Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Inače da zaključim ovaj topli zec kroz koji prolazim, preticajnu traku koristim samo za preticanje. Ne jašim po njoj, kao da mi je ćaća kupio.

Takvi mi idu na ganglije, a sve ih je više.:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 8 minuta, Markone88 je napisao:

Nisi u pravu. Covek je na autoputu naisao na nekoliko vozila koji voze 110 na primer, i krenuo je da koristi brzu traku, i opet nije presao 130. Verujem da je Due imao plan da se vrati u desnu traku naseg autoputa, kada se za to stvore uslovi. A mamlaz koji ga pretice tik uz ogradu treba na robiju, ugrozio je desetine zivota.

 

Preticanje kolone nije dozvoljeno kada se nalazis na putu sa dve trake suprotnog smera.

Kolega, ja sam samo komentarisao na osnovu onoga što je čovek napisao, a nisam pri tome bilo šta tumačio ili predpostavljao. 

A napisao je sledeće: "Na autoputu za NS vozim preticajnom trakom 130 km/h, u sporijoj traci se kreće kolona vozila.".

Dakle nije napisao da je preticao neko vozilo, nego da je vozio preticajnom trakom. Verujem da se kolega samo nije precizno izrazio, pa sam zbog toga na ovaj način i komentarisao. Treba biti precizniji kada nešto pišemo upravo da ne bi dolazilo do zabune.

A što se tiče preticanje kolone, nisam našao u ZOBSu odredbu (član) koji dozvoljava PRETICANJE kolone vozila. Izuzetak je kada se dve KOLONE kreću uporedo i u tom se slučaju kretanje jedne kolone u odnosu na drugu i ne smatra preticanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 43 minuta, Due je napisao:

Ne znam šta sam pogrešio? Na autoputu pretičem sporija vozila, uključen mi je levi migavac i baja me pretiče skroz opasno, po cenu karambola.

Jedino ako sam ja trebao da vozim dvesta da bi zadovoljio njegove kriterijume?

Ispade ja na kraju bahati mamlaz.:D

Kolega, nisi ništa pogrešio u vožnji, negou opisu događaja.

"Na auto putu za NS vozim preticajnom trakom 130 km/h, u sporijoj traci se kreće kolona vozila".

"Na autoputu pretičem sporija vozila, uključen mi je levi migavac ...." 

Uporedi ovo što si napisao u prvom postu, sa ovim što si kasnije dao kao razjašnjenje i videćeš da je razlika ogromna, jer si u prvom postu ti u prekršaju, a u drugom nisi. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Žile, da si se dao na prava, do sada bi bio predsednik Ustavnog suda.:)

Prvi post kad sam pisao bio sam pod utiskom, sjebala mi je budala raspoloženje. Nisam bio baš pribran. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 19 minuta, ser je napisao:

Na autoputu je dozvoljeno je voziti levom trakom, ako se u desnoj nalazi kolona vozila !!

Kolega, moguće je da si u pravu, ali ja to nisam pronašao u ZOBSu (mada nisam baš nešto pažljivo ni čitao pa je moguće da mi je promaklo).

Znam da je dozvoljeno kada su dve paralelne kolone u pitanju, a za pojedinačno vozilo u odnosu na kolonu mislim da ne sme, (ali nisam siguran).

p.s.

U pravu si, čl.104. stav 1.

Promenio član zika56
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Na putu na kome postoje najmanje dve saobraćajne trake namenjene za saobraćaj vozila u istom smeru, na kome su kolone vozila, brže kretanje vozila u jednoj traci od kretanja vozila u drugoj traci ne smatra se preticanjem.

Član 53 ZOBS-a

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Ljudi,cuvajte se noću crnaca i arapa sto setaju centrom grada .Prelaze  ulice van pesackog prelaza,idu kao muve bez glave.Ne bih ja njih ni pomenuo ovako,jer to rade i mnogi nasi sugradjani,nego su ovi tamnoputi i crni,tesko se uocavaju.Jedva ih veceras izbegoh .

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 hours ago, zika56 said:

Kolega, ja sam samo komentarisao na osnovu onoga što je čovek napisao, a nisam pri tome bilo šta tumačio ili predpostavljao. 

A napisao je sledeće: "Na autoputu za NS vozim preticajnom trakom 130 km/h, u sporijoj traci se kreće kolona vozila.".

Dakle nije napisao da je preticao neko vozilo, nego da je vozio preticajnom trakom. Verujem da se kolega samo nije precizno izrazio, pa sam zbog toga na ovaj način i komentarisao. Treba biti precizniji kada nešto pišemo upravo da ne bi dolazilo do zabune.

A što se tiče preticanje kolone, nisam našao u ZOBSu odredbu (član) koji dozvoljava PRETICANJE kolone vozila. Izuzetak je kada se dve KOLONE kreću uporedo i u tom se slučaju kretanje jedne kolone u odnosu na drugu i ne smatra preticanjem.

Sve jasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /
Pre 1 sat, Bigor je napisao:

Diskutabilno je kako se kategorise taj autoput kroz Bg

 

Pre sat vremena, VanjaM je napisao:


Da li se to tretira kao autoput, je l' leva preticajna ili je kao i svaki put sa vise trak? Je l' zna neko? 

 

Tretira se kao autoput...

 

Inace velika greska jer zaustavna traka sto pre mora da postane vozna.

Verovatno ce to i uraditi kad se kompletira obilaznica 2032. godine!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

To je konfuzno, saobracajci ga tretiraju kao auto put ali izgleda da njegove karakteristike ne mogu odgovarati auto putu jer recimo kamionima je zabranjen saobracaj, ima autobuska stajalita i bilo je jos nekakvih sitnica koje sam zaboravio. Bilo je nekoliko zalbi po savjetu Okanovica za voznju zaustavnom trakom koje su prosle, zapravo ostavljene da zastare jer nisu imali resenja. Navodno bi se trebao tretirati kao brza saobracajnica.

Da napomenem da ne tvrdim nista, samo pricam sto sam cuo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Нема разлога да се не сматра аутопутем, осим због оног дела о потпуној контроли приступа, јер кроз БГ нема рампи...

IMG_20191019_235334_648.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Žile, da si se dao na prava, do sada bi bio predsednik Ustavnog suda.
Prvi post kad sam pisao bio sam pod utiskom, sjebala mi je budala raspoloženje. Nisam bio baš pribran. 

A sa motorom si bio, ili sa autom?

On te je obilazio pomocnom trakom?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Kao baba žvake ste... Čovek je napisao sve jasno kao dan u samom startu samo što to neko ne ume da pročita i onda nastaje natezanje...
Slično se i meni desilo na autoputu u gužvi beogradskoj u smeru ka Zagrebu.
Jedina razlika je ta što smo svi išli mic po mic u bilo kojoj traci. Ja sam držao desnu stranu preticajne trake, pratio saobraćaj i naravno baja u golfu je odlučio da mu smetam pa je krenuo izgurati me gurajući se između bankine i mene.
Kako je bilo leto naravno morao sam da se raspravim sa magarcem, pa sam stao pored njegovog suvozačevog stakla i pitao gde će i šta dobija time što ugrožava mene i što pretiče mojih 2.5m dužine pa opet biti u koloni?
Dobio sam kao odgovor zbunjenu facu, pa nisam hteo dalje ulaziti u raspravu jer koliko sam video, nije ni shvatio šta je uradio...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Motorom se nikada ne krećite (posebno kada su kolone u pitanju) desnom stranom svoje trake, jer će u tom slučaju automobilisti da vas pretiču (obilaze), a da pri tome ne moraju da prelaze mnogo u suprotnu traku, a pošto nemaju mesta gde da se "uglave" između vas i vozila ispred vas, jednostavno će da vas izguraju na trotoar (ili u desnu traku ukoliko ste se nalazili u levoj). To je ubičajena i svakodnevna pojava i to nije neki izuzetak u saobraćaju, niti takav događaj predstavlja iznenađenje.

I još jedan savet za takve situacije je da se trudimo da se krećemo nešto brže od ostalih učesnika (da im nebi dali priliku da nas ovako pretiču).

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 6 minuta, zarekg je napisao:

Nema potrebe kretati se brze kada mozes da se kreces istom brzinom kao i ostali po sredini trake i niko ne moze da te gurne u kanal. 

Pa nije baš tako, jer ukoliko si u koloni, a traka iz suprotnog smera je slobodna, automobilista će da krene da te pretiče bez obzira što nema mesta gde da se ubaci ispred tebe, a onda će (kada mu naiđe auto iz suprotnog smera) da se vrati u "svoju" traku (i to dok se kreće paralelno sa tobom), a ti u tom momentu gledaj gde ćeš. I što je najgore, kada te prvi auto koji je iza tebe ovako pretekne, obavezno njegov primer slede i svi ostali iz kolone i jedini način da u tom momentu opstaneš je ili da kreneš da pretičeš, ili da se skloniš u stranu i pustiš da te svi preteknu (obiđu).

Ovo što sam preporučio (o malo većoj brzini u odnosu na ostale učesnike) nisam ja izmislio, nego sam video da se to primenjuje svuda gde sam imao prilke da se vozim,

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2485 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

U pravu si Žiko, ne pamtim kad sam se kretao u koloni ako postoji šansa da se provučem. Vozim između dve trake, ako je zastoj u dve trake, malo brže od ostalih.

Dobro otvorim oči da neko ne promeni kolonu bez najave i svirkam po malo da me čuju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1723 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Rezime mamlaza..

#1

Ako neko ide NS auto putem, neka obrati paznju oko Dobanovaca idioti ponovo pale njive.
Danas kad sam prosao bilo je dima, ali je i dan bio pa nije strasno, ako jos uvek gori, moze biti zeznuto po mraku uleteti u tako nesto.

Inace vikend voznja do Budimpeste i nazad, jos jednom potvrdjuje da smo slepo crevo saobracajne kulture.
U Budimpesti ne postoji osoba koja mi nije ustupila prednost, jedino sto ne vole to je provlacenje pa nisam ni praktikovao, ali ovako, da li su skretanja, ukljucenja, prestrojavanja svi me zivi pustaju.

Skoro svi  na motorima koji su isli u susret se jaljalju, dok oni koji dolaze od pozadi niko (no to je vec njihova fasisticka strana) iako sam se ja javljao kada nekog obidjem, otpozdrav dobio nisam..

#2
Mamlaza tamo skoro da nije bilo, ali me uredno doceka bajica sa fiatom 500 na ulasku u beogradsku guzvu na autoputu kod Geneksa, bez migavca me isece , jedna od bas bas blizu situacija, jos mase rukama, na pitanje gde mu je migavac on i dalje mase.. Neki momci iza mene, na motorima takodje su mu objasnili da je bimbos, pa se primirio..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8922 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

centar Vrcina, stoji cika na pesackom hoce da predje ulicu

prolazi golf

Screenshot-2019-10-13-17-28-32.png

 

zatim skoda

Screenshot-2019-10-13-17-28-41.png

 

pa ide punto

Screenshot-2019-10-13-17-28-54.png

 

Kako da ga u opste vide od nanizanih automobila i ako stoji znak za zabranjeno zaustavljanje i parkiranje. Tek ova bela skoda parkirana na pocetku pesackog.... no coment.

 

odmah zatim spust i parkiran peder neposredno pred krivinu

sedi decko unutra i kucka telefon, bole ga da se skloni 

Screenshot-2019-10-13-17-29-44.png

 

negde izmedju brestovika i smedereva

Screenshot-2019-10-13-17-38-56.png

 

sara tako al ne pretice ovog ispred

Screenshot-2019-10-13-17-39-05.png

 

Screenshot-2019-10-13-17-39-11.png

 

Screenshot-2019-10-13-17-39-27.png

 

Screenshot-2019-10-13-17-39-39.png

 

gospodzi se moze

Screenshot-2019-10-13-17-39-46.png

 

pazi snima se.... ulaz u SD

Screenshot-2019-10-13-17-42-12.png

 

ova situacija mi je totalno......

Screenshot-2019-10-19-20-51-28.png

 

Paz sad ovo i recite mi da li je ovo normalno?

Dosao u NS, idem preko Zezeljeva mosta, ukljucujem se na put 102, raskrsnica gde skrecem desno na put 12.

Do mosta i nekako al od njega poduza kolona. Provlacim se izmedju da bi video neposredno pre benz. pumpe 6 patrolnih automobila, na 1 vozilo je upaljena rotacija.

 

Prva pomisao je da se desio neki dobar cukanjac, ondak vidim da cesljaju jednog po jednog, zapisuju nesto.... ok mozda traze nekog pa sve zaustavljaju :zbunjen:

 

Jok mori, nista od toga.

Ladno sve zaustavljaju da duvaju u ono malo govance za alko test. Kolona vozila se napravila pooodugacka al boli cajce pistaljka.... 1 po 1 mora proc :lud:

Ajd da je neka manje prometna ulica pa da zaustavljaju svakog al na ovako prometnoj dzadi raditi tako nesto je cist mentolizam.

 

avalski, preticanje pred krivinom

Screenshot-2019-10-19-20-53-05.png

 

zajedno su odjezdili, sreca pa nikog sa druge strane

Screenshot-2019-10-19-20-52-50.png

 

op cvrc di je traka

Screenshot-2019-10-19-21-34-37.png

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2804 postova

predlažem zeleni paradajz koji sam otpadne-sad ga ima dosta ,za kontrolu saobraćaja putničkih vozila.Prvenstveno aplicirati na šoferku.Preporuka da nije baš velik da ne bi bila kontraproduktuvna akcija regulisanja moždanih aktivnosti vozača sa šoferkama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja