Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Sinoć dve trake, u desnoj parkiran auto i taksi iza. Idem poslednji u koloni u levoj traci, taman je auto ispred prošao taksista krene da obilazi, ja na kočnice.. Taksista obilazi i vraća se naglo u desno, skontao šta je uradio, i dok smo bili na par izvinjava se, drži se za glavu. Stajem na semafor posle u koloni, on staje pored mene spušta prozor, uzrujao se čovek, stvarno mu je bilo krivo. Dešava se sve to, jedno podizanje ruke pomogne mnogo u znak izvinjenja. U trenutku sam se malo uplašio, posle nisam ni stigao da budem ljut.

Slažem se sa Blažom, da je jedno izvini dovoljno.
Drago mi je da je sve ok na kraju (samo malo koleno), ali isto tako i Satelis ima pravo, ove bahate ne treba puštati tek tako.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Pogledajte kako se magarac parkirao, morao sam da slikam ovo.

Stao u kontra smer na sred trake tako da ga ne možeš obići ako idu vozila iz suprotnog smera.

Ulazim u kola, ja sam bio parkiran uz ivičnjak i ne smetam nikome da me obiđe. Gledam i ne verujem. Prvo sam pomislio da staje da neko uleti u kola ali vidim gasi auto, zaključava i odlazi. Klinac neki. Ni sva 4 nije upalio.

A iza ovog kontejnera ima mesto uz ivičnjak da se parkira tri auta ali ne njemu odgovara baš ovako.

 

IMG_20201020_083316.thumb.jpg.39f2da4515444d106b45dfae7f00df9d.jpg

  • Haha 2
  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

I sad ne treba ga poslati psihijatru ili psihologu, sta vec? Nije ovo neka moja zajebancija i  sprdacina, vec stvarno mislim da takvi ljudi imaju problema s necim u svojoj svijesti.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
24 minutes ago, Bigor said:

I sad ne treba ga poslati psihijatru ili psihologu, sta vec? Nije ovo neka moja zajebancija i  sprdacina, vec stvarno mislim da takvi ljudi imaju problema s necim u svojoj svijesti.

Nema svest. Ne razume sebe ni druge.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
Pre 13 sati, ZEMZEM je napisao:

Pogledajte kako se magarac parkirao, morao sam da slikam ovo.

Stao u kontra smer na sred trake tako da ga ne možeš obići ako idu vozila iz suprotnog smera.

Ulazim u kola, ja sam bio parkiran uz ivičnjak i ne smetam nikome da me obiđe. Gledam i ne verujem. Prvo sam pomislio da staje da neko uleti u kola ali vidim gasi auto, zaključava i odlazi. Klinac neki. Ni sva 4 nije upalio.

A iza ovog kontejnera ima mesto uz ivičnjak da se parkira tri auta ali ne njemu odgovara baš ovako.

 

IMG_20201020_083316.thumb.jpg.39f2da4515444d106b45dfae7f00df9d.jpg

Ko mu dade dozvolu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
Pre 22 sati, Blaza je napisao:

Uostalom, vozim bager, valjda ce i njemu puci cev za vodu, a ja da mu dodjem... Tu su izgleda neki servisi, neki limari. Nisam zlopamtilo da ga jurim, ali ako mu dodjem ispred radnje, necu mu zaboraviti danasnji dan.

Bolje se objasni sa njime nego osveta. Može samo da uzvrati opet negde po tebi. Odgovor lošim na loše nikad nije dobro osim za naš ego i ponos. Ma koliko da si u pravu. Možda je i tvoj incident bio osnovan na tome, iako nisi odgovoran bio. 

 

Saobraćajna kazna bi bila adekvatna. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ma nee, kakva osveta, nisam takav tip, mozda sam se lose izrazio, kad ga odmah nisam zveknuo kacigom posle njegovog ubedjenja da sam kriv, necu sigurno nista slicno napraviti... Njemu na dusu, gleda neko odozgo...mene je vec proslo, i ne razmisljam vise o tome.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Juče u Ruzveltovoj, ja u traci za pravo, išao sam oko 40 na sat, žena sa šina levi migavac i ne jebe sistem nego skreće jer jelte ako daš migavac ne moraš ni da gledaš jel neko nailazi.

Ne bi to bio problem da ona nije bila na pola motora pa ni da zabodem gas jer je auto ispred mene, ni da naglo kočim zbog auta iza. Pobegnem skroz levo u traku za skretanje, jer na sirenu ne reaguje mentolka, kad ona gospoja ide dijagonalno opet na mene direkt, video sam joj po faci da nema pojma gde će. Moja žena joj rukom pokaza da nije baš u vinkli, a lujka za volanom poče da maše sa dva srednjaka. 
I šta ćeš, nastaviš svojim putem dalje, kako takvoj budali objasniti da je budala.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ne vredi, nema tu ko je u pravu a ko nije, mnogo smo ranjivi u odnosu na ostale u saobracaju. Nema veze da li je grad ili van grada, kao sto neko rece par postova iznad, " ocekuj neocekivano, i drzi rastojanje"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@ZEMZEM ako nisi bio u zurbi, stanes, i pozoves pauka. sacekas i kazes ne mozes da prodjes :D mora po dzepu, svuda po evropi su sve kazne visoke za neljudsko ponasanje, i tako je vec decenijama unazad. nisu oni nista bolji od nas, samo su im zakoni ostriji i odnose se na sve! moramo da krenemo od pojedinaca

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
12 minutes ago, ivica744 said:

A sta bi bilo kad bi se spucao u njega?Tako kako stoji naidjes i pljas.Ko bi bio kriv s obzirom da vozilo nije u pokretu?

i mene zanima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Cenim da bi tebi isla prijava za izazivanje saobracajne nezgode usled neprilagodjene brzine kretanja uslovima saobracaja. On bi dobio kaznu za nepropisno parkiranje.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
ckjccr.jpg?Expires=1604596740&Signature=
STREAMABLE.COM

Watch "1" on Streamable.
dbgiti.jpg?Expires=1604596740&Signature=
STREAMABLE.COM

Watch "2" on Streamable.

Uuuuu vidi motorista........ko ga jebe 1

                                               ko ga jebe 2

Sa današnje vožnje po gradu. Ništa spektakularno ali razlog da im se spomenu bližnji :popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Dokle god nesto pisemo u ovim temama, razmenjujemo iskustva, savetujemo druge, pomazemo, dobro je, zivi smo... Ne znam kako drugacije da zapocnem ovo pisanije o mom jutrosnjem dogadjaju. Jutros oko 6 sati penjem se ulicom Dragoslava Srejovica, tj.prilazim raskrsnici od bul.Despota Stefana do skretanja za Pancevacki most. Vozim uzbrdo oko 40, ne zurim. Ispred mene fiat stilo ( da ne pisem broj tablice, imam ga), ide uzbrdo i polako bez migavca prelazi u levu traku kao da hoce levo ka Pancevu. Ja ostajem u krajnjoj desnoj traci i produzavam pravo, pored pumpe, do kruznog toka Bogoslovija. Odjednom iz leve trake lik sa stilom daje desni migavac i skrece desno u usku ulicicu iznad pumpe. Nabodem obe kocnice, i da ga ne udarim ( na par milimetara od njegovog branika) padnem na levu stranu, i dalje u svojoj traci. Lik staje, i pocne da vice na mene, gde letim ??? Gledam, da li odmah, ili da prvo skinem kacigu pa njom, da ga prevaspitam, ljudi, to je par sekundi razmisljanja, kazem sebi, cekaj, ima kamera, ljudi prilaze, povuci rucnu... Posle verbalne svadje ko je u pravu a ko nije, lik seda u auto, reko pomerice ga. Ne, on ladno odlazi... Tablica je upisana. Ja gledam, da zovem policiju, pobegao je, steta na motoru mozda 20 evra ( stradao prekidac migavca i plastike izguljene, nista slomljeno) i moje levo koleno malo odrano..kasnicu na posao debelo, a za ovu stetu pitanje je i da li bi dosli...ispravio motor, pregledao, pali i teraj. Da je barem rekao, izvini, nisam te video, ne bih nista ni pominjao ovde. Ne znam, kad ti ovako pocne dan... Jbga, dobro je, ziv sam.
Batina je iz raja izašla. Ja sam skakao po nečijem retrovizoru i igrao se po vratima jer sam pošteno tresnuo. Išao ka autokomandi autoputem i držim traku odvajanja. Lik iz trake s moje leve strane ni 5 ni 6 već bez migavca uleće desno da bi skrenuo k Oblakovskoj ulici. Da ne bi došlo do kontakta bežao desno i kočio. Ali... klizavo (padala kišica) i još naleteh na neki šljunak.
Lik je stao na milisekundu i krenuo da beži. Sreća pa se tu neki kombi okretao pa mu preprečio put.
Onako gegav (pao mi maxi na koleno) i odran, krenuo k njemu, on pobeže iz auta i zaključa. Jbg. Da ga stignem ne mogu. Ali zato je krckanje plastike retrovizora i zvuk krivljenja metala bio sasvim zadovoljavajuć za izlivanje besa. Ona spodoba dobacuje sa nekih 15-20m da mu ne lupam vozilo, lepo mu objasnih da ću prestati kada dođe i njega propustim kroz šake.
Besan i sjeban, nekako podigoh maxija, sedoh i odoh kući. Plastike su mu ionako bile u fazonu svaka svoju politiku vodi i gegao nekig dve nedelje, ali mi je srce na mestu bilo, istresao svu nervozu koja se akomulirala celu prošlu sezonu.

Jbg...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Ja ne kontam... Evo je#eš mi sve, al' ne razumem. Ovo si naveo kao primer kako treba postupiti? I još 10ak kolega 'lajkovalo'? U ovoj temi koja se zove "bahati mamlazi"?

Po meni je ovo bahatost bez premca... Njegov auto ti ništa nije skrivio, i šteta koju si ti njemu naneo tebi ništa ne znači (osim tog istresanja nervoze). Ostavljam prostora da grešim pošto nisam bio tamo i nemoj se ljutiti ali: 

 

Mnogo bolje bi ti prošao i pametniji bi bio da si mu naplatio svu svoju štetu i to po cenama iz Yamahe. Mogao si lepo da utegneš plastike o njegovom trošku da si samo bio malo smireniji. Očigledno je da se ozbiljno uplašio pa si to trebao da 'iskoristiš' i da uradiš sve po PS-u. Kad ljudi nisu uplašeni ili su kurčeviti pa neće da priznaju krivicu, onda je frka da postigneš sve kako tebi odgovara. Popuniš evropski izveštaj (ako nećeš da čekaš policiju i da prijavljuješ svoje povrede) da je bilo blagog kontakta dovoljnog da te sruši, on potpiše i prizna krivicu i doviđenja prijatno... Malo se iscimaš sa osiguranjem ali dobiješ na račun materijalnu nadoknadu koja ti sleduje, ili popraviš motor u Yamahi. 

 

Opet kažem, nemojte drvlje i kamenje na mene, i sam sam grešio ali sam i postupao ispravno pa iz ličnog iskustva doneo zaključak šta mi je bolje. Ne daj Bože da se desi, ali kad se desi - vodu na svoju vodenicu. Pogotovo ako je s' punim pravom. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Slažem se sa kolegom, ne treba nasilno, šta god da se desi, samo sebi možeš da praviš problem, on je mogao policiju da zove jer si mu uništio auto, a ti nemaš dokaz da si zbog njega pao, on kaže da se lepo prestrojio i nije te sekao, ti si proklizao na šljunak...


Lično sam imao autom saobraćajku gde sam izbegavao mamlaza koji mi seče traku i udarim u drugo vozilo, policija se nije ni najmanje cimala da nađe tog lika, za njih ja sam udario u kombi, nije bilo kontakta što je policiji jedino relevantno (bar iz mog iskustva).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ako nije bilo kontakta i nema snimka moze samo djoku da naplati, da je zvao pandure dobio bi jos prijavu zbog neprilagodjene brzine uslovima puta itd...

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 4 sati, Bigor je napisao:

Ako nije bilo kontakta i nema snimka moze samo djoku da naplati, da je zvao pandure dobio bi jos prijavu zbog neprilagodjene brzine uslovima puta itd...

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Baš tako.

Drugaru izleti Yugo sa parkinga, samo malo ga "picne", i normalno obori. Ja u retrovizoru sve gledam, stanem, pozovem policiju, u međuvremenu matori iz Yuga prizna krivicu, mi se ohladili, šta ćeš, mator čovek, priznaje grešku... 

Dok nije došla policija.

Promeni čile priču, kaže, ne znam šta mu bi, samo sam video da pada, nisam ga kolima ni takao, možda se uplašio.

Pa od čega rođače?

Magistralni put, sa četiri trake, parking kod dragstora u Stanovu (za Kragujevčane).

Policajka gleda Yuga, nema ulubljenja i kaže da na osnovu mog svedočenja može da mu napiše prijavu, ali će na sudu to, verovatno, pasti.

I da onda drugar može biti u problemu, baš zbog ovoga što si ti naveo.

Šta ćeš, pokupi plastike i tutanj.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
Pre 4 sati, Bigor je napisao:

Ako nije bilo kontakta i nema snimka moze samo djoku da naplati, da je zvao pandure dobio bi jos prijavu zbog neprilagodjene brzine uslovima puta itd...

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Ja sam to dobio. Nečipovanog velikog salaškog kera. Gomilu svedoka, a brzina kriva, neprilagođena. Lekcija.

 

Vozio sam oko 60kmh na putu između Malog Iđoša i Bačke Topole. Dozvoljeno 80kmh ali loš put. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja