Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 10 minuta, bdada je napisao:

U selima nije pametno isterivati pravdu galamom a narocito primenom sile, jos ako se autobus okrece u selu...

Jače selo od svatova - kaže narod...:D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
pre 46 minuta, Satelis je napisao:

Negde sam vec pisao.....

Vozaci, ucesnici u saobracaju blic dugim svetlom "citaju" kao znak propustanja.

 

Kad hocu nekog da propustim, blicnem jednom do dva puta, isto kao sto i meni blicnu xx puta na nekoj reskrnsnici bez obrzira dal sam na 2 il 4 tocka.

Dignem ruku il klimnem glavom u znak zahvalnosti.

 

Ako neko uzastopno brzo blica, to vidim tj citam kao znak opomene.... koci, bezi, sklanjaj se.

Jedan do dva blica vidim kao znak propustanja i tu moze doci do zajeba.

Drugar tvoj mu blicnuo kao opomenu, traktorista shvatio da ga pustate.... otud njegova reakcija takva kakva jeste.

Mnogo logike ima u svemu ovome. Ali nema svako tvoje iskustvo i tvoje razumevanje svetala i saobraćaja. Ja prvi. Pročitaću ovo još koji put. 

Kako vidiš tako razumeš. A mnogi smo ćoravi slepi šišmiši iz raznoraznih razloga, iskustvo, stav, opreznost, stres, intelekt, razum....

 

Duga svetla? Kako s tim? 

Ja koristim u odnosu na brzinu kretanja i naravno osvetljenja noću. Dok drugi, imaju jedno upaljeno, svetle s oba ko da su u tunelu bez svetla, ili pak kratka....

Menjam u kratka kod mimoilaženja.

 

 

Traktoru trubit. Spor je.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4379 postova
On 9/22/2020 at 5:02 PM, zika56 said:

Pre sat vremena u Nišu tip (oko tridesetak godina star) ladno se biciklom provlači između trotoara i vozila koja se kreću usporeno. Umalo me ne zakači jer ga nisam očekivao sa te strane. 

Stao ispred i nešto dobacuje vozaču koji je desno uz ivičnjak. 

Rekoh mu da nije zdravo to što se nabija ljudima sa desne strane i da će neko da ga omlati. 

Okrenu se i dobaci mi što mene zabole q... šta će on da radi i ode dalje preko trotoara i preko pešačkog (na crveno svetlo na semaforu). 

Prestignem ga nakon dvestotinak metatara i opet gužva pred raskrsnicom i opet ovaj izvodi "performans" između vozila i trotoara. Prođe pored mene i onda krenu i pored auta koji je bio ispred (sa uključenim desnim migavcem). 

U momentu kad je ovaj paćenik bio na sredini automobila vozač skrenu desno (na parking) i ovog obori. Njega nije pregazio ali pređe zadnjim točkom preko bicikla. Ovaj ustaje (oljušten poprilično jer je bio u majci), drži se za desni zglob na šaci (očigledno ozbiljna povreda), onaj iz auta izašao i kaže da ga nije video, ovaj se nešto buni, ugleda mene i pita me jesam li zadovoljan? 

Odgovorim da me zabole q...., obiđoh i auto i njih dvojicu i odo svojim putem. 

 

Najbahatiji ucesnici u saobracaju su biciklisti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
Upravo sada, Motorcyclist je napisao:

 

Najbahatiji ucesnici u saobracaju su biciklisti.

I ja imam sve veće ubeđenje. 

Spori a misle svemoćni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 3 minuta, Motorcyclist je napisao:

 

Najbahatiji ucesnici u saobracaju su biciklisti.

Gresis.

 

Ovi sa trotinetima su ih skinuli sa trona.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1093 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

U jbt, u šta se pretvori ovo... pisana reč na forumu je k**ac, baš se ne razume kako treba  :Joska:

 

Govedo je znalo da ima dve prikolice iza sebe, mi nismo, gledao je drugara 'u oči' i krenuo namerno da nam preseče put iako je znao da nema šanse da izađe bezbedno i na vreme. Nisam smatrao da treba da navedem, ali i iz drugog smera je išao "MAXI"-jev kamion koji je takođe ozbiljno kočio i apsolutno morao da stane. Mi nismo. I tako dalje, i tako dalje...

 

Naravno da smo sa smeškom produžili dalje. Čak sam mu pokazao i palac  :takoje:

 

Da je bilo drugačije, da smo proklizali, pali, da smo morali da se sučavamo sa njim - ili bi robijao ja njega ili on mene. Drugar nije u tom fazonu ali bi pomogao. 

 

Kad god mogu, samo produžim dalje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
pre 15 minuta, PremieRacing je napisao:

U jbt, u šta se pretvori ovo... pisana reč na forumu je k**ac, baš se ne razume kako treba  :Joska:

 

Govedo je znalo da ima dve prikolice iza sebe, mi nismo, gledao je drugara 'u oči' i krenuo namerno da nam preseče put iako je znao da nema šanse da izađe bezbedno i na vreme. Nisam smatrao da treba da navedem, ali i iz drugog smera je išao "MAXI"-jev kamion koji je takođe ozbiljno kočio i apsolutno morao da stane. Mi nismo. I tako dalje, i tako dalje...

 

Naravno da smo sa smeškom produžili dalje. Čak sam mu pokazao i palac  :takoje:

 

Da je bilo drugačije, da smo proklizali, pali, da smo morali da se sučavamo sa njim - ili bi robijao ja njega ili on mene. Drugar nije u tom fazonu ali bi pomogao. 

 

Kad god mogu, samo produžim dalje...

Možda upozorenje. Išli ste dozvoljenim brzinama prema toj raskrsnici?

 

Čuvaj se goveda. 

Ja i kerova, i svega živog i neživog. Leteh po asfaltu....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1093 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Nije bila raskrsnica, izlazio je sa poljskog puta na regionalni. Mi smo se kretali baš primereno. Da ne kažem sporo. Da ne kažem neuobičajeno sporo za mene na motoru  8)

 

Nznm da l' je bilo baš u okviru ograničenja ali smo bez problema odreagovali na najNEočekivaniju situaciju... Traktor + prikolica + prikolica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Dobro, ukrsnica onda. 

 

Traktorista vam potvrdio da ste išli brže ko zna kako bi bilo. 

 

Pažljivo. Govedo u nama uvek čuči. Svima.

Nepažljivost koja prouzrokuje bahatost.

Posledice bezobzira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i
2 hours ago, PremieRacing said:

Juče lagana vožnja sa drugarom, on ide prvi, regionalni otvoren put, dugačak pravac, sva sreća pa nikakva žurba. Vidimo traktor bi da izađe na put sa naše desne strane i da skrene svoje levo (seče nam put) i drugar (po priči kasnije) mu blicne... Od velikog šipražija se vidi samo 2/3 traktora. Prednji točkovi, kabina i traktorista jasno.  Ja idem drugi i lepo vidim nameru, pustim gas i traktor polazi... drugar već koči lagano kad iza traktora prikolica  <_<  Ozbiljnije kočenje, meni je malo lakše pošto imam više mesta, kad za prikolicu zakačena još jedna prikolica  :staa2:  Svega mi, ne izmišljam. 

Ukočimo mi bez problema, nije bilo opasno, ja mu gestiram rukom 'jesi li blesav' i traktorista kreće da viče, psuje, skače iz sedišta i preti...

 

Def. govedo koje ne da ne brine za tuđe živote, nego nas namerno ugrožava... Sujeta, ljubomora, ili nešto treće. Ljudski šljam. 

On ipak radi, ti se vozikaš svoju laganu vožnju i eto njemu prednosti u glavi. Možda te nije video kad je krenuo, nije to auto, radna mašina, dok stisneš jednu pedalu, reduktor, drnde mrde, ima tu cela jedna procedura koja zahteva vreme za koje ti preletiš 100m. Blicanjem mu je neiskusno dao prednost da se uključi.

Tako taj mozak čita tvoj stav, da ne bude posle "zamalo da padnemo al da smo pali pokazali bismo mu....""#@@q3$#%" :D

Kad su zemljoradnici u pitanju, vozač motocikla je uvek u deminutivu :)
Em ima veće vozilo, duže, teže, štangle, ponos i sve ostalo mu je veće tako da je bolje da zaobiđeš i ne kurčiš se previše :D

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

 Ja sam te sve razumeo, aj sad ti razumi mene  pa mi kazi svoje misljenje.

 

Dan, vracam se ka bg a put krivudav, vozim 90100 ...

 

Iza mene 2 klinca u nekom korejancu,  nije me lako obici kao sto su mislili.

 

Izlazimo na pravac, ovaj ga udara po gasu a onda vozi paralelno samnom dok drugi klinac otvara prozor i baca limenku piva, koju drzi u ruci, ka meni i vice sto nevozim brze.

 

U trenu sam hteo da smotam ulevo i mojim prednjim levim krilom ga udarim u njegovo zadnje desno i prevrnem u sekundi.

 

Sva sreca nisam, ne zato sto sam se bojao  njih nego zato sto sam pomislio na porodicu koju bih uznemirio takvim postupkom.

 

E zato kazem da nekad treba pojesti govno iako je sujeta povredjena.

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1093 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Aman, nismo se kurčili. 

 

Jeste nas jasno video pre nego što je krenuo. Krenuo je namerno da nam preseče put. Bahato. Bez obzira prema nama i našim životima. Ni u kom slučaju nije imao, niti mogao da ima bilo kakvu prednost ili opravdanje. Video sam čoveka sa par metara i jasno mi je stavio do znanja da je bahati mamlaz. Pravac je tu dugačak u nedogled i levo i desno i ima prostora da izađe 101% bezbedno i natenane kad nema nikoga. Ne, govno nas je iseklo. 

 

Da je bio samo traktor, prošao bi bez problema ali bi kamion, u čiju traku se uključio, morao da ukoči iza njega. Da je bio traktor sa jednom prikolicom bilo bi gusto ali ne bi pisao ništa u ovoj temi. Smrad je namerno izašao ispred nas sa 'vučnim vozom' od 50m da nam pokaže silu. 

 

Tipičan primer za ovu temu i naslov teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1093 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Stvarno ne razumete da u ovom slučaju ni dugo, ni najduže svetlo, ni sirena, ni kamionska, ni brodska, ni rotacija na motoru ne bi pomogla?  :rolleyes:

Slažem se sa svim vašim razmišljanjima i predlozima ali to funkcioniše kod slučajnih saobraćajnih nazovi 'incidenata', 'cimanja'.

 

Naveo sam pravi primer za ovu temu. 

 

Tih 'labavih' i 'tananih' primera kod kojih postoj mogućnost da je slučajno, da je nepažnja, kada signalizacija može da pomogne imam na milion i nikada ih ne bi okarakterisao kao "bahate mamlaze". To je saobraćaj i dešava se. U ovom slučaju se radi o bahatom govedu, šljamu od čoveka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Njegov traktor,njegova njiva,njegovo "zbunje" pored puta koje mu zaklanja pogled.Pa iskrcis taj krs da imas pregled kad se ukljucujes na put i svima sve vidljivije i lakse.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Ma ja samo kažem da bi u svakom mogućem slučaju izvukao DEBLJI kraj, i kako ti ljudi razmišljaju, čisto da se ti lakše postaviš kad voziš svoju vožnju. Taj bi se i pokajao za onaj kamion, ali za motoriste ga zabole, šta ti imaš tu da se vozikaš kad on nešto radi :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Ja poštujem traktora, jedemo ga. Ali saobraćajna pravila nemaju izuzetke, samo poštovaoce i neodgovorne. Nepažljive. I recimo bezobzirne, jer suditi bez njegove reči nije fer....

 

Evo me izmedju Studve i Bosuta. 

Morović. Čekam hranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /
On 9/25/2020 at 10:47 AM, shoyyka said:

Zaključak-jedini moguć:Prvo koči pa posle traži svetla, srednji prs',moguće sučeljavanje,spisak psovki... 

Potpuno se slažem. Džabe trubiš, blicaš, mašeš... ako pre toga nisi izbegao opasnost.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Ja juče posle Stražilova u povratku za SK videh prvo jednog četvorotočkaša kako mi seče put, pa vidim i drugog kako će to da uradi i pošto smo vozili 50-60kmh pokažem levom rukom marš na svoju stranu...

 

Ne bih da prozivam, ali dolazio sam tom stranom i put je okay, posebno u krivinama. Bahati vozači vole da seku krivine i linije(tu se prepoznaju najbolje)... da im je iza krivine stizao kamion ne bi se lepo proveli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Ja nekako kapiram da su to uglavnom lokalci koji smatraju da poznaju put i da je ok da se vozi sredinom puta.

Problem je u tome što se takvi obično ne sklone kad vide da prema njima ide motor. Kao da razmišljaju "ovaj je uzak, proći će". To mi se redovno dešavalo i u gradu i na putevima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Morini X-Cape 650

Pošto nema teme o korektnim vozačima ja ću pitati ovde...

Ove sezone mi se već nekoliko puta desilo da vidim da se vozač automobila zaustavi neka 2m iza zaustavne linije i ostavi mesta za motor. U pitanju je Beograd. Čitam da je to uobičajna praksa u nekim državama sa većom vozačkom kulturom, ali izgleda da počinje i kod nas. Jel još neko primetio slično ili sam ja jednostavno imao sreće da budem svedok ove kod nas nesvakidašnje pojave?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja