Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Da je on vozio kola, a ona motor.. svi bi nju hvalili sto ga je nalupala, jos bi se i s njim sprdali. Vec znam da bi top komentar bio "Je l' ona ovako opasna u svemu ;)? "

 

Da su obojica muskarci, ispitivalo bi se u sitna crevca, kako, sta, tacno.. pa bi se zauzimale strane..

 

Zene svuda traze ravnopravnost (osim u parama, tu traze da je muskarac bogatiji). Ali im se bas i ne svidja kada je dobiju.

 

Na osnovu clanka, meni deluje da je on malo preterao. Ali, da je bilo sudara i da je ostao kvadriplegicar, da li bi oni koji ga sada pljuju podrzali presudu da mu ona placa dozivotnu rentu 800e mesecno?

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

@petarjebivetar, nisam komentarisao to, već situaciju koju sam naveo i "diskutovao" sa Overpressure-om, sam pojam nužne samoodbrane.
Što se tiče dotičnog članka, slažem se da nije trebao fizički ništa i da je sebi napravio problem (bez da mi je iko prebio ženu, majku, sestru, pa i brata ili druga) i nebitno da li je sa druge strane žena, Majkl Tajson ili ko god. -> sve ovo ako se post odnosi na mene, jer ne vidim da je iko podržao prebijanje, a moj post je poslednji, pa kao da na njega odgovaraš. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Помешана осећања. 
Сви знамо како је када нам неко излети, угрожен ти је живот. 
 
А опет, жену пребити... Бедно. 
 
Да је само бацио кључеве, без да је бије, стао бих 100% на његову страну. 
Гледао сам њен снимак где је објашњавала шта се десило, није ни тада била свесна шта је урадила, иритантна ми је. 
 
Пребио је жену, изговора нема, заслужује или да буде министар или ћорку и да јој плати одштету. 
Mislim da potpisujem i prepisujem svaki zarez...

Da je ako je baš baš poludeo, uzeo ključeve i bacio ih u njivu, ajde...

Ali omlatiš po njonji sa rukavicama, zbrčkaš joj lice...

Nije lik svestan, kako će najebati, kad ga oglobi za odštetu...
Pa hirurške intervencije na nosu...
Pa ovo, ono...
I treba...

Ali i njoj treba kazna za saobraćajni prekršaj...


Da su bila dva muška u BMW-u ili Mečkici ili Gospodaru prstenja ...

Pevao bi on onu....

Produži dalje,
Produži dalje...

Jer još si deeeeettteeeeeee

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Moze 100x da bude guska i da nije svesna sta je uradila,ali kad je jurio ,stigao i namlatio,ide po zakonu.Imao sam slican slucaj ,ali u automobilu,dobre gume i abs zaustavile me na 1metar od dede u Golfu 2.I sta da radim,a deda sleze ramenima i kaze :"Mani me". Pizdeo sam ,i nista,ali sam bio srecan sto sam ostao ziv.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Kad smo kod bahatih, prekjuče na izlazu iz PA prema Vršcu, dva djipa, pa jedan pa još jedan, u većim razmacima - piče sa “rotacijama” onim na branicima, vojne tablice. Je l ratno stanje ili samo neki blinker mamlazi...?

Degradirali su STOP jer je na mnogo mesta postavljen iako je vidljivost odlična i bez prepreka. Vozači uočavaju paradoks obaveznog zaustavljanja, gube poverenje u važnost znaka i ponašaju se kao da je trougao.
Problem nastaje kada se stvarno naiđe na ukrštanje sa smanjenim pregrledom... Nešto slično kao u priči gde čobanin lažno alarmira dolazak vuka.


U belom svetu stop je stop, kad svaka raskrsnica ima Stop u oba pravca pa 4 auta staju svaki po redu kako je koji stigao pa im ništa ne fali.
Vozači, na Balkanu, struji ista krv :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Malo je dobio ovaj degenerik što je polomio ženu, ali valjda će uspeti da ga oglobi do koske. Činjenica je da ma šta radili, motoristi nisu naročito vidljivi u saobraćaju i da ne mogu da se oslone na to da će ih uvek neko videti, taman da ima radar u nosu kao šišmiš. Još kad se vozi (pre)brzo, pa još na lokalnim putevima sa gomilom nepreglednih i neobeleženih uključenja, očekivano je da se ovakve situacije dešavaju. Umesto da bude srećan što je izbegao udes i grob, pa da joj na ljudski način objasni koliko se zajebala, on je unakazi. Nije taj ni za motor, ni za civilizaciju tako poremećen. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Mislim da vrlo često to i jeste problem što mnnoge ljude zabole kurac i još krenu da reže na tebe kada im skreneš pažnju da su te ugrozili i skoro u grob oterali...

hronični nedostatak empatije, bolest balkanska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 3 sati, Četka je napisao:

Malo je dobio ovaj degenerik što je polomio ženu, ali valjda će uspeti da ga oglobi do koske. Činjenica je da ma šta radili, motoristi nisu naročito vidljivi u saobraćaju i da ne mogu da se oslone na to da će ih uvek neko videti, taman da ima radar u nosu kao šišmiš. Još kad se vozi (pre)brzo, pa još na lokalnim putevima sa gomilom nepreglednih i neobeleženih uključenja, očekivano je da se ovakve situacije dešavaju. Umesto da bude srećan što je izbegao udes i grob, pa da joj na ljudski način objasni koliko se zajebala, on je unakazi. Nije taj ni za motor, ni za civilizaciju tako poremećen. 

Bila je prošle godine tema o ovom slučaju (sa snimcima i rekonstrukcijom) i videlo se da je on nju stigao (i prestigao) dosta nakon raskrsnice, tako da je bilo očigledno da motorista uopšte nije bio blizu raskrsnice kada je ova gospođa izašla sa sporednog puta, tako da nije ni bio ugrožen. 

Jednostavno ima ljudi koji umisle da kada su oni na putu svi ostali treba da im se sklanjaju, a ukoliko to ne učine, ovi će da biju (naročito ukoliko procene da je druga strana slabija). 

Gledao sam snimak i očigledno je da je gospođa koja je prebijena po malo "lujka", ali to ne menja situaciju da neko sebi da za pravo i da optuži i da sudi i da presuđuje i da izvršava presudu (a sve po svojim aršinima). 

Uz to, tip je već ranije osuđivan kao nasilnik. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Dokle god na račun nekog krivog osuđujemo onog ko ga je sankcionisao ovo društvo neće izaći iz sunovrata

помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 1 minut, JevtaNS je napisao:

Dokle god na račun nekog krivog osuđujemo onog ko ga je sankcionisao ovo društvo neće izaći iz sunovrata
помоћу Тапатока
 

A pri tome mi sami sebi damo za pravo da odlučimo ko je kriv, koliko je kriv i koliku (i kakvu) kaznu treba da dobije (i još i izvršimo tu kaznu). 

Problem je samo u tome je svet prepun debila koji umisle da su oni pokupili sva znanja i da na osnovu toga mogu da sude svima ostalima, a pri tome se uglavnom radi o onima koji pojma nemaju o propisima (a često i ničemu drugom), ali su uvek u pravu. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bajo moj, imam rodjenu sestru koja je 3god. starija od mene.... evo ja cu prvi poci od sebe!

 

Da se pojavi neki brzi bajker, preletac vremena i da se desi ista ovakva scena, pride da sam u automobilu sa sestrom ili svojim kolima iza nje..... lele lele sto bi palo tepanje sa kolegom.

 

Ne znam kako brzi misli biti vidjen ili procenjen kad vozi 120+ tamo gde je 60 ogranicenje? 

Zapravo ne znam sta uopste ocekuju kolege bajkeri od bilo kog vozaca na drumu kad debelo pice preko ogranicenja brzine.... sta, da ce ih drugi cuvati (?) aaa daa, kako da nece!

00 treba cuvati za stazu, drum nije za to jer se ocas posla mogu olupati i kajgana postati.

 

Ako se vozi malo preko ogranicenja, tipa kolega isao 20 preko.... tad bi sestra dobila packe jer mora se dobro gledati.

 

Pre dve nedelje nas troje vracalo se iz SD ka Bg smederevcem.

Stize nas vozac baja trkac na Suzani R, prepicio je dva druga iza mene, zastao pokraj mene, pogledali se na blic, prebacio ga u nizu i hoop na zadnjak gasss ode...... sta dalje reci....

 

Da se olupao par stotina m dalje, stao bi zarad pomoci i svasta bi mu imao reci.

Da mi je dete, takve batine bi dobio zbog izigravanja magarca.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ja moram prepricati koleginu pricu od Nedelje. Dok sam sedeo na placu i spomenuo u onom postu par redova gore kako se svaki treci zavrce do blokade na Ralja ringu, kolega mi prica juce kako je bio sa prijateljima (kolima) do Tome i Nade. Bas na Avalskom u nekoj od krivina izlecu 3 motora i prvi sece krivinu u njegovu traku, naravno skoro lezeci na asfaltu, kaze da prijatelj nije podkacio travu desno i da je imao malo losije reflekse glavom bi zakacio haubu.
Stao, krenuo da se okrece da ga juri i utom vidi treceg bajkera iz grupe koji se vraca. Izvinuo se, rekao da je njegov kolega preterao i da ce mu skrenuti paznju.
Rastadose se istog zakljucka i svako svojim putem. Nemam sta dalje reci. Sve vec znamo, ima nas svakakvih.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R
Pre 8 sati, Ji 4Tze je napisao:

Kad smo kod bahatih, prekjuče na izlazu iz PA prema Vršcu, dva djipa, pa jedan pa još jedan, u većim razmacima - piče sa “rotacijama” onim na branicima, vojne tablice. Je l ratno stanje ili samo neki blinker mamlazi...?

Koliko čujem bice vojna vežba na poligonu za gađanje u selu Orešac, u blizini Vršca. Pa idu svakodnevno da se pripremaju, vežba je za koji dan, verovatno će prisustvovati neko iz "državnog vrha"... Bio sam za vikend krug do Devojačkog bunara i sreo kolonu, bilo je mnogo raznih džipova, autobus pa i 2 Hamera H1. Hameri izgledaju bas silno i široko, jedino bi možda bilo lepše da su u maskirnim bojama. Jedan je beo a drugi crven... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Sad će me mnogi linčevati. Jeste, ima u saobraćaju ljudi umornih, senilnih, besnih, drogiranih, pijanih, maloumnih, koji zaslužuju kaznu, robiju, oduzimanje dozvole pa i po neku ćušku. Ali brate mili i motociklisti previše očekuju da ih drugi čuvaju i da ih drugi vide. Automobilista i traktorista da non stop zevaju u retrovizore ne bi li se od nekud supersoničnom brzinom, u sekundi pojavio motociklista. Da, jeste, postoje pravila u saobraćaju kojih bi se trebali svi pridržavati, ali ne sme bajker da dozvoli da vozi na takav način kao da će se svi učesnici savršeno pridržavati propisa, a pogotovo ako se istih i sam ne pridržava. I kao da će uvek automobilista uočiti malu siluetu u daljini koja mu se približava. Mora se računati na tuđe greške u saobraćaju. Mi smo živi ljudi, čovek nije mašina, čovek greši i to je normalno. Ko može da kaže da nikad za volan nije seo umoran, tužan, depresivan u nekim mislima, mamuran od sinoć, ili da ne spominjem dalje. 

 

Elem, da pođem eto od sebe, ja se ne naljutim kad me ne vide, i ne mlatim ljute. Da, ponekad malo, pokažem im gestikulacijom da ne mogu da verujem šta su uradili, ali više se naljutim na sebe što sam očekivao da me vidi i što sam se na to previše oslonio. Jednom sam imao blaži udes tako što je klinac u nabudženom Jugu ispred mene naglo odlučio da skrene levo i nije me video u retrovizoru da ga pretičem. Naravno da ga nisam izmlatio. Bio je izbezumljen više od mene. Isto tako sam i ja kao automobilista krenuo da radim polukružno kad se odjednom niotkud stvori kolega bajker koga sam zakačio po nozi i auspuhu i srećom se samo sa blažim ogrebotinama završilo. Zamalo se održao da ne padne. Eto ubijte me ali NISAM ga video. Naizvinjavao sam se, platio štetu i produžili dalje. Mislim da to svakom može da se desi.

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Наравно да свакоме може да се деси. Људи, бре, некада ни шлепер не виде. 

Али, овде је више поента намерно бахаћење, планско вршење радњи које могу да угрозе другога и то... 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Upravo to, svi smo ljudi, samo za sve treba imati granice i ne cackati previse mecku. Ja prvi odem da se izvozam do Ralje kad me i iznerviraju i kad mi prekipi na poslu i bla bla... Ali kroz Jajince ne prelazim 3000rpm, trudim se da glavu smirim zelenilom i okolisem, da se opustim uzivanjem a ne da ga bolje smlatim u krivini. Znam nekoga druge stvari zadovoljavaju ali postoji i staza!
Isto tako do pre 10-tak god sam vozio Ralja ring kolima rally i merio sam sebi vreme do placa, to vise nije realno ni pokusavati, naseljenost, guzva, kolege, svega mnogo vise...
Sad se trudim da pojacam radio, ne obazirem na guzvu i opet gledam u zelenis i retrovizor!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
15 hours ago, cezarpa said:

Moze 100x da bude guska i da nije svesna sta je uradila,ali kad je jurio ,stigao i namlatio,ide po zakonu.Imao sam slican slucaj ,ali u automobilu,dobre gume i abs zaustavile me na 1metar od dede u Golfu 2.I sta da radim,a deda sleze ramenima i kaze :"Mani me". Pizdeo sam ,i nista,ali sam bio srecan sto sam ostao ziv.

A da ti je deda psovao i besneo pride?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pratio sam taj slucaj. Poodavno se desilo. Njih su dve bile u autu. Dzaftare, bile su i na tv. Ono je zlo.

Dzapala se s snjim, pa dobila. Iskreno ne verujem da je bio tako precizan i zeleo da joj nanese tesku povredu.

Desi se da covek od udarca pesnicom padne, udari glavom od tlo i premine.

Ona je imala svedoka, on nije. Nek dalje ide sudski, mada takve vesti u stampi lako protumacim, i sta im je namera.

 

Kao ona danas da je meso u maxiju trulo. Narucena, placena vest.

Ova konkretno nije placena, ali lobisti za koja/ cija prava imaju uticaja.

Druga strana nema pravo glasa, bar ne u medijima.

 

Nadam se da su ona i on izvukli pouke, pa nijedno ni drugo nece vise napraviti ovakve i slicne probleme.

Nadam se i da ovakve vesti, sa jos gorim komentarima nece ohrabriti jaci pol da nam se svete u saobracaju i da se tako neodgovorno  ponasaju. A  lici mi da hoce, bar po komentarima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli
1 hour ago, slave74 said:

A da ti je deda psovao i besneo pride?

Pobesneo sam ,povukao rucnu ,izleteo iz kola,i splasnuo kad sam video dedu.Inace koliko god da smo besni treba da sracunamo koliko robije donosi fizicka intervencija.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@Marek1987 - Ti koji bi te licovali za ovaj post, su ti koji biju po drumovima.

Mnogo toga se nama motociklistima oprasta na putu, nemojmo da se pravimo naivni.
Zarad "kosmicke pravde", ne morate da prodjete na crveno, samo zato sto ste brzi, stanite na STOP, usporite na trougao.
Ovih dana u gradu motoristi kao vozaci GSP-a ne jebu crveno, gledam, ne verujem sta vidim, da li zaista tako mora?!? 
Ako vec svi vozimo iznad ogranicenja (neki blago, neki mnogo), ako obilazimo preko pune (neki kad je bezbedno, neki bez obzira na sve ), ako se provlacimo gde stignemo.. Pa jebem mu misa, stani na crveno i na STOP, ne budi govedo!


Davno sam prestao da se ljutim na ljude za koje znam da nisu mogli da me vide ili mi se odmah izvine, takva je igra.
Problem su bahati i ovi sto listaju insta i tweeter dok voze, izmedju te dve kategorije mora da se pravi razlika, jer jednotavno, nije isto.
Danas sam umalo srusio nekog cara iz dostave sa skutera, bio mi je u mrtvom uglu, da nisam dao migavac da prelazim u desnu traku, a on  krenuo da trubi u pravom trenutku, po ovom mokrom, ne bi prosao dobro i neko bi ostao gladan.. :)


 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja