Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 487 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Ja sam prosao semafor gde prestaje ulica Jovanke Radakovic i pocinje ulica Dragoslava Srejovica, i osim znaka za autobusku stanicu 20ak metara posle semafora, nema vise nijedan znak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

1 minute ago, Interceptor BP said:

Nisam ja napisao da ovo nije normalna situacija i protivna propisima.Komentar je bio na one koji staju gde god im volja (u glavnom taxi) bez da se osvrnu dali prave problem a opaska da bi i njemu možda svirao je više bila kao šala ali sve zavisi od situacije i lokacije.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ma ja se ne bih ljutio da su mi svi iz te kolone iza mene svirali, ja bih onda ubrzano isterao putnike iz kola i nastavio, nego niko nije svirnuo, samo su udarilu po gasu unsuprotan smer, nateravsi skuteristu u kanal... Ja sam propisano zaustavio auto, ali zbog nastale situacije, osetio sam se krivim za jadnog skuteristu, a ovih 6 mamlaza su ga naterali u sljunak, trebali su da stanu iza mene, da mi sviraju, sta god, ali ne pun gas u suprotan smer!

3 minutes ago, Vaske4s said:

Onda sve ok,razumemo se :)

Da sam znao, da ce da protutnje u drugi smer, popeo bih se na trotoar kako znam i umem, al vozm pezo 206, pa ne mogu svuda da se penjem...

• U prolazu, 65 postova
  • Motocikl: Yamaxa xj 600 s, Peugeot Tweet 50

Au , ... šta bi ste vi radili i ovde komentarisali da svaki dan morate proći kroz kosovsku ulicu i gornji deo palmotićeve  tamo nepropisno i na sred ulice i uz bašte kafića  parkirane neke moćne gradske face ili bahati mamlazi sa fensi makinama niko im ništa ne može pauk nikad iz tih ulica ne diže vozila pa još prodavci knjiga pa roditelji koji pazare na sred ulice.Svaki dan tu moram proći službenim vozilom bar 20 tak puta šta da se radi samo strpljenje i to je to .Ovih dana i neke tuče nasred ulice ludnica, pa vozila skupštine srbije voze u kontra smeru ka palmotićevoj oko 10 tak metara itd. Znači kosovska i gornji deo palmotićeve pauk vešto izbegava ni ova milicija im ne može ništa.

• Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 152 postova
  • Motocikl: Scarabeo 300S '11. X Max 250 '06, SV 650N '05. Virago 535 '97.

Danas se spustam Pop Lukinom ka Brankovom mostu, vidim crveno i lagano levom trakom prilazim semaforu. Ne lezi vrazi, u desnoj traci se priblizavam Mercedesu sa USA tablicama. Vidim blizu linije je i nekako skontam da ga trebam staviti u kategoriju “prati ga”... 3 sec posle mojih misli samo lagano krece u mene, bio sam u ravni njegovog zadnjeg branika svojim prednjim tockom... lagano me gura, mislio sam namerno... staje iza kolone kao treci na semaforu, stajem i ja pored prozora. Pogledam ga pogleda on mene mrtav hladan. Stariji gospodin (jedno 65god) naocare kulturica, leva ruka naslonjena na na naslon za ruku u vratima i drzi u vis neku crnu cigaru opusten se rodio izgleda skroz.
Gledam 3sec, gleda on mene, reko “gospodine molim vas samo sledeci put migavac i pogledajte u retrovizor, uopste me niste videli.” Izmenio je 5% mozda njegov opusten izraz lica, mislim da mu nista nije bilo jasno. Nastavio je da drzi cigaru levom, vrh volana desnom... progovorio nije, izmenio izraz lica nije...
I sada nisam siguran dal je shvatio i da li me to kopka ili me je ipak malo iznerviralo sto je mrtav hladan ostao sa cigarom u ruci ili je mozda ipak nesto skontao pa je cutao... hmmm... ne znam...

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 152 postova
  • Motocikl: Scarabeo 300S '11. X Max 250 '06, SV 650N '05. Virago 535 '97.

Ne znam... neka C class-a siva mislim neko recimo 2009god.
Ko god da je... lagano se sa cigarom prestrojio u moju traku bez migavca, bez pogleda verovatno... bez nervoze...

Kazem, cooler neki... ili je samo tako izgledao.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• ODUSTO OD DIJETE, 1914 postova
  • Motocikl: GSX650F

I ja danas imao situaciju ali se sve dobro završilo.

Ja i žena na skuteru.

Bežanijska ulica, Zemun - jednosmerna. Prilazim semaforu, dve trake levo i pravo.

Ja u levoj i lagano vozim, kao da sam osetio a lik iz trake za pravo smota u moju traku bez migavca i gledanja. Sreća da sam bio na skuteru pa nam noge bile zaštićene. Sirena i lik koči.

Očešao sam mu prednje krilo i naslonio se na njega. Srećom skuteru a i nama ništa čak ni ogrebotina, ostalo malo njegove farbe i njemu ulubljeno krilo.

Lik oko 25 god. prepao se i stvarno bio kulturan i izvinjavao se sve vreme.

Još se i ispričasmo, uhvatilo nas crveno.

Jeste pogrešio ali nisam imao srca da ga naduvam jer se izvinjavao i verovatno sam mu bio u mrtvom uglu.

• Podržavam 1

• Zainteresovan, 969 postova
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Odlično ste prošli, verovatno su sreća i milimetri odlučili da vas ne obori.

Ajde još malo da offujem temu kad pominješ mrtav ugao :)
Pratim indikatore mrtvog ugla na retrovizorima novijih vozila kojima se nađem u mrtvom uglu. Deluje mi da to dosta dobro radi, upali se trouglić kada pređem motorom zadnju liniju vozila i svetli sve do nivoa vozačevih vrata. Ne znam kakva je signalizacija unutra jer nisam vozio auto sa tim i koliko neko zaista obraća pažnju na to dok vozi. Međutim, značajno pomaže da se izbegnu nenamerne greške kada neko želi da pazi jer ovaj uređaj gleda "preko ramena" umesto vozača. Nadam se da će ovo postati standardni bezbednosni uređaj na automobilima, kao što je to danas ABS. Mislim da je relativno jeftino za ugradnju.
Sa druge strane, mrtvih uglova zapravo nema, vozač mora uvek da ima pun pregled drugih učesnika u saobraćaju pored vozila.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

• Svrati ponekad, 367 postova
  • Motocikl: Versys 650

Unutra nema indikacije, već mu je sam indikator isti taj koji i ti vidiš u retrovizoru.. Ali je toliko uočljivo (narandzasto ili crveno) da prosto ne možeš da ne vidis to..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

• Zainteresovan, 640 postova
  • Motocikl: suzuki gsx 650f

Ako negde osvane snimak kako neki covek izvlaci do pola vozaca autobusa kroz prozor,da se ne trudite mnogo-ja sam.Snimak je od juce.Pokusao je da me ubije,on u autobusu ja u kolima.Sve kao u gta.Magistralni put(dozvoljeno 80 svi vozimo 90).Kolona sigurno 10 i vise vozila.Puna linija,udubljenje puta.On sa krsinom od autobusa krece da obilazi citavu kolonu,nailazi kamion i on ladno skrece na mene i gura me s puta,sa moje desne strane kanalcina,ja sviram abs drkće,skoro celo vozilo sislo s puta i nekako ne upadnem u kanal.E onda krece,vijanje.Preteknem ga na ulazu u selo i preprecim se preko dve trake(kreten znam ali pukao sam  od besa).Tu on krene da dize ruke i otvara prozor:jee1:,e moj bato tu sam te i cekao tako lepog i bahatog.Na snimku ce te videti epilog,ali mislim da nece vise nikad obilaziti na punoj liniji.Iza krivine nastavim put i patrola,stanem i ispricam policiji sve i kazem sacekacu s vama,ja cu za svoje odgovarati ali nek on odgovara za svoje,kad njega nema otisao drugim putem,stojim ja tako sa pandurima dali mi par prekora kako ni u ludilu ne smem da preprecim kola-naravno ljudi samo kreten to moze da uradi ako treba kaznite me nisam klinac ali sam pukao.Kulturan pandur kaze smirite se i ako mozete nastavite put,ako ne mozete parkirajte vozilo i popite kafu.Pozdravismo se i ja ode.Mozda sad i putnici autobusa na nekom svom forumu pisu o meni,jedino mi je krivo sto sam preprecio put i ugrozio saobracaj,ali ovo govedo bih opet ispickao ako treba i da platim.Eto ispade ja nasilnik a on jadan u tudjim ocima(sreca pa smo po godinama tu negde i on je krupniji od mene inace bi bilo kako tuku jadne pristojne i slabije ljude).

Mogao sam i da precutim ovo ali eto neka misli ko sta hoce,da me ubacio u kanal mozda sad ne bi ovo pisao,ovako nek se on češe mamu li mu jebem jos jednom.

• Sviđa mi se 6
  • Haha 2
  • Podržavam 8

• Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 2190 postova
  • Motocikl: BMW R1100GS (1997.)
On 12.9.2019. at 12:53, Markone88 je napisao:

Ma ja se ne bih ljutio da su mi svi iz te kolone iza mene svirali, ja bih onda ubrzano isterao putnike iz kola i nastavio, nego niko nije svirnuo, samo su udarilu po gasu unsuprotan smer, nateravsi skuteristu u kanal... Ja sam propisano zaustavio auto, ali zbog nastale situacije, osetio sam se krivim za jadnog skuteristu, a ovih 6 mamlaza su ga naterali u sljunak, trebali su da stanu iza mene, da mi sviraju, sta god, ali ne pun gas u suprotan smer!

Dogašaj od pre nekoliko godina. 

Bio sabor u manastiru Sveti Roman (kod Đunisa) i tu se okupljaju hiljade ljudi, a vozila budu parkirana sa obe strane puta već od mosta preko Južne Morave pa sve do sela Praskovče. Dakle bude velika gužva, patrole policije koje regulišu saobraćaj, kola hitne pomoći, ....!

I u jednom momentu stvara se zastoj i formira se kolona prema mostu, a sa druge strane vozila normalno idu. A onda u jednom momentu neko iz pozadine kolone koja stoji krene da obilazi sve one ispred sebe, a za njim odmah kreću i drugi. I onda se lepo susretnu sa vozilima koja se kereću iz suprotnog smera i budu zaustavljene obe trake, a onda neki pametnjaković i iz one suprotne trake krene da obilazi zaustavljene automobile i kada dođe do prvog zaustavljenog auta iz suprotnog smera nastaje totalni kolaps.

A sve se desilo jer je jednom vozaču (koji se od manastiru kretao prema mostu pozlilo) i zaustavio se na putu. Krenula hitna pomoć i policija (bili udaljeni svega par stotina metara odatle), ali čovek umro posle desetak minuta jer je put bio blokiran i nije moglo da se stigne do nesrećnika čak ni pešice. I to sve zbog par bezobzirnih debila koji sebe smatraju jedinim pametnima, a ostali su budale.

Da sam tog momenta bio policajac tu dvojicu koji su prvi krenuli da obilaze kolone polomio bih od batina, dobili bi i debele krivične prijave. 

pre 10 minuta, Due je napisao:

I u Sremu se kaže još jedared...:D

Potpuno se slazem s tobom,godine zivljenja u Zemunu su me iskvarile totalno:lol3:

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 336 postova
  • Motocikl: hornet 600

Ja sam ceo život u Zemunu. Al divanim sremački perfektno. Što sam starji sve više ga koristim. Pa i Zemun je u Sremu?:D

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 476 postova
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Kawasaki ER-6n

Ako ikada budete prolazili kroz Budisavu, pazite se za 5 min nekoliko pokušaja da nalete autom na mene i još blica da se sklonim.

Žene su u pitanju.

Послато са SM-T585 уз помоћ Тапатока

• moto merkat °°, 2987 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@piki taman te tedoh pitat zasto u sremu stare kuce zovu svapske a ne sremacke ali ... zaboravi, nego, ako te nema jos 12 sati gde da nosimo cigare, u Fruskogorsku ili Stari sor?:jee:

• Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Pre 11 sati, bdada je napisao:

@piki taman te tedoh pitat zasto u sremu stare kuce zovu svapske a ne sremacke ali ... zaboravi, nego, ako te nema jos 12 sati gde da nosimo cigare, u Fruskogorsku ili Stari sor?:jee:

Hahahaha ma cuti brate majci sam rekao da se spremi jer se posle ostavinske rasprave od matorog auto s kojim sam bio prebacio na nju,gleda me ona u cudu,reko kevo sta gledas napravila si glupost,spremi se ako dodju po tebe:na_glavi:;),a sto se tice tebe ti dodji na rostilj dok je jos lepo vreme da razglabamo o kucama:takoje:

• Hvala 1

Pre 18 sati, Due je napisao:

Pa i Zemun je u Sremu?:D

Zato sam se tu i osecao kao kod kuce i veruj mi to mi je jedan od najlepsih perioda zivota,joj kad bi bio vremeplov,nista ne bih menjao:takoje:

• Sviđa mi se 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja