Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Ljudi BG je postao haos sto se tice obelezavanja privatnog parkinga i sl.Ko je njima dao pravo da odrede da sme samo njihov auto na to mesto da se parkira.Po vracaru i vozdovcu ostavljaju neke kante i flase sa vodom kao da je rezervisano...ej...cirkus bre....ogradjuje ko kako stigne,obelezava,stavljaju lance i katance i znakove....jos samo lobanje na kolac da nataknu ...uzas....Evo primer od pre neki dan-ja cesto po gradu vozim i skoro neka zena ne da da stanem ispred njenog dvorista ( ne smetam nikome niti blokiram prilaz)kaze od kada su nikle zgrade nemam gde da parkiram od ovih sto su kupili stanove u tim zgradama...ja joj kazem-gospodjo trotoar i parking su vasi isto koliko i od tih ljudi oni su tu KUPILI stan i imaju ista prava kao i svi stanari tog kraja,a ona meni kaze Ja zivim ovde 40god a oni dosli juce...i naravno mozes da parkiras ali posle te saceka izgreban auto...
Uredno maknem sve predmete koji smetaju, stanem, pa ako nađem izgreban, rešim i tako...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Što se tiče parkinga jedan od hitova. Tetka je starosedelac u Cvijićevoj. Parking iza zgrade primeren broju automobila kada je građena zgrada, nema ni za svaki stan po jedno. Doseljava se vrlo važan gospodin iz Prijepolja i šta uradi? Pa postavi malu rampu i katanac za parking mesto koje je odredio kao svoje. Nije za kriviti ne zna za bolje. Ovamo svako donosi najgore iz svog kraja. Jbt toliko divnih ljudi po celoj Srbiji,a čini mi se da se najgore ponašaju kada dođu u Bg. Da li bi da pokažu domaćima da su veće baje od njih ili šta li je... Moj kraj je neuporedivo veća kataklizma, naselje V.Vlahović. Popiješ benkicu kada hoćeš da se parkiraš ili izađeš iz kraja.
Opet, uredno skineš to sve pa neka gospodin parkira kao i svi....

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ajde da se prvo ogradim, ne živim u Beogradu, ali kad odem nekom prilikom ne mogu da ne prokomentarišem koliko je taj grad težak za život. Ne razlikuje se Beograd puno od ostalih metropola ali u Beogradu sve ide mnogo brzo i na silu. Ima gužvi i po Beču i Berlin, ali to nekako ipak ide u funkcioniše.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Što se tiče parkinga jedan od hitova. Tetka je starosedelac u Cvijićevoj. Parking iza zgrade primeren broju automobila kada je građena zgrada, nema ni za svaki stan po jedno. Doseljava se vrlo važan gospodin iz Prijepolja i šta uradi? Pa postavi malu rampu i katanac za parking mesto koje je odredio kao svoje. Nije za kriviti ne zna za bolje. Ovamo svako donosi najgore iz svog kraja. Jbt toliko divnih ljudi po celoj Srbiji,a čini mi se da se najgore ponašaju kada dođu u Bg. Da li bi da pokažu domaćima da su veće baje od njih ili šta li je... Moj kraj je neuporedivo veća kataklizma, naselje V.Vlahović. Popiješ benkicu kada hoćeš da se parkiraš ili izađeš iz kraja.
Donosel Beogaradjani najgore i u mjesta gdje oni idu? Dolaze ljudi, donose lose ali donose i dobre stvari. Koliko je samo onih koji su dosli u Beograd i zaduzili ga svojim znanjem i umećem. Nije lijepo prozivati ljude koji dodju u Bg kako su zaguljeni. Ja bih mogao sto sta navesti kako ne prilici Beogradjanima i ne ide im na cast ali takvi su srecom u manjini kao i oni sa strane koji donose sve najgore sa sobom.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 10 sati, feniks je napisao:

 

...

Epilog cele priče je razbijeno koleno (pao klinja sa bicikla).:moto3:

...

  Bogu hvala ako se vec desi dobro je kad se ovako zavrsi.

 Dobra stvar je sto je "klinja" obratio paznju na vozilo sa strane i bio donekle spreman na iznenadjenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

@Bigor pretpostavio sam da će neko shvatiti pogrešno. I ja sam tek drugo koleno rođeno u Beogradu. I mislim da su migracije pozitivne i obogaćuju okruženje. I ne mislim da su Beograđani bolji od građana bilo kog drugog dela Srbije ili regiona. Ali činjenica je da kada dođeš negde boriš se. Ili plivaš ili potoneš. U toj borbi nekoga i potkačiš. Uvek su vidljiviji oni koji odudaraju na negativan način. Jer naravno, šta je dobro - normalno je. Valjda. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Mislim da su rođeni u Beogradu katastrofa... To vam piše neko ko je rođen u BGu...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 692 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981
Pre 2 sati, salem je napisao:

  Bogu hvala ako se vec desi dobro je kad se ovako zavrsi.

 Dobra stvar je sto je "klinja" obratio paznju na vozilo sa strane i bio donekle spreman na iznenadjenje. 

Iskusan je on.

 

Skoro svaki dan na relaciji: Rakovica-Zemun, preko Ade.

U povratku autoputem, pa obilaznicom...i kuda ga put povuče.

Susreće raznorazne učesnike, kompleksaše, 

namernike i nehotično grešne, fini i pošteni svet...dešavanja na koja se već posle jednog okreta točkova ni ne obazireš više.

 

Ali kada se desi situacija, onda je to nešto (do finalnog kokošijeg proizvoda).

 

Doživiš da vreme stane.

Uradio si sve što je u tvojoj moći, a onda ide hladnoća duž kičme kad krene onaj osećaj nemoći.

Trenutak kada ti ništa nije važno.

To je situacija.

Ima svoja pravila i redosled.

Dopušta kompromis, ali ne i potpino vladanje njome.

Samo ne treba pokušavati da je shvatimo logikom.

U situaciji logike nema.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 667 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Deda mi je rodjeni Zvezdarac, ja sam Beogradjanin....ali ljudi, shvatite jednom, u Beogradu danas najmanje ima Beogradjana. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4791 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ajde bre sveza krv, poceli bi se vencavati medjusobno onda bi ... E sad sto su ovi natural dominantniji :neznam:

 

 

:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Sve je to zato sto se zakoni u svim oblastima retko sprovode. A iskreno i gradjani retko prijavljuju prekrsaje.

Kazu nema svrhe. Ali ima svrhe i sto bi vise prijavljivali prekrsaje, nadlezni bi morali vise da izdaju prijave i kazne.

Ovako se desava da na pojedinacne prijave uopste i ne reaguju, sto je stvarno bezobrazno i neodgovorno.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

Danas oko 14:15 raskrsnica ona velika Tošin bunar i Nikole Dobrovića, krećem se iz pravca Tošinog bunara ka Zemunu, kočim na trepćuće žuto i zaustavljam se na crveno, ubacujem u N, spuštam nogu, već je uveliko crveno.  Pošto sam metar i još malo a vozim mojeg divnog KTMa, uvek biram da mi bude lakše da stanem, tj da baš ne moram da skačem kao zec po motoru, te sam pukom srećom u svojoj traci (krajnja desna) stala u levi kolotrag gde je ulegnut asfalt od autobusa(jbg mogu skoro pola stopala da spustim na zemlju ne moram da izigravam balerinu), pored mene proleće (iako svi u sve 4 trake stojimo) ali bukvalno na možda 2cm od kormana bela fabia il neki takav auto, sa zelenom oznakom neke firme. Srećom te je kolona kojoj se već uključilo zeleno iz pravca Nikole Dobrovića ka uzbrdici ka Bežanijskoj kosi, veoma usporeno i lenjo krenula. 
Samo sam se stresla...i 101 "šta ako" i "šta da je" mi je prošlo kroz glavu dok sam čekala da otvori semafor. 

Da li je vrućina, kurcobolja, deprivacija O2 u mozgu od nošenja maske u autu na 50C...( možda sad natačinju tu masku u autu da ih kamere ne prepoznaju...)il jednostavno iskonski bezobrazluk...ne znam...

Čuvajte se drugari...količina imbecila na ulicama se eksponencijalno povećala. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Skoro je tako @m.milivojevic, isto na semaforu u Zemunu u glavnoj ulici, bukvalno očešao lik sa autom.
Mislim da ga je zakačio retrovizorom po koferu.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kad skupis na jednom mestu...... nervozu, bezobrazluk, primitivizam, kurcobolju, odsutnost, telefoniranje, seckanje krivine, srednji prst, jahanje razdelne il pune linije, zavarenu rucicu migavca, razne psovke..... dobijes srpski drum.

 

Mene juce isece jedna zena na smederevcu malo pre semafora za kaludjericu.

Ladno iz suprotne trake sa sve klincem (12-15god) meni pred tocak.

Kocim, sviram, stali na semafor, otvoren joj porzor.

Rekoh, Gospodjo mogli bi da povedete vise racuna kako vozite, upravo ste me isekli.

Na sta Ona ladno odgovara da ja trebam povesti vise racuna jer imam kocnicu i da je koristim.

 

Gospodja se pretvorila istog momenta u Gusku jer nemam vise sta pricati sa njom.

Rekoh, Gusko jedna ubices tako nekog, otvara se semafor, ja desno, Guska ode pravo ka SD.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

I ja juče dobih srednji prst jer sam svirnuo što auto ispred mene nije skrenuo levo, a imao je jedno 30 sekundi to da uradi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Ja polažem za A2.

 

Odradio sam 28 časova, i mogao poginuti jedno 3 puta i pasti/sudariti se jos 10 (nijednom svojom krivicom).

 

Stigao mi nosač za kacigu za kamericu, snimao 20 min za test, imam 3 idiota snimljena.

 

Znači vozim sve po PS, svako ograničenje u kmh, bez bilo čega naglog.

 

3-4 puta baš blizu u makazice da moram da kočim skoro do zaustavljanja, prvenstvo prolaza ne postoji, kad skreću levo a ja idem pravo - koči kad si slabiji.

 

U kružnom toku uleće kombi kao da niko ne postoji, prolazi na bukvalno pola metra od mene, nije ni konstatovao. Još je i instruktor bio na motoru iza, bile bi palačinke od obojice.

 

Najveći pobednik u Pežou 308 cc koji me obilazi sa leve strane preko 2 pune dok sam u skroz levoj traci (???). I kažu da to stalno radi, taj isti.

 

I sve to u gradu koji nije na 10% gužve i agresivnosti Beograda npr (vozim u Zrenjaninu), sa fluo prslukom, L tablom i najmirnijom mogućom vožnjom.

 

U svakom slučaju, lepa priprema i navikavanje na moto karijeru kod nas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

Vozim normalno po sredini trake kroz naseljeno mesto danas (nekih 55, 60km/h), na nekih 100 metara vidim kako se zatvaraju vrata na kolima koja su na trotoaru i ocekujem ako krenu vec sam tu blizu i videce me i nece kretati, za svaki slucaj pipnem malo kocnicu. Medjutim ja dolazim vec na 2, 3 metra, samo vidim auto ulece kao da saobracaj i retrovizor ne postoje. Srecom nikog nije bilo u levoj traci, ja na levo i stizem auto, podizem vizir, reko: "amaaan zenooooo", a ona mrtva ladna: "Ma ko te je*e, teraj se" i nastavi da vozi. 
 

A u kolima vozi dvoje dece, tipa 5 i 7 godina, lep primer deci daje, svaka cast.

Ja u neverici reko da li da lomim retrovizor, da li da se prekrstim, stanem tu, ispusim cigaru i i dalje ne verujem sta sam doziveo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Verovo ne verovo tako ti je,lično otvorim oči i očekujem neočekivano.Sve je više čobana za upravljačem koji su polagali na livadi ili u luna parku,tako da pravila ne postoje.Još ako su malo skuplja kola gazi te bez razmišljanja.Ne znam kuda ovo vodi.Ne pamtim ovoliku količinu bahatosti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
Pre 7 sati, BataJova je napisao:

Vozim normalno po sredini trake kroz naseljeno mesto danas (nekih 55, 60km/h), na nekih 100 metara vidim kako se zatvaraju vrata na kolima koja su na trotoaru i ocekujem ako krenu vec sam tu blizu i videce me i nece kretati, za svaki slucaj pipnem malo kocnicu. Medjutim ja dolazim vec na 2, 3 metra, samo vidim auto ulece kao da saobracaj i retrovizor ne postoje. Srecom nikog nije bilo u levoj traci, ja na levo i stizem auto, podizem vizir, reko: "amaaan zenooooo", a ona mrtva ladna: "Ma ko te je*e, teraj se" i nastavi da vozi. 
 

A u kolima vozi dvoje dece, tipa 5 i 7 godina, lep primer deci daje, svaka cast.

Ja u neverici reko da li da lomim retrovizor, da li da se prekrstim, stanem tu, ispusim cigaru i i dalje ne verujem sta sam doziveo.

 

I posle bi bilo : "jaaaao, nasilnik, bije zene..." Ti bi ispao kriv, a samo spasavas neku buducu zrtvu idiotkinje. Nekima stvarno treba dati po tamburi da se nauce pameti, bez obzira dali su zensko ili musko  <_<

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja