Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 392 postova
  • Motocikl: Honda VT600

Juče u NS Bulevar Evrope, lik dovoljno mator (sede kose) da zna šta je opasno a šta ne švrlja skuterom (nekim većim) naravno  bez ikakve opreme i onda u skroz desnoj traci odluči da mu treba skrenuti levo naglo preseče bez bilo kakvog nagoveštaja i bez migavca mene u srednjoj i još jedan auto u skroz levoj koji je kočio tako da su zaškripele gume. Skuteraš se nije ni osvrnuo već skrenuo na semaforu i nastavio biciklističkom stazom a čovek u skroz levoj traci je stao zatečen par momenata dok nije došao sebi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Ne silazi, 5778 postova
  • Motocikl: BMW R 1200 GS
On 1.9.2019. at 22:23, Satelis je napisao:

Ne znam dal ima slicna tema, mozda nam treba jedna ovakva........

Ima, opstala mesec i po:

• Maxi Scooter Club, 5382 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis250.... Honda NC750X DCT

Sto's mene tice, ova ce potrajati. Kamera je tu, nije mi tesko da se zezam od montiranja na kacigu do slika u temi.... neka nek se nadje, mozda jednog dana donese bolje sutra.

• Sviđa mi se 1

• Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 2188 postova
  • Motocikl: BMW R1100GS (1997.)
pre 13 minuta, Satelis je napisao:

Sto's mene tice, ova ce potrajati. Kamera je tu, nije mi tesko da se zezam od montiranja na kacigu do slika u temi.... neka nek se nadje, mozda jednog dana donese bolje sutra.

Ovo sa kamerama i sa snimanjem me podseća ne sledeću situaciju:

Do pre petnaestak godina i ja pušio cigare (sada ne pušim ništa) i tako dok duvanimo zajedno sa ćaletom (sada pokojnim) ja kada pođem negde gotovo uvek mahinalno pokupim sa stola i njegov upaljač, pa nesretnik ostane kući i nema čime da zapali cigare. I tako to bivalo svakodnevno dok se moj ćale ne doseti "genijalne" ideje, da na svom upaljaču nožem ugravira slovo Lj (Ljubiša). I posle toga se redovno dešavalo da ja u džepu imam upaljač sa ugraviranim Lj, a da moj ćale opet nema čime da zapali cigaretu.

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Haha 5
  • Podržavam 1

• Zainteresovan, 768 postova
  • Motocikl: Piaggio X9

Од како си објавио ову тему нико ме није исекао, изнервирао, зачудио у саобраћају (изузев једног на скутеру 50 кубика, али није снимљен).
А баш сам се наоштрио да допринесем теми :)

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 365 postova
  • Motocikl: Versys 650
Од како си објавио ову тему нико ме није исекао, изнервирао, зачудио у саобраћају (изузев једног на скутеру 50 кубика, али није снимљен).
А баш сам се наоштрио да допринесем теми default_0a-smiley.gif
Od kad si mi pokazao onaj tvoj snimak pada, tebi prijatelju moj drugi neprijatelji ne trebaju.. :) Sam si sebi najgori.. :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

• Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Не волим када сам сам на сцени, све очи упрте у мене, па се збуним :)

Много сам бољи када избегавам непријатељску живу силу или оклопну јединицу :)

• Sviđa mi se 1

Имаш у топику за видео клипове снимак мог пада услед дејства невидљивих сила :)

• Svrati ponekad, 486 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM900

danas situacija u dragoslava srejovica, stojim u svojoj traci, upaljena sva 4, iza mene na nekih kilometar ide kolona od jedno 5-6 kola, a ka meni iz suprotnog smera, ide skuter piaggio beverly sive boje, i iza njega jedan auto. I tacno vidim sta ce da se desi, da ce cela kolona da krene da me obilazi, umesto da stanu u da sacekaju da prodju sva kola iz suprotnog smera, pa onda da krenu da me obilaze. ALI NE, ovo je Srbija, cela kolona krece u obilazenje, a onaj mucenik sa skuterom usporio kolko je mogao, i sa puta sisao skroz na sljunak, ja sviram i iz svog glasa im je*em majku svima redom, ali dzabe, skoro svi su bili na telefonu, nisu me ni konstatovali... 

• I didn't start the fire, 5830 postova
  • Motocikl: Biffer 1L, Kliks 0.65L
Pre 7 sati, Zuba87 je napisao:

Имаш у топику за видео клипове снимак мог пада услед дејства невидљивих сила :)

pre 17 minuta, Satelis je napisao:

XX puta sam odgledao klip, sve mo'z mi padne na pamet al onakav pad tesko :)

Udario ga Scorpion

• Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Ма, ко сервисира мој мотор, ништа ме ни не чуди, добро сам још и прошао!

• Sviđa mi se 1

• Zainteresovan, 969 postova
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
danas situacija u dragoslava srejovica, stojim u svojoj traci, upaljena sva 4, iza mene na nekih kilometar ide kolona od jedno 5-6 kola, a ka meni iz suprotnog smera, ide skuter piaggio beverly sive boje, i iza njega jedan auto. I tacno vidim sta ce da se desi, da ce cela kolona da krene da me obilazi, umesto da stanu u da sacekaju da prodju sva kola iz suprotnog smera, pa onda da krenu da me obilaze. ALI NE, ovo je Srbija, cela kolona krece u obilazenje, a onaj mucenik sa skuterom usporio kolko je mogao, i sa puta sisao skroz na sljunak, ja sviram i iz svog glasa im je*em majku svima redom, ali dzabe, skoro svi su bili na telefonu, nisu me ni konstatovali... 
Ovo je Srbija, pa svako može da se zaustavi gde god poželi i upali signalizaciju suprotno nameni.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

• Sviđa mi se 2
  • Haha 2
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

3 minutes ago, X8 Vračar said:

Ovo je Srbija, pa svako može da se zaustavi gde god poželi i upali signalizaciju suprotno nameni.

kolega nisi u pravu.

U srbiji je zakon takav da mogu da zaustavim vozilo, samo ne na mostu, na sinama i u podvoznjaku. Nisam parkirao i ostavio auto, nego sam kulturnuo usporio, upalio sva 4, i stao da osoba izadje iz auta, zadrzao se celih 30 sekundi. Objasni mi ajde, gde sam pogresio, rad sam da cujem???

Pogrešio si jer si u opisanoj situaciji ti ugrozio bezbednost saobraćaja nepropisnim zaustavljanjem. Ako je isprekidana linija, svako ima pravo da te obiđe.
Ako si ostao u kvaru, onda se postavi trougao iza vozila, ne pale se sva 4.

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

@X8 Vračar ti ocigledno nisi ni procitao sta sam ja napisao.

znaci sledeci put kada neko treba da izadje iz auta, a kolona je iza mene, ili da nastavim pravo jos kilometar dva dok ne nadjem prosirenje, ili da osoba iskoci iz auta u pokretu.

kao sto sam u prvom postu napisao, na kilometar iza mene je bila kolona, i nisam ugrozio saobracaj ni 1%, nego su oni ugrozili, koji su me obisli iako iz suprotnog smera idu kola.

Imam osecaj da si ti jedan od onih sto kad neko stane da neko udje izadje iz kola, ti odma sviras :D:D

• Haha 1

Ko i kako tebe obilazi nije uopšte tvoje da procenjuješ nego njihovo, pogotovo nemaš na koga da vičeš.

Vrlo sam pažljivo pročitao šta si napisao. Da te nisu konstatovali, ovi iza tebe bi te udarili od pozadi i ti bi bio kriv jer si zaustavio vozilo na kolovozu.

• neki veliki dr.mr., 646 postova
  • Motocikl: Cbr F4i

Ja bih ti svirao na primer.

Uvek kada treba zbog nekoga da stanem ,da udje ili da izadje ,to radim da ne smetam bas nikome. Ako treba otici cu i 200m dalje da stanem na trotoar ili gde mogu da se sklonim. 

Slazem se sa kolegom @X8 Vračar

• Sviđa mi se 1

Zaustavljanje vozila – je svaki prekid kretanja vozila na putu u trajanju do tri minuta(stari zakon : 15 minuta), pri čemu vozač ne napušta vozilo, osim prekida radi postupanja po znaku ili pravilu kojim se reguliše saobraćaj.

Parkiranje vozila – je svaki prekid kretanja vozila, osim prekida radi postupanja po znaku ili pravilu kojim se reguliše saobraćaj, koje se ne smatra zaustavljanjem (zaustavljanje duže od 3 min ili ako vozač napusti vozilo bez obzira na trajanje; stari zakon : duže od 15 minuta).

Zakon kaze da sam u pravu, ako ne napustis vozilo, svuda smes da stanes na 3 minuta. Osim sine, most, tunel i podvoznjak/nadvoznjak.

Moramo i mi obicni smrtnici nekako da uzmemo robu, putnike...

33 minutes ago, milos-v said:

Njima je posao da prevoze ljude. To je kao da me pitas da li sviram autobusu kad stane na stanicu...

Milose, znamo se i licno, valjda si skontao da ja nisam divljak u saobracaju. Ali ajde mi objasni, odakle ti pravo da nekome sviras, ako je stao i upalio sva 4 migavca. Mozda mu je crkao auto, mozda je stao da pita za smer jer se izgubio, mozda neko od putnika ima zdravstveni problem, mozda vozacu nije dobro. Osim ako nisi vidovit, mislim da nemas pravo da odma sviras bez da znas razlog stajanja. Izgubila se tolerancija u nasem saobracaju. Ja svoijim propisanim zaustavljanjem nisam ugrozio neciji zivot. U tom trenutku kilometar iza mene nije bilo kola. Nego ovi sto preko pune obilaze, a nisu sacekali da prodju kola iz suprotnog smera. Slicne sutuacije je prikazivao @Satelis na slikama. A vi umesto to da gledate, vo mene pitate zasto sam ja stao. Sta te briga sto sam stao, imam pravo da stanem svuda na 3 minuta (osim gore navedenih situacija). Malo dahte ljudi tolerancije, i 4 oka otvorite kad vozite

• Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja