Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Mi dvotočkaši svakako imamo mesta da ih obiđemo ako voze kako treba, uz desnu liniju svoje trake. Ja lično ne obilazim, čekam kao i četvorotočkaši na semaforu/raskrsnicama. Mislim da ta praksa nije dobra da se ostavlja prostor nekome iza zaustavne linije, ko prvi dođe na raskrsnicu treba i da prođe prvi, naravno ukoliko za nas motocikliste nema mesta da ih bezbedno zaobiđemo. Mada ne žuri na semaforu, sa razlogom si zaustavljen.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Mozda gresim dusu, ali pre bih rekao da si bio svedok toga da je neko video crveno, pa i to malo fokusa sto mu je bilo na putu prebacio na mobilni telefon i jednostavno stao tu gde je stao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Meni je palo i napamet da su semafori drugačiji, nema niskih, u inostranstvu(i navike samim tim) i zbog toga se staje dosta ispred zaustavne linije i raskrsnice. U Szegedu su sve veće raskrsnice udaljene zaustavnim linijana od same raskrsnice, nisu blizu kao kod nas, semafori su visoko. 

 

Mada samo u HU i Szeged-u sam do sada vozio u inostranstvu. I samo ovog leta. Tako da ne znam dal je to EU dugogodišnja praksa. Ili uvedeno ko kružni tok kod nas....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, Silent_Bob je napisao:

Pošto nema teme o korektnim vozačima ja ću pitati ovde...

Ove sezone mi se već nekoliko puta desilo da vidim da se vozač automobila zaustavi neka 2m iza zaustavne linije i ostavi mesta za motor. U pitanju je Beograd. Čitam da je to uobičajna praksa u nekim državama sa većom vozačkom kulturom, ali izgleda da počinje i kod nas. Jel još neko primetio slično ili sam ja jednostavno imao sreće da budem svedok ove kod nas nesvakidašnje pojave?

 

Kontam da si naišao na kolegu bajkera koji je vozio auto... ja neretko tako radim ako i kad primetim motor u retrovizoru. I sklonim se u stranu da ostavim mesta da motor prođe bez da prelazi u drugu traku, ne nabijam se motorima u rep pošto i ja to ne volim, i sl.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Bilo bi bas lepo da je tako, mada pre mislim,  sto kolega iznad rece, da je video crveno i zablenuo se u telefon pre nego sto je dosao do crte.

Zato mene sinoc isekose 3 puta u centru, u roku od 10 minuta, presela mi voznja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

I ja sam video dosta puta kako ljudi od zaustavne linije ostave dosta prostora nekad je to čak i za ceo jedan auto. Nikada to nisam povezao sa ostavljanjem prostora za motocikl, a nikada mi nije ni palo na pamet kao vozacu automobila da ostavljam prostor ispred, mada nije loša ideja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Ideja je odlicna, jer ako moze neko da prodje bezbedno, zasto da ne. Mada cesce vidim da se nabijaju u milimetar nego da naorave razmak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kada sam polagao instruktor mi je uvjek napominjao da se ne podvlacim pod semafor i imao je pravo iz vise razloga, a glavni je da mi bude semafor pregledan.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Radim u autu isto sto i PremieRacing. Kad god vidim bilo koju vrstu motora/skutera pustim ih napred. Cak i pozdravljam kolege bajkere i iz auta (jbg, navika ).
Mada, ponekad zastanem u senci malo pre linije umesto da cekam zeleno na suncu na liniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 125

A sta cemo sa dostavljacima na biciklima, k'o da je samo njihov grad.. Danas, u levoj traci 20 na sat auto, u desnoj mrsavac na biciklu po sred trake i jos leluja, uziva, ja svirnem da mrdne malo desno da prodjem, nista, gas, nista, i samo u milisekundi koci i skrece pod 90 desno na trotoar, kad nisam sleteo tad necu nikad.. Ispustam 'dal si normalan druze' kroz kacigu i nastavljam putem svojim, kad eto ga na sledecem semaforu pored mene, uneo mi se bukvalno do vizira, ''StA Je BiLo??''.. Rekoh u sebi, kad si toliko lud da se sa svojih 50kg (ukljucujuci i bicikl) upustas u problem protivu mene sa punom ratnom opremom na sebi,  produzi slobodno - ''na poslu si druze, jos ti samo ja falim sad'', i ucinih da se odbicikla on dalje da jos nekome ne daje da se vozi kao covek..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Razocarah se u neke "kolege" juce (ako se tako mogu nazvati)... bice teksta, bice slika pa ako se prepoznaju.... sta da im radim. Cemu, zasto, ima li potrebe za takvom voznjom, jel djokica mali.... nije mi jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
25 minutes ago, Satelis said:

Razocarah se u neke "kolege" juce (ako se tako mogu nazvati)... bice teksta, bice slika pa ako se prepoznaju.... sta da im radim. Cemu, zasto, ima li potrebe za takvom voznjom, jel djokica mali.... nije mi jasno.

Ja sam iz slicnog razloga dosao do Miseluka, okrenuo se i vratio nazad... priznajem, preplasio sam se par puta kad sam video sta i kako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3083 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ništa nas ne sme iznenaditi... pa i to da kolege pretiču automobile u desnim krivinama, njihovim... posle mi se javlja, ja klimam glavom levo-desno da on vidi... šta mi se javljaš koji moj?Da sam slučajno išao koliko taj put dozvoljava, barem malo... ne smem ni pomisliti!

Ništa!!! 

Šta preostaje? Zahvaliti se Bogu... da... i nastaviti dalje... nema druge! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Prostor ostavljen ispred zaustavne trake sluzi jos i da se lakse pretekne vozilo pri startovanju pri zelenom svetlu sa vase leve ili desne strane. 

 

Dok je on ubacio u prvu i tek krenuo vi ste vec spremni u drugoj hvatate zalet i prestizete ga. To pogotovo znaju ovi koji imaju manje kubikaze auta, i koji su vozili dostave razne.

 

Vozilo se prestize iz vise razloga, prestrojavanje u skroz levu il skroz desnu, zurba (dostavljaci i slicno), mnogi vidim oce da obidju vozilo auto skole tako da ne cekaju itd. 

 

Najcesce se radi iz skroz desne trake al nije pravilo. 

 

Tako da cuvajte se kad vidite to, nemojte se mnogo opustati i misliti da je mesto za vas da vas neko ne udari, jer se sprema da se zaleti, prestroji i stigne prvi. 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Na raskrsnici gde ja imam prvenstvo prolaza, mamlaz se zaleteo na mene, svira i mlati rukama, vidim da bogara nesto. Ja stanem ispred kola, spustim nozicu, dodjem do prozora i kazem coveku: "Gospodine vratite se 7 metara unazad da vidite ogroman znak STOP, pa dodjite da mi ponovite to sto ste mi rekli sad." On se zbunio, ja stojim i dalje i cekam...

Ne nerviram se oko tih situacija, ne reagujem burno nikad, jer sam se, na zalost, navikao na ovo generalno stanje. 

Mada, posle lomljenja ruku pred gomilom ljudi, udaranja zene u glavu ispred prodavnice, i slicnih situacija, cini mi se da je sve gore i gore :zbunjen:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Joj Igore....

Koji ste đ... skrivili? 

 

Jel ste golub, grlica ili gavran? Ne valja ni jedno za ove bahate kretene napite svojim Ja. Moja malenkost bira da ostane galeb.

 

Malo ja stoji postojano. Veliko Ja ko onaj....

 

Mr Beana mi....

 

Imao sam fantastični photo opp a sad kisnem u sred Zente, rekoh okupacu se tu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
On 9/29/2020 at 12:47 PM, Woz38 said:

Mi dvotočkaši svakako imamo mesta da ih obiđemo ako voze kako treba, uz desnu liniju svoje trake. Ja lično ne obilazim, čekam kao i četvorotočkaši na semaforu/raskrsnicama. Mislim da ta praksa nije dobra da se ostavlja prostor nekome iza zaustavne linije, ko prvi dođe na raskrsnicu treba i da prođe prvi, naravno ukoliko za nas motocikliste nema mesta da ih bezbedno zaobiđemo. Mada ne žuri na semaforu, sa razlogom si zaustavljen.

Jesi video kako se obilazi? :D 

 

nikad, al nikad ne stojim u koloni na semaforu, pa zato i vozim motor po gradu da brze prodjem, a ne da stojim iza 20 auta na 40c u opremi... nema potrebe druze, samo lagano prodjes i teraj, niko ti nece zameriti.

 

inace primetih ove godine, pa i sad kad sam stizao na frusku sa @ZoraNS, prolazili smo na punoj gore, i skoro svi su se sklonili udesno da mozemo da prodjemo nas dvojica, svakom je bila ruka gore u znak postovanja. To je poslednja situacija, a inace ove godine mi se bas mnogo vozaca sklanjalo desno kad bi me videli iza. Dal pomisle da sam pandur il sta, ne znam, al zahvalim se i odem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

 

Slažem se @drmilan_ ali nemam više "žetona" (hroničan problem)...;)

Mi smo potpuno druga priča u odnosu na automobile iz više razloga...

Pune linije se postavljaju pod pretpostavkom da preticanje traje 10+ sekundi, pa se zbog toga puna linija označava stotinama metara pre krivine ili raskrsnice. Naše preticanje vozila, bez obzira na punu liniju, se zbog snage morota i ubrzanja svodi na nekoliko sekundi i značajno premašuje standarde za ocrtane pune linije. Nisam pristalica rizične vožnje i stavljanja "glave u torbu" kako sam video kod puno bajkera, ali smo ipak u mnogim stvarima znatno "ravnopravniji" na drumu. Ako država može da nas kolje sa taksama i porezima da plaćamo registracije više nego automobili, onda treba da imamo i neke povlastice u odnosu na njih...

Što se čekanja na semaforu tiče, ne pada mi na pamet  da udišem smradove i otrove čekajući u redu (ponekad pored autobusa sa "odžakom fi 80) i da čekam da novajlije krenu kuckajući poruke na telefonu (to me ubija). Stvarno ne znam kolike bi morale biti kazne da me promene po tom pitanju i uvek ću u životu voziti po svojoj logici i mogućnostima (ne ugrožavajući druge), a ne po logici i pravlinicima saobraćajnih pripravnika. Ne navodim druge da se ponašaju poput mene, ali smatram da smo po mogućnostima mnogo "iznad" ostalih učesnika u saobraćaju i da je nelogično da isti znakovi važe za motokultivatore, kamione i R motore...:neznam:

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Ja nista, situacije koje sam naveo se desavaju u poslednje vreme po Srbiji sve vise, to su samo ove koje su poslednjih dana bile po medijima... Poenta mi je da su ljudi sve bahatiji generalno, pa samim tim i u saobracaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

I jel te zaustavio semafor? Jeste.

 

Možeš ti da juriš ali stizanje ne zavisi od toga.

Ali po ovom mom skromnom znanju mogu da kažem da fino voziš. Na autoputu se juri, ako baš moraš....mene put privlači više od brzine, makar ga prošao 1001 put...ali ima u toj brzi vraga :) terah i ja danas brže no inače, ali to bilo u Ćantaviru a ne BT.

20201005_185422.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Nek je on mene zaustavio. Al nisam u obavezi da stojim u koloni. Ni jedan motorista ne stoji, pogledaj strance kako prolaze, to je normalno. Samo je kod nas to vau gledaj mangupa kako se provlaci. Smatram da ne vozim na zicer, ne letim, al ne vozim ni po propisima stalno, al to niko ni radi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Ranije sam stajao i cekao iza da se ne provlacim ali od kako mi se desila

situacija da je covek na semaforu krenuo u rikverc i udario me obavezno obilazim i stajem ispred auta.

Nek smatra da sam bahat ali ja ne ostajem u sendvicu izmedju dva auta gde jedan moze biti budala i krenuti u rikverc a drugi da me ne vidi i udari u mene od nazad.

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

U (vele)gradovima se vozi na jedan način, u gradićima na drugi način, u selima na treći način ali u suštini na jedan način po pravilima, oprezno i pažljivo. A u blatu kako hoćeš.  :) ja i tu polako, oko 6km kroz ravni atar crne zemlje mi je trebalo oko pola sata danas(od Adahatari iskola do Bogaraš znaka, samo pravo), neko iskusniji i rođeniji na bajku bi to prešao za 15/20minuta..ja ipak bio bez čizmi i opreme....

 

 

 

 

 

20201005_185313.jpg

20201005_164203.jpg

 

Ps a moji tajminzi, i reakcije ne mogu da se porede sa tvojim, bio sam iza i procenjivao da ne obilazim, vrv sam par puta trebao ali bitnije je bilo stići do autoputa lol ;) na autoputu je bila druga priča, rizik samo ako si idiot....valjda nisam, napravih 10000km većeras za manje od tri meseca...

 

I E rute, i Mišeluka, defilea po NS i posle kući....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja