Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

@Bigor Jeste, sve si u pravu i naravno da ce automobilista odgovarati. Ja sam samo analizirao situaciju i ponasanje motoriste, jer ne mozes da utices na druge ucesnike u saobracaju, samo na sebe, da bi eventualno izbegao ili umanjio posledice. Ovde gde ja zivim bio bi kaznjen i automobilista, ali i motorista zato sto nije prilagodio brzinu uslovima puta i saobracajnoj signalizaciji i time malim delom doprineo sudaru.

Posto smo slabo vidljivi, mozda je i vozac pasata lose procenio brzinu motoriste, mislio da moze da smota pre nego ovaj dodje. To se cesto desava. Cekao sekund dve, a onda u svojoj glavi rekao, nece on jos, daj da ja smotam pre nego se priblizi, a motor fijuuu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ja mislim da on motoristu uopste nije video, moguce da je iza motora islo neko vece vozilo koje je skrenulo ili se zaustavilo a ovaj u pasatu je samo to vozilo i video i cekao da prodje... Slazem se da je motor svakako morao da uspori i da prodje kao po jajima sa prstima na kocnici. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
1 hour ago, Alekre said:

svaki motociklista kriv sam za sebe jer je uvek taj koji izvuče deblji kraj.

Apsolutno si u pravu i o tome treba misliti cim se sjedne na motor ali je problem sto su takav stav usvojili i vozaci automobila, pa cim se povede prica s njima odmah pocnu, a vi nemojte da jurcate! Vecina vozaca su vozaci automobila i daju sebi da sve znaju i uvjek u pravu,a da nisu vozili nista drugo, moj cilj im je podici im svijest i objasniti da nisu u pravu, a ne mogu ako odma uzmamo krivicu na sebe.

1 hour ago, СајберГастарбајтер said:

Ovde gde ja zivim bio bi kaznjen i automobilista, ali i motorista zato sto nije prilagodio brzinu uslovima puta

Ne znam kako je to kod tebe ali bar koliko se razumijem u nas zakon ne moze biti malo ovaj, malo onaj kriv, neko mora biti kriv.

Ovde ce sigurmo vozac biti okrivljen ili ce biti kriv ili ce ga osloboditi. Ako se proglasi krivim, kriv je i za to ide kazna od- do na sta ce uticati olaksavajuce okolnosti kao prekoracena brzina motocikliste, pa ce dobiti manju kaznu.

36 minutes ago, ivica744 said:

U ovoj situaciji razlika izmedju 40 km/h i 63 km/h je velika,taman toliko da motorista spase i sebe i motor.

Tesko je tacno procijeniti brzinu ovako odokativno, pogotovo jer je motor gotovo u vazduhu,a i mi nismo strucni da procjenjujemo. Nekoliko puta sam pregledao snimak i ja ne vidim da je vozac pasata dao migavac, e to je po meni najopasnije sto vozaci auta rade, a to je da urade nesto nepredvidivo na maloj udaljenosti.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 51 minuta, Bigor je napisao:

moj cilj im je podici im svijest i objasniti da nisu u pravu

Iz dana u dan sam ubedjeniji da je to nazalost cisto gubljenje vremena
 

 

pre 51 minuta, Bigor je napisao:

Tesko je tacno procijeniti brzinu ovako odokativno

Kolega iznad je dao neku procenu brzine na osnovu nekih njegovih zapazanja,pa sam te vrednosti uzeo kao pretpostavku,a inace i sam znas da sa 40 imas skoro sigurno zaustavljanje,zato uvek idem na varijantu cuvaj sebe 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

A sta drugo da se radi? Ima ovde u temi i mojih snimaka koje sam kacio na drugom forumu gdje me napadose da ne treba da jurcam, a vidi se da vozim penzionerski najvise zbog toga sto jos nisam previse siguran u svoju voznju i traze razlog da opravdaju vozace auta. Pa ovaj vozio brzo, kriv je, ja vozio sporo i izbjegao nesrecu i opet ja kriv eto jurcam! Pa necu da prihvatim krivicu kada nisam kriv, oni su krivi jer odvise nonsalantno prihvataju voznju i nikad mi nece biti tesko ponoviti ovo isto

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@Bigor-e,cuvaj glavu prijatelju,vozi zbog sebe sa najvecim oprezom,da ispravljas krive drine nema vise smisla,vecini je lakse uterati metar u dupe nego milimetar u glavu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@-zika56 - Vidi Žiko, isuviše puta su me isekli u vožnji i posle se pravili blesavi, pa tako i reagujem. Neke situacije sam uspešno rešio ( kočenje, eskiviranje ), a bilo je i ful kontakta - gde sam uglavnom prošao bez lomova ( al motor nastradao ). 

  Da je ovaj lik ovo uradio u nemačkoj - dobio bi odgovarajuću kaznu, dozvolu bi mu oduzeli + bi dobio " useravanje u život " , morao bi da posećuje psihijatra  ( o svom trošku ) bar 6 meseci gde bi ga ovaj analizirao od malih nogu pa na dalje i procenjivao ga da li je normalan. 

 

@-Alekre - Motociklista je gledao gde vozi , video automobil koji je stao da ga propusti, pa možda i dodao malo gas da prođe. Što se brzine motocikla tiče, deluje velika, ali ne mora da znači, to bih prepustio stručnjacima da utvrde.

 

  

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 3 sati, drumskalisica je napisao:

@-zika56 - Vidi Žiko, isuviše puta su me isekli u vožnji i posle se pravili blesavi, pa tako i reagujem. Neke situacije sam uspešno rešio ( kočenje, eskiviranje ), a bilo je i ful kontakta - gde sam uglavnom prošao bez lomova ( al motor nastradao ). 

  Da je ovaj lik ovo uradio u nemačkoj - dobio bi odgovarajuću kaznu, dozvolu bi mu oduzeli + bi dobio " useravanje u život " , morao bi da posećuje psihijatra  ( o svom trošku ) bar 6 meseci gde bi ga ovaj analizirao od malih nogu pa na dalje i procenjivao ga da li je normalan. 

 

@-Alekre - Motociklista je gledao gde vozi , video automobil koji je stao da ga propusti, pa možda i dodao malo gas da prođe. Što se brzine motocikla tiče, deluje velika, ali ne mora da znači, to bih prepustio stručnjacima da utvrde.

 

Kolega već sam napisao da sam jednom imao doživeo udes u skoro identičnoj situaciji i bio i povređen pri tome, ali to nije dovoljan razloga da neko bude optužen za pokušaj ubistva sa predumišljajem.:lol:

A inače sam i posle toga bar još nekoliko hiljada puta bio u sličnoj situaciji, ali sam, poučen ovim udesom sebi usadio refleks da kad vidim da se ispred mene događa nešto "čudno", uopšte ne razmišljam šta će da se desi ili šta će neko tamo da uradi, nego odmah kočim, pa sam na taj način u sličnim okolnostima izbegao da opet budem smlaćen. 

Imao sam i nakon ovog udesa još par "čukanja", ali u drugačijim okolnostima, ali sam onda i iz njih izvukao iskustva da naredni put ne upadnem u sličnu situaciju. 

Šta sam hteo da kažem: Mi nemamo šanse da utičemo na postupke onog u autu, ali imamo mogućnosti da svojim predviđanjima i reakcijama smanjimo opasnost po sebe zbog njegovih postupaka. 

Što bi u konkretnom slučaju značilo da je kolega na motoru trebalo da još izdaleka (čim je video ovog da ovako stoji i zeva ulevo) debelo uspori i da sebi da šansu da stane ako debil ovako krene iznenada. Ovo su inače svakodnevna događanja i situacije i ukoliko ne izvučemo iskustva iz toga, većinu moto-karijere provešćemo u gipsu.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, drumskalisica je napisao:

@-Alekre - Motociklista je gledao gde vozi , video automobil koji je stao da ga propusti, pa možda i dodao malo gas da prođe. Što se brzine motocikla tiče, deluje velika, ali ne mora da znači, to bih prepustio stručnjacima da utvrde.

Sve mi se cini tacnim, delim misljenje.

Kad vidim da neko koci, maltene staje, znak je jasan da hoce nesto uraditi tj skrenuti na neku stranu a da pokazivac pravca nije uopste ukljucen.

 

Ako sam iza njega, momentalno kocim i gledam dal je namotao i na koju stranu tockove, preticanja nema.

 

Ako mu dolazim u susret kao kolega iznad, racunam da me vidi, ne ocekujem da cu ovako kao na klipu biti isecen.

 

Kada sam u automobilu, vozac iz suprotnog smera hoce da skrene kao ovaj Pasat, dodam mali gas kako bi brze prosao da mu "manje smetam" u nameri.

To su oni momenti kad nit da kocis da ga pustis, mozes samo sranje napraviti iza, stigne te neko pa sebi natovaris bedu na vrat...... nit da vozis kao po jajima pa da te ovaj iz supronog smera ceka kao mladu nevestu.

 

Kad bi se stavio u poziciju motocikliste sa klipa..... ovo bi okarakterisao kao pokusaj ubistva.

Pasat kad je naisao, prikocio je, maltene stao (0:02sec) pa do momenta kontakta proslo je 5-6 sekundi.

Meni kao vozacu koji nailazim, slika jasno deluje da me vidi i ceka da prodjem..... kad ono medjutim, stativa, izlazi pred tocak bas kad ne treba jer ga apsolutno nije video.

Ma da ima i one druge teorije al to  nije ova tema.

 

PS. da dodam jos jedan moguci scenario

Mozda je vozac Pasata video i ceka motociklistu da pordje, motociklista nailazi i blica kako bi dao do znanja vozacu Pasata da ga primeti/vidi, zeli da prodje.

Vozac Pasata, cita blicanje kao znak propustanja da skrene..... nesporazum i trassss.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 24 minuta, Satelis je napisao:

 

Kad bi se stavio u poziciju motocikliste sa klipa..... ovo bi okarakterisao kao pokusaj ubistva.

Pasat kad je naisao, prikocio je, maltene stao (0:02sec) pa do momenta kontakta proslo je 5-6 sekundi.

Meni kao vozacu koji nailazim, slika jasno deluje da me vidi i ceka da prodjem..... kad ono medjutim, stativa, izlazi pred tocak bas kad ne treba jer ga apsolutno nije video.

Ma da ima i one druge teorije al to  nije ova tema.

Osnovni razlog zbog čega ovakva situacija ne može da se smatra kao pokušaj ubistva je taj što ne postoji motiv!

A ponoviću moj udes od devetog maja 1980.

Idem iz pravca grada (Niš), Sarajevskom ulicom prema kapiji vojnog aerodraoma. S amnom na motoru i supruga, kacige na glavi, svetlo na motoru upaljeno, vreme izvanredno, ulica potpuno prava skoro kilometar i tog momenta bez i jednog vozila (sem mene). Podloga kocka i dosta neravnina i ide se prilično sporo (50-60).

Na pedesetak metara ispred mene sa parkinga (sa moje leve strane) u rikverc lagano izlazi Sitroen "Ajkula". Ja usporavam,ablendujem i pritisnem sirenu, tip se zaustavi (kada je "dupetom" od auta stigao do sredine ulice, i gleda u mene (otvoren mu prozor). Sve se to događa kada sam ja već na nekih dvadesetak tridesetak metara od njega. Računajući da me čovek video i da je zato stao, ubrzavam da prođem mojom polovinom puta (koja je potpuno slobodna) i kad sam bio na nekoliko metara od auta čovek naglo nastavi u rikverc i ja se zakucam u zadnji deo auta i preletim preko njegovog krova, a supruga (bez pada) ostane na motoru.

Tip izašao iz auta, pita moju ženu odakle je "izletela" (mene još uvek nije ni video jera sam sa druge strane auta), a kad sam se pojavio pita me ko sam i odakle se pojavih? Čovek izgubljen totalno i pojma nema šta se desilo.

Kaže da je pre nego što je krenuo u rikverc pogledao udesno i video d nikog nema i onda je krenuo dalje i zaustavio se da vidi ima li nekog sa njegove leve strane (gde sam se ja u tom momentu nalazio) i pošto nkog nije bilo krenuo dalje i onda samo čuo i osetio udarac. Kune se da je video praznu ulicu i da pojma nema da sam ja u tom momentu bio na nekoliko metara od njega (iako sam ja jasno video da me gleda direktno u oči).

Ispostavilo se da je mašinovođa i kolega sa mojim ćaletom, da smo komšije, da je motorista i da je do skoro imao isti Triumph kao moj. Kasnije se često sretali sa njim i družili se i čoveku nije jasno kako je video praznu ulicu a ja bio na nekoliko metara od njega?

Prema tome, nije dobro da olako donosimo neke zaključke i "presude", jer često se desi da budemo previše strogi i nepravedni pri tome. 

Jedno je kad neki debil namerno ugrožava nekog, a drugo je kad neko napravi previd (bez obzira što posledice po nas mogu da budu iste).

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
5 hours ago, drumskalisica said:

@-zika56 - Vidi Žiko, isuviše puta su me isekli u vožnji i posle se pravili blesavi, pa tako i reagujem. Neke situacije sam uspešno rešio ( kočenje, eskiviranje ), a bilo je i ful kontakta - gde sam uglavnom prošao bez lomova ( al motor nastradao ). 

  Da je ovaj lik ovo uradio u nemačkoj - dobio bi odgovarajuću kaznu, dozvolu bi mu oduzeli + bi dobio " useravanje u život " , morao bi da posećuje psihijatra  ( o svom trošku ) bar 6 meseci gde bi ga ovaj analizirao od malih nogu pa na dalje i procenjivao ga da li je normalan. 

 

@-Alekre - Motociklista je gledao gde vozi , video automobil koji je stao da ga propusti, pa možda i dodao malo gas da prođe. Što se brzine motocikla tiče, deluje velika, ali ne mora da znači, to bih prepustio stručnjacima da utvrde.

 

  

 

Možda je tako mislio. Ima logike. No, događaj kazuje da je to razmišljanje pogrešno. Eto, dobro je da svi naučimo iz ovoga šta NE SME da se radi a to je da ne sme da se "PREDPOSTAVI". Jer, predpostavke se baziraju na osnovu logike motocikliste a tamo u kolima je druga glava. Alarm i pripravnost mora da bude dokle god se auto ne nađe iza leđa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Ljudi prvi sam koji vozi defanzivno i jako umereno cak i van grada, ali decko na motoru nije nista mogao da uradi ovde. Apsolutno nista. To sto teoretisete da je morao da bude spreman na situaciju, kako? Mogao je mozda da spusti na 20km, pa mozda da ukoci? Ko od vas koci na tu brzinu svaki put kada ima neku sumnju? To znaci u voznji u gradu na svakih minut.

 

Uvek se spusti brzina u gradu, tamo gde je ukrstanje puta, pumpe,itd...Spusti ali ne i da se stane u mestu. Isti rizik ide i pozadi da vas pokupi neko. 

 

Tako da trebao je da vidi da prica sa tetkom i tecom, da je namotao u levo gumu sa zimskom sarom na 2,5 bara, da prica telefonom sa svalerkom u romingu, da na pasatu istice registracija za dva meseca... Dajte ljudi. Treba predvideti masu stvari, ali ne moze mozak motoriste da predvidi sve u sekundi dok vozi. Nismo nindze i nemojte da zivite u zabludi da sve mozete da predvidite. Ovo svakome moze da se desi ma kakav da je vozac. 

 

Decko je mozda isao malo preko ogranicenja, mozda? Svakako nije isao brzo sto ga je uz bure i spasilo i sto je dovoljno elemenata da se vozac automobila najstroze kazni. Bez i malo empatije. 

 

Ne mislim da su drugi vozaci uvek krivi, cesto mi zaseremo, ali u ovoj situaciji je kriv je vozac pasata 1/1. 

 

Decko na motoru je mogao da teoretski da uradi svasta u praksi nista. Ne dao Bog nikome. 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 4 sati, zika56 je napisao:

Osnovni razlog zbog čega ovakva situacija ne može da se smatra kao pokušaj ubistva je taj što ne postoji motiv!

A ponoviću moj udes od devetog maja 1980.

Idem iz pravca grada (Niš), Sarajevskom ulicom prema kapiji vojnog aerodraoma. S amnom na motoru i supruga, kacige na glavi, svetlo na motoru upaljeno, vreme izvanredno, ulica potpuno prava skoro kilometar i tog momenta bez i jednog vozila (sem mene). Podloga kocka i dosta neravnina i ide se prilično sporo (50-60).

Na pedesetak metara ispred mene sa parkinga (sa moje leve strane) u rikverc lagano izlazi Sitroen "Ajkula". Ja usporavam,ablendujem i pritisnem sirenu, tip se zaustavi (kada je "dupetom" od auta stigao do sredine ulice, i gleda u mene (otvoren mu prozor). Sve se to događa kada sam ja već na nekih dvadesetak tridesetak metara od njega. Računajući da me čovek video i da je zato stao, ubrzavam da prođem mojom polovinom puta (koja je potpuno slobodna) i kad sam bio na nekoliko metara od auta čovek naglo nastavi u rikverc i ja se zakucam u zadnji deo auta i preletim preko njegovog krova, a supruga (bez pada) ostane na motoru.

Tip izašao iz auta, pita moju ženu odakle je "izletela" (mene još uvek nije ni video jera sam sa druge strane auta), a kad sam se pojavio pita me ko sam i odakle se pojavih? Čovek izgubljen totalno i pojma nema šta se desilo.

Kaže da je pre nego što je krenuo u rikverc pogledao udesno i video d nikog nema i onda je krenuo dalje i zaustavio se da vidi ima li nekog sa njegove leve strane (gde sam se ja u tom momentu nalazio) i pošto nkog nije bilo krenuo dalje i onda samo čuo i osetio udarac. Kune se da je video praznu ulicu i da pojma nema da sam ja u tom momentu bio na nekoliko metara od njega (iako sam ja jasno video da me gleda direktno u oči).

Ispostavilo se da je mašinovođa i kolega sa mojim ćaletom, da smo komšije, da je motorista i da je do skoro imao isti Triumph kao moj. Kasnije se često sretali sa njim i družili se i čoveku nije jasno kako je video praznu ulicu a ja bio na nekoliko metara od njega?

Prema tome, nije dobro da olako donosimo neke zaključke i "presude", jer često se desi da budemo previše strogi i nepravedni pri tome. 

Jedno je kad neki debil namerno ugrožava nekog, a drugo je kad neko napravi previd (bez obzira što posledice po nas mogu da budu iste).

Zile to stoji, niko nema nameru al situaciju treba sagledati iz oba ugla. 

 

Svako ko me zivotno ugrozi u saobracaju = tretiram kao da je pokusao da me ubije, pitanje je samo kakav ce biti ishod tog dogadjaja i dal je il nije imao nameru u tome sto je izazvao.

 

Na ulici se svasta desava, ima xx klipova gde ljudi (vozaci automobila) svesno i namerno izguruju motocikliste sa puta, oduzimaju prednost. 

Isto tako zna biti ne namerno, previd situacije il nepaznja dovede do nezgode i ondak krene silno iscudjivanje.... otkud ti, nisam te video, kud se stvori i td a to je zapravo i najlakse reci.

 

Ja ne mogu gledati u pasulj ko kakvu nameru ima i dal me vidi i dal me ne vidi, jedno je sigurno, ako dodje do smtrnog ishoda, neko mora biti ubica.

 

Vracam sa na izreku Oca mi moga koju poodavno dobih "cim sednes za volan, jednom nogom si u grobu, drugom u zatvor".

 

Covek kao vozac automobila upravlja necim sto ima vise stotina kg, teska gvozdjurija koja zna biti bas brza, ubojita ako se izgubi kontrola il namerno vozi samovoljno il bez razmisljanja.

Ta samovolja il bez razmisljanja il previd (nisam te video) nas motocikliste (ili pesake) kosta zivota dok trepnes jer isti ne vozi trotinet, rosule pa da mu se moze kako hoce, posledice su ozbiljne il fatalne, jednom recju nema zezanja a mnogi se zezaju!

 

Ovaj bata iz Pasata upravlja vozilom koje moze ubiti bilo koga, isto kao sto ja upravljam Astrom koji takodje mogu ubiti bilo koga na drumu.

Pitanje je ko, koliko pameti ima u glavi, najblaze receno!

 

Pokusaj obavljanja neke radjne (skretanje, preticanje, obilazenje) od strane vozaca automobila moze i dovodi do smtnog ishoda kod motocikliste, ako pak motociklista pretekne kojim slucajem, kako to okarakterisati?

Pokusaj ubistva, ubistvo, nesrecni slucaj ili nesto cetvrto....... za mene ce to uvek biti i ostati kao pokusaj ubistva ako motociklista pretekne ili ubistvo ako izdahne (pu pu daleko bilo) ili samo puka sreca i splet okolnosti ako dodje do srecnog kraja po sve ucesnike nezgode.

____________________________

 

Taj covek sto se isparkiravao, cela ta scena koju si imao..... sta si pomislio?

Ja bi mu prvi rekao "ladno si mogao da me ubijes", dal je to pokusaj ili nije, svesno il ne svesno nije toliko bitno.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
29 minutes ago, Satelis said:

Mozda nije lose pogledati, premotati na 11:23

 

Lepo objasnjeno, i za jednu i drugu stranu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

 

Moj udes pre par godina,(postavih i temu:Kaže nije me video)... 

Vozio čopera onda, opuštena vožnja iz AR-a ka Darosavi, u Bukoviku fabrika Peštan, dečko sa pikapom Pandom izlazi van kapije, staje, vidim ga, ništa nastavljam vožnju... u trenutku kad prolazim pored njega on pun gas, hteo da predje put da ide u stari pogon... pljas u bok i let... ko bi se tome nadao... Sine šta uradi? Kaže nije me video! Motor bio žut,upadljiv, vozio 60-ak...

Nije kome je rečeno već kome je sudjeno! 

To je objašnjenje! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Danas sam za 240km voznje, video jedno 10-15 automobila koji prelaze u moju traku sa vise od pola vozila (svi do jednog na telefonu)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Meni juče neka matora budala na biciklu izlazi na glavnu iz sporedne ulice (presijeca glavnu), ja išao između 50 i 60. Da stvar bude gora, on izlazi sa moje desne strane i gleda desno dok siječe traku sa koje mu saobraćaj dolazi sa lijeve strane, odn. ja u tom trenutku. I to još izlazi iza nekog drvoreda koji ga je sakrio da se ne vidi. Kočnica, sirena, džaba - on ništa ne registruje samo tjera preko ulice. Kad sam vidio da ne staje i da uopšte ne obraća pažnju na mene, reagujem refleksno (mišićna memorija stečena vježbom čini svoje), puštam kočnicu, trzam motor na desno i obilazim ga s leđa na pola metra ili manje.

 

Nisam ni stao ni okrenuo se. A realno, šta da mu radim? Šta da kažem konju? Da je imao sreće što sam brzo reagovao pa za malo izbjegao da oduvam i njega i onaj njegov raspali bicikl zato što nema mozga u glavi da, kad već izlazi na cestu tako "na divlje" (ne samo mimo pješačkog ili biciklističkog prelaza nego i iz suprotne trake u toj sporednoj ulici pa još i sakriven iza drvoreda), makar dobro pogleda tamo gdje treba da gleda a ne tamo odakle mu opasnost ne prijeti?  Znači prema meni se nije ni osvrnuo, kao da ta traka koju prvu presijeca uopšte ne postoji. Da je umjesto mene išao auto ili autobus, pitanje je da li bi od njega ostalo dovoljno da zakrpe hirurzi.

 

I bolje što se nisam okrenuo, adrenalin mi je skočio u sekundi i ne znam šta bih uradio. Samo sam duboko udahnuo nekoliko puta i gas dalje. Onako bih se izdrao na budalu ili udario ako bi počeo da mi kenja i samo sebi nakalemio fizički napad baš sad kad mi ne treba. Dakle sve je to džabe, takvih kretena bez mozga je milion, svih godišta i oba pola. Dok ih ti sve "edukuješ" mnogo će vode proći ispod mosta i opet krivu Drinu ispraviti nećeš. Zato je bolje vježbati i samo vježbati svoje vještine, eskivirati budale i nastaviti dalje bez stresa. Jer stres pojede samo tebe, budalu neće sigurno jer taj mozga ionako nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Ti biciklisti su generalno ogroman problem u gradu, to posebna tema treba da se otvori za njih, oni su posebna kategorija. Ajd da razumem ove matore, izlapeli samo tako(mada nije opravdanje) al i mlađu populaciju ne mogu da razumem. To čim sedne na biciklu izgubi mozak i samo tera, nema za njega pravila saobraćaja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

@popovich Taj biciklista je, očigledno, kao i ti, odlučio da saobraćajne propise shvati kao "okvire" ili "osnove" (kako si ih ti nazvao), a da ponašanje u saobraćaju prepusti slobodnoj proceni i situaciji... ;)

Što se sada ljutiš što neko radi isto što i ti, a ti misliš da je to ispravno... Hm?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

@ThePainkiller

Da je "okvirno" procjenio situaciju da treba da pogleda lijevo dva puta kako zdrav mozak kaže, vidi me, stane i sačeka da prođem pa onda pređe, bolio bi me ku*** gdje prelazi, na koji način to radi i koliko propisa pri tom krši. Ali pošto mozga u glavi očigledno nema, onda slobodna procjena situacije nije za njega. Za njega je da se drži propisa jer mu bog nije dao kvocijent inteligencije preko 80. Jel sad malo jasnije?

 

I da se razumijemo - to što je ta matora konjina uradila ja nikad u životu nisam uradio. Zato što sam sa 5 godina naučen da dva puta gledam lijevo i desno kad prelazim ulicu, i pređem tek onda kad se uvjerim da je bezbjedno to učiniti. I to sam dobro zapamtio pa se tako ponašam i dan danas, 31 godinu poslije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Daće Bog da doživiš njihove godine a ondak će tvoj il nečiji unuk videti kolike su to muke sa starima. Matori, bolesni, senilni, dementni sto je ujedno i najopasnije ako je takva osoba na ulici, pojma nema za sebe a kamo li za Svet oko sebe.

 

U takvoj situaciji treba da staneš i pomogneš starijoj osobi....

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Dogadjaj preko puta moje kuce, komsinica bila svedok jer je bila ispred, sve videla i ona prica iz prve ruke.

Stoji devojka na trotoaru, nekih 10-20cm od puta ne na samoj ivici (ceka zeleno na semaforu) . Skrece zena sa autom iz ulice ka desno (ima uslov). Ko zna Cukaricu, raskrsnica Jablanicke i Ratka Mitrovica katastrofa za neodlucne. U tom skretanju, ugasi joj se auto jer se nesto zbunila, valjda zbog nailaska auta iz pravca Zarkova. Devojka pesak nesvesna sta se oko nje desava jer slusa muziku na sluskama ali bezbedno stoji na trotoaru. U tom momentu zena u kolima ponovo pali auto koji je (naravno) u brzini i namotan, krece i udara pesaka devojku u nogu(otvoreni prelom potkolenice!).

Ocigledno, cim izadjes na ulicu ti si svesno ili nesvesno učesnik u saobraćaju i da li je neko bahat, neiskusan, uplašen ili zbunjen utice na nas i treba da budemo svesni koliko god mozemo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
2 hours ago, Satelis said:

Daće Bog da doživiš njihove godine a ondak će tvoj il nečiji unuk videti kolike su to muke sa starima. Matori, bolesni, senilni, dementni sto je ujedno i najopasnije ako je takva osoba na ulici, pojma nema za sebe a kamo li za Svet oko sebe.

 

U takvoj situaciji treba da staneš i pomogneš starijoj osobi....

Znači ako imaš preko 60 i imaš bicikl, imaš izgovor za svakakve opasne idiotarije i možeš da radiš šta hoćeš po ulicama? Da izlećeš ispred vozila ne gledajući, da voziš po ivici trotoara dok ne padneš pod točkove autobusa?

Ovaj matori je bio u sasvim "ispravnom" fizičkom stanju: bez katetera, pelena, kolica, štapa ili sličnih indikatora onemoćalosti, a da je psihički nestabilan ili nesposoban bio bi pod nadzorom ili rodbine ili države.

 

Dakle, najobičnija i najgluplja neopreznost i mentalna učmalost koju čak ni mala djeca ne ispoljavaju. On je "stariji čo'ek" pa jelte teško mu pod stare dane da gleda kad prelazi ulicu, nego samo udri po sistemu APP (ako prođe prođe)? Pozne godine nisu opravdanje za nekorišćenje mozga i očiju. Nemoj to lično shvatiti, ali ovo najozbiljnije mislim. Nemoj da opravdavaš takvo ponašanje starijih građana, nisu oni ni sveci ni bogovi izuzeti od suda i pravde.

 

Ključna riječ je tu - samosvijest i samorefleksija (rijetko prisutne osobine u današnjem društvu opterećenom egoizmom i samovoljom, odn. bahatošću). E to je za mene bahatost - "neću da gledam za inat, ja sam svojim godinama zaslužio da drugi driftuju oko mene". A radio sam i posao u kom sam imao svakodnevne kontakte sa svim mogućim starosnim grupama i oni koji su najbezobrazniji i najbahatiji su u velikoj većini - STARIJI LJUDI (i to fizički sposobni).

 

Onog trenutka kad budem svjestan da nisam sposoban da sigurno vozim motor ili bicikl - prestaću. Onog trenutka kad budem svjestan da nisam sposoban da sigurno pretrčim cestu - prestaću. Onog momenta kad budem svjestan da nisam sposoban da sigurno uradim BILO ŠTA mimo normi i propisa ili bez nečije pomoći - radiću ono što mogu i držaću se obilježenih pješačkih prelaza i staza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja