Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Jedan prosecan sudija za prekrsaje ove situacije nece videti kao veliku opasnost za motoriste,kao malo zagazio liniju nista strasno pa eventualna kazna mizerija.On nije svestan da mi u tom momentu ne znamo da li ce taj auto nastaviti kretanje tom putanjom ili ce jos namotati ulevo ili sta ce uraditi. Jedino "sudija-iskusan motorista" koji zna opasnost ovakvih situacija pa u skladu sa time da kaznjava

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Nedelja 02.08. ove godine. Krećem se starim putem NS-BG, penjanje na Banstol. Skuter 125 ccm, nisam baš brz ali nisam ni spor tu je ograničenje 80 km/h. Idem sredinom trake jer sledi desna krivina i puna je linija. Renaultu Clio, BG table, pretiče me jako sporo i na nekih 30 cm od mene. Nije mi svejedno. Iza nas nailazi policijski automobil i ubrzava pretiče me i on na bezbednoj razdaljini. Rekoh sad će da ga rebne. Kad policajac dade levi žmigavac i ode na vikendicu. Sustižem clia na raskrsnici za Irig, skreće čovek tu gde i ja i staje na pola metra od raskrsnice tu gde je kapija od restorana. Stao sam do njega i kroz prozor ga pitam, naj ljubaznijim mogućim tonom "Nije ono bilo baš naj bezbednije"? Pita me čovek "šta". Posle 7 minuta se ne seća ni mene ni pune linije u krivini ni auta koji mu je naišao u susret!? Hajde, to razumem. Kada sam ga podsetio kaže da nije to baš bilo tako blizu. Tebi slepče nije jer je tvoje sedište baš daleko od mene ali su tvoji točkovi bili baš blizu. Zbunjeno ne gleda. Niste sami na putu, obratite malo pažnju na druge učesnike u saobraćaju, mahnem rukom, gas i odoh da uživam po Fruškoj gori. To je bila prva "situacija", tog dana, manje opasna. O onoj drugoj, mnogo opasnijoj sam pisao u drugoj temi "Šta se ovo dešava sa ljudima".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Izbegavajte ovakvu izvidnicu (ustajanje) na 2 tocka po gradu. Znam da na enduru to postaje prirodno (i sam sam na Transalpu to ponekad radio) al u ovakvom ludilu od guzvi i saobracaja moze biti kontraproduktivno. 

 

 

20200805_091227.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Možda nije bahati mamlaz, al nek bude neotesana mlada mama (prilično zgodna i lepa).
Krenem skroz mokar posle pljuska koji me uhvatio da se iz Miloša Pocerca uključim u Kneza Miloša, pored čini mi se golf tamni sa lepom mladom ženom koja vozi sitnu decu na zadnjem sedištu, pojačala muziku i đuska. Pali se zeleno, ona bam po gasu ka mostaru, ja polako, sve mokro, mnogo zebri... Vozim srednjom (3 trake otvorene u tom smeru), autobus prelazi u srednju fa ne bije po rupama, ja u levu za ženom.
Tek ona na kočnicu, dala levi, hoće u Višegradsku vez obzira što je tu zabranjeno kočenje. Ja bam na kičnicu, šeta zadnja blokirala, popustim, dodajem prednju, malo prokliza prednji, popuštam i nju, shvatam da ću ukočiti 5m posle golfa, desno ne može od autobusa, ja batalim kočenje i obiđem je s leve srećom pre nego što je presekla Kneza Miloša. Hvata me crveno na sledećem semaforu, stajem pored autobusa i kažem UH!
Naravoučenije: lepe mlade mame znaju da budu baš opasne.

Sent using Tapatalk

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Šteta sto danas nisam imao kamericu. Na putu do Kosmaja više "zanimljivih" situacija, ali izdvajam 3.

1. Čovek sa reno lagunom seče raskrsnicu kod B.Jerkovića i odjednom stane i zatvori obe trake.

2. Stojim na semaforu kod Farmaceutskog fakulteta, crveno, dolaze trojca kolega sva trojca na crveno prošla, malo usporila, ali nisu stala samo prošla. 

3. Čovek mrtav ladan sa kliom kreće u obilaženje i ako me vidi, prikočih i pomerih se skroz desno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4385 postova

Gledam nekog napaljenog mrsavca cepa neki BMW, verovatno M, puca zvizdi na sve strane zaleteo se kroz centar i iscima ga lik sa autom iz suprotne. On nesto kao koci dobacuje ovom u opelu sa sve kretenskom facom i cvidzama i gas dalje. Kako bih ti zabio pijuk medju rogove majku ti jebem bahatu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Sinoc, oko 11 sati, na Terazijama, cekam red za Burito... prolazi majmunčina neka 5 puta, BMW kabrio M neki. I puca iz auspuha, kao iz puske. Na svakih sto metara po nekoliko puta bam bam bam bam... ja sam se prepao, i jos 80% ljudi koji nisu ocekivali se prepali... eto gde mi zivimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

I ja sam ga sreo u to vrijeme, izasao iz tunela prema mostu, brate zapuca ne znam sta se dogadja, ludak.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Podvoznjak, nepregledan, nakon podvoznjaka kruzni tok. Nedelja, lepo vreme  idemo da se malo provozamo, necemo daleko bebu cuvaju moji roditelji. Krenemo ti supruga i ja totalno veseli, opusteni, malo da skocimo krug do Fruske Gore i vracamo se po bebca, nismo se neko vreme vozili. Stizemo do pomenutog podvoznjaka, lagano ga prolazimo i prilazimo kruznom gde pocinje kratka horor prica...

Spustam ga do druge brzine, da li sam 40 na sat isao, gledam levo, ulazim u kruzni polako, okrecem glavu na desno a sa desne strane majstor taksista krvavog pogleda jurisa ka meni. Inace u pitanju je novosadski crveni taksi koji je od nedavno poceo da radi i u Sremskoj Mitrovici i neki dan je njihov vozac na pesackom odneo dve zene i dete.

Da se vratim na pricu. Okrecem glavu u desno a on bukvalno leti ka meni bez ikakve namere da uspori. Toliko sam se usrao i zabo kocnice da sam bukvalno stao u mestu a supruga je krenula da mi klize preko ledja sa tendecijom da me preskoci i sedne na rezervoar. U sekundi mi zivot prosao pred ocima. Gledam za njim a on kroz kruzni samo u nizu i nastavi pravo. Pomislim na bebu od 6 meseci koju sam ostavio roditeljima da pricuvaju, pa se pomislim a sta da joj se nisam ni vratio i ne budem lenj nego krenem za laudom u crvenoj skodi. On gas ja gas, stignem ga ubrzo, obidjem i pocnem da usporavam, on levo ja levo, on desno ja desno, i nekako uspem da ga zaustavim na sred puta. Bes me opasno radi ali sam hladan, lagano spustam copavu, supruga vice bezi nemoj prijavice te, raskopcavam jaknu, prilazim autu a on vec otvorio prozor da me pita u cemu je problem. Kako je zinuo tako sam mu iste sekunde zapalio samarcinu da nije znao sta ga je snaslo i kulturno ga upitao jel znas sta si uradio!? A on ce ti meni mrtav ladan druze zurim na adresu i krece da se odveže a ja jos jedan samar, jos jaci. I tako, razvoj situacije je isao ka tome da sam ga posle jos konkretno mlavio jedno dobrih 10 minuta. Eno ga decko sad vozi kao bubica, nisam ga jos sreo da prelazi 50. Jbg, nije lepo, nije ljudski ali nekad mora i tako...

  • Sviđa mi se 18
  • Hvala 1
  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

E vala nek' si. Pozlatila ti se.

Dok pametniji popuštaju budale svetom vladaju...

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


tako sam mu iste sekunde zapalio samarcinu da nije znao sta ga je snaslo i kulturno ga upitao jel znas sta si uradio!? A on ce ti meni mrtav ladan druze zurim na adresu i krece da se odveže a ja jos jedan samar, jos jaci.


Posle dolazi supruga i dokrajči ga kacigom
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Ti se druze moz' sprdati koliko ti volja ali u najgorem slucaju bolje da ja njemu placam odstetu za telesne povrede nego da on meni placa sanduk ;-)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Inače, crveni taxi je za mene pojam kako taksi vozači treba da se ponašaju. Vozim se samo sa njima. Nikad brza vožnja, nikad psovke. Sve po propisima. Takvo je moje iskustvo. E sad, znaš i kako kod nas u NS kažu kad vide SM tablice ;)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Hm’ “crveni taxi” ... 

Pa kolega  posto se vozis sa njima ja’ cu da ti kazem da u zakonu postoji uredba u mom soru zvanicno od 1-og kvartala 2019 - posto kasnimo (selo) , da svaki taxi vozac mora da ima saobracajnu skolu ili C kategoriju sa iskustvom 3 ili 5 god. da ne trazim pravilnik po fiokama. Bar je tako u mojoj ebenoj opstini a prepisan je  uglavnom BG i NS a taj deo vazi na republickom nivou. 
I dodacu da su ovde vozaci uglavnom konobari po struci i da im manjka vozaca jer se menjaju na nedeljnom nivou , rade na procenat i ko god nema posla ili je u nekom raskoraku sa istim , ulece u crveni taxi i da primaju apsolutno bilo koga ko ima B kategoriju i da i sam “sef” kaze da su debili , ali moze im se jer je  stranacki taxi  i uglavnom se peru pare u pozadini kao i u vecini udruzenja i usput mi saobracajni inspektor kaze - mnogu su jaki. Niko ih ne kontrolise. 
a bar kod mene ,nema auta koje nije udareno. Smesni su kada parkiraju sem par izuzetaka. 
Sto se tice brzine voznje, ispostuju jer im skidaju od zarade. 
22god sam u toj prici i znam sta pisem, sire se kao korona. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

^  Verujem kolega, sve što kažeš. Znam za taj pravilnik i čitao sam ga u martu ili aprilu jer sam nešto hteo da pokrenem ali odustao sam. Nije mi bilo jasno ko može od sadašnjih taksista da ispuni te uslove. Naravno da neki i mogu jer sam i sam po školi iz saobraćajne struke ( nije drumski saobraćaj), ali kontam da bi većina trebala da napuni džepove saobraćajnim školama.

Sada, kada si opisao malo njihov princip zapošljavanja, nisam baš siguran da je to isto udruženje kao u NS. Ovi naši su uglavnom na svojim vozilima.

No nije to mnogo bitno.

Bitno je da se mi razumemo, a razumemo se. Isto bih postupio da sam bio na tvom mestu. Po prirodi nisam nasilan ali nekima jedino tako dopire do mozga.

SM obožavam, lepe dane sam provodio tamo jer sam poslom bio vezan za taj kraj i imam nekoliko baš dobrih prijatelja u SM. Tako da poznajem i saobraćaj u SM i znam da je pored velike većine dobrih ljudi prisutan i veliki broj bahatih mamlaza.

I sada često moja dva točka dođu u SM, tek onako iz čista mira i redovno me odvedu na Savu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21
8 hours ago, saillor said:

Inače, crveni taxi je za mene pojam kako taksi vozači treba da se ponašaju. Vozim se samo sa njima. Nikad brza vožnja, nikad psovke. Sve po propisima. Takvo je moje iskustvo. E sad, znaš i kako kod nas u NS kažu kad vide SM tablice ;)

Ne znam, pricaj? :-D nisam za to znao. Doduse svugde ima svega, ja licno sam uvek dozivljavao probleme sa RU i ŠI vozacima, i recimo nevezano za opstinu itd, kad je u pitanju pezo 206 ili 307 karavan, bezi glavom bez obzira, samo bezi :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ne bih da nekog uvredim, naglašavam da ja ljude ne gledam na taj način, odakle su već kakav je ko čovek.

Kažu ljudi:"Sremsko Magare", opet ponavljam bez ljutnje. :)

I ja imam loša iskustva sa vozačima iz nabrojanih gradova RU i ŠI ali bih dodao i Stara i Nova Pazova i Inđija. Svaka čast normalnim ljudima kojih je većina.

Kao po pravilu vozači Golfa, Audija, a u poslednje vreme naročito Škode su rođeni trkači. Čak i oni što voze Fabiju sa najmanjim motorom. Slažem se i za 206 i 307 karavan, to su verovatno oni što su do juče vozili jugića, a sad vidi kako ide. Fiat Stilo? To je priča za sebe. To i nije običan auto. U uputstvu mu verovatno piše da je to ulični bolid i da za njegovog vozača ne važe saobraćajni propisi.

LM da zaključim, ni jedno generalizovanje, po meni, nije poželjno pa tako ni ovo.

I da, nisam savršen, grešan sam kao i svi drugi.

Promenio član saillor
Slovna greška
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zrx1100r

Kako je zinuo tako sam mu iste sekunde zapalio samarcinu da nije znao sta ga je snaslo i kulturno ga upitao jel znas sta si uradio!? A on ce ti meni mrtav ladan druze zurim na adresu i krece da se odveže a ja jos jedan samar, jos jaci. I tako, razvoj situacije je isao ka tome da sam ga posle jos konkretno mlavio jedno dobrih 10 minuta. Eno ga decko sad vozi kao bubica, nisam ga jos sreo da prelazi 50. Jbg, nije lepo, nije ljudski ali nekad mora i tako...
Kristijan?
Andersen ili Golubović?

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 14 sati, m1lanche je napisao:

Ti se druze moz' sprdati koliko ti volja ali u najgorem slucaju bolje da ja njemu placam odstetu za telesne povrede nego da on meni placa sanduk ;-)

To što si uradio je bilo veoma neodgovorno.

Znaš u šta se upuštaš kada sedneš na motor, žena iza tebe... beba kući... veliki rizik.

I još krećeš u jurnjavu i zaustavljaš taksi motorom sa ženom pozadi !?

Tuču sa taksistom da ne pominjem...

Na hiljade načina je sve moglo tragično da se završi. 

 

Moraš shvatiti da nisi više mangup, već otac. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja