Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 19 minuta, salem je napisao:

nekada sam sedeo celu noc u koloni ispred pumpe da bi sipao malo benzina

Sećam se tog vremena, znali smo da igramo šah na haubi, da ubijemo vreme, čekajući na milost da krenu sa sipanjem goriva...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

@salem U pravu si, svakako ali svest je dovedena na nizak nivo i to je ono što se još uvek urušava. Dobro se ne ceni, nedostaje dobrih ljudi i ko se ponaša fino i kulturno smatra se za mlakonju i za nekoga ko ne ume da se brani. Jbt kao da živimo među lavovima i tigrovima! Pre dve godine, sedim na Adi sa kumovima, pored tata sa sinom, jedno tri godine. Dete se saplete, pade, ogreba koleno i malo krvi pa krenuše suze. Ćale ga uhvati, prodrma, lagani šamar uz reči: "Šta plačeš k'o pičkica, prestani!" Naredni razgovori sa njim nisu za forum a još manje za dečije uši. Kao što pojedinci treniraju pit-bulove od malena za borbu tako je i ovaj sina "spremao za život". Nije jedini, sigurno ali se nadam i da je u manjini.

A možda sam i ja neki romantik, primerak koji je pošao slepom ulicom evolucije, pa sve vidim drugačije ali smatram da se dobro, dobrim vraća a da mržnja samo budi veću mržnju.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Da, cesta je slika takvog vaspitavanja dece ali primecujem da se situacija ipak malo poboljsava. 

 Desava se da ti bahati mamlaz, (ili mamlazica) odreaguju skroz neocekivano ako im na lep nacin i fino vratis na njihovu bahatost. 

Neki su i dalje bahati mamlazi ali neki se nadju i zbunjeni i postidjeni. Shvatis da oni u stvari nisu bahati mamlazi nego da je to uticaj drustva i sredine u kojoj se nalaze. Nisu uvek takvi nego se malo zaborave.

 Mislim da je onih pravih bahatih mamlaza malo i da se polako popravlja situacija. Samo treba da doprinosimo tome koliko mozemo, mada i sebe hvatam ponekad kao nervoznog mamlaza

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre 5 sati, lomitelj je napisao:

... Dete se saplete, pade, ogreba koleno i malo krvi pa krenuše suze. Ćale ga uhvati, prodrma, lagani šamar uz reči: "Šta plačeš k'o pičkica, prestani!" ...

Види, апсолутно сам против шамарања деце. Заиста сматрам да је претерано и непотребно.

Међутим, данас је нормалније да покупе дете и право у Тиршову за такве ствари, што је по мени такође претерано.

 

На ту тему...слушао сам једном неког психолога, који је, по мени, дао веома сликовиту дефиницију. Рекао је, да је велика грешка размазити децу. Каже он, нормална је жеља родитеља да пруже деци више од онога што су они сами могли и добијали у детињству и такође, нормално је очекивање да ће она то на неки начин умети да врате, када за то дође време, родитељима или сопственој деци. Међутим, то се обично не дешава, јер размажена деца, која су навикнута да добијају све нај, нај расту у размажене људе и, и даље од околине очекују све нај, нај.

Мислите о томе (ви млађи). 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Deci ne treba ništa više od roditeljske ljubavi i iskrenog zagrljaja da bi bila srećna i ispunjena. Materijalne stvari im krive poglede i kada je toga mnogo a nedostaje onoga iznad navedenog, sve se kasnije kompenzuje kroz društveno ponašanje.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Kao roditelj dva muska deteta, smatram ovu temu jako zanimljivom. Tanka je linija, izmedju mekanog i previse strogog vaspitanja... U oba slucaja cinis detetu nazao, cesto se preispitujem. Nekad i na dnevnom nivou...

Primer, decije igraliste i naravno uvek u manjini, ali postoji bahato dete i isti takav roditelj. Tata zabo glavu u telefon, dete gura i unosi se uice svoj drugoj deci na igralistu. Sin me posle prvog susreta da doticnim, pogleda upitno, ja na glas kazem:" ako ti ne prija nacin na koji se bata ponasa prema tebi, vrati mu iz sve snage i ne povlaci se". Svi su me pogledali priznajem, kao ludaka, ali su moje reci trznule iz "sna" tatu ovog malog divljaka pa ga je prekorio i ovaj se smiri taman na vreme da svi nastave igru u normalnom maniru i bez frke.

Posle se preispitujem, i opet dodjem do istog zakljucka... Od igralista pocinje, ako ga naucim da se sklanja i povlaci pred takvim, nisam mi pomogao. Ako ustane za sebe, pa sve i da dobije preko nosa, vise je koristi po meni za njegovu buducnost.

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Isto ucim Veljka (2 razred).... nemoj nikad nikog prvi dirati!

Ako tebe neko dira, maltretira..... dva prsta u vis i prijavi ucitelju.

Ako ucitelja trenutno nema, opomeni tog ko te dira da prestane, nemoj vracati!

Ako ne prestane.... udri, tuci momentalno.

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ajd kad ofujemo da kazem i ja nesto. Sve je to lepo i u pravu ste. Ali ko zaista dira dobru , lepo vaspitanu i korektnu decu.

Nasilnici. I to zato sto misle da su jaci od nekog ko je samo dobar i lepo vaspitan.

Da ne ulazimo u to sto su nasilnici obicno nastali kao nusprodukt takvih roditelja, da i majke su problem. Pogotovo za zensku decu.

 

Ono sto hocu da kazem je da su nasilnici uvek u prednosti jer, imaju iskustva, biraju mesto i momenat, cesto su u problematicnom drustvu,retko sami.

Ako hocete da dete nauci da se odbrani od takvih, mora to malo drukcije da se objasni.

Iz navedenih razloga nasilnik je u prednosti, zato mu ne treba davati jos vremena odlaganjem, upozorenjem. Ako se proceni da ce doci do bilo kakvog napada, odmah  u napad. Ne odbrana nego napad i to sto silniji i suroviji.

Posle pravdajde to ako mora da se pravda.

U principu uvek je bolje da se izbegne problem, pa i borba, ali nije uvek moguce...

I izbegavanje nosi posledice po psihu, osim ako je negde usput, slucajno i nece se ponavljati.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 1 sat, slave74 je napisao:

... nasilnik je u prednosti, zato mu ne treba davati jos vremena odlaganjem, upozorenjem. Ako se proceni da ce doci do bilo kakvog napada, odmah  u napad. Ne odbrana nego napad i to sto silniji i suroviji.

Posle pravdajde to ako mora da se pravda.

U principu uvek je bolje da se izbegne problem, pa i borba, ali nije uvek moguce...

I izbegavanje nosi posledice po psihu, osim ako je negde usput, slucajno i nece se ponavljati.

Sta reci na ovo?

Pa i napad nosi posledice po psihu.

 Isprebijas dva nasilnika za koje verujes da su zasluzili i to ti pruzi odredjeno zadovoljstvo... sta posle?

 Kada ti ta dva zadovoljenja pravde nahrane ego pomeras granice. Svako za koga ti se ucini da te popreko pogledao postaje potencijalni napasnik pa ti opet reagujes prvi sto silnije i surovije.

 Gde je tome kraj?

  Izvini, ne poznajem te licno, mozda si ti u stanju da pravilno procenis ali nisu to svi u stanju i zato pazi sta predlazes drugima

Promenio član salem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
 
И ја сам некада мислио да се ''добро добрим враћа''...признајем,био сам наиван и млад...
Možda sam naivan, jbg, priroda ali mlad, to više nisam i verovaću u dobrotu dok je mene. Ne mogu protiv sebe, šta da radim?
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

@štampar To je već neko životno iskustvo. Prestao sam i ja odmah da budem dobar. Sad sam prvo neutralan dok ne uvidim da li uopšte vredi upuštati se u posao s nekim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

 Danas na raskrsnici Goce Delceva i Bul. Mihaila Pupina sedim u kolima i cekam zeleno.

Desno pored mene gradski autobus, prvi smo na semaforu. Pali se zuto, bus tromo krece, odmah zatim i zeleno pa krenuh i ja.

  Iz Goce Delceva crni "gospodar prstenova" prolece ispred nas kroz raskrsnicu. Video sam ga na vreme, malo prikocio kao i bus i nastavismo .

 Sigurno je dao gas kada je video da se upalilo zuto da bi prosao ali siguran sam da ga je crveno vec uhvatilo.

 Nista se nije desilo ALI...

  U momentu sam se sledio kada sam pomislio sta da je neko motorom nailazio desnom trakom i posto se palilo zeleno mozda bi samo projurio pored busa. Ja na levoj i bus u srednjoj traci smo videli Audi ali taj jadnicak ne bi imao nikakvu sansu. Prosao bi na cisto zeleno i Audi bi ga oduvao.

  Taj mamlaz u Audiju nije ni pomislio da bi mogao da unesreci dve porodice.

Promenio član salem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
On 11.6.2021. at 10:34, štampar je napisao:

 

И ја сам некада мислио да се ''добро добрим враћа''...признајем,био сам наиван и млад...

Ne mora da se vraća u vidu opipljivog, zar ne? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Mislim da je u zivotu najkorisnije ponasati se kao kukavica.

Ljudi, ma sta govorili, istinu zele da cuju ako i samo ako im ista odgovara.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Provozah prošli vikend nešto preko 1700 km i želeo bih da vidim da li još neko ima takvo iskustvo.Elem,na tom putovanju,više od polovine kilometara u Srbiji,najbahatija preticanja,isecanja putanje,uletanja u makazice napraviše vozači BMW-a(X3,X5) i Audi 6.Hajde objasnite mi da li ti vozači posedovanjem takvih automobila po pravilu moraju da rade takve stvari?Da li su oni,ti pravi bahati mamlazi ili se to meni samo čini.Kada ih vidim u retrovizoru pa još ako su crne boje samo se sklonim udesno,usporim i poželim mu sretan put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
pre 31 minuta, vazlan je napisao:

Srbiji,najbahatija preticanja,isecanja putanje,uletanja u makazice napraviše vozači BMW-a(X3,X5) i Audi 6.Hajde objasnite mi da li ti vozači posedovanjem takvih automobila po pravilu moraju da rade takve stvari?Da li su oni,ti pravi bahati mamlazi ili se to meni samo čini.Kada ih vidim u retrovizoru pa još ako su crne boje samo se sklonim udesno,usporim i poželim mu sretan put.

Apsolutno se ne bih slozio sa tim i ne delim dobre i lose (bahate) vozace prema tipu vozila. Pisao sam i ranije o tome npr. vozac u Golf 2 U Vs-za malo se potukoh , u So glinka Golf 6 itd iitd ... mogao bih pisati i pisati o bezobrazluku a isto tako i o kolegama na dva tocka i njihovom bezobrazluku. Svi smo razliciti i marka, model, ili uopsteno prevozno sredstvo nema veze sa bahatoscu.

A izmedju redova,  Ja vozim  audi i recimo pre 1h sam na putu Kula-Lipar zaustavio taj isti audi i pomerio ubijenog psa sa ceste jer je moto skup u B.Topoli i bas dosta motora cirkulise , da nebi neko najebo nocas.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
Pre 6 sati, sixi je napisao:

Apsolutno se ne bih slozio sa tim i ne delim dobre i lose (bahate) vozace prema tipu vozila. Pisao sam i ranije o tome npr. vozac u Golf 2 U Vs-za malo se potukoh , u So glinka Golf 6 itd iitd ... mogao bih pisati i pisati o bezobrazluku a isto tako i o kolegama na dva tocka i njihovom bezobrazluku. Svi smo razliciti i marka, model, ili uopsteno prevozno sredstvo nema veze sa bahatoscu.

A izmedju redova,  Ja vozim  audi i recimo pre 1h sam na putu Kula-Lipar zaustavio taj isti audi i pomerio ubijenog psa sa ceste jer je moto skup u B.Topoli i bas dosta motora cirkulise , da nebi neko najebo nocas.

Ja vozim BMW i taman sam notao da li da nesto prokomentarisem vezano za stereotipe, kad ti napisa sve sta sam ja manje vise mislio. Koliko sam pratio podforume i postove gdje se spominju udesi more je renoa clia, golfova pa i BMW-ova tako da je i ovdje  pravljenje stereotipa isto kao i onaj gdje vozaci GS ne pozdravljaju na putu.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Tačno je da stvari nisu ni crne ni bele ali bahatost ipak naginje na stranu onih u besnim limuzinama i terencima.

Njih policija ne zaustavlja, niti plaćaju kazne za nepropisno parkiranje. Zato što znaju da je to jalova rabota pošto će oni okrenuti neki telefonski broj i stvar će biti rešena. Tako je bar kod mene u selu. Svaki dan to gledam.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma
Pre 12 sati, sixi je napisao:

 

  Ja vozim  audi i recimo pre 1h sam na putu Kula-Lipar zaustavio taj isti audi i pomerio ubijenog psa sa ceste jer je moto skup u B.Topoli i bas dosta motora cirkulise , da nebi neko najebo nocas.

Sigurno ne A6.

Kakve veze ima audi sa ubijenim psom, da li bi sklonio psa da vozis JUGA i da nije moto skup u B.Topoli.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Pre nekoliko stranica na ovoj temi sam postavio ovaj video, postavicu ga opet. Koga ne mrzi neka prebroji u koliko situacija ucestvuju "zloglasni" vozaci BMW, AUDI... :)

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja