Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@TAZZ Nije to bila poenta mog posta. Slažem se da bi divljanje po gradskim ulicama trebalo mnogo više da se kažnjava. Ali nikako nisam za preuzimanje pravde u svoje ruke, jer to nikad ne izađe na dobro. Pogotovo u ovakvim situacijama.
Baš sam iznenađen da takav predlog dolazi od kolege. Jer malo je verovatno da će neko nekoga da zaustavi, našamara ili nađe motor da izbuši gumu. Ono što se dešava je da se ovakvim komentarima stvara mržnja prema svim motociklistima, jer generalno vozači automobila ne prave tu neku razliku. I onda će taj mamlaz koji je to pisao, ili neki drugi koji je stavio plus namerno da iseče nekog ni krivog ni dužnog i da mu upropasti život...

p.s: Samo da dodam, pošto možda nije očigledno - ovo divljanje koje se pominje u komentaru koji sam preuzeo sa sajta nema nikakve veze sa nesrećom koja se dogodila; takođe, na drugoj temi piše da dečko koji je nastradao nije bio poznat kao neko ko divlja, već upravo suprotno.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Lagano ali sigurno dolazim u situaciju kao@Markone88 jer su u Nemačkoj veoma pooštrili kazne za nepropisno parkirane motore. Nema više, tu sam, kratko ću i onda malo na trotoar, malo zelena površina i ako naiđe murija, veselo. U zavisnosti gde je motor, kazna ide do 450€, mesec dana oduzimanja dozvole i kazneni poen.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


jer su u Nemačkoj veoma pooštrili kazne za nepropisno parkirane motore. Nema više, tu sam, kratko ću i onda malo na trotoar, malo zelena površina i ako naiđe murija, veselo. U zavisnosti gde je motor, kazna ide do 450€, mesec dana oduzimanja dozvole i kazneni poen.


To baš nije ekološki, čudim se. Šta rade sa električni biciklima koji zauzimaju približno isto mesta kao i motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
@TAZZ Nije to bila poenta mog posta. Slažem se da bi divljanje po gradskim ulicama trebalo mnogo više da se kažnjava. Ali nikako nisam za preuzimanje pravde u svoje ruke, jer to nikad ne izađe na dobro. Pogotovo u ovakvim situacijama.
Baš sam iznenađen da takav predlog dolazi od kolege. Jer malo je verovatno da će neko nekoga da zaustavi, našamara ili nađe motor da izbuši gumu. Ono što se dešava je da se ovakvim komentarima stvara mržnja prema svim motociklistima, jer generalno vozači automobila ne prave tu neku razliku. I onda će taj mamlaz koji je to pisao, ili neki drugi koji je stavio plus namerno da iseče nekog ni krivog ni dužnog i da mu upropasti život...

p.s: Samo da dodam, pošto možda nije očigledno - ovo divljanje koje se pominje u komentaru koji sam preuzeo sa sajta nema nikakve veze sa nesrećom koja se dogodila; takođe, na drugoj temi piše da dečko koji je nastradao nije bio poznat kao neko ko divlja, već upravo suprotno.
 
Ne bi da razglabam...
Ako se vozi u granicama dozvoljenog, +/- 10%

Ne može da se dogodi ekscesna tragična situacija...

Ako sad neko kaže, a ako se poklope sinusi i kosinusi sa tangentama i konstalacijama opozicija i konjukcijama kvadrata meseca, sunca, Jupitera, Merkura i Venere..

E onda je jebiga... nespretan slučaj...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova




To baš nije ekološki, čudim se. Šta rade sa električni biciklima koji zauzimaju približno isto mesta kao i motor?
Bicikli, kakvi god bili, mogu biti parkirani gde god hoćeš. Bar za sada jer su zakoni skoro pooštreni kako bi se zaštitili pešaci ali i bicklisti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Malo Rudnika. Svaku krivinu je isekao, dve najgore sam izvukao sa snimka. Kasnije kad sam ga obisao video sam decu na zadnjem sedistu. Bravo majmune.

Capture.PNG

Capture2.PNG

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
16 hours ago, lestra said:

Malo Rudnika. Svaku krivinu je isekao, dve najgore sam izvukao sa snimka. Kasnije kad sam ga obisao video sam decu na zadnjem sedistu. Bravo majmune.

Ovakva ista budala (sa onim malim sranjem od Mercedesa A klase) je mene zamalo koštala glave prije jedno mjesec dana u Prijakovcima nadomak Banja Luke. Znači nije bezazleno nagazio punu nego obilazio KOLONU (otpozadi dva auta, pa kamion pa još jedno auto na početku kolone) kroz nepreglednu krivinu preko pune! Kad sam prošao krivinu i ugledao ga kako vozi full mojom trakom, adrenalin mi je skočio do plafona. Trznem motor na desno uz ivicu kolovoza i provučem se na pola metra od njega.

 

Odmah sam se okrenuo i pošao za njim, a on čim me vidio u retrovizoru dao je žmigavac i stao sa strane. Ona auta koja je pretekao dok je mene zamalo zalijepio na haubu samo stadoše i pustiše me ispred da stanem gdje i on. Još nisam ni sišao s motora on je izašao, digao ruke i počeo da se izvinjava za sve pare. Pa izvini, pa joj nisam htio, znam izvini i ja sam bježao desno, nemoj druže ovo ono... a meni se šake tresu od adrenalina. Počeo sam da se derem na njega kao lud, a nije balavac nego konjina od 50+ godina. On se i dalje izvinjava i što je još bizarnije, kaže mi "imam ja izvorske vode, ajd kod mene napij se izvorske vode da se smiriš". Ja gledam i ne vjerujem kakvu glupost on izgovara. Umalo me ubio u mojoj traci i onda mi nudi neku izvorsku vodu? Lik uopšte nije bio dobar s glavom. :lud:

 

Kad sam prestao da se derem, sjednem na motor da idem dalje i da ga ne gledam a još mi se ruke tresu. On me uhvati za podlakticu i opet "ajd uzmi izvorske vode, prava izvorska znaš kakva je dobra". Ja dreknem na njega, on me pusti i ja gas dalje prema vikendici. Šta ću drugo, da mu izbušim gume ja bih najebao na sudu jer dokaza nemam a svedoci samo produžili, niko nije htio da stane. Da ne povjeruješ kakvi sve bolesnici imaju dozvole. Žao mi je samo što nisam imao kameru, odmah bih otišao u policiju i poslao ga na sud da mu oduzmu dozvolu na barem godinu dana. Ovako ko zna, jednog dana će možda nekog i ubiti. A da nisam pošao za njim ne bi ni stao, samo bi produžio dalje.

 

Ali nema veze, doći će i to na red samo da počnem ovaj novi posao. Odvojiću koliko god treba novca i postaviću kvalitetnu kameru pa ako mi neki idiot opet ovako ugrozi život postaraću se da mu to bude zadnje. Preticanje preko pune, preticanje kolone vozila, preticanje kroz nepreglednu krivinu, vožnja suprotnom trakom nasuprot drugim vozilima, ugrožavanje sigurnosti drugih učesnika u saobraćaju, bahata i bezobzirna vožnja... ima tu dovoljno za masnu kaznu i oduzimanje dozvole na duže vremena.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 22 sati, lestra je napisao:

Malo Rudnika. Svaku krivinu je isekao, dve najgore sam izvukao sa snimka. Kasnije kad sam ga obisao video sam decu na zadnjem sedistu. Bravo majmune.

Dizel, turbina, K&N filter, Cip tuning, "Remus" na kraj cunka da se cuje..... misli da je AvJon, ako sedne neka Mala eto su i krila , oce poleti od impresiju.

 

Danasnjoj omladini Cip tuning dostupan je za relativno malo para uz reci "ide bolje, znas kako poteze, trosi manje" = tempirana bomba i nema veze sto su gume celave, bitno je potezanje <_<

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...
Pre 13 sati, popovich je napisao:

-snip-

Ja se iskreno nadam da takvi magarci kada prodju nekaznjeno makar ubuduce razmisle posle takvog jednog iskustva i batale se corava posla. A tebi svaka cast kako si odreagovao i sto ga nisi izuo na licu mesta. Hladna glava mirna savest.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Danas se sa ćerom i suprugom vraćam iz Jakova i do Surčina se iza lepi neki neki lik u branik. Valjda video Punta pa da pokaže kako je njegov VW Polo namunjen.
Ispred bus 60x i svi za njim laganeze 40-50, ali baja pretiče nas, kočim da se ne zakuca siroma u šleper iz suprotnog smera ili da nas ne gurne van puta bežeći od šlepera.
Ispred bio BMW pa da pokaže i vozaču bembare, preko pune opet u makazice.
Stigosmo posle par minuta do semafora u Surčinu, mi levo a on desno 3-4 metra ispred. E toliko je metra prešao više ludujući.

Sent using Tapatalk

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Ovo kod nas nikada ne bi prošlo. Naši i da pokrenu postupak to pitaj Boga kada i kako bi se završilo...

 

home_560x362_1593790587voznja.jpg?v=1593
DUBROVACKIDNEVNIK.NET.HR

Motorist iz Dubrovnika objavio je nedavno stravičnu snimku pretjecanja automobila koja je opasna po život, a iz Policijske...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Кажњена, али ни тамо живот не вреди много- 15.599,7 РСД по средњем курсу НБС. 

 

Јесте помак у односу на нас, али нису је одрапили довољно... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Naravno da je glava na ramenima vrednija od sto tisuća...bilo čega.

Ovde bi eventualno bio interesantan podatak da je snimak iz vožnje bio validan dokaz za pokretanje postupka...što kod nas mislim da nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
6 hours ago, yogibear said:

Ovo kod nas nikada ne bi prošlo. Naši i da pokrenu postupak to pitaj Boga kada i kako bi se završilo...

 

home_560x362_1593790587voznja.jpg?v=1593
DUBROVACKIDNEVNIK.NET.HR

Motorist iz Dubrovnika objavio je nedavno stravičnu snimku pretjecanja automobila koja je opasna po život, a iz Policijske...

 

Citaj komentare na vest..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
5 minutes ago, pronto said:

Naravno da je glava na ramenima vrednija od sto tisuća...bilo čega.

Ovde bi eventualno bio interesantan podatak da je snimak iz vožnje bio validan dokaz za pokretanje postupka...što kod nas mislim da nije.

Nije sve dok oni ne odluce da jeste. Probaj snimiti divljanje kroz naselje npr i staviti na net. Da vidis kako ce da bude dovoljno... samo da dobije na popularnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Hahaha... komentari... snimao mobilnim, haha... pa snimaj ti i vozi... e nasmejah se slatko... sabajle! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Opet pomalo između redova, primetna je netrpeljivost prema učesnicima u saobraćaju koji su na dva točka. Rvacka je ipak na Balkanu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Trenutno su između Kule i Vrbasa radovi na celoj dužini puta. Jedna traka zatvorena, semafori regulišu saobraćaj... To već traje 2 meseca, a trajaće do oktobra (kažu). Tu količinu bahatosti niko od vas još nije video. Semafore niko ne zarezuje ni pet para, prolazi se na crveno ko kako hoće, jurcaju, trube, divljaju pa podižu onu prašinu da se ništa ne može videti. Skoro svaki dan neko čukanje jer su ljudi sluđeni kako i gde da voze. Svima se žuri i svi moraju prvi da stignu. Postali smo stvarno najgori u saobraćaju, od nas su jedino možda rusi, kao nacija u saobraćaju, gori...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Bogme bahatost strasno, sto se narocito vidi u gradovima i naseljima. Ne jebu nas ni 5 posto.

 

Nisam imao neprijatnih situacija na ovom putu osim jedno secenje krivine od strane jednog crnog audija.

 

Kada sam primetio automobil blizu mene, uvek sam dao zmigavac da me obidju posto su lokalci pa peglaju tuda brze a i meni ostaje cist put da vozim svojim tempom bez nervoze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 7 sati, yogibear je napisao:

Ovo kod nas nikada ne bi prošlo. Naši i da pokrenu postupak to pitaj Boga kada i kako bi se završilo...

 

home_560x362_1593790587voznja.jpg?v=1593
DUBROVACKIDNEVNIK.NET.HR

Motorist iz Dubrovnika objavio je nedavno stravičnu snimku pretjecanja automobila koja je opasna po život, a iz Policijske...

 

 

Da se ne ponavljam al opet da ponovim :)

 

On 2.9.2019. at 10:25, Satelis je napisao:

Mislim da ne treba okaciti kljuceve i opremu o klin zbog drugih. Dovoljno je biti oprezan i ne jurcati. Voznja kao voznja, nekad padne laka nekad teska, nekad bolje da nisam krenuo a nekad bi peglao jos toliko km za taj dan..... nema pravila al nema ni odustajanja.

 

Da se pitam nesto, doneo bi zakon bas za ovu sortu mamlaza gore sa slika sto okacih i to poseban, samo za njih.

Novcano bi ga rebnuo ma da se pusi i to zestoko. To mu je prva opomena, zuti karton.

Sledeca stanica (ako ponovi) bi bila opet novcana kazna + oduzimanje dozvole pa ti mamlaze opet polazi jer ocigledno si zaboravio kako se treba ponasati u saobracaju.

Ako ni to ne pomogne..... opet novcana kazna + trajno oduzimanje dozvole, crveni karton ko kuca jer ti brale za saobracaj nisi.

 

Odnesem snimak i prijavim mamlaza (il vise njih) pa nek ih policija i sudstvo dalje ganja.

Bitno je da ne moze vrteti djevrek kako on hoce vec kako treba, drumovi bi bili daleko bezbedniji po sve ucesnike, ne samo po nas.

Stigne mu lepo cestitka na kucnu adresu sa sve slikama i uplatnicom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Narod gubi toleranciju, nervoza, netrpeljivost sve veća... opravdano ili ne pitanje je, situacija takva, posle ovih jada biće čipavo za preživeti... još kad vidi motocikl:šta se ti tu šoriš, voziš motor, pun si para (neosnovana i pogrešna predrasuda), ma ko te j*be sad ću ti ja... 

Mada svi smo mi mamlazi u odredjenim trenucima... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

 

 

 

Mada svi smo mi mamlazi u odredjenim trenucima... 

 

Svaka čast na ovome!

1000% si upravu!

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja