Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Ево:
Screenshot_20200819_175823.thumb.jpg.1e48bfb30498d2a07642b5c14b1d74ce.jpg
Kako shvatam preticanje je dozvoljeno samo gdje je saobrajnim znacima predvidjeno, a ja nisam vidjeo da je igdje. Ispred svake je puna linija znam jer obracao sam paznju na to godinama, jednom nas covjek pokupio dok smo skretali u raskrscu i objasnjava kako je na to imao pravo, malo morgen.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Не причамо о жутом, црвеном, о логици, безбедности, искључиво о закону. То сам и нагласио у првом коментару везаном за то. 

 

 

А, када смо већ код "шта би било кад би било", онда си безбеднији у раскрсници док претичеш возило, јер те штити са десне стране од неког ко би можда прошао на жуто/црвено, а овај са леве стране што хоће да прође кроз жуто/црвено, има веће шансе да те види, тј. да види ауто који претичеш, јер има већу силуету. 

 

Причам искључиво законски, а то шта може да буде... Може да ми падне саксија на главу док прилазим мотору. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Nisam pricao sta bi moglo biti vec sta sam dozivjeo, mi skrecemo lijevo i udara lik u nas, gura do ispred nas i mi ga izvrcemo na krov. Svi skocili na nas da smo krivi dok panduri nisu dosli i rastjerali bagru

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Moja sestra je vozila, klasicna raskrsnica, mi vozili malo sporije jer nismo znali grad, a lik isao iza nas i krenuo u preticanje, nikog vise nije bilo

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Dobro onda se izvinjavam sto unosim zabunu.
U principu meni od tada ne pada na pamet da nekog preticem u raskrscu

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
pre 9 minuta, Bigor je napisao:

Dobro onda se izvinjavam sto unosim zabunu.
U principu meni od tada ne pada na pamet da nekog preticem u raskrscu

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Gledano u zakon u toj situaciji sme da vas pretice sa desne strane (pise na slici koju je postovao zuba). 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kako smije preticati kada je puna ispred i iza raskrsnice, osim toga bio je kriv 100% na sudu.
Mozda postoje drugcije konfigurisane raskrsnice gdje nema pune ali ja ih jos nisam vidjeo, pricam o dvosmijernim ulicama ne bulevarima sa vise traka

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Пре и после је пуна, али у самој раскрсници није :)

 

Ту сме да обиђе са десне. 

 

Или са леве, ако идете десно или право. 

Е, сада, ако нисте дали мигавац, касно се престројили уз леву (замишљену, је л' те, јер је раскрсница) разделну линију, онда сте ви криви, јер не смете започети радњу, ако вас неко већ претиче. 

 

А ту је сад готово немогуће, без камере, доказати ко кога керебечи :)

 

Ево, колега је имао удес, претицао трактор који је нагло скренуо лево и за мало да надрља, одмах су га пандури окарактерисали као кривца, да не би оног адвоката иза њега, који се јавио да сведочи... 

 

Једва чекам да ми стигне "удесна камерица" (у недостатку бољег превода израза "crash cam"), да турим на Шерпа- Зеку. 

 

Крме има своју, али се качи и скида, овде идем на другу варијанту, без скидања. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Valjda ima razlog sto su stavljene pune linije ispred, a isprekidana je da bi bilo dozvoljeno skretanje u samoj raskrsnici jer u suprotnom ne bi smjeo skrenuti. De vi to dobro razmotrite da ne platite ceh. Za mene je od tad zavrseno i samo razmisljanje o preticanju u raskrsnici

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Kad idete obilaznicom oko Čačka ka Užicu, pa prođete sve semafore i onda kreće jedan pravac u naselju Parmenac. Tu uvek ima radarska kontrola jer je ograničenje na 60kmh čisto da znate. 
 

E sad moj dobar drugar živi levo od magistrale, isprekidana linija, dozvoljeno skretanje levo. 
 

Izbacite žmigavac i 200m ispred i usporavate polako ali uvek se nađe neko ko mnogo žuri na Zlb i kreće u preticanje ili kolone svake nedelje nekoliko udesa baš na tom skretanju...

 

Prođe čekanje na semaforima, konačno dohvate pravac i onda pun gas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 323 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Ja poslom,u poslednjih mesec dana,putujem često relacija Bg-N.Pazar..

Auto putem do Čačka sve ok,deo od Kraljeva do Raške je užas,u svakoj krivini neko seče i po metar moju traku, bukvalno vozim uz desnu ivicu kolovoza da me neko ne pokupi,a sa te strane odrona na svakih 500m..Kombi, kamion,putnička vozila,svi delju kao na reliju,samo gledam kako šire svoju putanju i ne libe se da ulete u suprotan smer .. katastrofa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 13 minuta, Dule Sebeški je napisao:

Ja poslom,u poslednjih mesec dana,putujem često relacija Bg-N.Pazar..

...N.Pazarski vozači su poznati po brzoj vožnji ... autobusa pogotovo. Moji rođaci iz KV stalno putuju "Pazarcem" - najbrže stignu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

Mene je dva puta na istom mestu moširao isti taksista.  Situacija je sledeća..idem ulicom sa prvenstvom prolaza, ne jurim, u gradu sam..a iz sporedne ulice u moju traku se uključuje on..i izađe do pola..ja kočim on još izađe, ja stanem, gledam ga , a on mahne rukom meni, po fazonu "ajde vozi" i daje mi prednost....prvi put sam mislio da je slučajno, drugi put sam video da nije i malo je falilo da siđem sa motora .

 

I  nervira me situacija kada obično klinac ili žena vozi iza mene u koloni, i onda odpozadi hoće da se ubaci ispred ??, jel vidi potencijalni prostor , a u isto vreme ne računajući tebe kao učesnika  . Ovo me jako nervira, ne znam da li ste bili u takvoj situaciji ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
On 8/18/2020 at 5:36 PM, m1lanche said:

Evo da se usput nadovezem na bahate mamlaze. Ovaj sa crvenim autom svaki, ali svaki dan ovako parkira da zauzme ceo trotoar iako sam ga i ja i ostatak komsiluka lepo zamolili da ne parkira tu jer preko puta ima svoje dvoriste koje zvrlji prazno. I sutra ja idem sa bebom u kolicima i moram da izadjem na asfalt da bih ga obisao. I ja i mnogi drugi. Ovaj drugi preko dva pesacka se ukljucuje u kruzni boli ga patka savrseno.

Sledece sta je da ovog sto parkira na trotoar lepo prijavimo da ga kazne ili odnesu, i znate sta ce da se desi, pa nista...

20200818_141417.jpg

20200818_161018.jpg

Prijavi ga.

To nije drukanje to je sasvim normalna stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

I kod nas u ulici gde mi je dvoriste firme sa strane je uzduzno parkiranje na trotoar, znaci ne ukoso. Naravno svi smotaju i ostave tako da ljudi moraju da preskacu kola da bi prosli, ne daj boze kolicima. I juce cetvorica jedan do drugog tako stoje, mislim se gde je komunalna, kad eto ih, stigli, slikaju, cekaju pauka, ja se ziv iznenadio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: Honda Hornet 600
Pre 3 sati, Nebojša S je napisao:

I nervira me situacija kada obično klinac ili žena vozi iza mene u koloni, i onda odpozadi hoće da se ubaci ispred ??, jel vidi potencijalni prostor , a u isto vreme ne računajući tebe kao učesnika  . Ovo me jako nervira, ne znam da li ste bili u takvoj situaciji ? 

Desilo mi se par puta i smatram to tako bezobraznim ponasanjem da ne mogu da opisem. Tako me to u trenutku izbaci iz takta da uvek iskomentarisem nesto budali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: Honda Hornet 600

E ali manje vise sve sto se desi, jedno izvini, mahni rukom, ukljuci sva 4 uradi nesto da pokazes da si svestan svoje greske i da ti to nije bila namera. Oni se jos i prave ludi kao da se nista nije desilo.

 

Danas situacija gde je covek izasao iz ulice koja nema prvenstvo prolaza a ja bio na sigurno 100 metara i vozio bas polako, nikakva opasna situacija ali on ipak dize ruku u znak izvinjenja.

Majku mu znaci to, bar meni.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Znači,
Ja svaki put kad se uglavim negde, ušunjam, ko puvanjak, ili na auto putu izletima sa 130 sa ubrzanjem na 140 ispred nekoga ko je cca 50 metara iza i ide oko 135-140, svaki put uključim 4... Kada me šleperi puste da prođem, a vidim da koče i to podobro, svaki put im kad prođe blicnem sa četvorkom ...

Osnovna kultura, zahvaljujem!

Danas sam se, rekoh sebi, provlačio sve vreme sa krmkom...
Na svakom semaforu, NA SVAKOM, provlačim se, svaki drugi auto, bliži je crti, se pomerio, svaki! Svakom sam se zahvalio klimanjem glave, a na kraju kada sam prošao tih 8-10 auta sam se okrenuo na motoru i digao rugu u znak zahvalnosti, svi do jednog su blicnuli! Bilo mlađih, bilo starijih, bilo brkatih, bilo lepih dama!



Ima NADE ZA NAS!!!
NE ŽELIM DA MISLIM DA SMO DNO!!!

Ima nas puno normalnih, kolegijalnih...
Ponašajmo se sami prema drugima onako kako mi želimo da se ponašaju prema nama.

Biće bolje sigurno!


Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

To je ono sto sam spominjao i ja ranije, trudim se da se zahvalim kad vidim da su se izmakli, pomerili, usporili, na putu, na semaforu bar malo zbog mene, i ponovicu, mora od nekle da se pocne, uvek je bilo raznih i na 2 i na 4 tocka.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ova situacija je bila jos ranije, al cuvam snimke. Jugo manijak blokira tzv "brzu traku" i vuce se ko prebijeni pas 70 na sat namerno nece da se skloni u desno jer zeli da prestigne neki kamion al ne moze nikako. I vuce se u ovoj traci skroz levoj i dovodi me u opasnost. Iza mene vidim nenormalnom brzinom zalece se neki gaser, rekoh idem ja uz bankinu bolje nego da poletim kad me lupi sa ledja i zavrsim. 

 

U ovim situacijama me izvlaci veca kubikaza i to u niskim obrtajima, sekund i provlacim se, a jos se pitam kako se ovaj iza nije skucao u jugica. Dakle ljudi voze u izlasku iz grada 160 u levoj traci i onda se pojavi neki sporac isto tako manijak kao oni samo na drugu stranu, a vi se ne daj Boze nadjete izmedju njih. Losa prica...

 

Desavalo se vise puta, nazalost...

Polish_20200820_222143092.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
19234764705f3eaf085dc17257987411_640x360
WWW.B92.NET

Na ulicama se sve èe�æe mogu videti elektrièni trotineti èije kori�æenje u saobraæaju u Srbiji jo� uvek nije regulisano zakonom, a bilo je situacija u kojima je dolazilo i do sudara sa...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja