Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pojma nemam šta se dogodilo prethodno i zbog čega je mlada dama rešila da se sveti, ali ovo može da nam bude nauk da smo ipak ranjivi i slabi i da ne smemo previše da verujemo da možemo nekog automobilistu da učimo pameti na ovaj način. 

Promenio član zika56
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Za retrovizor ide prekrsajna prijava ako je i slomljen uopste, a za ovo sto je automobilista uradio ide pokusaj ubistva bez govora. 

 

To je kljucna razlika. Ona njemu drmnula retrovizor, a on pokusao da je ubije. 

 

Ranjivi smo u svakom pogledu, bez obzira ko se nalazio na volanu a ko na kormanu. Oklopnjak nazalost pobedjuje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

A zašto bi neko uništavao nečiju imovinu? Pogrešio, iznervirao nekog. Ako nema stvarne štete osim straha.

Kada bi meni neko tako uništio nešto od moje imovine sigurno bih mu sasuo zube, a totalno sam miroljubiv čovek.

Idu mi na živce bahati mamlazi koji ljudima dižu brisače na automobilima baš kao i bahati vozači automobila.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 32 minuta, Pingvin37 je napisao:

Za retrovizor ide prekrsajna prijava ako je i slomljen uopste, a za ovo sto je automobilista uradio ide pokusaj ubistva bez govora. 

 

To je kljucna razlika. Ona njemu drmnula retrovizor, a on pokusao da je ubije. 

 

Ranjivi smo u svakom pogledu, bez obzira ko se nalazio na volanu a ko na kormanu. Oklopnjak nazalost pobedjuje. 

Slažem se oko kategorije krivice, ali da ju je ovaj ubio, to što bi odgovarao za ubistvo njoj ništa ne bi značilo. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1464 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
28 minutes ago, saillor said:

Idu mi na živce bahati mamlazi koji ljudima dižu brisače na automobilima

Zašto bahati mamlazi za dizanje brisača - to je najkulturniji i najlakši način da nekom staviš do znanja da ne sme da parkira tu gde je parkirao (prolazi koji se koriste, prilaz kontejnerima itd). Zapravo pre će biti da je bahat onaj kome su podignuti brisači. Ali verovatnije je da samo nije bio svestan problema, i ako je iole normalan čovek - neće više parkirati na istom mestu.


edit: Samo da budem jasan - ne pričam o krađi ili oštećivanju brisača - već samo o podizanju.

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
26 minutes ago, saillor said:

A zašto bi neko uništavao nečiju imovinu? Pogrešio, iznervirao nekog. Ako nema stvarne štete osim straha.

Kada bi meni neko tako uništio nešto od moje imovine sigurno bih mu sasuo zube, a totalno sam miroljubiv čovek.

Idu mi na živce bahati mamlazi koji ljudima dižu brisače na automobilima baš kao i bahati vozači automobila.

Ja koliko znam brisaci se dizu nevaspitanim (takodje bahatim mamlazima) koji se parkiraju tako da zagrade ulaz/prolaz , drugo vozilo (a pritom dignu rucnu), koji bezobzirno parkiraju itd itd. 

 

Nemam nista protiv toga ni ovih koji dizu. I to je samo znak upozorenja, nije unistavanje imovine. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mislim da su sa Zikinog klipa 2 zenske u pitanju (pojacajte volume, kanda se cuje zvenska iz avtomobil) ..... super je prosla bajkerka kako je mogla da prodje.

 

Skoro mi je bio Bule (Svetislav Goncic), ponedeljak tacnije. Odradio servis na moped i tako caskali malo usput.

Prica mi situaciju...stoji, ceka semafor, zena izlazi u rikver sa parkinga pravo na njega tj njegovu nogu.

Sviraj, blicaj, sklonio se toliko da ga je zakacila po plastikama jer je jedva stigao da udari rukom u staklo kako bi se zenazaustavila.

Pita dal je normalna i dal vidi sta radi?.... krece kontra vredjanje od strane zene, kao da je on kriv.

Samo je prisao i skroz odlomio retrovizor, em ne gleda, em bezobrazna, gas i odo :jee:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
pre 54 minuta, Pingvin37 je napisao:

 ...

Nemam nista protiv toga ni ovih koji dizu. I to je samo znak upozorenja, nije unistavanje imovine. 

 

Voleo bih da zateknem toga sto je sebi dao za pravo da me "opominje" tako sto mi dize brisace...

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Prije dodju svicosi za novim, a izgrebanim kolima i psuju kako im je neko tamo izgrebao auto iz zavisti, kad ono goveda parkiraju svukud ali Svabe nece da dizu brisace vec opomenu da upamtis dobro.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650
pre 23 minuta, boki.64 je napisao:

 

Voleo bih da zateknem toga sto je sebi dao za pravo da me "opominje" tako sto mi dize brisace...

A ko je tebi dao za pravo da se bahato parkiraš?

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja sam bas juce komsiji podigao brisac (zadnji, prednji ne mogu od haube 307sw) i sklopio retrovizore, morao sam na suvozaceva vrata uci jer se nisam mogao provuci.  :maloljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: intruder

Danas idem motorom 60 kmh ,POLICIJA  me prestize i vozi usporedno sa mnom ,  odjednom prema meni i udare u moj prednji kraj njihovim zadnjim , Ja samo otklizem a motor samo plastike i rezervar udubljen i volan ,

Iz auta izlaze dvojica sa XXL glavama i kazu sto sam ih prestizao sa desne strane, i Jedan me udari u stomak bez razloga 

Nisam mogao izdrzati i prebijem ih , i netko tko je gledao zovne drugu policiju i oni su dosli 

Po ovu dvojicu policajaca dosla hitna i odvezla ih na sivanje , Meni su ovi drugi sto su dosli  napisali kaznu od 1970 eura za vrjedanje sluzbene osobe i rekli da budem sretan jer ovi ozlijedeni nisu rekli da je bilo fizickog kontakta

 

Znaci udarili su me autom , slagali da sam ja njih udario , i jos me udario u stomak i napisali 2000 eura a pise u zakonu za vrjedanje da je puno manja kazna ,  ,i jos sad nemam imena onih policajaca jer su mi ovi drugi napisali kaznu 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
pre 21 minuta, pilip88 je napisao:

A ko je tebi dao za pravo da se bahato parkiraš?

A ti si (on je) dao sebi za pravo da odlucis sta je bahato parkiranje? Pa hajde i da kaznjavamo, sto da ne?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
pre 45 minuta, boki.64 je napisao:

 

Voleo bih da zateknem toga sto je sebi dao za pravo da me "opominje" tako sto mi dize brisace...

A ko bahatim vozacima daje za pravo da blokiraju prolaz zenama koje guraju bebe u kolicima,invalidima i ostalima?.Ko je bahatim vozacima dao pravo da blokiraju ulaz u zgradu?Ko je bahatim vozacima dao pravo da stanu na mesto REZERVISANO za invalida?Bahatim parkiranjem se dovode u opasnost ostali ucesnici u saobracaju....

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650
pre 2 minuta, boki.64 je napisao:

A ti si (on je) dao sebi za pravo da odlucis sta je bahato parkiranje? Pa hajde i da kaznjavamo, sto da ne?

Mogu i da zovem pauka ili komunalnu pa da oni procene. Ali nisam taj tip čoveka pa mislim da je mnogo bolje rešenje dizanje brisača.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Upravo sada, Eol je napisao:

A ko bahatim vozacima daje za pravo da blokiraju prolaz zenama koje guraju bebe u kolicima,invalidima i ostalima?.Ko je bahatim vozacima dao pravo da blokiraju ulaz u zgradu?Ko je bahatim vozacima dao pravo da stanu na mesto REZERVISANO za invalida?Bahatim parkiranjem se dovode u opasnost ostali ucesnici u saobracaju....

Vidi, nisam napisao, a trebalo je. NIKADA ne parkiram na taj nacin, zaista nikada. Zbog toga bbih i voleo da vidim te "opomenjivace" da cujem sta nije u redu sa mojim parkiranjem.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Upravo sada, pilip88 je napisao:

Mogu i da zovem pauka ili komunalnu pa da oni procene. Ali nisam taj tip čoveka pa mislim da je mnogo bolje rešenje dizanje brisača.

Mozes i treba! Ako je kreten, mirna ti je savest, nemam problem sa tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Zato verovatno i nisi video, jer parkiraš normalno. Kad god sam video podignut brisač, taj auto nije bio parkiran kako treba.

 

Ja to vidim više kao komšijsko, prijateljsko skretanje pažnje.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Juce se vraćam s posla, i u Zarkovu kod ugla sa Vodovodskom, provučem se između par auta, krajnje oprezno, jer postoji rupa, koju kad vide zavrcu volane kao da će u Etnu da upadnu. Stojim na semaforu i čujem prasak.

Policajac magarac na RT-u forsirajući provlačenje na pun gas (radio to od Ade, gde god je stigao), crash bar-om udari u auto. Stane ispred gleda motor, nije se ni okrenuo da vidi šta je sa autom. Izlazi dečko iz auta i govori mu da stanu desno. Krećemo i lik kao muva bez glave smota desno i u mene, i krene da se dere "Beži, beži", naravno ne pomeram se, jer ako se mrdnem, auto pored me penje na haubu.. Koči, seče dva auta i penje se na trotoar... Kako su rešili ne znam, znam da me nedugo zatim pretekao i prošao na crveno..

Kako mi nekad bude žao što nemam naviku da montiran svaki put kameru, da se malo zavrti snimak kako se ponašaju usijane glave..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
Pre 2 sati, antir3ality je napisao:

Zašto bahati mamlazi za dizanje brisača - to je najkulturniji i najlakši način da nekom staviš do znanja da ne sme da parkira tu gde je parkirao (prolazi koji se koriste, prilaz kontejnerima itd). Zapravo pre će biti da je bahat onaj kome su podignuti brisači. Ali verovatnije je da samo nije bio svestan problema, i ako je iole normalan čovek - neće više parkirati na istom mestu.


edit: Samo da budem jasan - ne pričam o krađi ili oštećivanju brisača - već samo o podizanju.

Ključem po karoseriji...napiši mu B

Simbolika, šteta i pametan odgovor na bahatost. 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
pre 14 minuta, ProMaster je napisao:

Juce se vraćam s posla, i u Zarkovu kod ugla sa Vodovodskom, provučem se između par auta, krajnje oprezno, jer postoji rupa, koju kad vide zavrcu volane kao da će u Etnu da upadnu. Stojim na semaforu i čujem prasak.

Policajac magarac na RT-u forsirajući provlačenje na pun gas (radio to od Ade, gde god je stigao), crash bar-om udari u auto. Stane ispred gleda motor, nije se ni okrenuo da vidi šta je sa autom. Izlazi dečko iz auta i govori mu da stanu desno. Krećemo i lik kao muva bez glave smota desno i u mene, i krene da se dere "Beži, beži", naravno ne pomeram se, jer ako se mrdnem, auto pored me penje na haubu.. Koči, seče dva auta i penje se na trotoar... Kako su rešili ne znam, znam da me nedugo zatim pretekao i prošao na crveno..

Kako mi nekad bude žao što nemam naviku da montiran svaki put kameru, da se malo zavrti snimak kako se ponašaju usijane glave..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk
 

Budi oko Sokolovo, u slobodnom i privatnom maniru...

 

Vide ono prebijanje u kladionici, napravilo je popriličnu buku. Naravno uradi to anonimno ukoliko imaš razloga za strah.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
Pre 2 sati, Pingvin37 je napisao:

Ja koliko znam brisaci se dizu nevaspitanim (takodje bahatim mamlazima) koji se parkiraju tako da zagrade ulaz/prolaz , drugo vozilo (a pritom dignu rucnu), koji bezobzirno parkiraju itd itd. 

 

Nemam nista protiv toga ni ovih koji dizu. I to je samo znak upozorenja, nije unistavanje imovine. 

Vidiš ja imam. Nisam se bahato parkirao ali je nekom zasmetalo što sam ja sa NS tablicama parkirao u njegovoj parohiji. Podigao mi je brisač i polomio ga jer da bi se podigao mora biti u određenom položaju. I da sam ga video, veruj mi, od tada bi taj prestao da upozorava bilo koga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Ja ne podržavam izdrkavanja i lomljenje bilo čega na tuđim kolima ali recimo kod mene u ulici se svi parkiramo na pola trotoara, ima mesta i za pešake a ima mesta i da prođu kola, međutim sa vremena na vreme se nadje neko pametan i popne auto skroz na trotoar pa pešaci moraju da idu po ulici da bi ga obišli i onda mu neko od nas komšija podigne brisače. Nema štete a poruka je valjda jasna.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja