Jump to content

Moto Zajednica

Satelis

Bahati mamlazi

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 344 postova
  • Motocikl: Super Tenere 750

Evo jedan stari snimak, radnja se odvija u zadnjih 30 sek. Vozac koji je bio nesmotren nije ni zakacen i hladno otisao, sreca pa je ostao video kao dokaz i upamcen br registracije inace bi bila kazna za neprilagodjenu voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• BJB Maxi Scooter Club, 698 postova
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
U njegovu odbranu, mozda mu se jednom slucajno desilo. Jer sam ja jednom zaboravio da upalim svetla , kad sam ga uzeo novog, jos nisam razvio tu naviku da palim svetla odmah. Izadjem na autoput, sve lepo osvetljeno i skapiram da nisam upalio svetla kad sam prosao ispod nadvoznjaka. Desilo se slucajno, jebigica.

Ajde da poverujem u to, mada teško, jer se sve češće dešava da ne uključuju. Pogotovo od kako su uvedena fabrička dnevna svetla na vozilima. Sve češće viđam indijance kako ni ne razmišljaju o tome da ako im je osvetljena kontrolna tabla i imaju dnevna svetla, im nisu uključene pozicije pozadi i da kao takvi se teško primećuju ili ne vide kada ih neko drugi sustiže... A onda kada im kao vozač dvotočkaša sugerišem da uključe oborena, ili ne znaju gde se to radi ili me ne ebu ni 2%... Retko ko uključi. Greota što nemam kameru da ih snimam... 

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

• Zainteresovan, 503 postova
  • Motocikl: Honda VFR800 VTEC 2005.
Ajde da poverujem u to, mada teško, jer se sve češće dešava da ne uključuju. Pogotovo od kako su uvedena fabrička dnevna svetla na vozilima. Sve češće viđam indijance kako ni ne razmišljaju o tome da ako im je osvetljena kontrolna tabla i imaju dnevna svetla, im nisu uključene pozicije pozadi i da kao takvi se teško primećuju ili ne vide kada ih neko drugi sustiže... A onda kada im kao vozač dvotočkaša sugerišem da uključe oborena, ili ne znaju gde se to radi ili me ne ebu ni 2%... Retko ko uključi. Greota što nemam kameru da ih snimam...  
Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Iz baš upravo tog razloga ja ne podnosim dnevna svetla na novim vozilima. Čudo jedno koliko ne 'ebu živu silu
  • Sviđa mi se 1

• U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: CBR600f3
21 hours ago, Duckey Kawasaki said:

aham...!!!!!

znači ni nebahatima se dogadjaju svari koje oni kometarišu kao "bokte"... i slično.
Nego zar vas nije strah da onaj koji nije u pravu, ipak jeste jer izvuče neku pucalu i ti onda ko popišan sedneš nazad u svoj auto i gas na drugu stranu.

Tu se neki izjasnio i da on na kraju kada nestane alternativa i niko ne popušta, on izadje iz auta da se porazgovara sa onim bahatim mamlazom. Ja sam shvatio da on zna da vozi zato što je velik.

Sve neki vidžilanti 

Niko više ne uživa u vožnji nego traži da se vrati kući sa što više snimaka i vodi tudju brigu.

Zaista se trudim da shvatim poentu ovog komentara, ali ne mogu. 

Nego, kako moze da se uziva u voznji kada na svakih predjenih 10km naidjes na jednu osobu koja bezobraznoscu ugrozi tvoj zivot?

• Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

• U prolazu, 94 postova
3 minutes ago, bocca_bastard said:

Ja se trudim da procitam vec 4 puta ali ne ide mi :Joska:

Pa, covece! Sedam dana ima 3 drama, 1 dram 4 kamenova a svaki kamen ima jednog vlasnika. I sta ti tu nije jasno? :lol2:

• Haha 7
  • Podržavam 1

• Drug član, 1047 postova
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ne znam da li je baš ovo tema ali mislim da opisuje karastrofalno stanje u obuci vozača odakle, delimično, proizilaze ostali problemi.

Ako je oznaka početnik zalepljena na staklu, to ne znači ništa i potpuno je besmisleno. I to posebno ne znači da ne može da obori drvo u centru grada.

RS.N1INFO.COM

Tri osobe su povređene kada je automobil uleteo u baštu kafića u Francuskoj ulici u Beogradu. Povrede nisu opasne po...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

• Drug član, 1047 postova
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Pa kad je vecina novih instruktora licencu kupila za 500-600e, sta drugo mozes da ocekujes.....

Prvi put čujem da i toga ima da se kupi. Više sam hteo da kažem da su propisi besmisleni i ne rešavaju ništa.

Jel to znači da i ja mogu da budem instruktor vožnje???

• U prolazu, 94 postova
22 minutes ago, Savan said:

Ne bi trebao da moze da polozi u tom slučaju.

Daj Savane, pa na polaganju svi voze skolski. 
Motor od 600 kubika vozis 45 na sat na polaganju. A reci ti meni da li si ti ikada vozio svoj motor barem 50? (ne racuna se ubraznje do 50) :D 

• Podržavam 1

• Drug član, 3664 postova
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa mozak mu ne fali onda, već je nešto drugo u pitanju. Bezobrazluk, nevaspitanje, nedostatak svesti..

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

• U prolazu, 94 postova
2 minutes ago, Savan said:

Pa mozak mu ne fali onda, već je nešto drugo u pitanju. Bezobrazluk, nevaspitanje, nedostatak svesti..

Isto tako mnogoooo veliki procenat omladine seda za volan pod uticajem alkohola i droge. Ne mogu ispitivac polaganja niti saobracajac na polaganju da sprece to... Kao ni odrasle magarce sto voze pijani... 

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 344 postova
  • Motocikl: Super Tenere 750

@X8 Vračar Prosle sedmice sa dobrim drugarom raspravljam o ovom strajku taksista i tak kroz pricu ga pitam kako bih ja mogau u taksi da radim? Veli nema sanse ali ako hoces za instruktora mogu ti srediti, posto me to nikako ne interesuje nisam se dalje raspitivao kako sta ali izgleda da moze dok se i ovde o tome prica

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

• Sviđa mi se 1

• U prolazu, 94 postova
20 minutes ago, Bigor said:

@X8 Vračar Prosle sedmice sa dobrim drugarom raspravljam o ovom strajku taksista i tak kroz pricu ga pitam kako bih ja mogau u taksi da radim? Veli nema sanse ali ako hoces za instruktora mogu ti srediti, posto me to nikako ne interesuje nisam se dalje raspitivao kako sta ali izgleda da moze dok se i ovde o tome prica

Iz prve ruke znam, kosta 2500, za sve kategorije sem kamion i autobus. Kupuje se diploma saobracajne skole, na konto toga se dobija licenca. Ako imas vec saobracajnu, ne treba da se kupuje licenca. Licenca ne moze da se kupi ako nemas saobracajnu skolu. 

• Drug član, 1417 postova
  • Motocikl: 2002 K1200RS--------1989 XTZ 750 ST

Ne mozes da registrujes ni jedno vozilo dok ne izmiris kazne. Tako bih ja

U lijepoj našoj je tako ima već par godina.

Vozim motor, nisam bajker.
  • Podržavam 1

• Svrati ponekad, 230 postova
  • Motocikl: Trandza 600
14 minutes ago, ser said:

U N. Pazaru se "polaze"... Ako imamo odatle nekoga na forumu, potvrdice sigurno

Tamo se polaze za sve! A da ne pricam koliko se vozi bez dozvole. Imam par drugara i kad smo pricali oko polaganja kaze salji papire i pare i za nedelju dana ti zavrsavam dozvolu. Reko neka ja cu okolo. 

• Zainteresovan, 560 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM900
3 minutes ago, el classico said:

U lijepoj našoj je tako ima već par godina.

kada sam prosle godine isao u Borovo, stao sam u Vukovar da pitam za upute, dvosmerna ulica, po jedna traka na svaku stranu, blizu nekog mostica i neke recice. Upalio sam sva 4, izasao iz kola, pitao par ljudi za tog nekog advokata sto sam trazio, potrajalo je par minuta. Niti su mi svirali ljudi, niti mi je iko ista rekao, svi su lagano stali iza mene, kad niko nije isao iz suprotnog smera oni su me obisli :) tako da, veliko postovanje za kulturu saobracaja u HR.

• Zainteresovan, 560 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM900
1 minute ago, el classico said:

Ma nisi ti bija u splitu ...

jel bolje ili losije nego kod nas? Meni je tesko da zamislim gori saobracaj nego u Beogradu

• Podržavam 1

• U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: Honda NC 750xa

Danas u J. Gagarina (BG), kod Kineskog trznog, zena prelazi ulicu na svoje crveno, prolazeci prvo ispred busa koji je stao na stanici a onda izlece u srednju traku, na nase zeleno svetlo, gde je niko ne vidi zbog busa (zamalo lancani, ukljucujuci i mene na motoru), a onda, posle skripe i sirena, nastavlja dalje, u levu traku, pred aute koji panicno koce... Na kraju je presla uspesno, bez posledica... a nas 10tak se krstilo... Dobro smo prosli... :)

• Sviđa mi se 2