Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Na snimku sam ja, @Bigor snima. Lagano smo se danas provozali, BG - Novi Banovci, popili kafu, pojeli palačinku i nazad. Na snimku se vidi bahati mamlaz koji u krivini preko pune linije prelazi u moju traku da bi obišao bicikl. Ja svirao, al ne vredi...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
pre 2 minuta, Markone88 je napisao:

Na snimku sam ja, @Bigor snima. Lagano smo se danas provozali, BG - Novi Banovci, popili kafu, pojeli palačinku i nazad. Na snimku se vidi bahati mamlaz koji u krivini preko pune linije prelazi u moju traku da bi obišao bicikl. Ja svirao, al ne vredi...

 

 

Idiot!!! Tacno da ga stignes i nalemas, da zapamti dobro!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
6 hours ago, Motorcyclist said:
19234764705f3eaf085dc17257987411_640x360
WWW.B92.NET

Na ulicama se sve èe�æe mogu videti elektrièni trotineti èije kori�æenje u saobraæaju u Srbiji jo� uvek nije regulisano zakonom, a bilo je situacija u kojima je dolazilo i do sudara sa...

 

Oko ovih stvarčica se digla poprilična prašina u Nemačkoj. Zaista je dosta ljudi povređeno za vrlo kratak vremenski period. Svi su u fazonu trotinet ali avaj, ide to poprilično brzo i padovi su veoma bolni. Planiraju da uvedu minimalnu starosnu dob koja ovo sme da koristi, govori se o 16 godina, obavezno nošenje kacige, one biciklističke, migavci i još par nekih drugih stvari. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

Vec neko vreme hoću i ja da napišem da idemo u pozitivnom smeru, da me ljudi puštaju, prave prostor za prolazak da se kreće cela priča u saobraćaju nekako lepo.

I onda lagani okret situacije

Iz zezanja krenem da vozim skuter po gradu, @Satelissredio, drugar ne vozi pa reko ajd ja.

Dobro me nisu bar 3x pregazili i jedno 5x udarili, pa ovo je bilo neverovatno iskustvo za 7 dana i 200km po gradu.

Vrhunac juce duple trake pored US amasade, vozim 60ak, desnom trakom, brzi sam od neke škode sa moje leve strane i pre njega prilazim spajanju u jednu traku, mangup se toliko potrudio da udje pre mene da mi je farom prisao na 20cm od kolena! 

Nekako sam očekivao ovako pa sam odreagovao OK, i krenuo sa osmehom za njim.

Mali je skuter i pobeze mi...jbg

 

Čuvajte se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX
Pre 13 sati, lomitelj je napisao:

Oko ovih stvarčica se digla poprilična prašina u Nemačkoj. Zaista je dosta ljudi povređeno za vrlo kratak vremenski period. Svi su u fazonu trotinet ali avaj, ide to poprilično brzo i padovi su veoma bolni. Planiraju da uvedu minimalnu starosnu dob koja ovo sme da koristi, govori se o 16 godina, obavezno nošenje kacige, one biciklističke, migavci i još par nekih drugih stvari. 

Morali bi i neke klase da uvedu. Nije isti Xiaomi, koji može da razvije oko 35 km/h, neki kineščići koji idu jedva 20 ili npr. Dualtron Thunder, koji bez problema poteže 80+ km/h (lično se uverio u to, čupa ruke iz ramena kad se iz mesta zabije gaščina).

Drugo, svetlosna signalizacija im je svima nikakva, jer nema gde drugo da bude postavljena, sem na stojećem delu, a to je previše nisko da bi je neko uopšte uočio, a o pravovremenosti da ne pričamo.

Zgodne su to spravice za kraće relacije, ali ako su motori nevidljivi u saobraćaju, trotineti ne da su nevidljivi, nego ne postoje koliko su bešumni i mršavi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Što se tiče brzine, već su klasifikovani jer sve brže od 25km/h a pokretano je nekom vrstom dodatnog pogona, dakle vozač nije jedini pokretač vozila, dobija tablicu svoje klase. Tako je, na primer, i sa biciklima sa pomoćnim elektro-pogonom. Ali trotineti su oko mnogo drugih stvari jednostavno izostavljeni, zaboravljeni iz pravilnika jer su ovi sa elektro-pogonom zaista novotarija koja se odjednom pojavila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Trotinet je super stvar ali ako se vozi bickliklistickom stazom, kao recimo na Novom Beogradu....

 

Ovako ne zna se sta je strašnije, da se sudaraju sa pesacima ili da ih gruva auto....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Što se tiče brzine, već su klasifikovani jer sve brže od 25km/h a pokretano je nekom vrstom dodatnog pogona, dakle vozač nije jedini pokretač vozila, dobija tablicu svoje klase. Tako je, na primer, i sa biciklima sa pomoćnim elektro-pogonom.


Bicikl sa tablicom???
To nije Evropa za koju se borimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 11 minuta, X8 Vračar je napisao:

 

 


Bicikl sa tablicom???
To nije Evropa za koju se borimo...

 

Evropa kakvu mi hocemo ne postoji ni u bajkama:)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 299 postova

Samo ako su jači od 250W i brži od 25 kmh ide osiguranje i tablica;sebi sam prije 11 godina složio 2 kW i ide 50 kmh,na "gas" a u EU je zabranjeno tako da su pedal assist-moraš okretati pedale a motor pripomaže i na 25 kmh se isključuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Evo juce opet, gledam i ne verujem sta lik radi. Krecem od metroa autom, onog levo od zrenjaninskog puta, kako li se zove jebem li ga. Popodnevni spic. Kod Altine me sustize kolega na GS-u. Ja polako iza njega, ostavljam mu prostora kad niotkuda se pojavljuje klinac u pasatu, sece sve redom jebe kevu i op ispred gsa i na kocnicu, covek ga umalo nije preskocio. I nastavlja kao da se nista nije desilo. Covek ga stigne i ide pored njega, gleda ga i gestikulacijom u fazonu jesi normalan sta radis, a klinac mrtav ladan ga odjebao kao cigance skolu. Posle sam ja jos isao auto putem iza njega, od geneksa do gazele je tako isto isekao jedno 30 auta da su ljudi kocili i jedva se zaustavljali. Govno bahato.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
On 22.8.2020. at 8:12, lomitelj je napisao:

Što se tiče brzine, već su klasifikovani jer sve brže od 25km/h a pokretano je nekom vrstom dodatnog pogona, dakle vozač nije jedini pokretač vozila, dobija tablicu svoje klase. Tako je, na primer, i sa biciklima sa pomoćnim elektro-pogonom. Ali trotineti su oko mnogo drugih stvari jednostavno izostavljeni, zaboravljeni iz pravilnika jer su ovi sa elektro-pogonom zaista novotarija koja se odjednom pojavila.

Mozes li nesto vise o ovome da napises? Konkretno me interesuju bicikli koji mogu ici preko 25km/h. Kako se dobija ta tablica? Radi se registracija na osnovu rama bicikla? Placa se na godisnjem nivou, jednokratno...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

@lomiteljShvatila sam da se radi o Dzermaniji i to me interesuje. Pretpostavljam da je slicna situacija i sa Holandijom, iz koje nam dolazi najveci broj polovnjaka sumnjivog porekla, po jos sumnjivije niskim cenama. Pa se pitam da li ce, najzad, moci da se proveri poreklo, bar tim e bajkovima, ako se svi sa mogucom brzinom preko 25km/h na neki nacin registruju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
23 minutes ago, m1lanche said:

 niotkuda se pojavljuje klinac u pasatu, sece sve redom jebe kevu od geneksa do gazele je tako isto isekao jedno 30 auta da su ljudi kocili i jedva se zaustavljali. Govno bahato.

U Pasatu, reče? :kafa: ...zanimljivo.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja pre neki dan. Ulazim sa mosta "Slobode" u tunel, lik u usranom kršu od BMW-a (onaj ušminkani seljački tip), prska kao stakla, a obe prskalice "tuku" preko auta pravo na moj vizir. Okupa me celog, a bio sam na propisnom rastojanju. Svirnem i pokažem rukom da sam iznenađen i zbunjen. On naravno nabada kočnicu i ceri se u retrovizor. Jedva sam zakočio. Na izlazu iz tunela vidim da se devojka nešto raspravlja sa njim (pomislih u svojoj naivnosti da mu zvoca zbog ovog što mi je uradio) on se naravno kezi i dalje pa je dobio srednji prst.

Ne može niko da me ubedi da nije namerno tako podesio prskalice.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4332 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Kontam da jedva čekaju motociklistu iza sebe da ga okupaju, ne znam ni sam koliko puta sam prošao isto kao ti. A uglavnom bude kolona i neka gužvetina pa nemam gde ni da se pomerim :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Vidim pre neko veče frezu na Slaviji, pa se setim ovoga za registrovanje bicikala. Isto i za ekološke standarde jer pretpostavljam da freza može da ide i na rabljeno ulje.

Fotografija je iz Nemanjine, jedva sam ga stigao... e00f1bbf91d2e1ca4421e9b64aa36291.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1460 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@saillor @Alexa90
Meni iskreno teško da zamislim da bi neko namerno podešavao prskalice da prskaju pozadi - pa veći problem pravi sebi. Mada, svakakvih budala ima, to stoji ...

 

Ono što sam hteo da kažem je da su na mnogim automobilima prskalice podešene tako da lepo bacaju na većim brzinama, tipa 70 - 80.
I onda ako spustiš da lepo bacaju pri manjim brzinama - postanu neupotrebljive na većim - kada ti zapravo najviše i trebaju.
To je slučaj kod mene na Alfi 159. Evo i teme vezano za to :
http://arcs.org.rs/forum/viewtopic.php?f=13&t=56278

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Kod mene podešeno na 80-90 da bacaju kako treba u 1/2 vetrobrana.
Na 120-130 po meni bacaju nisko na 1/3, na 50km/h bacaju u 3/4

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja