Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 4 sati, kachavenda je napisao:

Okači paintball gun na butinu. Kome treba lekcija iz saobraćajne kulture lepo mu ofarbaš šoferku, višestruki benefit za sve... Ispucaćeš stres iz sebe, njega isključiti iz saobraćaja da se malo presabere, a i imaće o čemu da razmišlja dok riba farbu sa stakla. 

Sve ovo bude u redu, osim ukoliko se onaj iz auta ne uspaniči i napravi sranje, ili ne prepozna da ti na njega potežeš igračku pa odgovori na vatru sa nečim ubojitijim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

I na kraju ispašće svi bahati mamlazi - vozači auta što voze kao da je put njihov, a vozači motora što se odma' late oružja i osvete. :lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, popovich je napisao:

I na kraju ispašće svi bahati mamlazi - vozači auta što voze kao da je put njihov, a vozači motora što se odma' late oružja i osvete. :lol3:

Pa i mnogi vozači motora se (nažalost) ponašaju kao da je put samo njihov i da svi moraju da se sklone kad oni naiđu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
2 hours ago, zika56 said:

Pa i mnogi vozači motora se (nažalost) ponašaju kao da je put samo njihov i da svi moraju da se sklone kad oni naiđu.

Upravo tako. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 22.5.2020. at 3:10, Bojan82 je napisao:

Ma ovi biciklisti nisu ni oni čitavi, al ovi mladji

u zadnje vreme klinci po mostu u novom sadu gde se pegla pun gas jer ima 3 trake vvoze biciklove zaustavnom trakom u oba smera.Ito voze i uporedo po trojica.

Izazvali su i nesreću pre 3 nnedelje jer je kolega sa devojkom pao da ne bi udario biciklistu na mostu koji je naglo smoto u zaustavnoj .Ovaj se uplašio jer je klinac, 18 godina prvi motor,stiso prednju pao devojka se izdrala dobro,spalila deo kože i fale 2 komada mesa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 5 sati, sasa ns 1 je napisao:

u zadnje vreme klinci po mostu u novom sadu gde se pegla pun gas...

Ovde je dosta toga rečeno...

Inače, grad Novi Sad žmuri na jedno oko svim motociklistima na toj deonici, a mislim da je krajnje vreme da se to promeni i tu malo zavede reda... Mišeluk i ta deonica na mostu su postali sinonim za zavrtanje motora "koliko može", pa nije ni čudo što se tragedije tu malo-malo pa dešavaju. Ako se mi sami ne pazimo, niko nas neće sačuvati...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pre bi se reklo da se žmuri na jedno oko biciklistima na toj deonici, jer su bili neki radovi na biciklističko - pešačkoj stazi. Ipak je to veliki bezobrazluk da trojica biciklista voze uporedo i zauzmu celu traku, a nije ni po zakonu. Tu svi voze brzo, i ja tu vozim preko ograničenja i niz most me možda obiđe još 2 - 3 motora koji voze brže od mene, ali me obiđe i desetak automobila, džipova koji voze još brže . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Auto se spuštao iz Ruzvaltove pored zare pa je hteo levo preko pune u smer ka gradskoj bolnici. Pošto je to odmah na izlazu nadvožnjaka nije videla a verovatni nije ni gledala, naišo dečko sa skuterom i ovo je epilog. Nisam video vozača skutera kad sam prolazio.e23309c65926d1d95bb629cdbebeb90d.jpg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Bosancima danas nije dan.

U Strahinjića Bana danas lik stao onako divljački ispred bašte kafića (Golf 7), bez gledanja otvorio vrata da izađe jelte, i spucao ga Audi u ta ista vrata pošto je normalno išao svojim putem. Epilog - vrata harmonika koja još i ne mogu da se zatvore :na_glavi:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Prvi pad danas,prvi pad uopšte...Ja na Transalpu 700 ušao u kružni tok uveliko treba da na treće isključenje izadjem, 15- tak km/h lik u Seniku iz drugog uključenja ulazi,napravimo eye contact,ja opušteno nastavljam računam lik me gleda,....vidim krajičkom oka desno da se lik ne zaustavlja!!! ja opletm po ručnoj kočnici kopam se u mjestu, zadnji točak ode desno, i svalim se na lijevu stranu,ostane mi lijevi skočni zglob za trenutak pod motor dobro ga nagnječim i onako ljut krenem ka liku vjerovatno stisnutih pesnica da se gegam, a on paljevina....Pomogoše mi neki momci da podignem motor, žmigavac i led svijetlo nastradali,i oguljen Heed štitnik agregata...Mislim da sam dokopao lika, sad bih ga imao na savjesti.

 

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Pod hitno jednom godisnje za sve vozace teorijski ispit, a posebna oblast o kruznim tokovima. Meni se pre par dana desila opasna situacija, 3 trake ispred kruznog, leva za levo- polukrug, srednja za pravo, i desna za desno (strelica samo desno nacrtana na kolovozu). I lik ide uporedo sa mnom, ja za pravo, on za desno i on lagano produzava pravo, da mi prednji tocak na njegovom braniku prilazi na 30cm. Rastrubim se, sviram, i on ladno meni "sta hoces?". O cemu da pricamo dalje?

Prijatelju, brz oporavak zelim, sreca u nesreci sto je tako proslo, motor ces srediti. Ma bolje sto su te zadrzali, samo bedu da navlacis sebi na vrat da si ga udario ili ne daj Boze drugo nesto.

Od pricanja telefonom, neznanja i kupljenih dozvola, kao na ruskom ruletu... samo oprema i oci sirom otvorene.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Prvi pad danas,prvi pad uopšte...Ja na Transalpu 700 ušao u kružni tok uveliko treba da na treće isključenje izadjem, 15- tak km/h lik u Seniku iz drugog uključenja ulazi,napravimo eye contact,ja opušteno nastavljam računam lik me gleda,....vidim krajičkom oka desno da se lik ne zaustavlja!!! ja opletm po ručnoj kočnici kopam se u mjestu, zadnji točak ode desno, i svalim se na lijevu stranu,ostane mi lijevi skočni zglob za trenutak pod motor dobro ga nagnječim i onako ljut krenem ka liku vjerovatno stisnutih pesnica da se gegam, a on paljevina....Pomogoše mi neki momci da podignem motor, žmigavac i led svijetlo nastradali,i oguljen Heed štitnik agregata...Mislim da sam dokopao lika, sad bih ga imao na savjesti.
 
Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
 
 
 


Brz oporavak kolega. Dobro je da si ga video jer u suprotnom bi udario u njega ili on u tebe i ko zna kako bi se to završilo.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Hvala kolege...prosto ne mogu da shvatim količinu nemara pojedinh vozača

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Da ne otvaram posebnu temu, misim da će i ovde biti ok. Sve više viđam kolege sa kamerama na kacigama i motociklima, možda neko može i voljan je da pomogne za dobrobit svih učesnika u saobraćaju.

 

Moj dobar prijatelj, koordinator za bezbednost dvotočkaša u sekretarijatu za saobraćaj i predsednik Asocijacije za Bezbednost Motociklista Vladimir Jevtić je započeo rad na istrazivanju najčešćih opasnih situacija u saobraćaju u kojima učestvuju motociklisti u Srbiji. Potrebna mu je pomoć a njegovu poruku ću preneti ovde:

 

Moto društvo, potrebna mi je Vasa podrška 

 

U toku je rad na istraživanju najčešćih opasnih situacija u saobracaju, u kojima učestvuju motociklisti u Srbiji

 

Da bi prikupili realne podatke, jako su mi značajni i snimci opasnih situacija sa GO Pro ili neke druge kamere sa kacige ili motocikla. Npr. "zamalo nezgode" u raskrsnici, oduzimanje prvenstva bez migavca, los kolovoz i sl. 

 

Želim da naglasim da će svi lični podaci i registarske oznake sa snimaka biti apsolutno zastićeni (bez lica i registarskih oznaka). Sve služi iskljucivo za edukaciju, uz saglasnost vlasnika snimka.

 

Kontakt inbox, mail: vladimir.jevtic@abm.rs

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Meni su samo slike ostale, svi klipovi su odleteli u kantu zbog mem. prostora.

Pošto ti je dobar prijatelj, prosledi mu temu pa nek prelista.

Meni još uvek neke scene pred očima, desne krivine me baš muče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Nema potrebe da se busaš u prsa kako ti slijepo poštuješ propise, da mi govoriš "aman čoveče" i da sam ja opasnost za druge u saobraćaju. Ti radi kako ti smatraš da je najbolje za tebe i pusti druge na miru. Šta kažeš na to?
 
Da li će neko da otvori vrata ili da istrese pepeljaru, to ne znam. Ali zato svoju brzinu prilagodim tome da mogu da se zaustavim ako se to desi. Prolaženje između vozila je postupak da se izbjegne gužva i uštedi vrijeme i gorivo, a ne neka trka. Dakle fino i polako. A to što si ti kukavica pa se bojiš toga, to je tvoj problem.
Groblja su puna "Hrabrih"

Daleko da želim bilo kome...

Ali druže dobro razmisli šta pričaš, šta savetuješ...

Zakonom NIJE DOZVOLJENO seći trake, voziti između njih, kao ni preticati u okviru iste...

Odlično znamo na šta se ovde misli, dakle svaki put kada se vozi između traka, što bi rekli "Split lanes" je prekršaj i sankcioniše se, ako se naleti na najbolje Srbije, koji su za takve stvari baš raspoloženi...
Mahom se toleriše, a ako se toleriše ne znači da je zakonom dozvoljeno.

Sve najbolje

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Prvi pad danas,prvi pad uopšte...Ja na Transalpu 700 ušao u kružni tok uveliko treba da na treće isključenje izadjem, 15- tak km/h lik u Seniku iz drugog uključenja ulazi,napravimo eye contact,ja opušteno nastavljam računam lik me gleda,....vidim krajičkom oka desno da se lik ne zaustavlja!!! ja opletm po ručnoj kočnici kopam se u mjestu, zadnji točak ode desno, i svalim se na lijevu stranu,ostane mi lijevi skočni zglob za trenutak pod motor dobro ga nagnječim i onako ljut krenem ka liku vjerovatno stisnutih pesnica da se gegam, a on paljevina....Pomogoše mi neki momci da podignem motor, žmigavac i led svijetlo nastradali,i oguljen Heed štitnik agregata...Mislim da sam dokopao lika, sad bih ga imao na savjesti.

 

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Uf uf uf

 

Kružni tok...

 

Uf uf...

Kako ljudi ne znaju da voze, i koliko su bahati se vidi baš u kružnjaku...

 

Kolege vodite računa! Mene umalo Mikser da pregazi, a bio sam u autu! Zakon jačeg i luđeg vlada po ulicama! Bitno da si kolega dobro! Meni je žao što niste uspeli da ga zaustavite, ali osim verbalnog, šta bi ste mogli, ako zakonski nije predviđeno sankcionisanje izazivanja nezgode... A pritom to treba i dokazati... A dokazati i da niste vi preterano reagovali...

 

Migavac i svetlo se reše parama, zglob se nadam da je dobro!

 

Neka Vam to bude jedini i poslednji pad, klizanje, ekscesna situacija u životu.

 

Srdačan pozdrav

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Naravno da cu se provuci, i uvek cu se provuci u koloni na semaforu. Niciji zivot se tu ne rizikuje, jedino rizikujem da nekom odvalim retrovizor, ali moras biti svestan tog rizika. Ko mi kaze da se ne provlaci i da nikad nije, taj ko da je rekao da se nikad nije okrenuo za dobrom ribom, ajte molim vas

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Gora stvar je da budeš iza auta u koloni nego da se provlačiš.

 

Danas ljudi samo blenu u telefone i pitanje je vremena kad će neko da te zalepi od pozadi. Mene skoro zamalo ne ošinu budala u Astri. Nije video da sam ukočio da propustim pešaka. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, drmilan_ je napisao:

Naravno da cu se provuci, i uvek cu se provuci u koloni na semaforu. Niciji zivot se tu ne rizikuje, jedino rizikujem da nekom odvalim retrovizor, ali moras biti svestan tog rizika. Ko mi kaze da se ne provlaci i da nikad nije, taj ko da je rekao da se nikad nije okrenuo za dobrom ribom, ajte molim vas

Vidiš kolega, ovo što si ti napisao je tipičan primer bahatosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Al sam bahat jbt. Neka, kuvajte se vi slobodno u koloni na semaforu, ne pada mi na pamet. Zato i vozim motor da ne cekam guzvu, izmedju ostalog. Svestan sam bio da ce krenuti komentari tog tipa dok sam kucao, ali me ne dotice previse. Nek bude da sam b a h a t.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 10 minuta, drmilan_ je napisao:

Al sam bahat jbt. Neka, kuvajte se vi slobodno u koloni na semaforu, ne pada mi na pamet. Zato i vozim motor da ne cekam guzvu, izmedju ostalog. Svestan sam bio da ce krenuti komentari tog tipa dok sam kucao, ali me ne dotice previse. Nek bude da sam b a h a t.

Živ  mi ti i zdrav bio! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja