Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja bih volio da izdefinisete tu rijec juris, da znamo koliko je to km na sat? I ako ga je vidjeo nije vidovit da predvidi njegovu reakciju i hocel uraditi nesto sto nikako ne bi smjeo

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
Pre 1 sat, Marko05 je napisao:

F....

 

Sad videh klip..

 

Jel mala krivina ispred? Uf...uf...malo je falilo da letiš na asfalt.

 

 

 

Ja tu uvek usporim...bio je znak za uključenje sa sporednog puta? Onaj naopaki trougao?

Screenshot_20201010-210043_Drive.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ako mene pitas, nemam video. Nebitno, nerijetko ljudi kazu i za 50 da je jurcanje sto me uzasno nervira jer to su samo njihove pausalne ocjene kako bi neko trebao voziti. Sve sto je u ogranicenju nije jurcanje vec zakonom dozvoljena brzina i ne treba insistirati motociklistima da smanjuju brzinu vec apelovati na ludake da malo zazmisljaju ali to je posao nekih drugih koji ocigledno nemaju nikakav licni interes, pa ih i zabole da se trude.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 3 minuta, Woz38 je napisao:

F....

 

Sad videh klip..

 

Jel mala krivina ispred? Uf...uf...malo je falilo da letiš na asfalt.

 

 

 

Ja tu uvek usporim...

Znam dosta dobro taj put, pretpostavljam da u svakoj krivini moze da izleti i kuce i srna (na jednu sam i naisao zgazenu), da majmuni seku krivine, al' se nisam nadao da će bas biti parkiran po sred puta.

Kao sto vidis nisam isao sredinom trake nego skroz desno, to me je i spasilo. Da sam isao kao sto inace vozim, široko, omastio bih lepo asfalt.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

On se ukljucio sa sporednog puta?To je problem jer dosta tih puteva koji se ukljucuju na glavni put u nekoj nedodjiji su po ne pisanom pravilu iza neke nepregledne krivine....tu vozis motor u granici dozvoljenog ili malo iznad a on se ukljucuje sporije jer misli da je tako bezbednije i eto opasne situacije...bilo je bas blizu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2809 postova
Pre 2 sati, Woz38 je napisao:

Vrv bi ga video onda. Oprezno i pažljivo, posebno puteve koje ne poznajete dobro.

 

Šta ovo bi sa izlivanjem cisterne puna nafte na iriškom vencu? Kako se to izvelo?

Screenshot_20201010-204044_RTVojvodine.jpg

Toje klasika,ima 3 leve ukosnice  na penjanju iz pravca Novog Sada.Na te 3 ukosnice se ponekad -možda na 2 do 3 godine neki kamion prevrne.Mislim da natovarem udje prebrzo-verovatno sa 3o na sat i umesto da iscuri iz krivine pošto nemože od brda oni se prevrnu.Te krivine su najopasnije za nas motocikliste  zato što kao i što se vidi na slici kamion je na stranu posle krivine i tamo je asvalt obojen celom širinom i dužinom jedno 30 metara..Znači od tog ulja asfaslt je braon boje i malo klizav i kad se par godina niko nije prevrno godinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ni 100 na sat nije jurcanje. To sto je zakonom propisano 80 ne znaci da je i pravilno. Koliko puteva i pravaca ima bez ijednog sporednog pa ogranicenje 80. Nigde logike. Po meni je jurcanje od 120 pa navise tamo gde je dozvoljeno 50 ili 80. To je vec brza voznja, a ovo 10-20 na sat vise, makaki. Uzmimo u obzir da cajger laze, znaci nisi preterano prekoracio brzinu. A mi kad prodjemo motorom uvek kazu da jurcamo, isao 50 ili 70. 
 

Danas sam kasnio na trku, pa sam malo potegao motor, i kroz grad i na otvorenom, nigde nikog na otvorenom, al brzina od 130-140 nije kojom ja volim da vozim, sam sam kriv i sam snosim posledice, svestan sam toga, ali sam morao stici na vreme... nek to bude izgovor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Apropo te pogrešne percepcije kod naroda... dosta otvorenih topova, dosta starih motora pa se deru kao da idu 200,a mile... Znam ih par u krugu, kad čovek ne zna, očekuje da projure medjutim... meni smešno kad prodju... 

Evo ga juri,kaže...grešiš čiča, samo se dernja... k'o šuntav... 

Ja ne volim... samo diskretno... skoro! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 9 sati, drmilan_ je napisao:

Ni 100 na sat nije jurcanje. To sto je zakonom propisano 80 ne znaci da je i pravilno. Koliko puteva i pravaca ima bez ijednog sporednog pa ogranicenje 80. Nigde logike. Po meni je jurcanje od 120 pa navise tamo gde je dozvoljeno 50 ili 80. To je vec brza voznja, a ovo 10-20 na sat vise, makaki. Uzmimo u obzir da cajger laze, znaci nisi preterano prekoracio brzinu. A mi kad prodjemo motorom uvek kazu da jurcamo, isao 50 ili 70. 
 

Danas sam kasnio na trku, pa sam malo potegao motor, i kroz grad i na otvorenom, nigde nikog na otvorenom, al brzina od 130-140 nije kojom ja volim da vozim, sam sam kriv i sam snosim posledice, svestan sam toga, ali sam morao stici na vreme... nek to bude izgovor

Tamo gde je dozvoljeno 50-80 nije jurcanje ako vozimo do 120?

Razmisli samo šta bi se desilo ako bi svi učesnici na takvim mestima vozili kao što ti predlažeš! 

Dozvoljena brzina kretanja se određuje na osnovu kategorije puta (autoput, put rezervisan za kretanje motornih vozila, magistrali put, opštinski put, lokalni, ..). 

A te brzine se utvrđuju ne samo na način da li je taj put prav i širok (i može komotno da se njime vozi 200), nego i na osnovu toga koja sve kategorija učesnika koristi taj put (pešaci, traktori, biciklisti, životinje,...). 

To što u nekom periodu takav put bude skoro prazan (i što omogućava brzu vožnju) uopšte ne znači da je tako u svakom periodu, pa je onaj ko je odredio maksimalne brzine imao u vidu mnoge situacije, a ne samo one koje si ti pomenuo. 

A da se nešto razumemo i da se ne lažemo:

U Nišu je ove sezone poginulo pet motorista (dvojicu sam poznavao) i svi su se u momentu udesa kretali više nego dvostruko (čak i trostruko) brže od dozvoljene brzine. Takođe je isti slučaj i kod kolega koje sam poznavao a koji su stradali u poslednji nekoliko godina. 

Zaista se ne sećam da je neki kolega stradao a da nije utvrđeno da je išao znatno brže od dozvoljene brzine. 

Ovim nikako ne tvrdim da je ta prevelika brzina jedini uzrok stradanja i da kolege ne bi stradale da nije bilo takve brzine, nego samo iznosim činjenice. 

Što se mene tiče i ja sam bar 90% vremena u prekoračenju, ali sam svestan toga kad i gde mogu da poteram, a gde moram da idem i ispod ograničenja.

Pri tome ne smatram da je moj način vožnje ispravan i ne tražim da nadležni dozvole takav način vožnje, nego znam da sam u prekršaju i ne bunim se kada me sankcionišu. 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Jurcanje je na otvorenom putu 110?

 

Ja ne volim brzu voznju, i voznju na zicer, al ne idem nikad ni 80 striktno, voznju prilagodjavam uslovima u saobracaju, ali isto tako ne idem ni vise od 110, i ne smatram to pod jurcanjem, i to idem tamo gde mi je

pregledno i bez prepreka.

 

Drugo je kad je dozvoljeno 50, pogresno sam se izrazio, opet i tamo gde je 50 ako ides 70 nije jurcanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
9 hours ago, zika56 said:

TŠto se mene tiče i ja sam bar 90% vremena u prekoračenju, ali sam svestan toga kad i gde mogu da poteram, a gde moram da idem i ispod ograničenja.

Pri tome ne smatram da je moj način vožnje ispravan i ne tražim da nadležni dozvole takav način vožnje, nego znam da sam u prekršaju i ne bunim se kada me sankcionišu. 

 

 

 

 

 

Znaci slazemo se da svi prekoracimo brzinu za bar malo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1560 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Radnja se dešavala pre nekoliko sati kod samog kamena koji označava vrh Kablara. Na vidikovcu i vrhu je bilo dosta ljudi, dece, čuo sam i engleski i nemački... I onda se pojavljuje ON! Pre nego što sam se odmakao i počeo da snimam, bilmez je bio prišao branikom bukvalno tik iza mojih nogu. 

 

Ljudi su bili u neverici... poslušajte komentare i njegov odgovor. A možda sam i ja naopak i sve je ovo u stvari ok. Uglavnom, pojma nisam imao da posedujem ovoliko samokontrole. 

 

 

  • Zbunjen 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /
Pre 1 sat, drmilan_ je napisao:

Znaci slazemo se da svi prekoracimo brzinu za bar malo

Otvoren put do 100ke, neka brza pregledna magistrala bez gomile sporednih ukljucenja tipa Ljig-Rudnik, Mala Krsna- Pozarevac, Zabljak- Savnik, Kovin- Bela c, Grdelicka klisura i sl na nekim delovima i malo iznad, do 120. Uvek u 6toj, na 3-4k rpm, x puta sam prosao pored patrole sa 10-20 preko, nikad me nisu zaustavili. Grad po propisu samo u ulicama sa jednom trakom u smeru. Bulevari 70, max 75... Jednosmerne uvek lagano.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
13 minutes ago, yogibear said:

Radnja se dešavala pre nekoliko sati kod samog kamena koji označava vrh Kablara. Na vidikovcu i vrhu je bilo dosta ljudi, dece, čuo sam i engleski i nemački... I onda se pojavljuje ON! Pre nego što sam se odmakao i počeo da snimam, bilmez je bio prišao branikom bukvalno tik iza mojih nogu. 

 

Ljudi su bili u neverici... poslušajte komentare i njegov odgovor. A možda sam i ja naopak i sve je ovo u stvari ok. Uglavnom, pojma nisam imao da posedujem ovoliko samokontrole. 

 

 

Jebte jel' realno ovo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Covek je obrnuo igricu! Treba iseci printscreen iz klipa i njegovu sliku staviti u recnike svih jezika, za reci divljak, imbecil, bahatost, kreten... Da nisam video ovaj klip, ne bih verovao! Kad se ovaj penje na sam vrh pored ovilko ljudi uz samu liticu, sta li tek radi po gradu i po ulicama...!?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
31 minutes ago, ser said:

Otvoren put do 100ke, neka brza pregledna magistrala bez gomile sporednih ukljucenja tipa Ljig-Rudnik, Mala Krsna- Pozarevac, Zabljak- Savnik, Kovin- Bela c, Grdelicka klisura i sl na nekim delovima i malo iznad, do 120. Uvek u 6toj, na 3-4k rpm, x puta sam prosao pored patrole sa 10-20 preko, nikad me nisu zaustavili. Grad po propisu samo u ulicama sa jednom trakom u smeru. Bulevari 70, max 75... Jednosmerne uvek lagano.

Upravo tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, drmilan_ je napisao:

Znaci slazemo se da svi prekoracimo brzinu za bar malo

Pa baš i se i ne slažemo potpuno (jer neki prekoračuju za mnogo i to na mestima i u situacijama gde ne bi smeli ni malo). 

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
pre 42 minuta, drmilan_ je napisao:

Upravo tako

 

Pre sat vremena, ser je napisao:

Otvoren put do 100ke, neka brza pregledna magistrala bez gomile sporednih ukljucenja tipa Ljig-Rudnik, Mala Krsna- Pozarevac, Zabljak- Savnik, Kovin- Bela c, Grdelicka klisura i sl na nekim delovima i malo iznad, do 120. Uvek u 6toj, na 3-4k rpm, x puta sam prosao pored patrole sa 10-20 preko, nikad me nisu zaustavili. Grad po propisu samo u ulicama sa jednom trakom u smeru. Bulevari 70, max 75... Jednosmerne uvek lagano.

Uglavnom po propisima. Posebno na putevima kojim idem prvi put. Bulevari kako drugi tako i ja, sem kad se provlačim kad stoje, osim kad ne znam gde idem onda i sporije, pa opet promašim skretanje ;) lol 

Mada sam primetio da noću brže vozim nego danju....mada moje iskustvo je minimalno još uvek, školski motocikl, i moj pola sezone 10800km....

 

Vozili danas? Bilo lepo vreme ovde u BGu kroz prozor...

Jb me Singapur....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
On 10.10.2020. at 21:01, Marko05 je napisao:

Znam dosta dobro taj put, pretpostavljam da u svakoj krivini moze da izleti i kuce i srna (na jednu sam i naisao zgazenu), da majmuni seku krivine, al' se nisam nadao da će bas biti parkiran po sred puta.

Kao sto vidis nisam isao sredinom trake nego skroz desno, to me je i spasilo. Da sam isao kao sto inace vozim, široko, omastio bih lepo asfalt.

Na mene je ker salaški, direkt na prednji točak, i tad sam poslednji put ubrzao pred (polu) krivinom, sa nekih 50kmh na 65kmh, dozvoljeno 80kmh, kako je to nesrećni pas samo izveo... kočio ali i ljubio asfalt, čukno i glavom... ne ponovilo se....posle toga 6600km

 

Možda mu se isključio auto. Pričao si sa preprekom i opasnošću posle? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
28 minutes ago, zika56 said:

Pa baš i se i ne slažemo potpuno (jer neki prekoračuju za mnogo i to na mestima i u situacijama gde ne bi smeli ni malo). 

Ja pricam za sebe i sta ja smatram normalnom. Slazemo se da svi prekoracimo za malo, a sve ostalo sto je mnogo ne vredi polemisati, nekom nije. Sve je do osobe. Isto kao i kod zena, nekom je lepa nekom nije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, yogibear je napisao:

Radnja se dešavala pre nekoliko sati kod samog kamena koji označava vrh Kablara. Na vidikovcu i vrhu je bilo dosta ljudi, dece, čuo sam i engleski i nemački... I onda se pojavljuje ON! Pre nego što sam se odmakao i počeo da snimam, bilmez je bio prišao branikom bukvalno tik iza mojih nogu. 

 

Ljudi su bili u neverici... poslušajte komentare i njegov odgovor. A možda sam i ja naopak i sve je ovo u stvari ok. Uglavnom, pojma nisam imao da posedujem ovoliko samokontrole. 

 

 

Auuu jebote kakav seronja, bilmez tezak :bljak:

Sta sutra Pele retard moze nauciti dete..... gazi sine gazi i tata je, videces da moze. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150
Pre 5 sati, yogibear je napisao:

Radnja se dešavala pre nekoliko sati kod samog kamena koji označava vrh Kablara. Na vidikovcu i vrhu je bilo dosta ljudi, dece, čuo sam i engleski i nemački... I onda se pojavljuje ON! Pre nego što sam se odmakao i počeo da snimam, bilmez je bio prišao branikom bukvalno tik iza mojih nogu. 

 

Ljudi su bili u neverici... poslušajte komentare i njegov odgovor. A možda sam i ja naopak i sve je ovo u stvari ok. Uglavnom, pojma nisam imao da posedujem ovoliko samokontrole. 

 

 

Au sunce ti jebem dal ovo normalno..... :grr::grr:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja