Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pre sat vremena u Nišu tip (oko tridesetak godina star) ladno se biciklom provlači između trotoara i vozila koja se kreću usporeno. Umalo me ne zakači jer ga nisam očekivao sa te strane. 

Stao ispred i nešto dobacuje vozaču koji je desno uz ivičnjak. 

Rekoh mu da nije zdravo to što se nabija ljudima sa desne strane i da će neko da ga omlati. 

Okrenu se i dobaci mi što mene zabole q... šta će on da radi i ode dalje preko trotoara i preko pešačkog (na crveno svetlo na semaforu). 

Prestignem ga nakon dvestotinak metatara i opet gužva pred raskrsnicom i opet ovaj izvodi "performans" između vozila i trotoara. Prođe pored mene i onda krenu i pored auta koji je bio ispred (sa uključenim desnim migavcem). 

U momentu kad je ovaj paćenik bio na sredini automobila vozač skrenu desno (na parking) i ovog obori. Njega nije pregazio ali pređe zadnjim točkom preko bicikla. Ovaj ustaje (oljušten poprilično jer je bio u majci), drži se za desni zglob na šaci (očigledno ozbiljna povreda), onaj iz auta izašao i kaže da ga nije video, ovaj se nešto buni, ugleda mene i pita me jesam li zadovoljan? 

Odgovorim da me zabole q...., obiđoh i auto i njih dvojicu i odo svojim putem. 

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 15
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
3 hours ago, X8 Vračar said:

Laste su ubice na točkovima. Baš sam hteo pre neki dan da im pišem email da prijavim divljanje autobusa na autokomandi. Isto tako ide iz jedne krajnje u drugu krajnju traku kao da je bicikl.

Potpisujem. Rano jutro, potez Zemun - NBGD, čovek vozi kao na karting stazi. Nema migavaca, prestrojavanje u momentu i po 2 trake ako treba...I tako svako jutro već 15 dana :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Jovan mi je super tip delovao i kada sam ga upoznao i inače. Ostale ne bi da komentarišem. Osim što će se nekad ispostaviti da su svojim idiotskim vožnjama uticali na to da se izgubi neki mladi život još pride, kao da ovo do sad nije dovoljno. A to koliko kilometara oni imaju i o kom iskustvu priča debilko, najbolje govori njegovo naglo kočenje dok prolazi pored auta uz škripu guma. Možda ima još nesto nisam gledao ceo klip, ali to mi je dovoljno da shvatim da mu je tih 200km, verovatno ozbiljan podvig, jer sa toliko malo mozga, čudi me da je i to prešao.

Pozivam vas sve, da im se posvećuje što manja pažnja i da se njihovi snimci otvaraju što manje. Bar dok ne bude bilo nešto normalno

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ili da izadju u novine kao crno dete pa da se kanali ugase. I ovaj i onaj sto vozio preko200 na svom kanalu. Novinari bas vole da pljuje takve,a i treba. Kada dodje do medijske paznje sve je drugacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 inazuma

Brate.... Kolika je to promaja u glavi. Zbog uticaja na klinčadiju, skoro da bih voleo da malo omaste asfalt pri maloj brzini..... Naravno bez većih povreda. 

Komsija od 17god kupio RSX 125 i priča kako su ovi extra. Iako i sam početnik, pokušavam da ga malo usmerim i objasnim nepredvidivosti saobraćaja. Čini mi se da uvažava šta pričam, ali lako se pomamiti za brzinom... Uz ovakve primere... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Užasno je šta se dešava. Klinci padnu, onda odu sa gipsom u kraj/školu i smeju se, prepričavaju kako su bili brzi i ludi, drugi ih gledaju sa divljenjem, ovi rastu kao kvasac i eto ga never ending circle...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 7 sati, Igor86 je napisao:

Užasno je šta se dešava. Klinci padnu, onda odu sa gipsom u kraj/školu i smeju se, prepričavaju kako su bili brzi i ludi, drugi ih gledaju sa divljenjem, ovi rastu kao kvasac i eto ga never ending circle...

Nije baš uvek tako, nekad odu direkt na groblje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
On 22.9.2020. at 17:13, Dexterr je napisao:

Potpisujem. Rano jutro, potez Zemun - NBGD, čovek vozi kao na karting stazi. Nema migavaca, prestrojavanje u momentu i po 2 trake ako treba...I tako svako jutro već 15 dana :neznam:

Takve treba snimiti i oduzeti im dozvole i vozila. Privremeno. 

 

Nisam puno mamlaza video na drumovima severne, srednje i južne Srbije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 6 sati, Woz38 je napisao:

 

 

Nisam puno mamlaza video na drumovima severne, srednje i južne Srbije. 

Kolega, dođi do Vrbasa i pokušaj da pređeš čitavih 5 km do Kule bez incidenta... :lol: Količina bahatosti, mamlaza, kretena i idiota za volanima, u tih par kilometara, se ne može opisati rečima...:aha:

 

Pošto radim u Vrbasu i svakodnevno 2 puta idem tom rutom, za mene je izuzetan uspeh kad stignem u jednom komadu i na točkovima do posla i nazad...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Polako, pazljivo. Tako se sudaraju pametni sa bahatima. Uzvraticemo uskoro,polako....
Treba praviti primere od istih tih bahatih vozaca, jedan nacin suprostavljanja....

Beh se vrteo po Kuli, i trebao sam direktno ali rekao jednom u zutom kombiju, tj poslusao ga da idem obilaznicom, pa dok sam oko groblja okruzio, vratio se oko mosta po cetvrti put taj dan mislim, i onda nasao i obilaznicu za Vrbas, ne secam se mnogo onih koji nisu postovali put, ali vrv ih ima, posebno u spicu kad svaka budala misli da moze stici pre vremena....Svaki put u prolazu do sada, mozda jednog dana i zastanem, simpatican vam gradic....

Policija saobracajna bi trebala da se postavi tamo dok ne promeni navike idiotima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Juče lagana vožnja sa drugarom, on ide prvi, regionalni otvoren put, dugačak pravac, sva sreća pa nikakva žurba. Vidimo traktor bi da izađe na put sa naše desne strane i da skrene svoje levo (seče nam put) i drugar (po priči kasnije) mu blica... Od velikog šipražija se vidi samo 2/3 traktora. Prednji točkovi, kabina i traktorista jasno.  Ja idem drugi i lepo vidim nameru, pustim gas i traktor polazi... drugar već koči lagano kad iza traktora prikolica  <_<  Ozbiljnije kočenje, meni je malo lakše pošto imam više mesta, kad za prikolicu zakačena još jedna prikolica  :staa2:  Svega mi, ne izmišljam. 

Ukočimo mi bez problema, nije bilo opasno, ja mu gestiram rukom 'jesi li blesav' i traktorista kreće da viče, psuje, skače iz sedišta i preti...

 

Def. govedo koje ne da ne brine za tuđe živote, nego nas namerno ugrožava... Sujeta, ljubomora, ili nešto treće. Ljudski šljam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3077 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Svega tu ima... nego večito pitanje je kako reagovati u takvim situacijama kad mamlaz koristi "napad je najbolja odbrana"? Da li je u pitanju ta taktika ili je "bolid" pa stvarno ne zna da je kriv? Da li uzeti iz kofera crevce puno peska pa malo koketirati sa silom? A ako on izvadi utoku? Da l'  mu ukazati mirno na grešku? 

Mnogo pitanja... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Nekima se zuri iako nemaju pravo prvenstva. Sviraj mu. Svetlo mozda vidi mozda ne, ko zna gde gleda, mozda se fokusirao na zaustavljanje te poljske zveri. Neki nemaju iskustvo cekanja sa traktorom.... Ja uvek usporim kad vidim slicnu situaciju, pa procenjujem da li staje ili ne. I sto dalje od njegove ulazne linije... :P srecom pa si reagovao na vreme, ne pravdam ga, nije imao pravo, ali ljudi grese, dal bili vredni i posteni ili seronje za volanom i njivom....

Sila odgovara silom, tako da ne. Najbolje pazljivo postupiti.
Uglavnom ima znak da ima poljski put sa strane puta sa prvenstvom prolaza koje te upozorava da vozis pazljivo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, PremieRacing je napisao:

Juče lagana vožnja sa drugarom, on ide prvi, regionalni otvoren put, dugačak pravac, sva sreća pa nikakva žurba. Vidimo traktor bi da izađe na put sa naše desne strane i da skrene svoje levo (seče nam put) i drugar (po priči kasnije) mu blicne...

Negde sam vec pisao.....

Vozaci, ucesnici u saobracaju blic dugim svetlom "citaju" kao znak propustanja.

 

Kad hocu nekog da propustim, blicnem jednom do dva puta, isto kao sto i meni blicnu xx puta na nekoj reskrnsnici bez obrzira dal sam na 2 il 4 tocka.

Dignem ruku il klimnem glavom u znak zahvalnosti.

 

Ako neko uzastopno brzo blica, to vidim tj citam kao znak opomene.... koci, bezi, sklanjaj se.

Jedan do dva blica vidim kao znak propustanja i tu moze doci do zajeba.

Drugar tvoj mu blicnuo kao opomenu, traktorista shvatio da ga pustate.... otud njegova reakcija takva kakva jeste.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Nažalost iskustvo me je naučilo da je najbolje iskulirati, jednom prilikom smo se par drugara i ja suprotstavili nekim mamlazima pa nas je par kilometara kasnije sačekala blokada na putu i pola sela. Bogami lepo su nam objasnili ko je tu bio u pravu :)

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

 

pre 8 minuta, pilip88 je napisao:

Nažalost iskustvo me je naučilo da je najbolje iskulirati, jednom prilikom smo se par drugara i ja suprotstavili nekim mamlazima pa nas je par kilometara kasnije sačekala blokada na putu i pola sela. Bogami lepo su nam objasnili ko je tu bio u pravu :)

E svaka ti cast sto si ovo napisao i podelio sa nama.

 

Ovaj tvoj komentar je samo dokaz da se torija i praksa  bitno razlikuju, i zato u nekim situacijama pamet u glavu. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

U selima nije pametno isterivati pravdu galamom a narocito primenom sile, jos ako se autobus okrece u selu... 

"Grk" tj Visnjicevo, policajcu na motoru zategli sajlu, vodo cuvare vezali za noge i spustali sa mosta... ako mislite da preterujem pogledajte emisiju Insajder, "vidjeniji" mestan "uhapsio" komsiju Hrvata 91/92, sproveo kroz celo selo i izvrsio egzekuciju, kao niko od mestana nista nije video, i kada je snimana emisija pre koju godinu svi cute, kao i za gore navedene primere. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Nažalost iskustvo me je naučilo da je najbolje iskulirati, jednom prilikom smo se par drugara i ja suprotstavili nekim mamlazima pa nas je par kilometara kasnije sačekala blokada na putu i pola sela. Bogami lepo su nam objasnili ko je tu bio u pravu 

Bravo za primer

Ako ćeš silom na silu onda tu nema razlike izmedju jednog i drugog.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja