Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Taj ili Ta...

Baš toliko hoće to parking mesto???

Ne valja to...
Može Inžinjer da ispuni tu želju...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
2 hours ago, antir3ality said:

slika govori više od hiljadu reči...

image.thumb.png.dc92f15519772606dca6d7f5d108cd28.png

 

 

 

Kod nas u Kraljevu, parking mesta za invalide, ispred tempa su tradicionalno zauzeta vozilima bez nalepnice za invalide.

Pre neki dan stanem sa strane, bez izlaska iz auta, da sačekam ženu, nešto na brzinu ušla da kupi...Za to vreme posmatram ko su ti idioti koji se tako parkiraju. Svi, bez izuzetka...ako je neko mesto slobodno (za invalida), auto koji dolazi se tu parkira bez ideje da možda treba negde drugo...po sistemu baš bilo slobodno mesto blizu ulaza. Garantujem da bi svi oni uputili teleći pogled kad bi ih uopšte i pitao nešto u vezi sa tim.

Dakle, klasični moroni!

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ne ne druže, nisu oni moroni... Oni su moždani invalidi... Neka ih neka stoje. Ovde u BGu su počeli da zavlače ono oko sokolovo i u parkinge tržnih centara. Na žalost ne mogu da uđu u javne garaže, nizak plafon tj one grede ...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 8 sati, doktor je napisao:

Kod nas u Kraljevu, parking mesta za invalide, ispred tempa su tradicionalno zauzeta vozilima bez nalepnice za invalide.

Pre neki dan stanem sa strane, bez izlaska iz auta, da sačekam ženu, nešto na brzinu ušla da kupi...Za to vreme posmatram ko su ti idioti koji se tako parkiraju. Svi, bez izuzetka...ako je neko mesto slobodno (za invalida), auto koji dolazi se tu parkira bez ideje da možda treba negde drugo...po sistemu baš bilo slobodno mesto blizu ulaza. Garantujem da bi svi oni uputili teleći pogled kad bi ih uopšte i pitao nešto u vezi sa tim.

Dakle, klasični moroni!

A da organizujemo neku edukativnu sačekušu ispred Tempa, da sa kamerom startujemo te parkiraše i pitamo ih zašto tu parkiraju?

Možda u nekima pobudimo malo sramote, ako ne, objasnićemo im da su ta mesta predviđena za ljude koji nisu u mogućnosti da lagano prošetaju tih 10-20m do ulaza. 

Ako ništa ne pomogne, slomimo im brisače. :jee:

Šalu na stranu, kako je moja komšinica u KV-u počela da ispoljava agresiju prema brisačima, tako više nemamo problema sa blokiranjem prilaza garažama.  :D   Možda blago predeminzionisan odgovor, ali je efektivan.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Oštećenje lične imovine povlači zakonske sankcije.

Nemoj raditi ono što ne želiš tebi da rade.

I na kraju...

Budimo ljudi!



Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Ne ne druže, nisu oni moroni... Oni su moždani invalidi... Neka ih neka stoje. Ovde u BGu su počeli da zavlače ono oko sokolovo i u parkinge tržnih centara. Na žalost ne mogu da uđu u javne garaže, nizak plafon tj one grede ...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk




Parking tržnog centra ne spada i nije javna saobraćajnica, te nezakonsko snimanje vozila sa kamerama ne može da povlači sankcije.
Samo vlasnik prostora (recimo centra) može da angažuje recimo Pauk, da odnese auto/vozilo.

Parking(privatnog centra) nije javna saobraćajnica.

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Zato treba da postoje kazne proporcionalno vrednosti sa kojom je ucinjen prekrsaj,ovom debilu/ki opicis kaznu 2000 evra,onom sa golfom 400 evra i za sve tako,ali avaj ovaj u dzipu je mozda clan partije kao i ovaj sa golfom,pa ce mu se progledati kroz prste i sve u krug,jovo nanovo.Empatija 0,bolenje kurca 100.

Citam juce kako Japanci koji dolaze u fabriku na vreme parkiraju najdalje kako bi kolegama koji kasne na posao ostavili bliza mesta uz fabriku i pomislim kako prosto,a genijalno i shvatim koliko smo mi svetlosnih godina udaljeni od ovoga.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Al ta goveda sto znaju da na privatnim parkinzima  nece snositi zakonske posledice, ukoliko parkiraju na za njih zabranjeno mesto, treba vlasnik parkinga da kazni na neki nacin.

To jei taj bahat mentalni sklop, koji se provlaci kroz sve pore drustva, koji se stice i nasledjuje, i koji je od strane  takvih  na vlasti cak promovisan u snalazljivost umesto u bahatost, u nesto dobro i pozitivno.

 

I plemenske zajednice su imale svoje kodekse , kojih se moralo pridrzavati. Ti kodeksi su bili  smisljeni zbog opstanka, vise neki prost nagon.

Tako je sa nasim tigrovima, zakon jaceg i bahatijeg. Riba smrdi od glave, ali smrdi uglavnom cela.

Riba se mora ocistiti od glave do repa. Ocistiti telo je dugotrajniji proces, ali moze politikom edukacije i ostrim kaznama, bez izuzetka.

Glava moze brze, al to telo mora da se mrdne i trzne. Zacaran krug, nema izlaza.

Cini se da je ulaz u EU spas, ali nekom to ne odgovara. A to nisu rusofili samo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ni parking na aerodromu Nikola Tesla nije javna saobracajnica pa ja platih kaznu. Pre 3 godine u 01:50 nocu, stanem skroz nlizu stepenica da bi manje vukao kofere, stvarno nisam video da je mesto za invalide. Slikali me komunalci i stigla cestitka jako brzo na kucnu adresu. Inace nikada ne stajem na obelezena parking mesta. A neko je spomenuo crvena svetla. Ovo u gradu postaje nenormalno. Svesno i namerno prolaze, cak obidju dve trake vozila koje stoje i cekaju zeleno... 

Nema nama spasa

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Ti Ljudi koji parkiraju na mesta za invalide su stokaaaaa.....budale,gluperde i bahati majmuni ....ufffff kako se samo iznerviram kada vidim ovakve slike.....

Ne mislim na ljude koji ne primete nego na stoku koja svesno to radi...

Promenio član Eol

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli
11 hours ago, piki said:

Zato treba da postoje kazne proporcionalno vrednosti sa kojom je ucinjen prekrsaj,ovom debilu/ki opicis kaznu 2000 evra,onom sa golfom 400 evra i za sve tako,ali avaj ovaj u dzipu je mozda clan partije kao i ovaj sa golfom,pa ce mu se progledati kroz prste i sve u krug,jovo nanovo.Empatija 0,bolenje kurca 100.

Citam juce kako Japanci koji dolaze u fabriku na vreme parkiraju najdalje kako bi kolegama koji kasne na posao ostavili bliza mesta uz fabriku i pomislim kako prosto,a genijalno i shvatim koliko smo mi svetlosnih godina udaljeni od ovoga.

bas bi parkirao dalje ,da oni sto kasne imaju gde da stanu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Pre 10'ak dana , odvezem u bolnicu coveka na kontrolu koji je 2 dana pre toga operisao testise i veoma se otezano krece.Zbog korone jel ne dozvoljeno parkiranje u krugu bolnice ali me puste da pacijent  izadje sto blize i da isparkiram napolje. Posto doticni nije imao mob i morao je da hoda do izlaza ja odlucim stati sto blize da kada ga ugledam udjem po njega. 5 najblizih parking mesta obelezeno za invalide , i stajem na 5'to  racunajuci ako se popune 4 , pomericu se , jer tu sam , sedim u kolima.

Posle 20ak min dolazi portir da me opomene ako nemam nalepnicu da se sklonim.

Ne mogu Vam opisati koliko me je bilo sramota :ups: , lakse bi mi bilo da sam ikako mogao da mu obijasnim da nikada ali nikada nisam uradio tako nesto i da licno ne volim kada vidim da to neko uradi , da ima 4 slobodna idt idt .... ali sam se samo izvinuo, pokrio usima i isparkirao jer ko bi vam verovao i reci a uradili ste tako nesto na njegove oci.

Grozan osecaj. Iz namere da ucinim drugome  lakse, napravio sam gresku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
pre 14 minuta, doktor je napisao:

Put prema paklu je popločan najboljim namerama. ;)

Sto se tice toga , sta ce biti posle bas se i ne uzbudjujem a i ateista sam.Sam osecaj krivice je dovoljno ruzan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
13 minutes ago, sixi said:

Sto se tice toga , sta ce biti posle bas se i ne uzbudjujem a i ateista sam.Sam osecaj krivice je dovoljno ruzan.

Nisam ni mislio bukvalno, već kao izreka kada nešto krenemo sa najboljom namerom, a završi se loše.

Za osećaj krivice se slažem, osećao bi se identično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 9 sati, sixi je napisao:

Pre 10'ak dana , odvezem u bolnicu coveka na kontrolu koji je 2 dana pre toga operisao testise i veoma se otezano krece.Zbog korone jel ne dozvoljeno parkiranje u krugu bolnice ali me puste da pacijent  izadje sto blize i da isparkiram napolje. Posto doticni nije imao mob i morao je da hoda do izlaza ja odlucim stati sto blize da kada ga ugledam udjem po njega. 5 najblizih parking mesta obelezeno za invalide , i stajem na 5'to  racunajuci ako se popune 4 , pomericu se , jer tu sam , sedim u kolima.

Posle 20ak min dolazi portir da me opomene ako nemam nalepnicu da se sklonim.

Ne mogu Vam opisati koliko me je bilo sramota :ups: , lakse bi mi bilo da sam ikako mogao da mu obijasnim da nikada ali nikada nisam uradio tako nesto i da licno ne volim kada vidim da to neko uradi , da ima 4 slobodna idt idt .... ali sam se samo izvinuo, pokrio usima i isparkirao jer ko bi vam verovao i reci a uradili ste tako nesto na njegove oci.

Grozan osecaj. Iz namere da ucinim drugome  lakse, napravio sam gresku.

Nisi napravio nikakvu grešku, ne znam zašto se sekiraš?? Sediš u kolima,čekaš i ako nekom invalidu i zatreba parking mesto sklonićeš se, ne vidim tu problem, nije da si se parkirao i otišao zabole te... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 11 sati, cezarpa je napisao:

bas bi parkirao dalje ,da oni sto kasne imaju gde da stanu?

sto ne bi,danas cu ja mozda kasniti,sutra ti,prekosutra neko drugi koji nije mogao da nadje carape ili je bilo zagusenje u saobracaju a covek krenuo na vreme.

Ova tvoja recenica je klasicno ono-puca mi kurac za druge samo da ja svoje dupe namestim.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Nebi da ulazim u raspravu,ali gresis.Gledaj ovako ,ti si dobar i vredan radnik u tvojoj firmi,a neki pojedinac se izvlaci i stalno kasni na posao.A plata obojici ista.Nakraju taj losiji radnik svoj x6 sa gornje fotografije parkira debilno,dok ti kao posten kruzis okolo da parkiras po propisu.

odgovor na tvoju konstataciju:Naravno da ce svako prvo sebe da gleda,a posle druge.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 4/14/2021 at 11:27 PM, .milke. said:

A da organizujemo neku edukativnu sačekušu ispred Tempa, da sa kamerom startujemo te parkiraše i pitamo ih zašto tu parkiraju?

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
3 hours ago, cezarpa said:

Nebi da ulazim u raspravu,ali gresis.Gledaj ovako ,ti si dobar i vredan radnik u tvojoj firmi,a neki pojedinac se izvlaci i stalno kasni na posao.A plata obojici ista.Nakraju taj losiji radnik svoj x6 sa gornje fotografije parkira debilno,dok ti kao posten kruzis okolo da parkiras po propisu.

Naravno da ce svako prvo sebe da gleda,a posle druge.

Kad budemo radili i ponašali se kao Japanci, imaćemo i rezultate kao Japan. 

 

Uz "srpsko" razmišljanje ne proizvodimo ni biciklu, Japanci razmišljaju kako će se OSTALI parkirati i imaju 4 planetarno poznate fabrike motocikla.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 620 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim
Pre 4 sati, cezarpa je napisao:

Nebi da ulazim u raspravu,ali gresis.Gledaj ovako ,ti si dobar i vredan radnik u tvojoj firmi,a neki pojedinac se izvlaci i stalno kasni na posao.A plata obojici ista.Nakraju taj losiji radnik svoj x6 sa gornje fotografije parkira debilno,dok ti kao posten kruzis okolo da parkiras po propisu.

odgovor na tvoju konstataciju:Naravno da ce svako prvo sebe da gleda,a posle druge.

Stvar mentaliteta... Nas boli ona stvar, a japanca je sramota sto njegov auto vide tako blizu fabrike jer je to znak da on kasni.

 

Ne mozemo da poredimo nas i naciju u kojoj masinovodje izvrsavaju harakiri jer im je voz usao u stanicu sa manje od minut zakasnjenja. Stanje svesti je potpuno drugacije od nase.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
Pre 10 sati, Biker-Boy je napisao:

Nisi napravio nikakvu grešku, ne znam zašto se sekiraš?? Sediš u kolima,čekaš i ako nekom invalidu i zatreba parking mesto sklonićeš se, ne vidim tu problem, nije da si se parkirao i otišao zabole te... 

Pa nije mi bilo ugodno kada me je portir opomenuo. 
Ja jesam tako razmisljao u tom momentu, tu sam ako treba pomericu se i ima jos 4 slobodna, nije da je samo 1-no pa ja zauzeo. 
ali ... nema tu mnogo da se filozofira, Obelezeno je i znakom i iscrtano zutom farbom i da ima 10 mesta treba ispostovati, a ne pametovati i tako u svemu da se svi ponasamo i bilo bi svima mnogo bolje. 
Pogresio sam i za toliko i vise nemam nameru , na druge  ovom mojom pricom zelim uticati ali ih ne mogu menjati. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 5 sati, cezarpa je napisao:

Nebi da ulazim u raspravu,ali gresis.Gledaj ovako ,ti si dobar i vredan radnik u tvojoj firmi,a neki pojedinac se izvlaci i stalno kasni na posao.A plata obojici ista.Nakraju taj losiji radnik svoj x6 sa gornje fotografije parkira debilno,dok ti kao posten kruzis okolo da parkiras po propisu.

odgovor na tvoju konstataciju:Naravno da ce svako prvo sebe da gleda,a posle druge.

Ovo sto si napisao vazi samo za drzavne sluzbenike na Balkanu.Svuda u privatnim firmama nema izvlacenja,jedino ako si lud da radis za drugoga a on se izvlaci,onda moze,ali kratko traje.

Probaj nekad nekom da ucinis nesto lepo,super je osecaj cak i ako nemas nista od toga.Dok razmisljamo-grabi samo sebi ko jebe ostale,tako ce nam i biti.

 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pre pola sata ispred Lidla parkira se dvoje mladih invalida, momak i devojka. Mukice, baš mi ih bilo žao da kisnu, a unutra mesta koliko hoćeš. Doduše, ne vidim da imaju telesnih nedostataka, možda psihičkih, ko zna, a ne videh ni nalepnicu...

Screenshot_20210418-121121_Gallery.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja