Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Momci koliko god to zvučalo otrcano i ponovljeno sto puta nek bude još jedan:

Mi na motoru smo nevidljivi i nečujni nekome ko se uključuje sa odvrnutom muzikom, zadimljenom kabinom, telefonom koji zvoni ili upravo stize klip da se sto pre pogleda..zamisljajte samo koliko jos ometajućih faktora postoji.

Koliko sam samo video vozača da u špicu igraju igricu preko BGD mostova...

Raskrsnica-gas nazad/semafor-brojanje 1-2/ukljucenje ili pesacki-kocnica/bmw3&5-stilo-audi3&6-alfa-golf-parkiras i brojanje do 10. Molim bez uvrede časnima za poslednje ali radi sebe tako radim.

Najjači je bio tip koji skreće na puno crveno i dok mu nabrajam kroz prozor što me seče,  žena na zadnjem sedištu pokazuje na bebu u krilima. Leptejebo!

Promenio član SQTR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Sinoc smo imali neverovatnu srecu. Klinac divljao puntom po lokalnom putu u naseljenom mestu, pocetnik, mokar asfalt, jos tri klinca u autu. Brzina preko 80. Pobegao mu zadnji kraj u krivini, izasao na trotoar i pokosio ortaku nogu na metar od mene, izgubio kontrolu i slupao se na 50 metara ispred. Srecom udarac je bio zadnjim krajem auta u misic lista, pa nista nije slomljeno (snimili ga na urgentnom, preporucili mirovanje i hladne obloge). Ortak bio srecan sto je prosao bez teze povrede, pa nismo zvali pandure, a klinac mora da objasnjava caletu zasto je slupao auto prvi put kad je dobio da vozi sam... Nadam se da su sva cetvorica naucila lekciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
34 minutes ago, Djeronimo said:

Sinoc smo imali neverovatnu srecu. Klinac divljao puntom po lokalnom putu u naseljenom mestu, pocetnik, mokar asfalt, jos tri klinca u autu. Brzina preko 80. Pobegao mu zadnji kraj u krivini, izasao na trotoar i pokosio ortaku nogu na metar od mene, izgubio kontrolu i slupao se na 50 metara ispred. Srecom udarac je bio zadnjim krajem auta u misic lista, pa nista nije slomljeno (snimili ga na urgentnom, preporucili mirovanje i hladne obloge). Ortak bio srecan sto je prosao bez teze povrede, pa nismo zvali pandure, a klinac mora da objasnjava caletu zasto je slupao auto prvi put kad je dobio da vozi sam... Nadam se da su sva cetvorica naucila lekciju.

Žao mi je što ovo čitam. 

Kada sutra taj klinac nekog ubije, ja bih podržao rodbinu zgaženog da vas dvojicu tuži za saučesništvo u ubistvu i prikrivanje dokaza. 

 

Ja nisam cvećka, ne vozim kao cvećka, nisam čuvar javnog morala.. Ali zamišljam neku decu koju će on sutra da pokupi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

U bre ljudi, vi kao da niste bili mladi?! 

Mislim prošlo je, hvala Bogu, samo sa materijalnom štetom, valjda će naučiti nešto posle ovoga. Velika većina posle nekog ovakvog ili sličnog događaja nauči.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Upravo zato sam i naveo da nisam cvećka. 

Drugo, nabio sam preko 40 god u g...u,i uopšte nisam spreman da tvrdim da to meni ne može da se desi. 

Ali, dok svi samo sebe gledamo, dok se svi zadovoljavamo da je glavno da smo mi dobro prošli... Događaće se Andree Bojanić, mali Stefani iz Zemuna, audi u Nišu na onom Bulevaru.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, boki.64 je napisao:

U bre ljudi, vi kao da niste bili mladi?! 

Mislim prošlo je, hvala Bogu, samo sa materijalnom štetom, valjda će naučiti nešto posle ovoga. Velika većina posle nekog ovakvog ili sličnog događaja nauči.

Trebalo bi al ne mora da znaci.

Tu kod mene u selu bese jedan deckic, 1 god mladji od mene, isli u istu Osnovnu skolu.

Divljao je kolima po kraju s'vremena na vreme, par kuca od mene vrtic, obdaniste, leto, uvek neko dete tu ima.

Mamalz dja tamo dja vamo poprilicno brzo, prckam nesto pod haubom automobila u dvoristu.

Prekipe mi posle 5, 6 prolaska, onako u radnom odelu izadjoh na ulicu da ga sacekam.

Naisao, zaustavio ga i kulturno zamolio da mi ne divlja pred kucom, ima dosta dece unaokolo a i moj (tad sam imao samo jedno dete) deran je tu.

Truba je, znamo se , eto ti dole par stotina metara autoban pa raspali po gasu.

Nije mu bilo pravo sto sam mu rekao al nije bilo ni problema, malo je popreko gledao jer je on faca kraja, na tome je ostalo i razlaz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Mozda se opamete... Ko zna...

Skolski iz osnovne, njegovi imali nekog Aleka kojeg je ovaj vozio kao klinac, bez dozvole, nije imao dovoljno godina, divljao po selu, leteo, nije mogla ta kanta sad ne znam ni ja kolko, al 100 po selu je suluda brzina... I jedan dan ga pustao na ler niz brdo bez kocenja, naleti mu bus pred kraj nizbrdice, gde je leva krivina, on desno, uhvati ga rizla, ovaj u leru, zanese i isprevrce se. Prodje bez povreda, razjebao samo coveku ogradu i unistio auto, cale ga izvadi, on je kao vozio jer ovaj sa busom nije ni stao, verovatno nije ni video da se ovaj isprevrtao nize.

E od tad, proslo 20god, nikad nije vise nikakvo sranje napravio u saobracaju, sad je i zaposlen kao vozac, vozi trolu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Prolazi sa 70+ km/h metar od pesaka koji se sklanjaju zbog budale i sa 90 km/h prolazi pored kafica iz kog je mogao neko da izadje , a ovaj da ga ne vidi od zbunja i jelki. 

Ima i snimak kad je ludovao na Cestobrodicu ali za razliku od ovog tamo je samo svoj zivot ugrozavao.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ja bi' ovom uz'o dozvolu na godinu dana. Ono na pesackoj stazi mi je neverovatno bezobrazno i bahato.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Grad je Kruševac, budala vozi pešačkom stazom pored bazena, gde se u blizini nalazi više škola, da situacija bude još gora. Napaljeni klinac koji pojma nema o životu. I tako ubije neko dete i onda kreće kuknjava, nije on tako loš, ima dobru dušu itd...

Problem je što niko ne reaguje dok se ne desi fatalni slučaj. Šta sprečava policiju da reaguje na ove snimke?


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Klinac je napaljenko koji je vozio skuter, pa mu "fanovi" sa YT kupili Yamahu R6 da može lepše da divlja. Dozvolu za A je dobio pre godinu - dve. A najtužnije od svega, on je "zaštitno lice" (ako tako mogu da nazovem) prodavnice Motoland. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Vezano za temu, prvi znak idiotizma je nenošenje zaštitne opreme.Idiotizam je najopasnija stvar na ovom svetu.Zato, pošto nema leka protiv nje, jedina stvar koja može obuzdati ovakvo stanje besvesti, je preventivna edukacija o posledicama nenošenja istih (ova tema na primer), i blagovremena informacija o sankcijama, vezane za neodgovornost prema ovoj obavezi.

Na zapadu ukoliko dođe do neke nemile situacije, a vozač motora nema na sebi adekvatnu zaštitnu opremu, automatski gubi pravo na bilo kakvu nadoknadu od strane osiguranja.Iako nisi kriv, dobijaš kaznu, da platiš sam sebi štetu.

U prevodu na naški, hvala idiotu što plaća osiguranje, odsad će morati plaćati još više, a i  možemo sa njim kako hoćemo jer je sam dao dokaz da je neodgovoran i opasan.Ako se puno buni, može mu se tražiti i potvrda od psihologa, da je sposoban da upravja vozilom.

I tako svi nose sve, jer znaju da nije šala, a uz to i pomaže dosta, u slučaju nedaj Bože.

 

Patike, farmerice, kožni prsluk sa oznakama kluba, + kaciga u najboljem slučaju, nezadovoljava kriterijum (računa se u idiot).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

20.6. prošle godine ubere me lik na semaforu, kao trešnju sa grane, prestrojio se u mene tako energično da nisam stigao da trepnem. Brzina, pa možda sam išao 20-30kmh kočio sam pred semafor, crveno bilo, a on nije hteo da bude 5ti auto u koloni već rešio da skoči u moju traku da bude drugi... I tako nastade sranje. 

Istrgo motor pod amnom. Leteo sam par metara... Asfalt,  već odranije poznat i krajnje neprijatan za kočenje telom... 

Ja u full opremi. Rukavice iskidane, jakna malo dobila, ništa strašno, pantalone ništa, moto patike (duboke) malo izgrebane ali ni njima ništa ne fali. Pri udarcu šaka koja je stojala na gasu (tj. hebla i moja ruka) su mu otkinule retrovizor, i desni rukav na jakni ima trag, blagog kidanja... verovatno isto od retrovizora.

Najbolnije je što sam 00 nabio na rezervoar! Kad se sve smirilo, brale... Oči mi ispadaju... Šaka boli, nije puklo ništa, rukavice odradile. Ništa od kože ogrebano, oprema odradila.. 

20. jun, napolju 30'C.

Par minuta ranije kad sam kretao od kuće, idem časkom do pijace, (žena sa bebom, Aj ja ću na motor i tu sam časkom nazad) sećam se da sam pomislio - koji će mi jakna i patike, samo kaciga i rukavice, šta to tu nemam 5km.. al reko neeee Aj da obučem sve..

Koja sreća... A đavo ne spava.

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
2 hours ago, boki.64 said:

Samo da pitam, jel ovaj negde zaginuo, kada je u Crnoj hronici ili ...?

Ja tek sad vidim da je ovo u crnoj hronici hah...

Pretpostavljam da  bi ovaj klip mogao biti "potencijalna crna hronika".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Pitanje je npr. sta bi moglo da se uradi povodom ovoga sad razmisljam, mozda ima neko "strucan" sto se tice ovih tema...

 

Prijaviti jutjubu da je klip kao "neprikladan", mislim da od toga nema nista, jer postoje klipovi sa milionskim pregledima gde ima isto budala koji prave razno razne gluposti.

Moguce je da ako po klipu imaju neki veliki broj prijava, ima neki algoritam koji ukloni klip.

 

Druga varijanta pisati npr. policiji Krusevca ili Beograda, e sad da li oni imaju nadleznost da reaguju retroaktivno i na osnovu klipa sa jutjuba?

Mozda bi imali nadleznost da uticu da se nesto skine sa jutjuba.

Takodje znam da kad neki likovi po Evropi prave snimke, i idu nekom vecom brzinom od dozvoljene, edituju da se na snimku u tom trenutku ne vidi kilometar sat, 

sto bi meni znacilo po nekoj logici, da se to moze iskoristiti kao dokaz protiv njih i da eventualno mogu biti kaznjeni, u protivnom niko ne bi ni "maskirao" brzine u odredjenim trenucima na tim klipovima.

 

Tako da, mozemo probati da vise nas, posaljemo mail na neku adresu, pa ako prime 10-15 maila, mozda se nekom upali lampica da odreaguje.

Mada, brate Filipe gde ti zivis :jee:

 

 

Promenio član filipfg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Možda je dečko na ostalim snimcima normalan (mislim na vožnju), ne interesuje me da gledam njegove ostale snimke, ali na ovom je u par navrata baš preterao... Za temu "bahati mamlazi".

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja