Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1652 postova

Е, ово последње, односно претпоследње... 

Срамио сам се самог себе добра два сата... 

 

Таксиста ме два пута исече, пут са две траке по смеру, како ја пређем у једну, он без мигавца испред мене у ту, ја у другу после 100-тињак метара, он опет у моју траку без мигавца. 

Пут се сужава у једну траку по смеру и семафор. Црвено. 

 

Приђем до његовог прозора и питам га најумилнијим могућим гласом: "Да ли су вас учили да дајете мигавац? Два пута сте ме исекли у пола минута." 

Одговор је био: "А како ти возиш..." 

Пресекао сам га баш гласно и ни мало пријатним гласом да сам возио по прописима, а да њега то ни не треба да занима, његово је да поштује закон. 

 

Све укупно 10-20 секунди трајања разговора (бар је мени тако деловало), окрећем се да погледам које је светло на семафору и видим да човек који иде у супротном смеру не може да прође од мене. 

 

У земљу да пропаднем. Извињавао сам се све док није отишао... 

Наравно да се таксиста џукачки зауставио уз леву линију, наравно да му је требало скренути пажњу, али како сам ја завршио толико у контра смеру, појма немам... 

Да сам ближе уз линију, човек би прошао. 

 

Да камера ради посао, тај снимак бих само послао и не бих се бакћао са таксистом. 

Па када стигне казна за угрожавње безбедности два пута, сигурно би више пазио, него након разговора са мном... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

А не знам, то повлачи друге ствари, а баш нисам спреман да полупам лобању или ауто или да испуцам некога због исецања које сам, руку на срце, предвидео, па на време попустио гас у оба случаја... 

Да сам само наставио да возим, ударио би ме, али сам обратио пажњу, као и увек посебно на таксисте и на људе са таблицама које нису БГ. 

 

Све се надам да може да се утиче и лепим речима... 

 

На крају крајева, овде више и није поента у њему, него у мени што сам препречио пут човеку, као задњи таксиста... пардон, џукац. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

U svemu tome najvise mi smeta to "a sta ti radis"?Svi se odmah brane napadom na drugog.Sta tebe briga kako ja vozim,ti gledaj svoju voznju.Stanem sa autom na par minuta desni tockovi na trotoaru levi na kolovozu(ima dovoljno mesta i za pesake i za vozila),prolazi auto i zakaci retrovizore i staje ispred mene.Izlaze 3-4 gospodje i ja kazem da obrati paznju a jedna od njih (nije vozac) "znate,tu je zabranjeno parkiranje".Pa sta i da jeste,treba da me pregazis?
Zasto odmah napad gde sam ja parkiran,gledaj svoju voznju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Razmišljam nešto, pa svi ti mamlazi, manje ili više bahati su deo nas, iz naše su sredine, a možemo i glatko reci da smo to MI. Nas komsija, zet, kum, rodjak, muž...verujem kad bi bio osudjen od strane nas da bi se takav mamlaz možda zapitao i pocesao po glavi. Možda nekad ne on direktno, ali biće neprijatno njegovoj ženi da sluša kako njen suprug otac njene dece se ponaša kao mamlaz. To čini i nju sličnom njemu u društvu. Kad jedne godine ne pozoveš na slavu nekog divljaka on će dobiti signal a na njemu je šta će uraditi sa tim i u kom momentu. Sigurno da ima i onih kojima treba samo malo skrenuti pažnju i upozoriti ih da bi ispravili svoje ponašanje skoro pa direktno. Neki su tvrdoglaviji, jbg, oni ponavljaju :)

I to važi isto za onog korumpiranog pandura, službenika, poslanika..

Jednog momenta takve osobe moraju postati osudjene da bi došlo do promene jer dokle god se to prećutkuje nastaviće se. Cutanje je tiho odobravanje.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim
Pre 11 sati, Savan je napisao:

Jednog momenta takve osobe moraju postati osudjene da bi došlo do promene jer dokle god se to prećutkuje nastaviće se. Cutanje je tiho odobravanje.
 

To je to.

 

Uzimanjem zakona u svoje ruke (lupanjem u vrata, razbijanjem retrovizora...) postajemo samo jos jedan siledzija na putu i doprinosimo povecanju problema, a ne resenja.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Drugarica je isekla nekog kolegu koji je posle 2 semafora jurio, lupao na prozor, hebao i grebao sve po spisku. Sad, malo mi je zao jer je navukla traumu, ali od tad vidi svaki motor, ispred, iza, levo, desno, na 2 km ako treba...:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 4 sati, grafigo je napisao:

To je to.

 

Uzimanjem zakona u svoje ruke (lupanjem u vrata, razbijanjem retrovizora...) postajemo samo jos jedan siledzija na putu i doprinosimo povecanju problema, a ne resenja.

Ti ko da ne zivis u kasabi Valjevo;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
6 hours ago, ivica744 said:

Ti ko da ne zivis u kasabi Valjevo;)

Moj zubar se preziva Kasabašić. Znači on bi trebalo da razbija zube, a ne da ih popravlja. :lol3::lol3::lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Upravo slusam Vesti na RTS|1

Statistika kaze, prosle godine je iskljuceno 50.000 (pedesethiljada) vozaca automobila iz saobracaja jer su bili pod dejstvom alkohola.

To mu dodje na dnevnom nivou 136 kamikaza koji su uhvaceni..... pitam se, gde su oni sto nisu uhvaceni i o kakvoj bezbednosti Mi da pricamo <_<

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, Satelis je napisao:

pitam se, gde su oni sto nisu uhvaceni i o kakvoj bezbednosti Mi da pricamo <_<

Mene izgrdise kad sam rekao da policija ne radi svoj posao

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
1 hour ago, Satelis said:

Upravo slusam Vesti na RTS|1

Statistika kaze, prosle godine je iskljuceno 50.000 (pedesethiljada) vozaca automobila iz saobracaja jer su bili pod dejstvom alkohola.

To mu dodje na dnevnom nivou 136 kamikaza koji su uhvaceni..... pitam se, gde su oni sto nisu uhvaceni i o kakvoj bezbednosti Mi da pricamo <_<

Ma ne treba slijepo vjerovati statistici, sjecate se kad su izvalili da godisnje gine 2500 motociklista i taj se podatak vukao godinama.

Prosto neko nesto rekne ili napise, a ostali brze bolje da prenesu.

Sad ne tvrdim da ih nema jer sam svjedok da pijani ljudi sjedaju za volan, vec sumnjam da bas toliko, jer koliko ih onda ima koji nisu zaustavljeni 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
On 7/23/2020 at 1:59 PM, grafigo said:

Valjda nije bahato isekla, vec iz nehata?

Nije bahato,jbg pocetnik...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Tačno se vidi mlados'... Pred sam Rudnik, onih par oštrih krivina pred naselje... u jednoj meni levoj "dečaci" "normalno" pretiču kolonu od par automobila, njih 3, zadnji Repsol Honda primetih... "normalno" je da su u mojoj traci... ej u oštroj krivini, njima desna... ajd da je leva pa i nekako... Sreća,kažem sreća da videh kolonu i usporih tj. ispravih se... inače obično tu ulazim sa max nagibom, skoro do razdelne...ič se ne uzbudih... udri, izbole me... al' sramota, dva "bajkera"... :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Požarevac , pre nadvožnjaka kolega mamlaz na crnom GS-u sa sve bočnim koferima pretiče me u istoj traci i ako je suprotna prazna. Nit da svirne nit da blicne da da do znanja da je tu. Samo sam čuo brundanje koje je jako blizu, da sam prepreku na putu imao.... ili u prepreku ili bi omlatio bočne kofere GS-a.....mamlaz jedan :grr:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Prosle nedelje na Avalskom me je isto jedan GS-ovac prestigao u krivini da se uplasih, stvorio se, oborio ono govno da sam mislio da ce koferima da kaci asfalt, proleteo mi pored ramena i ulet u desnu krivinu, mislio sam da iz nje izaci nece.
Neki specijalac samo bocni koferi tablice bez.
Retko mi se podvuce neko da ga ne vidim u retrovizoru, bas stalno gledam al ovaj je upalio turbinu i izgleda sve krivine ispravio, siguran sam da sam 10sec pre njega pogledao u retrovizor ali dzaba, uplasi me dobrano bez bilo kakvih signalizacija da je tu naravno.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre sat vremena, branko_stefanovic je napisao:

I ja sam mlad, al' nisam bahat, ima razlike! Neko se vozi da uziva a neko da istrese frustracije i komplekse. :)

 

 

Ne pomenuh uopšte da su bahati... nisu to, samo su mladi i sve što ide uz to...uvek ima izuzetaka, kao u svemu... I ja volim sve što vole mladi... ili barem ponešto:)

Ali... moje mišljenje... velika odgovornost je na vodji kolone jer kako on, tako i ostali... znate ono... da mi ne pobegne i td.... 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zrx1100r

Sinoc, pred mrak,na putu Mionica- Ljig, grupa maxi skutera obilazili kolonu vozila, treći u grupi,po konstituciji dete, ulazi u preticanje u nepreglednoj krivini, nije mi bilo dobro kada videh..

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
9 hours ago, branko_stefanovic said:

GS je postao statusni simbol i samim tim ima njih dosta koji ga voze i kupuju samo da bi postali "bajkeri" preko noci. Drugari i ja se sprdamo o takvim ljudima da imaju "big dick energy" pa onda to moraju da izbacuju na sve strane da se vidi koliko su oni hardkor.

Auauauauua. Don't start this. :D 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

GS je dobar motocikl. Svaka cast glavama koji imaju uslove i putuju sa njim po Evropi i svetu. To je lepo za videti i cuti.

 

Ovi sa GSom sto idu sa posla kuci po Beogradu, juce polozili a misle da su bitni, ajde paljba kuci, smesni su majke mi. Devojcice...

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja