske zabrane ukinu. Platićeš mi za ovo provociranje. :cackanje:

Ima da odem do Višegrada i nazad da ti dokažem. I snimaću svojim telefonom pa ako si čovjek spremi 100€, a ako nisi... :zvizduk:

Nisam xD

• Svrati ponekad, 248 postova
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
25 minutes ago, zika56 said:

Znači ti si uradio sve kako treba i tu nema nikakve zamerke, a moja se zamerka odnosila samo na onoliku ljutnju i nervozu u komentaru. 

Bio sam bijesan što me tako na prepad iza drveta presiječe, k'o bandit u špageti vesternu. :maloljut:

Izvinjavam se zbog mog "nastupa". :ups:

• Drug član, 1415 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Sasvim su drugačija kategorija bake i deke, usporene reakcije, razumljivo... Malo puta su me isekli i td.... Ne možeš ni da se izdereš na njih k'o čovek, ne ide... ne spadaju oni u ovu temu, naše je da pazimo, posumnja se skoro uvek da su oni u pitanju, primetiš da nešto nije ročno, ili suviše sporo voze ili udju dublje na put ili... 

Pa mene zveknu otpozadi čiča, u auto, tamo pre Stepojevca (tu je mnogo opasno, skoro videh dva udesa motorista u onoj temu) dok stojim u koloni, žena jedna poginula, još preticao kamion na punoj... ima i tema o tome, vidim ja on sav pogubljen, starost, pa stres... spasao sam ga velike kazne, uzeo 350€,a mogao 1000...

Da je bio mladji ne bih oprostio!

U svari ja se tešim da sam kao mlad još:)

• Haha 1

• Drug član, 3219 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1200
Pre 2 sati, Zuba87 je napisao:

Елем, прочитах пре неку страницу коментар @ThePainkiller који је имао смисла у глобалу, схватам шта је хтео рећи, али му пример није био добар, па хоћу да скренем пажњу на то. 

Наиме, ситуација коју си описао:

Ту је 100% крив што је изашао, јер поред обавезног стајања на "линији" или пред путем, ако му нешто заклања видик, МОРА стати и на линији прегледности. 

Pa ja to upravo i ponavljam u ovoj temi...

Kolega Popovich tvrdi da su ti saobraćajni propisi samo ˝osnove˝ i da ih je on ˝prevazišao˝ svojim umećem vožnje u saobraćaju, i kao takav on, između ostalog, propagira situaciju gde ne mora da se zaustavi na obavezan znak stop, nego je dovoljno da osmotri situaciju i uz slobodnu (savršenu) procenu bezbedne situacije, nastavi put bez zaustavljanja...

• Maxi Scooter Club, 6250 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis250.... Honda NC750XD
Pre 5 sati, popovich je napisao:

Bio sam bijesan što me tako na prepad iza drveta presiječe, k'o bandit u špageti vesternu. :maloljut:

Izvinjavam se zbog mog "nastupa". :ups:

Dobro je, skontao si o cemu ti pricamo.

Svo pravo si imao na ljutnju i bes al kad je Starina u pitanju.... razguli dalje bez etiketiranja, nikud ne vodi.

Prosle godine bese kad su komunalci uzeli da driblaju Starinu (na pijaci il pored nje) koja prodaje lubenice..... toliko su ga iznevrirali, potresli da je covek doziveo srcku, preziveo nije nazalost..... sta ce ti to u zivotu, bilo kome ?...... razguli, teraj dalje.

• Sviđa mi se 1

• Zainteresovan, 722 postova
  • Motocikl: suzuki gsx 650f

Uh sto mrzim ove moderne bicikliste sa svom opremom,taman usporim da se nagladam dupeta(te crne klizave helanke su mi najlepse u tekstilnoj industriji),kad ono muskarac u helankama-ma idi covece u materinu i kad obuce to,sve mi se zgadi i stomak obrne-bljak:dupe:.

• Sviđa mi se 1
  • Haha 10
  • Podržavam 1

• Svrati ponekad, 497 postova
  • Motocikl: Trotinet

Ukocio mi se srednji prst od aktivnosti u beogradskom saobracaju, a kaziprst mi se trese od jos vece aktivnosti. Nekad i promuknem koliko im se ******* majke. Sta cu kad imam auspuhe koji se cuju kao fen.

Koja kolicina bahatosti i manijacenja ovih dana...

• Sviđa mi se 1
  • Tužan 2
  • Podržavam 2

• U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: u dolasku Burgman 400
Pre 1 sat, Pingvin37 je napisao:

Nekad i promuknem koliko im se ******* majke. Sta cu kad imam auspuhe koji se cuju kao fen.

Znaci zakljucak ne valja kad je bucan auspuh, bacanje para :lol2:

Ja zadnjih 10tak dana vozim kola, nemam reci, ovo ko da su ljudi prvi put seli u auto i ne vide nikoga okolo Dodje mi da predjem u pesake, mada je i tu diskutabilno koliko je sigurno :grr:

1 hour ago, mrmiki said:

Znaci zakljucak ne valja kad je bucan auspuh, bacanje para :lol2:

Ja zadnjih 10tak dana vozim kola, nemam reci, ovo ko da su ljudi prvi put seli u auto i ne vide nikoga okolo Dodje mi da predjem u pesake, mada je i tu diskutabilno koliko je sigurno :grr:

Bucan auspuh ima svoje prednosti, isto tako ima i tisi tj fabricki. 

Zavisi ko cega hoce da se odrekne. Ko vozi samo po gradu, definitivno glasniji. Ko vozi neke ture, ipak je bolji tisi tj fabricki. 

Prosle sezone sam vozio svega 400 km u jednom pravcu do prenocista na nekoj manjoj turi. Koliko mi je otvoreni robertov auspuh iziritirao mozak nisam mogao da spavam celu noc. Da sam vozio 600,700 km u danu, mislim da bih izludeo. 

• Sviđa mi se 1

• Zainteresovan, 549 postova

Za sve je to krivo što je danas dozvola dostupna (zagarantovana državnim pravom-čitaj), svima koji imaju jednu vijugu više od kokoške, da ne ser* i pišaju po dvorištu.
Osuđujte me, ali to je realnost....

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Avalski.... 

Screenshot-2020-04-24-14-24-25.png

pogodila ga pesma

Screenshot-2020-04-24-14-25-08.png

negde izmedju SD i Mladenovca, beli kombi

Screenshot-2020-05-16-16-45-43.png

sviram al ne jebe zivu silu

Screenshot-2020-05-16-16-45-54.png

i njega pogodila pesma, tresti iz kabine

Screenshot-2020-05-16-16-46-21.png

VA - LO

Screenshot-2020-05-10-21-49-27.png

Screenshot-2020-05-10-21-49-37.png

Screenshot-2020-05-10-21-42-41.png

Screenshot-2020-05-10-21-42-50.png

Screenshot-2020-05-10-21-43-08.png

• Sviđa mi se 2

Engleska je zalutala na mene...ovaj poslednji debilko vozi porodicu, mala deca pozadi.

Nekad zaista nije shvatljivo čemu ovakvo presecanje krivine.

Ima tu još koja slika od kolege iz VA koji me preteče na pravcu a posle i zaustavi na pumpi. On vozi Crosstourera al mu nije jasno kako NC tako štrika krivine. Lepo smo se ismejali, prozborili koju...možda kucnem koje slovo.

• Haha 1

• JEDAN ŽIVOT-DVA TOČKA-BEZBROJ SITUACIJA, 120 postova
  • Motocikl: Suzuki gsx600f
Pre 6 sati, Lucky George je napisao:

Evo malo Engleske i u Rakovici :)

Ovde je gore od Engleske :jee:

Ali razumem ga, verovatno je morao da se javi na telefon ili zapali cigaretu, nema potrebe da zameramo coveku.. :tras2:

• Sviđa mi se 1

Pre 2 sati, ivica744 je napisao:

Da nije neki sedi cikica?

jeste Ivice

Screenshot-2020-05-10-21-20-39.png

pretekao nas je samo sto smo krenuli iz VA ka LO, ondak mi nesto kliknu

kada Erik pojede bananu, dogadja se neverovatna promena :)

Screenshot-2020-05-10-21-24-13.png

super smo peglali deo puta, to je taj Gos'n, precednik nekog kluba u VA ako se dobo secam

Screenshot-2020-05-10-21-32-05.png

zna koliko NC ima konja, prijatno iznenadjen

Screenshot-2020-05-10-21-32-46.png

• Sviđa mi se 1

• Ne silazi, 5699 postova
  • Motocikl: Suzuki GS 400, GSX 1400, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
On 11.5.2020. at 17:22, Pingvin37 je napisao:

Ukocio mi se srednji prst od aktivnosti u beogradskom saobracaju, a kaziprst mi se trese od jos vece aktivnosti. Nekad i promuknem koliko im se ******* majke. Sta cu kad imam auspuhe koji se cuju kao fen.

Koja kolicina bahatosti i manijacenja ovih dana...

Tebi samo neki majstor da napravi " Brektalicu " na motoru pa da rešiš ove probleme.

Brektalica je pre drugog svetskog rata bila seriska oprema na automobilima. Upotrebljavala se na većim i dugim usponima da olakša rad motoru. U principu, to je bila jedna klapna na auspuhu koju je vozač preko poluge otvarao - zatvarao, Kad krene uzbrdo, vozač otvori klapnu i izduvni gasovi idu napolje pre lonca za utišavanje,pa motor bolje vuče, ali se i dere - brekće, pa je tako i dobila ime . 

42 minutes ago, drumskalisica said:

Tebi samo neki majstor da napravi " Brektalicu " na motoru pa da rešiš ove probleme.

Brektalica je pre drugog svetskog rata bila seriska oprema na automobilima. Upotrebljavala se na većim i dugim usponima da olakša rad motoru. U principu, to je bila jedna klapna na auspuhu koju je vozač preko poluge otvarao - zatvarao, Kad krene uzbrdo, vozač otvori klapnu i izduvni gasovi idu napolje pre lonca za utišavanje,pa motor bolje vuče, ali se i dere - brekće, pa je tako i dobila ime . 

Interesantno. Nazalost sto se zvuka tice ovaj motor i sa otvorenim topovima nema neki zvuk specijalan, tako da zadovoljicu se sirenom i povecanim oprezom. Sta je tu je.

Cevka, slična duvaljci iz doba OŠ montirana  na levoj strani upravljača. Poteznica, jači feder, kuglica iz ležaja i malo dugmence.

Usmereno ka šoferci, po potrebi pritisnuti dugme..... ostaje :stabre:, Glasservice i tišina :)