Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Da li ste primetili da po magluštini inače (jučerašnja vožnja me podsetila na tu pojavu), gomila vozača vozi sa maglenkama (što je ok) i dugim svetlima (što je debilizam).
Em on ne vidi ništa bolje, a mene zaslepi jedno 15 puta više nego kad su oborena svetla jer svetli kao svemirski brod... 

:maloljut:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Ja ne kontam... Evo je#eš mi sve, al' ne razumem. Ovo si naveo kao primer kako treba postupiti? I još 10ak kolega 'lajkovalo'? U ovoj temi koja se zove "bahati mamlazi"?
Po meni je ovo bahatost bez premca... Njegov auto ti ništa nije skrivio, i šteta koju si ti njemu naneo tebi ništa ne znači (osim tog istresanja nervoze). Ostavljam prostora da grešim pošto nisam bio tamo i nemoj se ljutiti ali: 
 
Mnogo bolje bi ti prošao i pametniji bi bio da si mu naplatio svu svoju štetu i to po cenama iz Yamahe. Mogao si lepo da utegneš plastike o njegovom trošku da si samo bio malo smireniji. Očigledno je da se ozbiljno uplašio pa si to trebao da 'iskoristiš' i da uradiš sve po PS-u. Kad ljudi nisu uplašeni ili su kurčeviti pa neće da priznaju krivicu, onda je frka da postigneš sve kako tebi odgovara. Popuniš evropski izveštaj (ako nećeš da čekaš policiju i da prijavljuješ svoje povrede) da je bilo blagog kontakta dovoljnog da te sruši, on potpiše i prizna krivicu i doviđenja prijatno... Malo se iscimaš sa osiguranjem ali dobiješ na račun materijalnu nadoknadu koja ti sleduje, ili popraviš motor u Yamahi. 
 
Opet kažem, nemojte drvlje i kamenje na mene, i sam sam grešio ali sam i postupao ispravno pa iz ličnog iskustva doneo zaključak šta mi je bolje. Ne daj Bože da se desi, ali kad se desi - vodu na svoju vodenicu. Pogotovo ako je s' punim pravom. 
Kako brale da mu nalpatim svu štetu kada do kontakta nije došlo, niti je ko od ostalih učesnika stalo da bar pogleda šta se desilo ? Bar da tu imadoh podršku "da video sam tako je bilo" pa da zovem policiju... ovako, samo bes... samo žalim što njega ne dohvatih....

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Slažem se sa kolegom, ne treba nasilno, šta god da se desi, samo sebi možeš da praviš problem, on je mogao policiju da zove jer si mu uništio auto, a ti nemaš dokaz da si zbog njega pao, on kaže da se lepo prestrojio i nije te sekao, ti si proklizao na šljunak...

Lično sam imao autom saobraćajku gde sam izbegavao mamlaza koji mi seče traku i udarim u drugo vozilo, policija se nije ni najmanje cimala da nađe tog lika, za njih ja sam udario u kombi, nije bilo kontakta što je policiji jedino relevantno (bar iz mog iskustva).
Ja ne znam šta sam loše napisao.... da je čovek, ostao bi tu, a ne kao pi**a da beži i još dobacuje, sve bi bilo ok.... ovako dri...pa neka traži vrata i retrovizor za svoje vozilo...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

U nekom od postova sam rekao da razumem reakciju, ali da je moglo da se okrene na drugu stranu, da zbog tog polomljenog retrovizora, vrata on tebe prijavi policiji. Sečenje i pad su jedan slučaj, lom auta drugi, svako snosi svoju krivicu, pa bi to izlivanje nervoze platio i prekršajnom prijavom i mogućom tužbom.
To da je on govno od čoveka, jeste, i više bi mu "napakostio" kad je već ostavio tu auto da si zvao policiju na uviđaj, par svedoka koji bi potvrdili da te je isekao..
Za 200 eura će da ispegla vrata i nov retrovizor, a ovako bi dobio malus na osiguranje, krivičnu prijavu jer si se povredio (što je bar 30-40k oportunitet u dobrotvorne svrhe) i cimanje do policije, tužilaštva, ti bi neki dinar dobio za uganuće, sredio bi motor preko zime da se cakli...
Ali kažu da duševna hrana nema cenu, valjda je vredelo :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
On 3.11.2020. at 22:37, drmilan_ je napisao:

Pa da si vozio brze, pre bi prosao taj deo gde ti je ker istrcao. Znaci bio bi ispred vec daleko kad bi ker naumio da pretrci put.

 

 

ili ne...? 
 

btw svaka ti cast kako mozes ici 60 na otvorenom, tamo ispod 100 nikad nisam isao, sto kolima, sto motorom

Eh....

 

Nisam žurio. Iz krivinice izlazio i ubrzao i tu mi pas bio na samom točku. Ne znam koliko bi značilo da sam naglo dodao gas, možda bih izbegao.... vrv bih samo više leteo i možda ne bih ustao, prošla mi ta misao dok sam se vrteo po asfaltu da li ću ustati, ali moj instikt je da kočim i sviram, mislim da nisam stigao ovo drugo... vrv pogrešan instikt, iako bih uvek izabrao manji rizik od realnog rizika ali opet neznanje/neiskustvo se plaća. 

 

Naučio sam puno iz ovoga, žao mi psa, ko i ovih kanadskih kuna u Danskoj, a moja krivica je samo to da sam bio tamo, što nije samo moja odgovornost. 

 

Ja sam bio u ataru psa, a sad što je morao pod točak nije mi jasno...i što nije bio sa vlasnikom, i što je baš bio gde i ja je druga tema....

 

Motor se sam parkirao pored puta. Mene su okružili i otpremili na snimanje. Samo ogrebotine a motor nekih 1000eura štete.

 

Gledam Dakar... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

Danas oko 13:30 polazim sa posla, malena ulica u Zemunu Nemanjina, sa jedne strane škola i svuda razbacani automobili kao lego kockice jerbo roditelji moraju svoje andjelčiće da bukvalno uvedu u školu, podju sa njima i uvere se da su u učionici (bem ti debilizam, mene moji u prvom osnovne odveli rekli tu ti je škola i aj zdravo, kakvo dovoženje i odvoženje) al to nije tema posta, pod broj jedan su bahati debilni roditelji koji prvo staju nepropisno, zaguše celu ulicu, zatim kreću bez najave. Medjutim šta mi je tužno bilo je to da je ulica kaldrmisana, uzana i veoma klizava za motocikl, da sam se ja lagano uključivala u ulicu kojom idu autobusi a u moju je skroz propisno i u svoju traku skretao jedan AKS kombi, dok se  je jedan naš kolega na crvenom fazeru umalo nije našao na mojoj haubi... da nisam stala (što većina gore pomenutih roditelja ne bi uradila jer su svi polu ludi) verovatno bi tu završio, kolega je rešio da jednostavno paralelno sa Aksom skrene u moju ulicu zauzimajući i traku iz suprotnog tj mog smera. Pa majku mu božiju!!! Gde se toliko žuri, hladno, hladne gume, hladan asfalt...jebena kaldrma...još me gleda i sleže ramenima...pa šta da nisam išla dva na sat, šta sa sam gledala ima li pešaka da predju ulicu gde ja trebam skrenuti...šta da...zašto tako bahato...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Slicnu sudbinu delimo, ovako izgleda moja ulica svako jutro.

 

da je fer, nije nikako jer dosta roditelja svoju decu vode pesaka

viber-slika-2020-10-13-08-35-41.jpg

 

viber-slika-2020-10-13-08-35-36.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

“Tko nije vodio djecu na Zagrebački velesajam, taj ne zna što je patnja.“ - Tko je pokušao da se predveče prošeta naseljem Sava Kovačević u Zemunu, taj odlično zna šta je patnja. Kola parkirana na samom ulazu u zgradu, po zelenim površinama, košarkaškim i terenima za decu. Ulice neočišćene od lišća, nema trotoara. Sa zgrada lete kese smeća i rezanci pa dekorišu okolno drveće.... A do ne tako davno beše simpa kraj... dok ne postasmo napredni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 8 sati, Kadezi je napisao:

“Tko nije vodio djecu na Zagrebački velesajam, taj ne zna što je patnja.“ - Tko je pokušao da se predveče prošeta naseljem Sava Kovačević u Zemunu, taj odlično zna šta je patnja. Kola parkirana na samom ulazu u zgradu, po zelenim površinama, košarkaškim i terenima za decu. Ulice neočišćene od lišća, nema trotoara. Sa zgrada lete kese smeća i rezanci pa dekorišu okolno drveće.... A do ne tako davno beše simpa kraj... dok ne postasmo napredni.

na tri dana po jednoo gaženje pešaka u beogradu a cena kvadrata :stake:, a pazi ovo u indiji

ESgk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b
WWW.BLIC.RS

Jedan indijski policajac slučajno je otvarajući vrata automobila u kojem se nalazio oborio motociklistu na ulici.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Ovako nešto tamo nije uopšte čudno. Svi policajci nose štapove, ne pendreke. Kada organizuju kontrolu nošenja kaciga ili uopšte stanja dvotočkaša, naprave pravu barikadu, da bi usporili saobraćaj. Onda zaustavljaju jednog po jednog. Onaj koji se odvaži da projuri pored, dobija štapom gde ga dohvate. Pucaju rebra, kosti ruke a kada takvi padnu sa skutera/motora, onda ih još par puta udare, da im ne padne na pamet da uopšte i ustaju. I naravno, Policiju niko ne voli. Svi su podmićeni ali onako, do koske. Nema "daj za piće, suvo mi grlo" ili "prljava ti tablica", jok, nego lepo pare ma sunce, tu, pred svima. Pa ko ima, ima i prođe lepo, ko nema, jbg, oseti tvrdoću štapa.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD
Pa zar nije iz tog kraja sve ovo pocelo?
Na žalost, iz Zemuna jeste.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: PN
  • Motocikl: suzuki strom 1000, Bmw R1200RT

Ima i drugih situacija.
Pre par godina krenem od kuće i posle bukvalno 50 metara setim se da sam zaboravio dokumenta. Mogao sam i tu da ostavim motor i vratim se pešice, ali ja odmah u polukruzno. Ko malo poznaje Paraćin zna kolika je raskrsnica kod crkve, kao aerodrom! Situcija čista, nigde vozila na vidiku, čak ni pešake na trotoaru nisam registrovao. Odjednom, meni proklizava ceo motor, i prednji i zadnji kraj!  Motor pade a ja se dočekam na sve četiri! Još se nisam ispravio, vidim neke noge u crnim cipelama.  Podignem glavu a ono neki mlađi a doobro krupan pandur! I tad kreće haos:
 "Govori ko te oborio!?"
"Niko, sam sam pao!"
"Govori..."
"Čoveče, nije niko, ako hoćeš  pomogni da podignem  ovih 300  kila..."
"Ne lazi, govori ko te oborio!!!"
U momentu, prođe mi kroz glavu svašta da mu objasnim ko laze. Ali, vlast je vlast, ne treba se kačiti previše a pogotovo što sam u trenutku zaboravio koliko mi je godina i da moze unuk da mi bude. Shvatim da je verovatno došao  sa strane na neku akciju inače bi po motoru znao da taj ispod kacige ne laze. Brzo skinem kacigu, on vide potpuno sedog čoveka, samo splasnu,  sede u kola i odeeee! Niti me pita jesam li povređen, da pozove hitnu-ništa, samo ode!!!
Trotoar već pun radoznalaca, oni što me znaju počinju horski da me zezaju, prilaze, ja obećevam pivo, podizemo motor!
Zašto sam proklizao: Još hladne gume,  nagazio na metalni poklopac šahta a pešački ofarban dan pre. Glavni razlog je što nisam bio skoncentrisan na voznju!
Zaključak: Ne čekaj da te neko drugi čuva, nije dzaba ono-ko se čuva i bog ga čuva!


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
Pre 3 sati, yogibear je napisao:

FB-IMG-1607198679279.jpg

 

Koliko u ovoj zemlji ima "invalida" , premalo je ovih zutih parking mesta :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Uparkirali bi se i dopisali DA, zar je uopste potrebno normalnom covjeku objasnjavati i uticati na savjest da to ne uradi?

Ma goveda samo po dzepu i to 100k pa da vidis treba li sta pisati po znakovima.

Ispred Rode je obelezen parking za djecu jer su ta mjesta sira da bi se vadila kolica sa strane, a ne iza i gotovo svaki put je pun debila koji se nabiju sto blize ulazu. Jednom mi parkiramo podalje jer tu sve zauzeto i dok ide zena prigovori liku, a on kroz zube kako nosi stvari pa mu lakse tu, a ja nosim i djecu i stvari, pa moram radi njega 50m dalje parkirati. sreca da ne odgovori nista >:(

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja