Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Evo da se usput nadovezem na bahate mamlaze. Ovaj sa crvenim autom svaki, ali svaki dan ovako parkira da zauzme ceo trotoar iako sam ga i ja i ostatak komsiluka lepo zamolili da ne parkira tu jer preko puta ima svoje dvoriste koje zvrlji prazno. I sutra ja idem sa bebom u kolicima i moram da izadjem na asfalt da bih ga obisao. I ja i mnogi drugi. Ovaj drugi preko dva pesacka se ukljucuje u kruzni boli ga patka savrseno.

Sledece sta je da ovog sto parkira na trotoar lepo prijavimo da ga kazne ili odnesu, i znate sta ce da se desi, pa nista...

20200818_141417.jpg

20200818_161018.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

U vezi crvenog wanabe CHEVROLET-a...

 

Pozoveš komunalnu, i oni pozovu pauk i ode...

 

Ovo je baš baš baš bahatluk.

Dve poruke na vetrobran, uljudne i srdačne...

Onda izduvati gume sve 4,

Pa onda pozvati komunalnu da odnesu.

Ovo JESTE prekršaj po ZOBS-u.

 

BTW, koja je ovo kako da kažem, lokacija ?

 

Vidim da me vuče na ravničarski deo, zbog kuća...

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

ZLO ČINITI OD ZLA SE BRANITI NIJE GREH ....

 

... a onda se ovaj crveni više nikada ne bi parkirao kao što je sad na slici parkiran.

 

Ja sam protiv takvog načina rešavanja problema ali postoje ljudi sa kojima se dogovor ne može postići lepim rečima ....

 

Takvi razumeju samo neki drugi jezik.

 

Vikend je bio, dal subota il nedelja al beše vreme za doručak, krenuo na vožnju.

 

Sedim u pekari i direktno gledam u raskrsnicu a onda samo bum tras .... zaključak izvedite sami.

Fotografija7301.jpg

...

Fotografija7302.jpg

...

PRAKSA i TEORIJA  se razlikuju u mnogo čemu, to je istorija mnogo puta pokazala i dokazala.

 

Npr, po teoriji je trebalo da se stane kad ima znak STOP ali ko još u praksi staje jednom jugu iako on ima prvenstvo prolaza ...

 

Nema nama spasa od nas samih, ovde treba da se zanovi ceo krug. Znači opet dinosaurusi pa ledeno doba i tako dalje i tako bliže sve do ameba anoda katoda majmuna  adama  eve ...

...

evolusn.jpg

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Evo da se usput nadovezem na bahate mamlaze. Ovaj sa crvenim autom svaki, ali svaki dan ovako parkira da zauzme ceo trotoar iako sam ga i ja i ostatak komsiluka lepo zamolili da ne parkira tu jer preko puta ima svoje dvoriste koje zvrlji prazno. I sutra ja idem sa bebom u kolicima i moram da izadjem na asfalt da bih ga obisao. I ja i mnogi drugi. Ovaj drugi preko dva pesacka se ukljucuje u kruzni boli ga patka savrseno.
Sledece sta je da ovog sto parkira na trotoar lepo prijavimo da ga kazne ili odnesu, i znate sta ce da se desi, pa nista...
20200818_141417.thumb.jpg.a181db94869811cc4f75eae5746e2398.jpg
20200818_161018.thumb.jpg.5f643763766f406c3921ff212c3d245c.jpg



Kod vas to narodni običaj parkirat po nogostupu?

Iza crvenog se vide još dva..


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21
2 hours ago, TAZZ said:

U vezi crvenog wanabe CHEVROLET-a...

 

Pozoveš komunalnu, i oni pozovu pauk i ode...

 

Ovo je baš baš baš bahatluk.

Dve poruke na vetrobran, uljudne i srdačne...

Onda izduvati gume sve 4,

Pa onda pozvati komunalnu da odnesu.

Ovo JESTE prekršaj po ZOBS-u.

 

BTW, koja je ovo kako da kažem, lokacija ?

 

Vidim da me vuče na ravničarski deo, zbog kuća...

 

Sent from my POCOPHONE F2 using 

Jest ravnica, Sremska Mitrovica.

 

A ova dvojica iza, novi su u kraju, Leskovcani, nema mesec dana kako su se doselili. Taj chervolet im je prvi komsija pa prepisuju od njega. Kad ga odnese pauk valjda ce se i oni opametiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne pauk bate, ima bolje resenje....

Jedno vece u gluvo doba prerusi se u :ph34r: nindzu.. Lagano mu poskidaj tockove, dovoljno na jednoj strani ce biti.

Nikad vise mu nece pasti na pamet da tu parkira, ima da drzi avto u dvoristu a mozda ce i kamere ugraditi.

Gusteri kad vide kako je dzomba prosao.... sami ce skloniti.

 

Ako pozoves pauk, jbg odma ce se znati da je bliznji komsija... onako niko nista nije vid'o nit cuo, celo selo se cudom cudi :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Par slika zasto propadamo kao ljudi, kao drustvo. Polako ali sigurno grabimo ka dnu.

 

FB-IMG-1597780302745.jpg

 

FB-IMG-1597782342650.jpg

 

FB-IMG-1597780370157.jpg

 

FB-IMG-1597780376510.jpg

 

FB-IMG-1597780286334.jpg

 

Posle se pitam sta se to desava, otkud toliko mamlaza..... bice ih sve vise :grr:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pored svih tih slika može na svaki sliku sa leve strane da se doda još jedna slika od 40god pre toga. I ista bj priča bila. Vremena se menjaju i svako vreme nosi i svoje breme.

A nije bas tako ni crno, kad se setim onih 90tih godina ... kraj 80tih je krenulo bas bas nizbrdo i tu ne treba puno da radiš jer kola sama idu nizbrdo. A uzbrdo je već malo teze i primećuje se znatno poboljsanje iako je to još daleko od idealnog. Da ne nabrajam primere jer svako će se setiti koliko su se poštovala pravila 90tih i kako se sprovodio zakon tj nije. O visini kazni da i ne pričamo a putevi su bili drasticno lošiji. Pojas niko nije vezivao a polagao se vozački djuture za fiksnu cenu.
Sad je to ipak malo drugačije pa slobodno mogu reci i bolje, sa dosta prostora za poboljsanje.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

Kod vas to narodni običaj parkirat po nogostupu?

 

Iza crvenog se vide još dva..

 

Slučajno ću ovaj post citirati, mada je kolega posle objasnio d aje SM, a ne BG.

 

Ljudi su parkirali ispred svojih kuća u nekom, deluje mi, ne previše prometnom delu grada gde se upravo oni najčešće kreću tim istim trotoarom.

 

Imamo centralni beogradski Bulevar gde je trotoar nejednake širine jer je negde dozvoljeno parkiranje, defakto na trotoaru sa upuštenim delom za vozila, a negde nije dozvoljeno pa je trotoar širi barem za 3m. Ima tu i problem građevinske linije za nove i stare zgrade, a van užeg centra isti taj Bulevar ni nema uopšte nikakav trotoar nego je tramvajska šina uz ogradu kuća.

 

Na Novom Beogradu su najpre pomalo betonirali travnjak da bi se proširio parking oko zgrada. U poslovnom delu to nije bilo dovoljno, pa je kompletno zeleno ostrvo između traka asfaltirano i pretvoreno u parking.

 

Tako da, tokom vremena, određene promene svakako nastaju, a to gde je nešto dozvoljeno ili nije ne znači ništa jer se to sutra već može promeniti. Sutra mogu da dođu iseku to drveće sa fotografije i naprave parking i kažu eto problem rešen, a zapravo nije...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, Satelis je napisao:

Par slika zasto propadamo kao ljudi, kao drustvo. Polako ali sigurno grabimo ka dnu.

 

Pre sat vremena, Satelis je napisao:

Posle se pitam sta se to desava, otkud toliko mamlaza..... bice ih sve vise :grr:

A bas se nesto ovih dana razmisljam kako ce izgledati zivot za 20-ak godina kad momci od 20 godina ne umeju da zavrnu jedan jebeni sraf na bicikli,nisu culi za malter i cemu sluzi,ne znaju kako izgleda obicna sijalica,to sve nesto kilavo i nesposobno i lenjo......kao sto rece neko vec zreli smo za novo ledeno doba,dinosauruse.....izvinjavam se za off.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125
Pre 12 sati, X8 Vračar je napisao:


 

 


Vrti se ali niko ne gleda TV, tako da nema nikakvog efekta...

 

Hajde , molim te , ako imas pri ruci i ako ti nije truba , postavi link/video da pogledamo

Mozda nije "interesantan" pa ga ljudi automatski ignorisu ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Mnogi me od vas poznaju, igrom slucaja vozim poslednjih meseci sluzbeni auto 200km po beogradu dnevno a ako je van grada do 800. Ludjih od nas motorista nisam video. To provlacenje, uskakanje, preskakanje, ne znam kako bih to sve nazvao ali sigurno ne voznjom. Ljudi, zajebite bahate, dozovite se pameti, asvalt, bas boli. Mada, da ne pogresim, bojim se da ne zarobijam nekog biciklistu, trotinetasa, rolerasa ili onog bez ruku, sto tera ono a nije skejt. JBt na pesackom ne ocekujem nikoga da se pojavi sa 40km/h. Deca nam to voze, ukljucite mozak, da ne bi bilo kasno.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 inazuma

Zašto motociklisti zauzimaju visoko mesto na skali rizika stradanja? -

motorcycle-1041070_1920-e1597763942934.j
WWW.DANAS.RS

Od početka godine do sredine avgusta u Srbiji u saobraćajnim...

 

Jbg... Danas ne čita puno ljudi.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

I sta onda cekamo i sta nas sprecava da krenemo u neki vid protestne voznje? 

Jednom nedeljno ili jednom u dve nedelje tokom cele godine kada vremenski uslovi dozvoljavaju.

Kad 50, 100, 200 motora prodje ulicama sa odredjenim porukama itd itekako ce nas primetiti.

Vajde u principu nema, tesko i da ce je biti u nekom narednom periodu, ali sta nas kosta da pokusamo? To goriva sto cemo potrositi?A opet cemo se upoznavati i druziti, mozda nakon nekog vremena nesto i uraditi, doci do bilo kakvog rezultata.

Predlazem da se otvori tema po ovom pitanju pa da vidimo kakav je odziv.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Bahatih mamlaza ima na 4 ali itekako ih ima i na 2.

Malopre se vraćam sa posla. J. Gagarina, potez od semafora kod A bloka do Delte. Krećem sa semafora, krajnja leva traka, pored mene mali kamion u srednjoj. Lagano ubrzavam da ga preteknem I prestrojim se prvo u srednju a posle toga da skrenem desno ka Savi, sve praćeno naravno uz migavac. Prvi pokušaj prestrojavanja iz leve u srednju, iz daljine vidim NC prilično brzo i agresivno, iako dajem migavac, se provlači između nas dvoje. OK, prođe on, prestrojim se u srednju, nailazi čini mi se tmax iz žute trake i ne usporava iako je tamo gde ne treba a ja uz migavac krenuo da skrećem desno na raskrsnici. Sve to na potezu od koliko? 500ak metara, sam mogao da pokupim 2 čoveka i onda bih ja bio bahati mamlaz u ne znam kakvom autu.

Ulice i bulevari jednostavno nisu poligoni.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Itekako ima mamlaza među nama. Pre neko veče sedim na dvorištu i slušam majstora kako se vozi oko bolnice i zavrće motor u prekidač. U jedanaest uveče?

E zbog takvih je sramota i tražiti neka prava i poštovanje. 

A sve to proizilazi iz kućnog nevaspitanja. Tako da...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pre neki dan, batica na skuteru obiđe mene i još jednog nesretnika ispred mene na frezi.

Po sred raskrsnice!

Čovek, ovaj ispred mene ide sporo, ne može brže, usporio i ja da vidim šta će. Nema migavce, on je već na pešačkom...i batica pored nas, kroz raskrsnicu....pride da bi stao 300m dalje desno u neku prodavnicu. 

Dok skida kacigu i sve to, ja stajem pored i kažem "batice, ne valja ti rabota"....naravno dobijem uzvratno pitanje, vidim i prilično pun sebe, " a šta to nije u redu.

Pa nije u redu što si nas obišao po sred raskrsnice (klasična X...levo, pravo, desno).

Šta tu nije u redu? DAO SAM MIGAVAC" ..okreće se i ulazi u radnju.

:zbunjen:

Uopšte nisam imao želju da se sukobljavam, već onako, da ukažem na grešku. 

Dok je odlazio, očigledno ubeđen u ispravnost svog poteza...dobacim samo..." kroz raskrnicu! Bravo".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Па... Искључиво законски гледано, у раскрсници, ако си на путу са правом првенства пролаза и при томе не ометаш остале учеснике у саобраћају, смеш претицати... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Pa to je daleko od pameti. Svako od nas treba takvom mamlazu da skrene pažnju na ponašanje. Uglavnom onima u japankama i majičicama da se vide tetovaže i sa kacigom na laktu. I minimum R6 ispod sebe. 

Samo mu bez skidanja kacige treba reći da ne pravi mankija od sebe a i svih nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 27 minuta, Zuba87 je napisao:

Па... Искључиво законски гледано, у раскрсници, ако си на путу са правом првенства пролаза и при томе не ометаш остале учеснике у саобраћају, смеш претицати... 

Mene su učili da je u raskrsnici zabranjeno preticanje  ... i sa migavcem ..i bez njega :)

                                                            

image.png.1883a239554702b060e1bf781499c6d8.png

                              Prekršaj                                   image.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Zubo, kad neko prođe na žuto/crveno na ukrštanju taj paragraf ti neće puno značiti. A nije ni neka ušteda u vremenu, minut, dva. Bar meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja