Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Pa ne mogu bas da se pohvalim da nikad nista nisam uradio preko veze, blago onome ko to moze. 

  Granica izmedju postenih i nepostenih radnji nije bas jasno povucena. Prilicno je razmrljana.

  Volim da ucinim drugima ono sto mogu a volim kad imam kome da se obratim kad mi treba. 

  Ja se nadam da sam realan i posten iako koristim veze ali samo ako time nekoga ne ostetim.

 Ne bih preko veze izbegao da nekome platim stetu koju sam napravio ali bih iskoristio vezu da dobijem povoljniji kredit u banci

  

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 4 sati, ParadajzTurista je napisao:

Svaka tebi čast, ti si onda kandidat za onih 0.

,01%.

Razmišljam da ti predložim da odemo na poligraf sa sledećim pitanjem:

Da mojom krivicom nekog zgazim i da mi sledi osam godina zatvora, ja ne bih potegao sve moguće i nemoguće veze da mi smanje na godinu - dve, nego bih junački izdržao punu kaznu?

Ako prođeš, ja tebi sto eura. Ako padneš, ti meni sto eura.

 

Auuuu, 0,01%?

Ima moralnih i poštenih mnogo više, nego su ovi drugi mnogo aktivniji, glasniji i agresivni ji pa deluje kao da su velika većina. 

Recimo u saobraćaju uopšte ne primetiš oko sebe hiljade automobila sa kojima se sretne i ne ugroze te, ali itekako primetiš (i zapamtiš) dva koji su te ugrozili. 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 692 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Dok sam bio mlađi, naivno sam mislio da samo ljubav pokreće svet.

U stvari, hteo sam u to da verujem i verovao sam.

Sa sazrevanjem, shvatio sam da je to u današnje vreme novac, a vrlo često i osveta.

Nikada to nisam mogao da prihvatim jer, niti sam materijalista, niti sam osvetoljubiv.

Odrastao sam u vreme ferke.

 

U redu, novac nam svima treba i, što reče neko pametan: “Nije toliko dobro sa novcem, koliko je loše bez njega.”

Tačno, svi znamo za termin “siroti mali bogataši” koji kao, imaju sve, ali im to često ništa ne znači jer nemaju  koga da vole i sa kim to, mirne duše, mogu da podele.

Kažem ovo “mirne duše” jer je mnogo zlobnika koji ne prezaju ni od čega da do njihovih para dođu.

 

Ali šta je sa osvetom?

Tolike knjige su napisane na tu temu, toliki filmovi snimljeni, al’ čini mi se da ne postoji nijedan pozitivan aspekt sa koga se može sagledati termin osvete.

 

Ne, u osveti nema definitivno ničeg dobrog ni umirujućeg, iako osvetnici najčešće kao razlog za osvetu navode smirenje.

 

Pre dve nedelje vozim oko bivšeg DMB-a prema manastiru Rakovica.

Krenuo sam sa semafora brže od automobila i krećem se svojim desnom trakom, u levoj trenutno nema vozila.

Na suženju u jednu traku, sa leve strane mi velikom brzinom, bez namere da uspori, dolazi Škoda, kasnije vidim da je Octavia, karavanka, sive boje.

20210621_145550.thumb.jpg.694e39789fad2f0ea671fa87b4d480b4.jpg

 

Vozač me namerno gura u desno prema trotoaru.

Sve se brzo dešava.

Kočim i uspevam pobeći prema kapiji.

 

20210621_145618.thumb.jpg.acd3af5d3cace25230070b1783275b8d.jpg

 

Krećem za njim sa namerom da ga odrobijam (pucao je prvi, sada je red na mene).

 

Već sledećeg trenutka bivam razoružan.

Vidim u zadnjem staklu dečaka i mlađu devojčicu, kako okrenuti nazad gledaju u mene i smeju se.

Smeje se i on, a žena pored njega ne (pametnija je, i zna šta znači doneti na svet novi život...).

Tata, ili šta već, im je pokazao da su bajkeri 'pussy ce'  koje, ako ti smetaju, možeš izgurati sa puta.

I ne mogu ti ništa...

 

Nema tu povređene sujete, samo želja za osvetom nežno šapuće sa ramena.

Preplavio me osećaj praznine,

Vozim za njim, ne gestikuliram, niti pokazujem emocije.

 

Skreće desno prema Resniku bez pokazivača pravca, ide kroz Resnik, vraća se ponovo na kružni tok u Resniku, pa prema Bubanj Potoku.

I počinje da češće gleda u retrovizor.

Ne ide više tako brzo, ali ja nemam nameru da ga pretičem.

Vozim za njim...Ja sam negov "uncanny valley."

On moju tablicu ne vidi, a ja njegovu znam.

To mu je, na kraju, postalo jasno.

 

Nema osvete, samo praznina zbog dva, nevina, mala bića.

Bahati mamlaz ima sreće, jer mu ne mogu ništa.

Jači je materijalno, nečiji je.

Ima koga da pozove i može mu se da i decu uči bahatosti.

 

 

Mada kažu: "Osveta je jelo koje se servira hladno."

Ma samo serem.

Ja sam bajker, jedna obična 'pussyca.' ;)

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 8
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Feniks je u ovoj sjajnoj kratkoj priči oslikao kako se postaje bahati mamlaz.

"Ili dižeš prašinu ili je gutaš, nema treće". Tako danas vaspitaju decu deca posrnule dece iz devedesetih.

Promenio član Due
Slovna greška
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
2 hours ago, Due said:

Ode ti druže u ekstrem. Prvo ako bi se to desilo, a može ne daj bože svakom, postoje advokati koji se bave takvim slučajevima.

A te poligraf priče ostavi nekom drugom, ja nemam telefon od bogaoca u ovoj zemlji.

I ne spadam u 0,01% takvih ljudi, ima ih mnoogo više takvih samo ih nisi sreo.

Ja sam izneo svoj stav i ne vidim razlog da polemišemo u ovoj temi oko 100€, koji nisu nikakve pare?:takoje:

Meni je 100e puno, al' dobro, ima kome nije nista..

Ajd' nek' ti bude, na kraju ja i jesam ekstremista..

Ali.. moje iskustvo je da je mnoooogo vise onih koji ce da glume toleranciju kada se kupuju cokoladne bananice preko reda.. al' kad dodje stani/pani, da vi's kako se tim istim advokatima sugerise da nadju nacine, kako god znaju, mi cemo znati da se zahvalimo.. itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Naj jači komentar od vlasnice Zafire je da ona mora da zna znakove.A LANAC šta znači.Više će da pamte taj lanac nego da je pauk odneo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Čisto da bude potpunija priča, devojka koja je vlasnica ovog nepropisno parkiranog i polupanog auta je osoba sa invaliditetom - u kolicima. Reče da je tu stala kada je videla da se drugi auto odatle isparkirao. 

Lomljava "na keca" je ništa drugo nego čista bahatost. Prvi put opomeneš nekog ceduljicom sa kulturnim pojašnjenjem ili podizanjem brisača. Ako nastavi, onda je bahati klošar, pa počni da doziraš opomene, progresivno, ako već pauk neće da dođe. Svakome može da se desi da pogreši nenamerno, nije zbog toga zaslužio da tako najebe. Nikome nije palo na pamet kako je ona otišla kući u kolicima, pošto je auto ostao sa 2 izbušene gume. Sigurno ih nije krpila i menjala. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

 

 Meni je pauk odneo auto koji apsolutno nije smetao ni pesacima ni vozilima. Kada sam rekao da tamo nema znaka da je zabranjeno rekli su mi da nije dozvoljeno nigde gde nema znaka da je to parking.

  Gospodja koja je vozila Zafiru nije bahata, samo nije razmisljala. Mi u velikim naseobinama postajemo ovce. Videli od drugih pa mozemo i mi. Nismo u stanju da razmisljamo. Bahati mamlaz je zauzeo prilaz ali kad se on isparkirava mi stajemo na njegovo mesto jer je to vec bilo zauzeto, sta ima veze sto smo sad mi zatvorili prilaz.

  Divljak koji je izlupao auto je bolestan. Stalno mu neko smeta pa iskali bes na jednoj osobi i misli da je naucio pameti sve one ranije a i sve one sto ce kasnije isto stati tu jer prosto ne razmisljaju a videli od drugih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Ово ме подсети како су мени пре неких 4-5 година изгребали ауто на паркингу прекопута "фонтане" на НБГ-у.
Дошао на викенд код девојке и пошто је била гужва на "легалном" паркингу, ја уђем између зграда да брзински изнесем ствари и унесем у стан.
Међутим, видим ја ту једно 25-30 аута сви нормално паркирани. Налетим на пар слободних места, паркирам на једно и рек'о да не журим не смета никоме а генерално нисам једини ту паркиран, нека га.
Задржим се неких сат, сат ипо, и кренемо нас двоје до града. Излазим испред, долазим до кола, имам шта да видим.
Преко целе хаубе дубоко урезана парка, да ли кључем или шрафцигером не бих знао, углавном полирање не би помогло.
С обзиром да је ауто месец дана пре тога био комплет фарбан и полиран, да сам истог који је намерно гребао хаубу, затекао у моменту гребања, не бих имао проблем да му зубима ишчупам гркњан. Без грча на лицу и гриже савести.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
57 minutes ago, Marko05 said:

Задржим се неких сат, сат ипо,   

Da si se ''zadrzao'' 15 min kao sav normalan svet ne bi ti izgrebali auto. ;)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Upravo sada, lestra je napisao:

Da si se ''zadrzao'' 15 min kao sav normalan svet ne bi ti izgrebali auto. ;)

Па која је поента да се ја не паркирам ако су већ сви паркирани?
Него је то неки "староседелац" који је ту остављао ауто, па оно, то је његово иако ништа обележено није.
Видео UE табле и дај да гребем. Ко сме на његовом (самопроглашеном) парчету асфалта да паркира?
Имао је среће што га нисам затекао.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 7 minuta, lestra je napisao:

@Marko05Procitaj opet sta sam napisao, ne mislimo na isto ''zadrzavanje'' :lol3:

 

Јбг, изнервирах се опет кад се сетих. :grr:
Ахахаха, 15 минута, к'o зечић. :lol:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

"

Kada bi nekog zateko da mi buši gume verujem da bi ostatak života proveo u invalidskim kolicima.
Ako je neko pogrešno parkirao za to postoje komunalci i pauk, a ne uništavanje tudje imovine.

"

Evo komentara sa kurira, 94+, 108-.

 

Znaci, za nepropisno parkiranje on predlaze da se zove pauk, ali kad njemu neko izbusi gume, e onda ne predlaze da se zove policija i sud, nego bi on uzeo pravdu u svoje ruke i obogaljio bi ga.

 

Tip je licemer i pokvarenjak i treba ga odvaliti od batina, onako za primer. Mrzim dvostruke standarde.

Ne pisem odavno komentare po portalima jer cenzurisu.

A da pisem, onima koji tamo u komentarima pitaju "a da li bi taj osvetnik busio gume i lomio retrovizor da je brio crni audi ili dzip".. bih odgovorio ono sto sam ovde pisao svojevremeno, da sam pokrivio brisace onom crnom range roveru.. a jednom i autobusu (mislim da to ovde nisam pisao).

Ne bih samo policijskom autu i tenku - ali, ne znam hocete li verovati, nikad mi se nije desilo da me policijski auto ni isece u saobracaju, a kamoli zagradi. A da budem posten, ja se njima skuterom pocesto ubacujem - nikad mi ni blicnuli nisu.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

 

 Znam coveka koji je postavio tablu da je mesto rezervisano za njegov auto ( broj tablice) a to mesto uopste i nije parking. 

 Uska ulica u divljem naselju, svi se parkiraju uz ograde, a on stavio plavu tablu "rezervisano za vozilo..."

 Naravno niko ne sme da parkira tu i to ne zbog propisa i pauka.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Ljudi BG je postao haos sto se tice obelezavanja privatnog parkinga i sl.Ko je njima dao pravo da odrede da sme samo njihov auto na to mesto da se parkira.Po vracaru i vozdovcu ostavljaju neke kante i flase sa vodom kao da je rezervisano...ej...cirkus bre....ogradjuje ko kako stigne,obelezava,stavljaju lance i katance i znakove....jos samo lobanje na kolac da nataknu ...uzas....Evo primer od pre neki dan-ja cesto po gradu vozim i skoro neka zena ne da da stanem ispred njenog dvorista ( ne smetam nikome niti blokiram prilaz)kaze od kada su nikle zgrade nemam gde da parkiram od ovih sto su kupili stanove u tim zgradama...ja joj kazem-gospodjo trotoar i parking su vasi isto koliko i od tih ljudi oni su tu KUPILI stan i imaju ista prava kao i svi stanari tog kraja,a ona meni kaze Ja zivim ovde 40god a oni dosli juce...i naravno mozes da parkiras ali posle te saceka izgreban auto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

A sto se vozaca tice evo jedan primer ko sve ima dozvolu...uredno stoji znak da je parkiranje dozvoljeno jednim delom na trotoaru a delom na kolovozu tako je i obelezeno da bi pesaci mogli da prolaze normalno trotoarom ali...

Screenshot_20210622-161507_Gallery.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ne znam koliko je ovo pola na trotoaru, pola na kolovozu utemeljeno u zobsu i uslov za dobijanje vozačke dozvole. Konkretno, ovo vodi poreklo od parkiranja ubadanjem na 45 stepeni koje je iz nekog razloga ukinuto. Davalo je mnogo više parking mesta, brže manevrisanje i nastalo je baš iz tog razloga što su i trotoar i ulica preuski za postojeći saobraćaj. Na stranu što je manevrisanje mnogo brže u tom slučaju i za ulazak i za izlazak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 1 sat, X8 Vračar je napisao:

Ne znam koliko je ovo pola na trotoaru, pola na kolovozu utemeljeno u zobsu i uslov za dobijanje vozačke dozvole. Konkretno, ovo vodi poreklo od parkiranja ubadanjem na 45 stepeni koje je iz nekog razloga ukinuto. Davalo je mnogo više parking mesta, brže manevrisanje i nastalo je baš iz tog razloga što su i trotoar i ulica preuski za postojeći saobraćaj. Na stranu što je manevrisanje mnogo brže u tom slučaju i za ulazak i za izlazak.
 

  Postoji dopunska tabla uz znak za parking koja pokazuje kako se parkira na odredjenom parkingu. Izmedju ostalih ima i ta sa pola- pola.

 Ne umem da postavim sliku a ima ih. 

 Ne znam za ovaj parking ali ako je obelezeno na kolovozu onda je to to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 692 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Sreća je

kada te od dva zla potrefi manje.:)

Žena u 16¹⁰ dobija poruku od mladunčeta da je stigao kući.

Dobro je.

Meni zvoni mobilni.

"E, ćale, imao sam situaciju."

Jesi li u komadu?

 

"Naravno, nije ništa strašno."

Gde si?

 

"Pa, javio sam Ljiljani da sam stigao. Kod kuće."

Stigao si sam ili..?

 

"Ma u voznom smo stanju oboje.":P

Dolazim.

 

Elem...

Ameba za volanom automobila je:

bez pokazivača pravca,

preko pune linije,

na Ibarskoj magistrali, rešila da izvede polukružno.

Baš na ovom mestu.

20210622_222158.jpg.ca938cd3c60aaaad10431344ecc58789.jpg

Pri tome je presecala putanju motociklisti u svojoj traci i kombi vozilu iz suprotnog smera.

 

Priča mi moj mladunac:

"Prazan put.

Vozim prema Vidikovcu.

Vidim auto parkiran sa desne strane, radi mu motor...

Popustim gas, pomerim se blizu razdelne linije.

Svestan sam svega.

U susret mi dolazi kombi.

Odjednom automobil ide levo...popreko, preko obe trake.

Kombista svira, koči i staje na jedva metar od auta, koji stoji popreko.

Za to vreme ja bežim preko suprotne trake i završavam na neuređenom parkingu.

Taman pomislim da sam se zaustavio, kad mi rep kliznu po tucaniku, i motor padne na desnu stranu.

 

Dva momka iskaču iz kombija, suvozač pritrčava do mene, vozač kombija pokušava da provali da li je riba normalna.

A žena, sa mozgom protozoe, ubacuje u rikverc, niveliše dupe citroena, mota pun levi i nastavlja započeti manevar.

Bez ikakvog interesovanja za sranje koje je napravila, odlazi prema Orlovači.

 

Epilog cele priče je razbijeno koleno (pao klinja sa bicikla).:moto3:

20210622_220954.thumb.jpg.1bb4d599886a5ba03f68c857538c4791.jpg

 Na Kađivi su polomljeni poluga prednje kočnice i retrovizor.

Ništa strašno.

 

Još jedno iskustvo da nikada i kada pratiš "fabulu radnje" ne možeš predvideti šta ispeglanom mozgu može da padne na pamet.

U ovom slučaju je u pitanju žena, tek da se "konstantuje."

 

Moram samo još nešto da pojasnim.

Dečko nije vozio u šorcu, već u vojničkim pantalonama, ali je bio  bez protektora za kolena koji bi sigurno smanjili štetu.

 

Mada mislim da je u ovom slučaju važnija pravovremena reakcija i ne fiksiranje prepreke.

 

Sranja se dešavaju.

Ali je sreća...

Dobro je. :takoje:

 

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Što se tiče parkinga jedan od hitova. Tetka je starosedelac u Cvijićevoj. Parking iza zgrade primeren broju automobila kada je građena zgrada, nema ni za svaki stan po jedno. Doseljava se vrlo važan gospodin iz Prijepolja i šta uradi? Pa postavi malu rampu i katanac za parking mesto koje je odredio kao svoje. Nije za kriviti ne zna za bolje. Ovamo svako donosi najgore iz svog kraja. Jbt toliko divnih ljudi po celoj Srbiji,a čini mi se da se najgore ponašaju kada dođu u Bg. Da li bi da pokažu domaćima da su veće baje od njih ili šta li je... Moj kraj je neuporedivo veća kataklizma, naselje V.Vlahović. Popiješ benkicu kada hoćeš da se parkiraš ili izađeš iz kraja.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja