Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1308 postova
7 minutes ago, pilip88 said:

Danas bahati mamlazi ali kolege, na 2 točka. Vozim se kolima Avalskim od skretanja za Trešnju prema Ripnju, krivina, puna linija i par kolega na nekim većim motorima, čini mi se da sam video gs-a malo starijeg, pretiču kolonu. Ja sam ih na vreme video, usporio i povukao se skroz u desno kako bi se mimoišli. Gledam u retrovizor, iza mene auto isto beži skroz desno, skoro pa van asfalta kako bi ih izbegao. Popizdeo sam, je l toliko bitno da se odmah pretekne vozilo koje je ispred, je l tolika sramota da se sačeka neki bolji trenutak i da se tada pretiče pa da ne utičeš na ostale učesnike u saobraćaju?!

Videli smo ih obojica izleda. Trojica na GS-u sa koferima ako se ne varam? 

 

Ja sam ih video negde pre Mladenovca posle Ralje uveliko, taj pravac. Izuzetno dobri vozaci (tj ovaj prvi), ne radi se o pozerima, provalio sam im korake, nisu bas novopeceni. 

 

Al da su bahati i da su krsili svako moguce pravilo (i da nisu se javili naravno, haha) to je istina...

 

Po onome sto sam video ako mislimo na iste, radi se dosta i o sreci. Pun gas - pa koliko srece imam, bez obzira sto se vidi da imaju kilometara i iskustva iza sebe. Konkretno puna linija krivina - kolona vozila. Tu su me pretekli. Prvi vodi, drugi ni ne znaju gde idu bas, al samo pun gas i pogled u njegov top case i "stizemo ga". 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Uvek su me fascinirali smekeri sportisti koji su obarali rekord na stazi , i oni drugi po planinama i sumskim putevima,  ulagali trud rad i znoj za uspeh i rezultate u moto sportu.

 

Ovi sto divljaju po gradu i po obicnim javnim putevima, smatram kao ljude zeljne paznje, koji pate od kompleksa nize vrednosti. 

 

Ako si zavisan od adrenalina, izadji tamo na stazu, prospi se ko pi***, tad shvatis da si niko i nista, i idemo dalje...

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Standardne situacije... Danas u NS, lik se ukljucuje sa pumpe, vidi me i krece lagano, izasao na pola ulice, po fazonu- pa mora da stane... Sirena mi radi odlicno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 2 sati, Pingvin37 je napisao:

Videli smo ih obojica izleda. Trojica na GS-u sa koferima ako se ne varam? 

Takva ista trojica na GS-ovima su me obišla u pravcu Mladenovca kod Trešnje oko 11h. Prethodno sam ih video kod 1000 ruža i jedan mi se sa širokim osmehom javio, tako da nisu svi isti ;) 

Isto sam i ja zaključio da imaju mnogo km pod dupetima jer ih peglaju nekako sa lakoćom, ali opet pomislim... u toj brzini i u tom nagibu ukoliko naleti na bilo šta u krivini ne znam šta mu treba da izbegne zlo. 

U mom slučaju im je treći malo zaostajao, ali kako peglaju ne sumnjam da ih je stigao nakon 2-3 krivine.


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
31 minutes ago, DonToni said:

Takva ista trojica na GS-ovima su me obišla u pravcu Mladenovca kod Trešnje oko 11h. Prethodno sam ih video kod 1000 ruža i jedan mi se sa širokim osmehom javio, tako da nisu svi isti ;) 

Isto sam i ja zaključio da imaju mnogo km pod dupetima jer ih peglaju nekako sa lakoćom, ali opet pomislim... u toj brzini i u tom nagibu ukoliko naleti na bilo šta u krivini ne znam šta mu treba da izbegne zlo. 

U mom slučaju im je treći malo zaostajao, ali kako peglaju ne sumnjam da ih je stigao nakon 2-3 krivine.


 

Kod 1000 ruza ti se javio ovaj sa belim GS-om? Sad povezujem, i meni je...

 

Ne kazem da su svi isti. 

 

Treci je zaostajao. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 12 sati, pilip88 je napisao:

Popizdeo sam, je l toliko bitno da se odmah pretekne vozilo koje je ispred, je l tolika sramota da se sačeka neki bolji trenutak i da se tada pretiče pa da ne utičeš na ostale učesnike u saobraćaju?!

Kada sam nešto slično ovome napisao i ja pre neki dan jedan od kolega mi je uzvratio pitanjem a što to tebi smeta, jel te ugrozio svojim postupkom ...

 

Kad spomenuste 3 GSa setim se dve situacije od letos, prva je bila u neumu na onoj glavnoj raskrsnici sa semaforima gde su se njih trojca sačekivala a onda nešto prelazili sa jedne strane ulice na drugu i vraćali bez obzira dal je bilo crveno ili zeleno.

Jedan je bio BG, ostale nisam video.

 

Druga situacija na ulazu u šabac, onaj pravac što vodi ka omv pumpi.

Kolona se sporo kreće a njih trojca pod gasom obilaze sve redom dok ovi iz suprotnog smera beže ka desnoj ivici svoje trake kako bi oni prošli. Zadnjem vide BG tablu ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650
pre 12 minuta, travelman je napisao:

Kada sam nešto slično ovome napisao i ja pre neki dan jedan od kolega mi je uzvratio pitanjem a što to tebi smeta, jel te ugrozio svojim postupkom ...

 

Naravno da te je ugrozio i naravno da ti smeta :)

Čim moraš da koriguješ putanju i da kočiš znači da te je ugrozio. Nego verovatno idu na to da niko ne želi da im se neko zalepi za šoferku pa se sklanjaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS
Pre 20 sati, DonToni je napisao:

Takva ista trojica na GS-ovima su me obišla u pravcu Mladenovca kod Trešnje oko 11h. Prethodno sam ih video kod 1000 ruža i jedan mi se sa širokim osmehom javio, tako da nisu svi isti ;) 

Isto sam i ja zaključio da imaju mnogo km pod dupetima jer ih peglaju nekako sa lakoćom, ali opet pomislim... u toj brzini i u tom nagibu ukoliko naleti na bilo šta u krivini ne znam šta mu treba da izbegne zlo. 

U mom slučaju im je treći malo zaostajao, ali kako peglaju ne sumnjam da ih je stigao nakon 2-3 krivine.


 

Sreli ste "čuvenog" Grobara, lik je poznat, bio je profi trkač, on i ekipa. Nadimak je stekao prema učinku, kako sam čuo, nekoliko momaka sa R motorima je trkajući se sa njim na GS-u završilo na zelenoj livadi sa spomenicom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

 

 

pre 45 minuta, Savan je napisao:

Poslovi cvetaju očigledno :)
 

Vase je samo da se potrkate samnom.

 

Sve ostalo je tatina briga.

  • Hvala 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Juče i danas laganih 600 km. od svega navedenog isto sam susretao usput, vraćam se sa drugarom sa Zlatibora pretekne nas lik na Gs.u, kako cepa krivine i to naslepo obilazi i toliko rizikuje da pricamo sa drugarom preko komunikatora u fazonu dal je normalan sa svim tim koferima... Seče krivine, pokušali malo za njim ali ono je ravno samoubistvu.

I najace od svega stižu nas tri R-a, jedan samo ima tablicu...

Pa ono nije voznja ono je izivljavanje koliko ga peglaju uz koji rizik, krivina nadesno oni obilaze 2 slepera... Pritom ovaj jedan dal vozi ćerku ili neko nevino čeljade.

Ne znam zar je potrebno da se bude toliko brz, valjda je poenta da u tih 600 km. i vidim nesto usput a ne samo gas kao da sam stopericu upalio, pa uz opkladu za koliko cu stici do određenog mesta.

Nisam ni ja cvećka uzmemo i mi da ga peglamo ali uz granicu normalne i preko komunikatora, kako bi prvi izvidio i javio kad može po gasu. 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Mislim da je pokrenuta lavina nekontrole i bahatosti koja ce se tesko zaustaviti. Sve je vise vozaca na 2 tocka pa tako i onih koji svesno divljaju isto kao sto je sve vise budaletina na 4 tocka koji svesno i nesvesno ugrozavaju sve ucesnike u saobracaju. 

 

Kad spojis i jedne i druge, zna se sta je rezultat - crna hronika. Kad primat u tom rezultatu jos preuzmu mediji, prica je svakako zastrasujuca.

  • Tužan 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

YT ima zastrašujući uticaj na korisnike, što su mladi uticaj je opasniji.

To se vidi po crnoj kronici.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Bahato, bahato i samo bahato. Za relativno male pare dostupni i brzi motori i brzi automobili. Na to se doda loš uticaj sa youtube-a, manjak vaspitanja ili manjak nekog pozitivnog uticaja i usmeravanja i to je recept za katastrofu.

Ali jbg, ne znam šta da kažem, možda nije bilo mnogo bolje ni pre. Sad kada se setim u srednjoj školi kakve sam vožnje imao na r motorima ( ja sam bio suvozač ), to je katastrofa. Kao što je već neko rekao, kukao sam mojima za motor a sad mi je drago što nisu imali ni želju a ni finansije da mi ga kupe. Tek kad sam se približio 30-oj, malo sazreo i odgledao mnooogo klipova sa nezgodama na motorima sam shvatio rizike vožnje na dva točka. Ali opet, mene niko nije terao da gledam to što sam gledao i da čitam knjige o vožnji motora ( a i o vožnji automobila ), već sam sam rešio da malo bolje upoznam tehnike vožnje i rizike pre nego što i sam prebacim nogu preko motora. Ono što je sigurno, jeste da ne bi škodilo da se sve ove stvari mladima a boga mi i malo starijima približe, preko tv-a, društvenih mreža, YouTube-a....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

To očigledno ima veze i sa inteligencijom.To sa yt ili čim bilo je majmun vidi majmun radi. S čim to može imati veze nego s intelektom, senzibilitetom,kad je neko ograničen ko terasa jbg. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Teško ćeš ti usijanoj mladoj glavi ukazati na moguće posledice, da shvati... retkost je to!Pogotovo u današnje vreme kad keš sve odredjuje... To i razumem, bio mlad ali kad vidiš matore konje da su baš bahati... e to je kompleks! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Sreda 16.9.

 Radni je dan, nema gužve, a imamo vremena za vožnju.

Deonica:  Rudnik - Gornja Šatornja.

Posle uživanja  preko Venčana, Darosave, Belanovice, „autostrada“,  sa kvalitetnom podlogom, oivičena betonom i lepim krivinama...

Bez obzira na, mestimična, ograničenja na 50-60, svi redom „peglaju“ kroz krivine , a na pravcu kao da voze torpedne čamce a ne automobile sa prikolicom.

Uklopiš se u tok saobraćaja.

I teraš...

Ja napred diktiram ritam i presrećem „sekače“ krivina.

Sin iza mene  na, bezbednom,  odstojanju, strpljivo „kruzira.“

Na mostiću, pre Donje Šatornje, pokušava da mu se nakači na rep, lokalni „kaf rejser“.

Mlad dečko, bez kacige, na nečemu od dva takta...

Još uvek smo ipak prebrzi za njega (iako idemo standardnim ritmom).

Vidim da nije baš vičan „krivinarenju“  (ne uspeva da prati i putanja mu je rizično preširoka)

Definitivno nema iskustva.

Usporavamo i vozimo sporo (jer smo zagazili u naselje).

Sad je već u kađivinom repu preblizu (jebeno preblizu)...

U samom centru varoši, uz dernjavu napaćene „cvajtare“,  ulični trkač, nas „uspešno“ pretiče.

Širok, dečji,  osmeh je na njegovom  licu, dok prolazi pored mene...

Trijumfalno  se ubacuje ispred, izvodeći neki performans  za lokalni živalj.

Nešto u fazonu trkača, rizikujući da se zakuca u autobus koji je počeo da staje na stanici.

Gledam ga i osećam se otužno.

Bez kacige, majica i kratke pantalone, lagane patofnice na nogama.

Motocikl sitne kubikaže, bez zadnje svetlosne grupe i pokazivača pravca (sve polupano, a izlomljeni ostaci plastike su još uvek na njemu), zadnji točak mu malo vrluda... Kakve su mu gume i kočnice, ne mogu ni da zamislim.

Registarsku tablicu, naravno, nema.

Verovatno ni dozvolu.

Koliko prekosutra kupiće, za sitnu lovu, neki, jači,  žešći, dreš i šta onda..?

Kada, možda,  jednom i izađe iz auto-škole i položi vozački ispit, nastaviće da misli da mu je sve dozvoljeno i ponaša se po principu: sada me više niko ne kontroliše.

I  dalje, ja,  odlučujem šta moram a šta ne moram da radim tokom vožnje.

Isto kao što se loši dani nikada ne nalaze na porodičnim fotografijama, tako se ni bahati mamlazi ne bave  sopstvenom niti  bezbednošću drugih.

Od najranije dobi, pa do duboke starosti (ako je uopšte dočekaju).

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

image.thumb.png.d25d2030a9afb344b1601772c7565a4c.png

 

Danas oko 9.30 - 10.00 se krecem ulicom Vladike Nikolaja / duple trake ih zovemo. Ko poznaje Valjevo skontace da je ovo 200m posle Krusika, 2 velika naselja sa leve i desne strane. U kolima sam u levoj traci koja postaje srednja kako se otvara leva traka za skretanje ka SUP-u. Vozim oko 40km/h cekajuci semafor za pravo da se otvori (zeleni talas je na 50 km/h). U sekundi kontam da me veliki Lastin autobus (onaj sa 50 i nesto sedista) obilazi sa desne strane i ulece ispred mene pa u levu traku, ali kasni na svoj semafor (za levo) koji se zatvara. Steta sto se meni tada otvorio semafor za pravo jer jedino sto sam uspeo dok sam prolazio pored njega je da mu pokazem rukom da je fiju fiju. 

 

Jedino sto je bilo utesno je sto se videlo da ga je ovaj moj postupak duboko pogodio, narocito negde u predelu prepona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Laste su ubice na točkovima. Baš sam hteo pre neki dan da im pišem email da prijavim divljanje autobusa na autokomandi. Isto tako ide iz jedne krajnje u drugu krajnju traku kao da je bicikl.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

U Lastinoj garazi kod autoputa, desno odmah posle rampe, ima sluzba kontrole i u njoj covek koji se zove Ivica (koordinator). Jako prijatan covek inace. Pre oko godinu dana sam slikao njihovog sofera kako prica preko mobilnog i manevrise harmonikom u rikverc na njihovoj okretnici u Ustanickoj, i naravno da je izbio konflikt sa njim zbog slikanja. Otisao sam tamo, primio me taj Ivica, i bio je jako ljubazan i profesionalan. Cak mi je dao i broj svog mobilnog. Tako da ako imate neki problem sa Lastinim vozacima - da znate da im je nad glavom neko normalan ko hoce da radi svoj posao   :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja