Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
PONOVO IDES I SERES PO MOJIM POSTOVIMA
 
A ponovo si promasio poentu. Ogranicenje jeste 50, ali sam vidjao ljude koji tu voze i 150, siguran sam sa su i drugi to vidjali.
 
POENTA mog posta je da se covek spustao motorom nizbrdo, u SUPRORNOM smeru.
 
NAUCI DA CITAS!
Nemaš ti šta da ideš okolo i definišeš poentu velikim slovima.
Ograničenje 50 za grad služi da se zna da u tom području koje je gusto naseljeno i sa mnogo saobraćaja neće poginuti neko ko slučajno pogreši i neko ko ne mora da bude upoznat sa svim saobraćajnim propisima i opasnostima. Ako neko krene suprotnim smerom, ne mora odmah biti baš ubijen. Ti opet okrećeš propise na onu stranu koja tebi odgovara i nešto ti jeste prekršaj, a nešto nije.
Taj sa skuterom je možda pogrešno skrenuo ili se zbunio na mostu ili šta već, ne mora da znači da je bahata vožnja ali vožnja preko 20 kmh od ograničenja u naseljenom mestu već može biti problem.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
11 minutes ago, X8 Vračar said:

Taj sa skuterom je možda pogrešno skrenuo ili se zbunio na mostu ili šta već, ne mora da znači da je bahata vožnja ali vožnja preko 20 kmh od ograničenja u naseljenom mestu već može biti problem.

Taj sa skuterom se spustao sa novog mosta, suprotnim smerom, to samo budala moze da uradi. Sad mi nije jasno da li branis njega ili volis da peckas mene. Ti si neuracunljiv covek, ne vredi ti objasnjavati.

 

JA VOLIM DA DEFINISEM POENTU VELIKIM SLOVIMA :D

 

P.S. Izvinite ljudi, obrisali mi temu za svadju, moramo ovde Vracarko i ja da se kopkamo

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 23 minuta, Markone88 je napisao:

 

P.S. Izvinite ljudi, obrisali mi temu za svadju, moramo ovde Vracarko i ja da se kopkamo

Šta jes, jes, mogli ste da rešite svađu u PP-u a ne ovako pred "publikom"...:/

 

A što se tiče...

To kad bi bila drzava normalna i ne bi bilo tatinih sinova i preko veze resavanje svega. Sirotinja ce uvek da placa, i ovako nas jebu zamisli da jos poostre. Udri po sirotinji

...i ja tako mislim pa zato i verujem da neće da uvode zakone po kojima će privatni snimci biti validan dokaz na sudu. Uvek oni ostavljaju u zakonima "odškrinuta vrata" da se mogu izvući "glavonje" i "glavonjin sin". Ja sam zato da se uvode normalnija ograničenja jer u gotovo svim gradovima postoji veliki raspon "normalnih" brzina. U nekim ulicama (bulevarima) bi bilo sasvim normalna i dozvoljena brzina od 70 km/h, a u nekima je i 40 previše. Treba precizno i objektivno definisati brzine prema mogućnostima puta bez preterivanja, a zatim uvesti nadzor i kažnjavati SVAKOG ko prekrši ograničenje. Ovako izigravaju velike brižnike stavljanjem uglavnom preteranih ograničenja, a onda sprovode zakon samo kada su akcije ili kada im zafali para. Preostale dane opet vozi kako ko hoće i jurca se pored škole i sa 70-80 km/h...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Offovali ste temu sa bezveznim raspravljanjem... Je l' ste toliko dokoni da se danima svadjate ko je u pravu? Cinjenice su cinjenice, a taj ko je u pravu je svakako u pravu bez obzira koliko njih tvrdi da nije. 

Dajte pisati dogadjaje sa bahatim vozacima a ne raspravljajte se ko sumanuti... 
Naprotiv.
Marko istinski ne razume suštinu saobraćajnih propisa i ograničenja i insistira na svom bahatom ponašanju u saobraćaju, baš kao i ovde na forumu.

Prateći ovu temu od početka, bilo je samo pitanje trenutka kada će se neko od umišljenih šampiona i nedodirljivih vozača sam javiti ovde.
Ono što je suština problema je neophodnost da svako mora i sebe samog da posmatra objektivno i iz perspektive drugih, ako je u mogućnosti, jer nisu uvek drugi krivci nego je često krivac u nama samima.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1134 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 37 minuta, VanjaM je napisao:

Offovali ste temu sa bezveznim raspravljanjem... Je l' ste toliko dokoni da se danima svadjate ko je u pravu? Cinjenice su cinjenice, a taj ko je u pravu je svakako u pravu bez obzira koliko njih tvrdi da nije. 

Dajte pisati dogadjaje sa bahatim vozacima a ne raspravljajte se ko sumanuti... 

Jes vala,ovo nikad nije bilo bas ovako,u koju god temu da udjes na kraju citas kako se njih dvojica svadjaju-ja sebe uhvatim da ne znam vise u kojoj sam temi:lol3:.

Imam predlog-nadjite se negde,popičkajte se ko ljudi(iz istog ste mesta-nije vam daleko),onda idite na pivo pa na kurve i mi ostali cemo se tu pridruziti.

p.s.crno dete na godisnjem i onda uletite vas dvojica

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 38 minuta, VanjaM je napisao:

Dajte pisati dogadjaje sa bahatim vozacima a ne raspravljajte se ko sumanuti... 

Da nastavimo u tom ritmu.... 

 

uprtio se do Astrida, trebaju mi lezajcici neki

cukanjac na Konjarniku kod okretnice, vozilo Bg puta i taxi

Screenshot-2019-09-25-14-13-28.png

 

Ovde je Otac mi Branko ima isti cukanjac pre neku godinu, taxista takodje ucesnik ma identicna situacija.

Sta rade, cemu se sluze, da znate da ne nasednete.....

 

Taxi ide Ustanickom ul. od Sumica ka vrhu gore gde je B. K. Aleksandra (zeleno mu je na semaforu), vozi levom trakom. 

Onaj ko iz Mihaila Todorovica hoce da se ukljuci u Ustanicku, smer ka B.K.A. ima uslovnu dozvoljeno skretanje (kao vozilo beog. puta), ukljucuje se u desnu traku.

 

Pogledas levo, desna trakaje slobodna, taxi je u levoj traci.... mislis sve je kul, dok ispravis pogled jer je krivina, trasss niotkuda.

U tom ispravljanju pogleda ka smeru gde treba da vozis, taxi koristi priliku i iz leve trake prelazi u desnu, tvoju traku, da bi te potkacio desnim krilom...... i ondak krece igranka.

 

Tada kad se isto to desilo Ocu mom, nisam mogao verovati jer znam kakv je vozac. Onako dok sam stajao sa strane i gledao, prisao mi je stariji covek koji zivi u nekoj od obliznjih zgrada rekavsi.... "cuvaj se sinko, nije ovo prvi put da se desava sa njima"

Od tad znam za jadac al eto da znate i Vi, da se ne zeznete ;)

 

otvara semafor, BMW ispred

Screenshot-2019-09-25-14-14-02.png

 

Screenshot-2019-09-25-14-14-19.png

 

migavca bez, plava kokos ode u desnu traku

Screenshot-2019-09-25-14-14-25.png

 

od pocetne 31-ca pa sve do raskrsnice Ustanicke - V. Ilica, mozete ocekivati pesake niotkuda

Screenshot-2019-09-25-14-15-35.png

 

meni zeleno, njima crveno al se opet prelazi

Screenshot-2019-09-25-14-17-02.png

 

jos dva pesaka na drugom pesackom, njima crveno

Screenshot-2019-09-25-14-17-15.png

 

svirni na kratko

Screenshot-2019-09-25-14-17-25.png

 

svirni opet, cisto da se dozove pameti

Screenshot-2019-09-25-14-17-42.png

 

rodjo ne zarezuje dva posto, ma pogledala nije

Screenshot-2019-09-25-14-17-50.png

 

odmah zatim sumice, idem ka autokomandi

Screenshot-2019-09-25-14-19-10.png

 

drugi zombi je naterao automobil da prikoci i da se malo mrdne levo

Screenshot-2019-09-25-14-19-40.png

 

sve razumem al da je ledjima okrenut saobracaju koji mu nadolazi... ne razumem

lezarno, opusteno, djed mu kupio ulicu

Screenshot-2019-09-25-14-19-48.png

 

raskrsnica sa Jovana Subotica, prica cika

Screenshot-2019-09-25-14-21-01.png

 

nemojmo ga dirati, mora da je nesto vazno cim se gestikulira rukom

Screenshot-2019-09-25-14-21-38.png

 

pravda se kod zene izgleda

Screenshot-2019-09-25-14-21-53.png

 

druga kokos nece da predje 10m i predje ki sav normalan svet

Screenshot-2019-09-25-14-23-17.png

 

odmah iza nje je pesaki

Screenshot-2019-09-25-14-23-32.png

 

eve nas na kruznom toku, skodilak iz unutrasnje trake

Screenshot-2019-09-25-14-25-55.png

 

sece srednju, desnu i hoce da ode u Dr. Milutina I.

dal moze biti veci retard.... tesko

Screenshot-2019-09-25-14-26-07.png

 

ovaj skroz levo hoce desno, ovaj skroz desno hoce levo (radi mu levi zmiguljac) :D

Screenshot-2019-09-25-14-26-37.png

 

na kraju odose u dr. ulicu

Screenshot-2019-09-25-14-27-13.png

 

i ako nema sunca gospodja je resila da ih turi na oci, lakse joj tako da ne vidi 

ajjj kako je nabola kocnicu, propeo se zanji kraj... di ces sestro

Screenshot-2019-09-25-14-27-36.png

 

e dobro je, stigo sam

Screenshot-2019-09-25-14-29-21.png

 

uzeo sta treba, idem B. Petra Dapcevica ka Kumodrazu

Screenshot-2019-09-25-14-32-41.png

 

gasss, op nece moci, nema veze ajd prvo on

Screenshot-2019-09-25-14-32-59.png

 

Screenshot-2019-09-25-14-33-09.png

 

ma jok, bezi mu bus

Screenshot-2019-09-25-14-33-24.png

 

ondak odjedared da gas

Screenshot-2019-09-25-14-33-43.png

 

ondak brz nabod kocnice

Screenshot-2019-09-25-14-33-59.png

 

bez od sotone desno

Screenshot-2019-09-25-14-34-09.png

 

ma jok, opet nabode gas

Screenshot-2019-09-25-14-34-36.png

 

nekako smo presli bus

Screenshot-2019-09-25-14-34-55.png

 

i ondak opet kocnica, nigde nikog ispred njega

Screenshot-2019-09-25-14-35-11.png

 

Screenshot-2019-09-25-14-35-52.png

 

cica od bar 70 leta

Screenshot-2019-09-25-14-36-15.png

 

Eto, danas na meniju smo imali mozda nameran cukanjac, migavac bez, pesake zombije, telefon, kruzni tok s'strucnjaci i cicu koji ocigledno ne zna dal je poso il je doso.

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Evo dohvatismo se i bahatih pešaka. Postala je masovna pojava da ljudi hodaju po kolovozu, a na pola metra od njih je trotoar. Kakvo njima to prostranstvo nedostaje?

I naravno, vrlo često sa slušalicama u ušima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ja više ne znam kako da razlikujem pešake od samubica.

Često ih pitam šta fali trotoaru ali iz auta, motorom se nekako mimoiđemo.

Uredili su većinu trotoara u centru i širem centru BG da se zaista lepo može šetati...

 

51 minutes ago, Satelis said:

i ondak opet kocnica, nigde nikog ispred njega

Sad si i ti previše strog: ovaj iz Čačka se možda nešto zbunio ili zalutao.

Kada vidim ispred sebe ne BG tablice, počinjem posebno oprezno da vozim po pravilima koje on diktira. Ne vređam nikoga, nego mi je jasno da ko retko učestvuje u ovako intenzivnom saobraćaju ili ne poznaje grad ne može odmah da se snađe. Znam da i ja kada odem negde u inostranstvo 100 puta proveravam naviagaciju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Gledam danas na youtube nešto za RT1100, i jedan klip, nisam siguran, ali neka skandinavska zemlja. me baš prijatno iznenadio, a usput i još više razočarao u našu dragu zemlju. Naime, vožnja nekim nazovi poluato putem, dve trake u istom smeru. Gužva velika, auto do auta u obe trake, a motoristi idu belom linijom između, prolazeći kroz gužvu. Niko, ali bukvalno niko ni jednog momenta nije prišao svojim kolima beloj liniji, niti ugrozio motoriste. U desnoj traci voze skroz desno, u levoj skroz levo. To je saobraćajna kultura

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

To je zbog toga sto se u skandinavskoj zemlji, uredjenoj drzavi, vozac kao onaj vracarov na slici iznad, sa GL-om sto se parkirao da balavi na mobilni, ne placa kaznu od 1000e ili 2000e, vec dobije poziv u kome pise:

"Poziv da se tad i tad javite u psihijatrijsku ustanovu, tu i tu, soba ta i ta, kod psihologa tog i tog na razgovor u vezi nacinjenog prekrsaja kada ste parkirali svoj automobil na delu puta gde ometate nesmetan prolazak vozila, a narocito vozila gradskog prevoza." I ona slika iznad... 

I onda kad ode tamo psiholog pita "Jel ste vi normalni"

- Pa znate, ja sam samo hteo d......

-Niste mi odgovorili na pitanje... Nacrtajte na tom praznom papiru coveka.

-Ma ne, ovaj znat......

-Crtaj!!!

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

E moj rode, cesto razmisljam o tome kad dodjem pred neki trzni centar, a ono za mjesta rezervisana za invalide i djecu sve napucani auti, kombi i firmirana vozila. Pa to kad bi od jednom krenulo psihologu ni kasarne ih ne bi mogle primiti

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Да, код нас се помере, а тамо возе у складу са законом, остављају простора између себе. Не због нас, већ због возила под пратњом и са првенством пролаза...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

35 godina sam živeo u Beogradu, i isto toliko proveo po njegovom asfaltu. Nije baš da se sklanjaju. Ima pojedinih vozača, ali na ovom klipu, ama baš svi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
E moj rode, cesto razmisljam o tome kad dodjem pred neki trzni centar, a ono za mjesta rezervisana za invalide i djecu sve napucani auti, kombi i firmirana vozila. Pa to kad bi od jednom krenulo psihologu ni kasarne ih ne bi mogle primiti
Ма, два месеца да се строго кажњава, сви би заборавили на такво паркирање и да су то икада радили.
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

I kod psihologa sto bi kolega @ser rekao, pa stvarno moras biti nenormalan da tu parkiras

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, Bigor je napisao:

E moj rode, cesto razmisljam o tome kad dodjem pred neki trzni centar, a ono za mjesta rezervisana za invalide i djecu sve napucani auti, kombi i firmirana vozila. Pa to kad bi od jednom krenulo psihologu ni kasarne ih ne bi mogle primiti

Pa kada i jesu registrovana na invalide, fizicke a voze psihicki. >:(

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, X8 Vračar je napisao:

Sad si i ti previše strog: ovaj iz Čačka se možda nešto zbunio ili zalutao.

Kada vidim ispred sebe ne BG tablice, počinjem posebno oprezno da vozim po pravilima koje on diktira. Ne vređam nikoga, nego mi je jasno da ko retko učestvuje u ovako intenzivnom saobraćaju ili ne poznaje grad ne može odmah da se snađe. Znam da i ja kada odem negde u inostranstvo 100 puta proveravam naviagaciju.

Da je dosao cicica iz Cacka, bas i ne verujem. Ko zna dal je u opste njegov automobil... u ostalom reg. tablice nista ne znace, nisu u opste bitne ko je odakle i ko gde ide.

 

Ako nisi siguran, trazis nesto, zna se kako se ponasa u saobracaju.

Za one koji ne znaju, ako je ulica sa dve trake, suprotnih smerova, palis sva 4 migavca i skroz desno vozis ili se parkiras tako da nikom ne smetas, izadjes iz kola pa peske bato, pitas prolaznika il gugleto.

Ako je ulica sa 4 trake, 2 na tam i 2 na vam kao u slucaju sa slike.... ondak vatas desnu traku uz ivicu, palis migavce da ostale upozoris i lagano, bitno je da ne zaustavis saobracaj samo zato sto trazis nesto.

 

Ovaj cica oce pa nece pretekne bus, nabija gas pa koci, skroz bez rezona zdravog razuma.

Al dobro, nisam svirao nit zamerio, bas je star.... ko zna dal cemo mi doziveti njegove godine a i ako dozivimo kakvi cemo biti sa mozgom, razumom, razmisljanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Ovo kad neko kaze u fazonu "Nemoj vidis da covek ne zna,nije odavde" najezim se>:(   Pa sta sad,on u svom gradu nema ulice,znakove,propise,pravila saobracaja,druge ucesnike,koji k...>:(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja